اقتصادیکسب و کار ویژه

بزرگترین تولید کننده فرش ماشینی در کاشان

لیست کارخانجات فرش ماشینی

جمع آوری اسم ها و برند های کارخانه فرش ماشینی به منظور خرید فرش  ۷۰۰ شانه و همچنین خرید فرش 1200 شانه کاری بسیار دشوار است و به آسانی نمی توان به این منبع دسترسی پیدا کرد در نتیجه برای دستیابی به این نام ها باید بسیاری از شهرک های صنعتی را جست و جو کرد . کارخانجات فرش ماشینی بسیار زیاد هستند به طوری که فقط در شهر فرش ماشینی یعنی کاشان پایتخت فرش به همراه شهر آران و بیدگل بیش از 700 مرکز بافت و تولید فرش را در پنج شهرک صنعتی خود جای داده است.

در کل کشور تقریبا بیش از 1700 کارخانه فرش و ریسندگی وجود دارد. در نتیجه تولید فرش جهت خرید  فرش عمده تنها در شهر کاشان یا شهر مشهد منتهی نمی شود و کارخانه های دیگری نیز در شهر ها و استان هایی چون کرمان، یزد، شیراز، مشهد، تهران، دلیجان و اصفهان مشغول کار هستند. در ادامه مطالب با تعدادی از کارخانه ها و برند های تولید فرش ماشینی آشنا می شوید.

بالاترین قیمت فرش ماشینی |خرید فرش مستقیم از کارخانه

اسامی شرکت های فرش ماشینی

واحد ها و اسامی شرکت های فرش ماشینی عبارتند از : ، فرش قیطران ، فرش اعیان ، فرش زمرد ، فرش یلدای کویر کاشان ، فرش جردن ، فرش کاخ ، فرش پایتخت ، آقای فرش کاشان ، فرش خاطره ، فرش ندای خاطره ، فرش فرهی ، فرش پاتریس ، فرش پازیریک ، فرش نیاوران ، فرش تهران ، فرش نگین مشهد ، فرش نگین بافت تهران ، فرش سورنا، فرش آرشام ، فرش اسپادانا نگین گلستان ، آقای فرش ، فرش ماشینی کاخ ، فرش ماشینی عالی مقام ، فرش ماشینی پایتخت و … این شرکت ها از بزرگترین تولید کنندگان فرش ماشینی هستند.

فرش زمرد کاشان

فرش زمرد کاشان در سال 1369 پا به عرصه تولید فرش ماشینی نهاد .ابتدا فرش های 500 را تولید کرد که در زمان خود از لحاظ کیفیت بی نظیر بود .به عضویت صنایع نساجی ایران درآمد،به عنوان واحد نمونه استان  انتخاب شد.و موفق به اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت 2000-9001 ISO ازطرف شرکت MIC   انگلستان شد .فرش زمرد پا به پای تکنولوژی به سرعت رشد کرد .با بهره مندی از دستگاه 700  شانهCRX شرکت واندویل بلژیک و دستگاه 700شانه HCPX2،گوی سبقت را از بسیاری از رقبایش ربود.اکنون فرش زمرد کاشان با بکارگیری دستگاه 1000 شانه و 1200 شانهHCI ،از آخرین و پیشرفته ترین تکنولوژی فرش برخوردار است و مفتخر است با تولید طرح ها و نقشه های جدید و بدیع در رنگبندی های منحصر بفرد،همچون گذشته در خدمت مصرف کنندگان داخلی و خارجی باشد.

فرش پایار

شرکت گلرنگ فرش بیدگل (‌فرش پایار )در سال 1375 با هدف تولید ملی و حمایت از نیروی کار داخلی و اشتغال سازی بومی به مدیریت جناب آقای محمد پامیلی بیدگلی تاسیس و را ه اندازی گردید.

شرکت گلرنگ فرش بیدگل در راستای حفظ و ارتقای فرهنگ تولید در تاریخ 18 فوریه 2010 موفق به اخذ 4 نشان بین المللی استاندارد از کمپانی URS-Ukas انگلستان شامل ISO 14001/2004 – ISO  9001/2008  و  ISO IMS9001/2008 گردیده است. در همان راستا در تاریخ  03/04/1393 طی شماره پروانه 6331452912 پروانه کاربرد استاندارد ایران را دریافت نمود.

فرش شادنقش

 شرکت فرش شادنقش مشهد در سال 1381 تاسیس و با پیشرفت تکنولوژی محصولات خودرا از فرشهای 700 شانه و تا به امروز با فرشهای 1200 شانه تراکم 3600 ادامه داده است و موفق به دریافت گواهینامه کیفی ایران گردیده است و با بهره گیری از طراحان زبده تولید اولین فرش 1000 شانه 14 رنگ به صورت کریلی را در انحصار دارد.

فرش نگین مشهد هلال

شرکت فرش نگین مشهد هلال واقع در شهرک صنعتی هلال شهرستان آران و بیدگل در همسایگی پایتخت فرش ایران، کاشان قرار دارد. شرکت فرش نگین مشهد هلال  با استفاده ازتکنولوژی روز دنیا و آموزش پرسنل و جذب بهترین و نخبه ترین مهندسین صنعت فرش ماشینی و دیگر امکانات مناسب توانسته تولید انواع فرش های 500 شانه، 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه دستباف گونه با تراکم 1000 الی 3600 راعرضه میدارد.

فرش عقیق

فرش عقيق يکى از مجهزترين و پيشرفته ترين واحدهاى توليد فرش ماشينى در ايران مى باشد که از سال 1362 با ظرفيت 100000 متر مربع در سال به بهره بردارى رسيده است . در توليد فرشى با کيفيت عالى، استفاده از رنگهاى با کيفيت نظير رنگ هاى اروپايى به دليل ثبات بالاى آن در برابر نور و مرغوب ترين الياف الزامى است که اين مجموعه از هر دو آن بهره مى گيرد. ماشين هاى بافندگى فرش عقيق از پيشرفته ترين دستگاههاى کمپانى وندويل بلژيک مى باشد که به عنوان بهترين ماشين آلات توليد فرش در جهان شناخته شده است.

فرش عالی مقام

شرکت عالی مقام با سابقه 19 ساله در تولید و صادرات فرش ماشینی ( فرش 500 شانه و 700 شانه دستباف گونه )با ظرفیت تولید سالانه 350،000 متر مربع در حال فعالیت بوده و از آغاز سال 1393 اقدام به نصب ماشین آلات بافندگی روز دنیا نظیر دستگاه هفتصد شانه ده رنگ  (HCP X2 )،هزار شانه ده رنگ( HCI X2 )،هزار و دویست شانه هشت رنگ (HCI X2 ) از شرکت وندویل بلژیک نموده  و از نیمه دوم سال 1394 با هدف تولید محصولات متنوع و به روز ، بابالاترین سطح استانداردهای داخلی و بین المللی شروع به تولید نموده است. محصولات جدید گروه صنایع نساجی نگین سلیمان مشهد اردهال با نام تجاری فرش عالی مقام در سطح کشور و بین الملل عرضه خواهد شد .

فرش نیاوران

شرکت  فرش نیاوران در سایه بهره گیری از  برترین تکنولوژی و استفاده از مهارت متخصصین مبتکر و دارا  بودن تمامی حلقه های تولید (ریسندگی ، طراحی ،رنگرزی ، بافندگی و تکمیل و … ) توانسته است درصد بالایی از رضایتمندی را در میان مشتریان خود به دست آورد و در این زمینه یکی از پیشگامان صنعت تولید فرش ماشینی باشد. شرکت فرش نیاوران در حال حاضر انواع فرش ماشینی 700 شانه، فرش ماشینی 1000 شانه، فرش ماشینی 1200 شانه و نیز انواع فرشهای مدرن شنل را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می نماید.

فرش قیطران

گروه صنعتی گلبافت طلایی با سابقه 20 سال تولید و صادرات فرش ماشینی از ابتدای سال 90 در اهداف خود، تأسیس مجموعه ی تولید نخ تا فرش را قرار داده است که به این منظور اقدام به احداث کارخانه فرش قیطران به مساحت 55000 متر مربع واقع در شهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی نموده است.

شرکت فرش قیطران از ابتدای سال 92 به عنوان اولین تولیدکننده فرش 1000 شانه فعالیـت خود را در عرصه داخلـی و خارجـی آغاز نموده و در سال 94 به منظـور گستـرش و به روز کردن مجموعه خود اقدام به خرید ماشین بافندگی 1200 شانه و تولید فرش 1200 شانه با تراکم 3600 نموده است.

فرش الماس ترنج

از این شرکت فرش اطلاعات خاصی در دسترس نیست

فرش شیخ صفی اصفهان

فرش شیخ صفی اصفهان در سال 1373  در شهر اصفهان تاسیس گردید، هم اکنون محصولات فرش شیخ صفی اصفهان در طرح ها و رنگ ها و ابعاد متنوع  و استفاده از مـواد اولیـه با بـرتـرین کیفیت  در انـواع مختلف اکریلیک ، پلی پروپیلن ، پلی پروپیلن هیت ست شده و فریز با نقوش برجسته تولید می گردد. تنوع محصولات در انواع کلکسیون­های دستباف گونه  700 ، 1000 و 1200 شانه و تراکم های 2550 ، 3000 ، و 3600  و کلکسیون های فانتزی گلیـم، گبـه و مـدرن (کات – لوپ ) فعالیت دارد.

فرش بزرگمهر

صنایع نساجی شهاب (فرش بزرگمهر) در سال 1374 با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه مؤسسین و مدیران شرکت در زمینه فرش دستباف، تأسیس و در همان سال واحد بافندگی فرش ماشینی به بهره‌برداری رسید. این شرکت در مساحت 10 هزار متر و با مجموع 25000 مترمربع سالن‌های تولید در واحدهای مختلف مشغول به تولید فرش ماشینی و همچنین ریسندگی  الیاف میباشد.

امروزه افراد واسطه فرش ماشینی با ایجاد فضاهایی برای فروش فرش ماشینی مانند سایت فرش و کانال فرش ایجاد کرده و خود را به عنوان یک تولید کننده معرفی می کنند . خریداران فرش توجه داشته باشند اگر قصد خرید فرش اینترنتی دارند به این نکته توجه کنید که کالای خود را از سایت های معتبر و سایت هایی که دارای نماد اعتماد هستند فرش مورد نظر خود را خریداری کنید و از اصل بودن فرش ماشینی مطمعا شوید در این باره در قسمت مقالات توضیحاتی داده شده است

در ایران شهرهای بسیاری وجود دارند که به تولید فرش های ماشینی می پردازند از جمله تبریز ، اصفهان ، مشهد ولی کماکان از میان این شهرهای تولید کننده ، بهترین صادرات فرش و بهترین فروش را در زمینه فرش ماشینی ، شهرستان کاشان دارد . اولین کارخانجات نساجی در شهرستان کاشان مشغول به فعالیت بوده است پس می توان گفت که این شهر می تواند تولیدات بهتر و برتر داشته باشد .

در این شهر که اولین قالی های دستباف به دست هنرمندان این دیار بافته شده است ، 5 شهرک صنعتی فرش از جمله شهرک صنعتی سلیمان صباحی آران و بیدگل ، شهرک صنعتی نوش آباد و .. دارد و توانسته اند بهترین فرش های ماشینی را تولید کنند . برندهای بسیار معروفی در این شهر به تولید محصولات می پردازند که نام  و آوازه آن در جهان پیچیده شده است از جمله ، مشهد اردهال ، سورنا ، پایتخت ، نیاوران ، نگین مشهد ، نگین بافت تهران ، یلدای کویر کاشان و …

فرش کاشان بزرگترین تولید کننده فرش ماشینی

کارخانه فرش کاشان یکی از بزرگترین تولید کننده فرش ماشینی در کاشان توانسته است با پیشرفته ترین دستگاه های بافت از شرکت وندویل و شونهر آلمان ، بهترین فرش های 700 شانه کاشان را تولید کند. طرح های متنوع و نگاره ها و نقشه های جدید نشان دهنده وجود تیم طراحان قوی است . این تیم طراحی توانسته است طرح های سنتی و قدیمی که از قالی های دستباف بوده است و مورد علاقه ی ایرانیان است را با طرح ها و نگاره های جدید تلفیق کند و طرح ها و نگاره های نو را پدید آورد.

به کاربردن گرانترین و بهترین الیاف بافت آکریلیک هیت ست شده سبب بالا رفتن کیفیت می شود . این الیاف بدون پرز و ضد حساسیت ، مقاومت و قدرت پاخور شدن فرش را بالا می برد . نرمی و لطافت محصولات فروشگاه فرش کاشان به دلیل به کار بردن الیاف پنبه در تار و پود آن است .
امروزه کمتر کسی است که سراغ محصولات با شانه و تراکم پایین رود . بیشتر خریداران قبل از خرید از فروشنده سوال می کنند که این محصول مورد نظر چند شانه است .

شانه و تراکم رابطه مستقیمی با زیبایی ، ظرافت و استحکام فرش دارد . در حقیقت هر اندازه شانه و تراکم فرش بالا رود ، ظرافت ، زیبایی و استحکام فرش نیز بالاتر می رود . فرش های 1500 شانه به مراتب زیباتر ، دستبافتگونه تر و ظریف تر از است . در حدود 50 سال پیش ، فرش های کاشان با شانه 350 تولید می شد تا اینکه با وارد کردن دستگاه های جدید و پیشرفته و پیشرفت در صنعت فرش ، فرش های 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و جدید 1500 شانه در کاشان تولید شد که دستبافتگونه هستند .

خرید مستقیم از کارخانه فرش کاشان

کارخانه فرش کاشان، در کنار خرید حضوری اقدام به راه اندازی سایت و فروش از طریق آنلاین کرده است . این کارخانه که خرید مستقیم فرش را سر لوحه خدمات خود قرار داده است توانسته است زیباترین و با کیفیت ترین فرش های کاشان را با قیمتی پایین تر از بازار فرش کاشان، ارائه دهد. قیمت پایین در این فروشگاه، نشان دهنده بی کیفیت بودن محصولات نیست، بلکه فروش مستقیم و بدون واسطه باعث شده است تا فرش های کاشان از طریق کارخانه فرش کاشان با قیمتی ارزانتر به دست مشتری برساند.

خریداران باید بدانند که تمامی محصولات این فروشگاه دارای ضمانت نامه، بیمه نامه و گارانتی می باشند و این نشان دهنده کیفیت بالای محصولات است و پشت تمامی محصولات ، برچسب حاوی اطلاعات است که مشخصات کامل فرش روی آن حک شده است. ارسال رایگان فرش که توسط این کارخانه بزرگ برای خریداران آنلاین انجام می شود ، کمک بسیار بزرگی به اقتصاد خانوده هاست. هموطنان عزیز می توانند در هر کجای ایران عزیز که هستند ، فرش های زیبا را در این وب سایت ببینند ، به مشخصات آن ها دقت کنند و حتی می توانند به کارخانه مراجعه کنند و از نزدیک، با کیفیت فرش های کاشان آشنا شوند.

دکمه بازگشت به بالا