بین المللکسب و کار ویژه

شرایط اقامت سرمایه گذاری در ترکیه با بابک گروپ

از آنجا که راه ‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد، افراد زیادی بدون در نظر گرفتن شرایط و حداقل هزینه لازم جهت اقدام، تحت تاثیر افراد سودجو روش های اشتباهی را برای سرمایه گذاری در این کشور انتخاب می کنند. از این رو با وجودی که کشور ترکیه امکانات مختلفی را برای سرمایه گذاری و چندین برابر کردن سرمایه آن ها در نظر گرفته است، این افراد با ضرر و زیان های غیر قابل جبرانی، بخشی از سرمایه خود را از دست می دهند.

در واقع از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری در این کشور می توان به همسایگی آن با ایران و بخش های کلیدی اقتصاد آن برای روش های سرمایه گذاری در ترکیه مانند ثبت شرکت، خرید ملک، خرید سهام، سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه دولتی اشاره کرد. در ادامه مقاله از ازمیر ملک؛ پس از اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در ترکیه به بررسی حداقل میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در ترکیه برای انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور پرداخته شده است.

اخذ شهروندی ترکیه |ازمیر

چگونه در کشور ترکیه سرما‌یه‌گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه با هدف دریافت شهروندی به چندین روش مختلف امکان‌پذیر است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک
  • سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی
  • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق دولتی
  • سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام

یکی از روش‌های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سهام می‌باشد. سرمایه‌گذاری از این طریق به گونه‌ای است که باید مبلغ 500 هزار دلار سهام خریداری کرده. پس از این که سهام شما به تایید دولت ترکیه برسد شما می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه کنید. تاییدیه دولت به گونه‌ای است که شما باید ابتدا درخواست سرمایه‌گذاری خود را در وزارت صنایع و فناوری ترکیه به ثبت رسانده و منتظر تایید آن‌ها بمانید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین و املاک

خرید ملک در ترکیه یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. شما به راحتی با خرید یک با چند ملک همانطور که در بالا هم اشاره کردیم به ارزش مجموع بیش از ۴۰۰ هزار دلار به راحتی در مدت 2 الی 6 ماه شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید کرد. یکی از مزایای منحصربفردی که اقامت در ترکیه دارد، تابعیت مضاعف است. با این قانون شما قادر هستید تا تابعیت قبلی خود را حفظ کرده و هرگاه که خواستید به تابعیت قبلی خود برگردید. همچنین در این مدت خانواده شما نیز می‌توانند شما را در ترکیه همراهی کرده و زندگی کنند.شما با خرید املاک بیش از ۴۰۰ هزار دلار می توانید برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز حق شهروندی دریافت کنید.

سرمایه‌گذاری از طریق باز کردن حساب بانکی

سپرده بانکی یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. برای این کار کافیست با افتتاح حساب در شعب بانکی ترکیه، مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را سپرده‌گذاری کنید. این مبلغ اخیرا از یک میلیون دلار قبلی کاهش یافته تا با استقبال بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران خارجی مواجه شود. برای اینکه سپرده‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه برسد باید این مبلغ را به مدت ۳ سال بدون برداشت نزد بانک‌های ترکیه بسپارید. البته در این مدت شما از یک سود خیلی اندک به میزان حدود ۱ درصد بهره‌مند خواهید شد.

سرمایه‌گذاری از طریق تاسیس شرکت

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت فعال یکی دیگر از روش‌های دریافت حق شهروندی ترکیه است. در این روش فرد متقاضی باید با ثبت شرکتی که به تایید دولت ترکیه رسیده باشد حداقل ۵۰ شهروند ترک (اتباعی که حق شهروندی دریافت کرده‌اند) را استخدام و به آن‌ها حقوق و بیمه اختصاص دهد. اگر توانایی استخدام 50 شهروندی که تبعیت ترکیه را اخذ کرده‌اند را ندارید، می‌توانید با استخدام حداقل ۵ کارمند ترک‌تبار مجوز ثبت شرکت  را دریافت کرده و اقامت موقت کاری دریافت کنید.

گفتنی است که پروسه ثبت شرکت تنها به ۳ روز کاری نیاز داشته با مراجعه به سازمان کار ترکیه می‌توانید شرکت خود را به ثبت برسانید. سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های اخذ تابعیت ترکیه است. البته اگر به مدت پنج سال بتوانید حقوق این ۵ نیروی کاری ترکیه‌ای را پرداخت کنید. سرمایه‌ گذاری در ازمیر ترکیه به دلیل نبود تحریم‌ها و محدودیت‌های بین المللی دارای سودآوری زیادی می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت و کسب مشاوره‌های تخصصی در این خصوص با مشاوران دپارتمان حقوقی و ملکی ازمیرملک ارتباط بگیرید.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق بهادار دولتی

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق دولتی یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در ازمیر ترکیه است. شرایط خرید اوراق بهادار دولتی به گونه‌ای است که این اوراق باید حداقل به مدت ۳ سال به شخص ثالث انتقال نیابد. همچنین این اوراق باید به تایید وزارت خزانه‌داری و دارای کشور ترکیه برسد. پس از دریافت تایید و گذشت ۳ سال شما می‌توانید اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه کرده و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

با استقبال مهاجران در خرید اوراق قرضه در ترکیه، سهام این کشور به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و بیش از ۵ هزار شرکت خارجی در چرخه اقتصادی ترکیه در حال فعالیت هستند. این موضوع باعث شده است تا  ترکیه در کنار تغییرات ساختاری گسترده اقتصادی خود، به سمت آزادسازی واردات حرکت کند. همچنین اجرای سیاست نرخ ارز درحال گردش و حذف نظارت دولت بر بازارهای مالی از جمله اقدامات دیگر دولت ترکیه است.  این تغییرات به قدری گسترده بوده است که مبلغ سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق دولتی از ۲ میلیون دلار به ۵۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کرده است.

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک

سرمایه‌گذاری از طریق شرکت‌های سرمایه گذار در مسکن و ملک یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت ترکیه هستند. در این روش شما باید تا مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در این شرکت‌ها سرما‌یه‌گذاری کنید. پس از اینکه سرمایه‌گذاری شما به تایید دولت ترکیه رسید شما می‌توانید اقدام به دریافت حق شهروندی ترکیه کنید. حق دریافت شهروندی ترکیه به دلیل سیاست‌های اخیر دولت ترکیه به منظور رونق اقتصادی این کشور بسیار آسان شده است و تمامی افرادی که شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند از این حق برخوردار شوند.

سرمایه گذاری در ترکیه دارای مزایای منحصربفردی است که تمامی افراد واجد شرایط می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند. اما حالا که قرار است در ترکیه سرمایه‌ گذاری کنیم کدام شهر را انتخاب کنیم؟ ما پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز بین انتخاب ازمیر امن‌ترین شهر ترکیه و ششمین شهر امن جهان با سایر شهرهای ترکیه مردد هستید مطلب زیر را مطالعه کنید.

درباره شهر ازمیر، مزایا و معایب آن

کشور ترکیه به منظور رونق اقتصادی خود با در پیش گرفتن سیاست جذب اتباع خارجی و به لطف سرمایه‌گذاری آن‌ها توانسته طی چندسال گذشته بیش از ۹۰ میلیارد دلار سرمایه جذب کند. از این رو آن‌ها توانسته‌اند جایگاهی ویژه در اقتصاد و تجارت بین الملل بدست آورند. بنابراین اگر به دنبال مکانی برای سرمایه‌گذاری امن و در عین حال پر سود هستید،  ترکیه و البته شهر ازمیر  گزینه جذابی برای این موضوع است. امیدواریم که این مطلب توانسته باشد به سوالات مد نظر شما پاسخ داده باشد.

بهترین راه سرمایه گذاری در ترکیه کدام است؟

از بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه، خرید ملک در ترکیه و ثبت شرکت است.

آیا با خرید ملک در ترکیه می توان اقامت گرفت؟

بله. با خرید ملک به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار دلار می‌توانید اقامت دائمی ترکیه را کسب کنید.

آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت دائمی ترکیه را کسب کرد؟

خیر. برای سرمایه گذاری در فرانچایز ها ابتدا باید از روش های دیگر اقامت ترکیه را کسب کنید.

آیا از طریق سرمایه گذاری می‌توان پاسپورت ترکیه را کسب کرد؟

در صورت خرید ملک در ترکیه می‌توانید پاسپورت این کشور را کسب کنید.

منبع: املاک ازمیر

دکمه بازگشت به بالا