عمومیکسب و کار ویژه

معرفی بهترین آموزش UI و UX به زبان فارسی

در دنیای امروزه، طراحی و تجربه کاربری (UI/UX) یکی از عناصر حیاتی برای هر نرم افزار یا وب سایت محسوب می‌شود. اگرچه مفاهیم UI و UX به نظر ممکن است مشابه به نظر برسند، اما هر دو دارای جنبه‌های متفاوتی هستند UI به معنای رابط کاربری است که به شکل و ظاهر نرم افزار یا وب سایت مربوط می‌شود، در حالی که UX بیشتر به تجربه کاربری اشاره دارد. طراحی ui/ux در حال حاضر، یکی از درآمدزاترین کارها در ایران است.

با توجه به این که امکان درآمدزایی دلاری از این مهارت وجود دارد، استقبال از آن زیاد است. افراد زیادی نیز به آموزش این مهارت می‌پردازند. در این مقاله، بهترین آموزش UI و UX در ایران را بررسی خواهیم کرد و بهترین روش‌ها برای یادگیری این مفاهیم حیاتی را برای علاقه‌مندان به این حوزه معرفی خواهیم کرد.

آموزش ui و ux دانشجویار

دوره آموزشی دانشجویار می‌تواند بهترین آموزش ui  و ux قلمداد شود. این دوره 262 جلسه و 76 ساعت است. قیمت اصلی آن 5 میلیون و صدهزار تومان است که می‌توانید آن را با تخفیف فعلی، با قیمت 2 میلیون و 40 هزار تومان خریداری کنید. در این دوره شما از مدرک معتبر دو زبانه برخوردار خواهید بود که در صورت موفقیت در آزمون نهایی برایتان صادر می‌شود. پیش نیاز شرکت کردن در این دوره، توانایی کار با کامپیوتر و اینترنت است که عملا به معنای عدم نیاز به هیچ پیشنیاز خاص می‌باشد. افراد باید توانایی و علاقه‌ی یادگیری به موارد جدید را نیز داشته باشند.

شما می‌توانید نیم ساعت اول این آموزش را رایگان ببینید و بعد از ثبت نام به عنوان کاربر، تماشای 20 دقیقه‌ی دیگر نیز برای شما رایگان خواهد بود. این دوره تضمین بازگشت هزینه دوره در صورت نارضایتی دارد که حاکی از اطمینان مدیران این سایت از دوره خودشان است و هم چنین امکان پرداخت اقساطی از طریق اسنپ پی را دارد. همچنین لازم به ذکر است دسترسی یه این دوره به صورت نامحدود است و از پیشتیبانی و منتورینگ حرفه‌ای توسط استاد درس برخوردار خواهید بود.

اگر علاقه مند به بررسی سرفصل های این دوره آموزش ui و ux در دانشجویار هستید، به صفحه دوره مراجعه نمایید.

دوره طراحی ui و ux آکادمی آمانج

آکادمی آمانج یکی از آکادمی‌های تخصصی است که به آموزش مهارت‌های مختلف می‌پردازد. دوره طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری این آکادمی نیز می‌تواند به عنوان بهترین آموزش ui و ux در ایران به صورت مجازی معرفی شود. این دوره در 40 جلسه و 65 ساعت آماده شده و بسیار مناسب است. این دوره نیز به صورت اقساطی قابل خرید است. قیمت این دوره حدود هفت میلیون و ششصد هزار تومان است. مدت زمان دسترسی به این ویدئوها یک سال است و پشتیبانی فنی نیز دارد. جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ نیز در این دوره برگزار می‌شود. این دوره نیز مدرک انگلیسی دارد و هم چنین قابل استعلام است.

دوره آموزش ui و ux از سایت ui-ux

یکی از بهترین آموزش‌های ui-ux در ایران از طریق سایت مرجع آن یعنی سایت https://ui-ux.org/ فراهم است. این سایت همان طور که از نام آن پیداست، به صورت اختصاصی به آموزش ui/ux می‌پردازد. شما می‌توانید در این سایت علاوه بر آموزش، مقالات و سایت‌ها و ابزارهای طراحی را نیز ببینید. این سایت چندین آموزش مختلف برای طراحی رابط و تجربه کاربری دارد.

یکی از این دوره‌ها رایگان است و سه تای دیگر، هر کدام 349 تومان قیمت دارند. به طور کلی مجموع آموزش‌های مربوط به طراحی ui و ux این سایت، 700 هزار تومان قیمت دارند. روش پشتیبانی این دوره، ارسال  تیکت پشتیبانی و پیام در تلگرام است. این آموزش در 30 ساعت و 36 فصل طراحی شده است. بعد از پایان این دوره شما می‌توانید مدرک نیز دریافت بنمایید.

دوره اصول روان‌شناسی طراحی ui و ux فرادرس

فرادرس به عنوان یکی از سایت‌های آموزشی جامع شناخته می‌شود و دوره‌های متنوعی دارد. یکی از دوره‌های این سایت، دوره اصول روان‌شناسی طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری است. در طراحی رابط و تجربه کاربری، این که بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید، به رعایت اصول روان‌شناسی بستگی دارد. بنابراین برای تبدیل شدن به یک طراح خوب در زمینه تجربه کاربری و رابط کاربری، نیاز دارید که اصول روان‌شناسی این کار را یاد بگیرید.

به همین منظور دوره آموزشی فرادرس با قیمت تقریبی 600 هزار تومان که تخفیف‌های مختلفی نیز می‌خورد، در 8 ساعت برای شما آماده شده است. 187 سؤال برای سنجش یادگیری شما در این دوره تدارک دیده شده است. شما می‌توانید پیش نمایش هر فصل را به صورت رایگان ببینید. در صورت عدم رضایت شما از این دوره، 100 الی 70 درصد مبلغ پرداختی به شما بازگردانده می‌شود.

مقایسه‌ی دوره‌های معرفی شده

دوره‌هایی که معرفی کردیم هر یک می‌توانند به عنوان بهترین آموزش ui  ux شناخته می‌شوند. با این حال مناسب است که شما عزیزان بتوانید آن‌ها را با هم مقایسه کنید تا در مورد خرید آن‌ها تصمیم بگیرید. به همین منظور و برای آسان‌تر کردن مقایسه برای شما، یک جدول مقایسه‌ای برای شما تهیه کردیم. با یک نگاه به این جدول، می‌توانید این دوره‌ها را مقایسه کنید و به خوبی در مورد آن‌ها تصمیم بگیرید.

جمع بندی

طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری، یکی از مهم‌ترین مهارت‌های دنیای امروز است. همه‌ی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و کسب و کارهای آنلاین نیاز به طراحی رابط و تجربه کاربری دارند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن رقابت کنند و سود بیشتری کسب نمایند. به همین علت هم بسیاری از افراد به یادگیری این مهارت اقدام کرده‌اند. در این مقاله در خصوص بهترین آموزش ui و ux که به صورت مجازی در ایران ارائه می‌شوند صحبت کردیم.

این 4 آموزش عبارت بودند از آموزش‌های دانشجویار، آکادمی آمانج، سایت ui-ux و هم چنین آموزش اصول روان‌شناسی طراحی ui و ux سایت فرادرس که به تفصیل هر کدام را بررسی کردیم. در انتها نیز یک جدول مقایسه‌ای از این آموزش‌ها برای شما ارائه شد تا بتوانید بهتر و راحت تر این موارد را مقایسه نمایید. امیدواریم با توجه به این راهنمایی‌ها، بهترین دوره آموزشی را انتخاب کرده و پس از کسب مهارت وارد بازار کار شوید.

دکمه بازگشت به بالا