بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور ۱۴۰۱

بررسی بودجه بندی کنکور زبان ۱۴۰۲

گام اول داوطلبان به منظور داشتن برنامه ریزی دقیق و کسب موفقیت در کنکور زبان 1402، اطلاع از بودجه بندی آن می باشد. بودجه بندی به عبارت دیگر مشخص کننده سوالات و مباحث مهم و پر تکراری است که طراحان سوال هر ساله توجه بیشتری به آن دارند. هر ساله طراحان کنکور، سوالات و مباحث مهم را تکرار می کنند. داوطلبانی که قصد موفقیت در کنکور را دارند در ابتدا می بایست برنامه ریزی دقیقی برای مطالعه دروس خود داشته باشند که این امر مهم، بدون اطلاع از بودجه بندی رشته خود میسر نمی باشد.

اطلاع از دروس نه تنها داوطلبان را از مطالعه مواردی که اهمیت کمتری داشته، باز می دارد بلکه متقاضیان را با مباحثی که مهم تر بوده و تعداد سوالات بیشتری از آن ها در کنکور خواهد آمد، آشنا می کند و همین امر باعث پیشی گرفتن از دیگر رقبا می گردد. به دلیل اهمیت اطلاع از  و همچنین تغییرات برگزاری کنکور ۱۴۰۲، در ادامه این مقاله بودجه بندی کنکور های زبان برگزار شده در چهار سال اخیر خصوصا کنکور زبان ۱۴۰۰ آورده شده است.

پاسخ تشریحی کنکور زبان ۱۴۰۰ خارج کشور |پاسخنامه کنکور زبان ۱۴۰۰

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور زبان ۱۴۰۲

در کنکور تنها دفترچه ای که در در اختیار داوطلبان شرکت کننده در قرار می گیرد، دفترچه اختصاصی است که داوطلبان این آزمون با توجه انتخابی خود در آن شرکت می کنند ضرایب این دفترچه با توجه به حذف زیرگروه ها برای تمامی رشته ها به صورت یکسان می باشد.

همچنین بخوانید:

نمونه سوال دینی دهم نوبت دوم

نمونه سوال فارسی دهم نوبت دوم

بودجه بندی زبان تخصصی در کنکور زبان

دفترچه اختصاصی تنها شامل  70 سوال با 105 دقیقه مدت زمان پاسخگویی می باشد. در ادامه داوطلبان به این نکته که حذف شده توجه نمایند و با توجه به انتخابی شان به پاسخ دهند. جزئیات دفترچه تخصصی در نظام 6-3-3 برای تمامی های این آزمون به شرح زیر می باشد:

بودجه بندی زبان کنکور زبان
سال سال 98 سال 99 سال 1400 سال 1401
گرامر 10 سوال 10 سوال 10 سوال 10 سوال
واژگان 15 سوال 15 سوال 15 سوال 15 سوال
ترتیب واژه 5 سوال 5 سوال 5 سوال 5 سوال
درک مطلب 20 سوال 20 سوال 20 سوال 20 سوال
کاربرد زبان 10 سوال 10 سوال 10 سوال 10 سوال
کلوز تست 10 سوال 10 سوال 10 سوال 10 سوال
مجموع 70 سوال 70 سوال 70 سوال 70 سوال

حذفیات ، برای اطلاع از مباحث کم اهمیت و سرعت بخشی به روند مطالعه داوطلبان متقاضی شرکت در اعلام می شود. برای اطلاع از حذفیات مطالعه مقاله زیر پیشنهاد می گردد.

بودجه بندی دروس عمومی کنکور زبان ۱۴۰۲

در چندین سال اخیر، شرکت کنندگان بیشترین جامعه آماری را به خود اختصاص دادند به همین خاطر یکی از سنگین ترین رقابت ها برای قبولی در دانشگاه را به اختصاص داده است. با سنگین شدن رقابت در ، داوطلبان این گروه آزمایشی از هیچ نکته ای برای رسیدن به موفقیت و کسب رتبه و تراز قبولی نباید چشم پوشی کنند. یکی از این موارد مهم و غیر قابل اغماض، بررسی چند سال اخیر می باشد. در سال های گذشته اولین دفترچه ای که سرجلسه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، دفترچه عمومی بود که شامل 100 سوال و از 4 درس عمومی ادبیات، عربی، دینی و تشکیل می شد و سهم هر درس 25

دروس عمومی در کنکور در تمام گروه های آزمایشی حذف شده اند و جای خود را به سوابق تحصیلی دادهداند. بخش زیر مربوط به کنکور سال های گذشته می باشد.  در حال حاضر با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، تمامی دروس عمومی از آزمون کنکور سراسری حذف گشته اند و تاثیر خود را به صورت ضریب در سوابق تحصیلی داوطلبان خواهد گذاشت.در ادامه به منظور آشنایی بیشتر داوطلبان بودجه بندی دروس عمومی را نیز قرار داده ایم.

بودجه بندی زبان و ادبیات فارسی در کنکور زبان

دفترچه عمومی با درس ادبیات و فارسی آغاز می شود که 25 سوال و 18 دقیقه زمان جهت پاسخگویی بدان در نظر گرفته شده است.  ادبیات به صورت مبحثی در 5 مبحث تاریخ ادبیات، املا و لغت، دستور ، آرایه ادبی و قرابت معنایی طراحی می گردد. جزئیات ادبیات نظام جدید از ابتدا تا کنون به شرح زیر می باشد:

بودجه بندی ادبیات کنکور زبان
سال سال 98 سال 99 سال 1400 سال 1401
معنی لغت 3 سوال 3 سوال 3 سوال 3 سوال
املا 3 سوال 3 سوال 3 سوال 3 سوال
تاریخ ادبیات 1 سوال 1 سوال 1 سوال 1 سوال
دستور زبان 5 سوال 5 سوال 5 سوال 5 سوال
آرایه ادبی 4 سوال 4 سوال 4 سوال 4 سوال
قرابت معنایی 9 سوال 9 سوال 9 سوال 9 سوال
مجموع سوالات 25 سوال 25 سوال 25 سوال 25 سوال

بودجه بندی زبان عربی در کنکور زبان

دومین درس دفترچه عمومی با 25 سوال و 20 دقیقه زمان به درس عربی اختصاص یافته است. با مشاهده عربی، می توان به راحتی دریافت که در این درس به صورت مبحثی می باشد. داوطلبان برای نتیجه گیری بهتر، می توانند به ترتیب روی مباحث ترجمه، قواعد و تحلیل های صرفی زمان صرف کرده تابا تمرین و تکرار به تسلط کامل روی این درس برسند. جزئیات  عربی نظام جدید از ابتدا تاکنون به شرح زیر می باشد:

بودجه بندی دین و زندگی در کنکور زبان

فرهنگ و معارف اسلامی، سومین بخش از دفترچه عمومی را با 25 سوال و 17 دقیقه زمان به خود اختصاص داده است. داوطلبانی که جزو اقلیت های دینی (زرتشتی، کلیمی و مسیحی) هستند، در صورتی که تمایل به پاسخگویی مذهب خود دارند، می بایست در فرم دین مورد نظر را انتخاب نمایند. به دلیل فراوانی جمعیت متقاضی پاسخگویی به دین اسلام، در این قسمت این دسته از داوطلبان قرار داده شده است. جزئیات  فرهنگ و معارف اسلامی نظام جدید از ابتدا تا کنون به شرح زیر می باشد:

بودجه بندی زبان خارجی در کنکور زبان

آخرین درس از دفترچه عمومی ، های خارجه می باشد که شامل 25 و 20 دقیقه زمان پاسخگویی است. داوطلبان می توانند به دلخواه خود یکی از های (انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و روسی) را انتخاب کرده و سرجلسه آزمون به انتخابی خود پاسخ دهند. در این بخشپرمتقاضی ترین که همان انگلیسی است، ارائه شده است: برای اطلاع از منایع سراسری رشته که توسط سازمان سنجش به طراحان سوال و داوطلبانی ابلاغ شده است، مطالعه مقالات دیگر سایت پیشنهاد می گردد.

مشاوره کنکور سراسری ۱۴۰۲

در انتها می توان گفت که آگاهی ازبه تنهایی کافی نیست. زیرا اکثر داوطلبان با وجود آگاهی از و منابع توان اجرای صحیح و درست تکنیک ها را ندارند. بنابراین توصیه می کنیم علاوه بر توجه به از برنامه ریزی غافل نمانید. برای داشتن برنامه ریزی دقیق و بی نقص، توجه به خالی از لطف نیست. بخش تاثیر گذار دیگر برای موفقیت در داشتن برنامه مروری درست می باشد. سعی کنید در برنامه خود مرور هر درس را طوری قرار دهید که تمامی مباحث حداقل دو بار مرور شود تا مطالب به خوبی از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدتتان منتقل شوند. برای داشتن برنامه ای کامل و بی نقص می توانید از کارشناسان مجرب درس جت کمک بگیرید.

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی درس جت در تمام مراحل آماده خدمت رسانی به داوطلبان هستند. کارشناسان مجرب درس جت از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی پاسخگوی بوده و می توانند برنامه ریزی را به بهترین شکل ممکن برای داوطلبان انجام دهند. به منظور اطلاع از آخرین اخبار سراسری پیشنهاد می کنیمعضو کانال تلگرام شده و صفحه اینستاگرام سراسری درس جت را دنبال نمایید.

سوالات متداول

1- ✔️ داوطلبان چگونه می توانند از بودجه بندی کنکور زبان مطلع شوند؟

✔️ این بودجه بندی هر سال پس از برگزاری کنکور، توسط کارشناسان کنکور سراسری از طریق دفترچه سوالات استخراج می گردد. سامانه مشاوره تحصیلی درس جت به منظور رفاه حال داوطلبان بودجه بندی کنکور زبان را در این مقاله قرار داده است.

2- ✔️ اطلاع از بودجه بندی کنکور زبان چه کمکی به داوطلبان می کند؟

✔️ همانطور که در متن مقاله بطور کامل توضیح داده شده است، اطلاع از بودجه بندی به داوطلبان کمک می کند تا مباحث مهم و پر تکرار را از مباحث کم اهمیت تفکیک کرده و زمان خود را بیشتر بر روی بخش های پر سوال در هر درس متمرکز کنند.

3- ✔️ منبع بودجه بندی کنکور زبان چیست؟

✔️ منبع بودجه بندی کنکور زبان، سوالات آزمون در چند کنکور اخیر می باشد که در این مقاله ارائه شده است.

دکمه بازگشت به بالا