عمومیکسب و کار ویژه

10 نکته برای خرید کاشی آشپزخانه

10 نکته مهم که باید قبل از خرید کاشی سرامیک بدانید

خرید کاشی بین کابینت و استفاده از کف های ساخته شده از کاشی و سرامیک تقریباً برای هر نوع فضایی مناسب هستند. از جمله برای مناطق پر رفت و آمدی مانند راهرو، آشپزخانه، حمام یا اتاق نشیمن. همچنین دیوارهای کاشی شده به نوبه خود یک نمای چشمگیر برای آشپزخانه یا حمام محسوب میشوند. که این امر باعث میشود مشتریان با حجم چشمگیری از طرح ها برای انتخاب و خرید کاشی سرامیک مواجه شوند.

از این رو، اهمیت دارد که بتوانید برای یک مکان خاص، کاشی و سرامیک مناسبی را با توجه به پارامترهای موجود انتخاب کنید. در این مطلب نکاتی وجود دارد که به شما در انتخاب نوع کاشی مناسب و آشنایی با پارامترهای آن کمک می کند. کاشی سرامیک ها دارای طیف وسیعی از قیمت ها هستند، از کاشی مقرون به صرفه ی صدیق سرام رونیکا که دیوار آشپزخانه و حمام را پوشش می دهد تا کاشی  گران قیمت اسلب پرسلان سمنت که بیشتر برای پوشاندن سطوح مناسب است. وجود یک فروشگاه اینترنتی خرید کاشی سرامیک  این قابلیت را برای شما فراهم می کند که بدون فشار کارکنان فروش، گزینه ها را به راحتی بررسی و انتخاب کنید. ده ترفند زیر و مشاهده این مقاله به شما جهت خرید کاشی مقرون به صرفه و مناسب کمک می کند.

قیمت کاشی بین کابینتی |قیمت کاشی بین کابینتی ارزان

1.توجه به لوازم تزئینی

کاشی روی دیوارها سطوح جالبی به وجود می آورد؛ به طوری که می توان آنها را با ترکیب چند رنگ و الگوی مختلف مرتب کرد. اگر برای خرید کاشی سرامیک به دنبال ایده ای برای دیوار تزئینی اصلی هستید، ارزش آن را دارد که از مجموعه های ارائه شده توسط تولیدکنندگان، که شامل کاشی های اصلی و تزئینات مناسب دیوار مانند درج ها و نوارهای باریک هستند، استفاده کنید. از نمونه های پر طرفدار این درج و نوار ها میتوان و نام برد. این محصولات برای اتاقهای کوچک و بزرگ توصیه می شود.

بیشتر مجموعه ها یا کالکشن های برند های مختلف به صورت ترکیبی از کاشی های اصلی برند و تزئینات اضافی مانند شیشه های تزئینی در دسترس هستند.

2.طرح موزاییک

کاشی طرح موزاییک نوعی روکش است که بسیار چشمگیر به نظر می رسد. به طرز ظریفی می درخشد، به زیبایی تزئین می شود و  مهم تر از همه، برای تکمیل قفسه ها، طاقچه ها، گنجه های مختلف بسیار مناسب است. موزاییک همچنین می تواند در سالن های حمام بزرگ مورد استفاده قرار گیرد؛ آن هم برای جدا کردن مناطق، قرار دادن نوارهای تزئینی یا اتمام سطوح گرد.

3. کاشی با اندازه بزرگ

این دسته در رتبه بندی خرید کاشی سرامیک ها، محبوب ترین نوع هستند. قالب های 80 × 80 سانتی متر یا 100 × 100 سانتی متر دارای طرح هایی متنوع تر می باشند. همانطور که در زیر مشاهده میکنید، این نوع کاشی ها بیشتر برای دیوار ها انتخاب میشوند.

چنین کاشی هایی سطوح یکنواخت و آرام به وجود می آورند، به ویژه هنگامی که تقریباً بدون بند چیده شده باشند. اغلب با رنگهای ملایم و طرح های تقلیدی از چوب، سنگ یا بتن در دسترس می باشند، بنابراین جایگزینی عالی برای علاقه مندان به این طرح ها هستند. کاشی های بزرگ در فضاهای داخلی بزرگ بهتر به نظر می رسند به طوری ک وقتی از دور به آنها نگاه می کنیم، مفاصل حتی کمتر قابل مشاهده هستند و جلوه بهتری دارند. در آشپزخانه ها یا حمام های کوچک، باید مطمئن شوید که دیوار برای قالب های بزرگ به اندازه کافی فضا دارد.

کاشی های بزرگ با رنگ های ملایم بهترین گزینه برای حمام های هستند.

خرید کاشی سرامیک برای کف

در خرید کاشی سرامیک کف ، نه تنها طراحی کاشی بلکه پارامترها و ویژگی های فنی آنها نیز اهمیت دارد. کفپوشی شیک و مقاوم ، مقدمه ای برای طراحی داخلی می باشد که در آن بتوانید احساس راحتی کنید. بنابراین، در ادامه میخوانیم که هنگام انتخاب کاشی و سرامیک برای کفپوش ابتدا باید به چه مسائلی توجه کرد؟

4.درجه ساییدگی (PEI)

درجه ساییدگی با نماد PEI نشان داده میشود. این پارامتر مقاومت کاشی های براق در برابر سایش سطح را میسنجد. هرچه PEI بیشتر باشد، کلاس مقاومت در برابر سایش بالاتر است. کاشی درجه ی 3 را می توان در یک اتاق نشیمن استفاده کرد، اما برای مناطق پر رفت و آمد، مانند سالن یا آشپزخانه، بهتر است مواردی را انتخاب کنید که دارای مقاومت بیشتری هستند.

5.لعاب کاشی سرامیک

کاشی های لعاب دار در حال حاضر جزو محبوب ترین ها برای خرید کاشی سرامیک هستند. از ویژگی های این نوع کاشی میتوان به کاربردهای داخلی و خارجی، قابلیت جذب پایین، مقاومت بالا در برابر خمش، سختی بالا و مقاومت در برابر سایش را نام برد. لعاب ها را می توان به چند دسته ی مات، براق، لاپاتو (ترکیب مات و براق) و پولیش تقسیم کرد. کاشی های لعاب دار دارای تنوع زیادی در طرح ها می باشند و باعث اعمال گرافیکی چشمگیر به کاشی ها میشوند.

  کاشی ها نه تنها در نوع و رنگ بلکه بیش از هر چیز در متفاوت هستند.

از طرفی کاشی های بدون لعاب به دلیل مقاومت بسیار زیاد  در برابر عوامل مکانیکی، برای مناطق پر تردد توصیه می شوند. هنگامی که چیزی سنگین روی آنها می افتد، ترک نمی خورند، تحت تأثیر مواد شیمیایی قرار نمی گیرند و مقاومت بالایی در برابر سایش دارند.

6.خواص لیزی و لغزش کاشی

لغزش یک پارامتر مهم می باشد که برای ایمنی شما حائز اهمیت است. بنابراین، هنگام انتخاب کاشی برای مکان هایی مانند حمام، باید توجه خاصی به آن داشته باشید. نمادهای R9-R13 برای نشان دادن سطح لغزش کاشی ها استفاده می شود به صورتی که هرچه عدد بالاتر باشد، لغزندگی کاشی کمتر است.
به عنوان مثال کاشی های کف قابل انعطاف با پارامتر ضد لغزش R10 برای سالنی با ورودی مستقیم مناسب هستند.

7. مقاومت در برابر یخ زدگی

مقاومت در برابر سرما مختص به کاشی هایی است که برای فضای باز خریداری شده اند. مانند کف پوش تراس، بالکن و پله. همچنین ایده خوبی است که چنین کاشی هایی را برای سالن یا اتاق های زیرزمین انتخاب کنید، آنها در برابر رطوبت و آب مقاوم تر هستند.

8.خرید کاشی سرامیک رکتیفای

لبه های چنین کاشی هایی در یک زاویه راست و تیز بریده می شوند. اگر تمایل دارید اتصالات ظریفی بین کاشی ها برقرار باشد، ما به شما کاشی های رکتیفای رو پیشنهاد میکنیم. یک لایه کاشی خوب فقط با دو میلی متر عرض می تواند به دیگری متصل شود.

9.طرح سایه های کاشی

سایه های کاشی یک پارامتر فرعی برای خرید کاشی سرامیک محسوب میشوند اما از اهمیت به سزایی برخوردار میباشند. تعداد سایه ها محدود نیست و به همین دلیل کاشی ها در طرح های مختلف به همراه سایه های روشن و تیره تولید میشوند.

10. خرید کاشی سرامیک کلکته

کاشی کلکته یک کاشی تولید شده از سطح مات است که عموماً برای پوشش دیوارهای خارجی مانند دیوارهای راه پله، لابی و سایر نقاط استفاده می شود. در زیر میتواند این نوع کاشی را در سایز ها و طرح های مختلف با گستردگی بالا مشاهده کنید.

تفاوت بین کاشی کف و کاشی دیوار چیست؟

به اندازه ای ضخیم و محکم طراحی شده است که در برابر تردد پا مقاوم باشد، در حالی که نازک و سبک می باشد و برای نصب آسان تر است. بسته به اندازه و وزن، برخی از کاشی های کف را می توان روی دیوارها نصب کرد. توصیه می کنیم قبل از انتخاب کاشی کف برای دیوارها با یک مشورت کنید تا در خرید کاشی سرامیک مورد نظر خود بهترین راهنمایی و انتخاب را داشته باشید. عوامل زیادی در تعیین نحوه عملکرد کاشی کفپوش به عنوان دیوارپوش نقش دارند. به همین دلیل، کاشی دیوار هرگز گزینه مناسبی برای کفپوش نخواهد بود؛ فقط به این دلیل که بسیار نازک و ظریف است.

انواع کاشی کف

اگرچه ممکن است همه ی کاشی ها در ظاهر شبیه به هم باشند، اما همه کاشی های کف یکسان نیستند. انواع مختلفی از کاشی با توجه به بودجه و نیاز شما مناسب خواهد بود.

در این بخش به دسته بندی و بیان تفاوت های کاشی های کف میپردازیم. این کاشی ها به سه دسته تقسیم میشوند.

  • سرامیک کف
  • پرسلان کف
  • کاشی سنگ طبیعی

سرامیک کف

سرامیک از محلول خاک رس، مواد معدنی و آب ساخته می شود که سپس به شکل کاشی فشرده شده و در کوره در دمای بالا پخته می شود. بسیاری از کاشی های سرامیکی لعاب دار هستند و باعث می شود که ضد آب باشند. کاشی های سرامیکی بدون لعاب ظاهر طبیعی تری را که برخی ترجیح می دهند ارائه می دهند، اما فقط در برابر آب مقاوم هستند و ضد آب نیستند.

پرسلان کف

نوعی کاشی و سرامیک است که دوام و چگالی بیشتری نسبت به سایر سرامیک ها دارد. به همین دلیل، پرسلان ها از سرامیک ها متمایز محسوب میشوند. پرسلان با استفاده از مواد معدنی، خاک رس و آب ایجاد می شود. خاک رس اغلب از ، و تشکیل شده است. این ترکیب خاک رس باعث متراکم تر شدن پرسلان نسبت به رس های سرامیکی می شود. رسلان ضد آب است(چه لعاب دار باشد چه بدون لعاب)، بنابراین برای مناطق با رطوبت زیاد انتخاب خوبی است.

کاشی سنگ طبیعی

الگوهای طبیعی موجود در کف سنگ به یک دلیل محبوب هستند: زیبایی! با تنوع بسیار زیاد رنگ و بافت، مطمئناً یک کف سنگی واقعی برای نیازهای لوکس طراحی داخلی شما وجود دارد. اگر پول زیادی برای هزینه کردن دارید خرید کفپوش سنگی گزینه خوبی نسبت به خرید کاشی سرامیک معمولی یا پرسلان است .اما توجه داشته باشید که سنگ طبیعی در مقایسه با کاشی و سرامیک یا پرسلان نیاز به نگهداری بیشتری دارد تا زیبایی خود را حفظ کند.

طریقه نصب کاشی سرامیک

نصب کاشی احتیاج به آشنایی با انواع کاشی سرامیک و دارد . به عنوان مثال برش و نصب کاشی و سرامیک آسان تر از پرسلان می باشد. همچنین چسباندن آن به زمین راحت تر است.

بودجه ی خرید کاشی سرامیک شما

با توجه به تنوع و نکات گفته شده، منطقی است که قیمت کاشی سرامیک ها بازه ی خیلی گسترده ای داشته باشد. شما باید قبل از خرید کاشی سرامیک محل کف و دیوار مورد نظر، داخل یا خارج بودن منطقه، نوع کاشی، اندازه ی آن، طرح و رنگ آن را انتخاب کنید . پس بار دیگر به شما پیشنهاد میکنیم با ، بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

بررسی نکات مهم در خرید کاشی آشپزخانه

نکته اول : جنس کاشی

هنگام انتخاب کاشی برای آشپزخانه، کاشی با مقاومت بسیار بالا انتخاب نمی شود. به طور کلی در انتخاب کاشی دیواری مقاومت بالا خیلی موردتوجه نیست زیرا این کاشی ها قرار نیست مانند کاشی و سرامیک کف وزن زیادی را تحمل کنند. نکاتی که در انتخاب جنس کاشی قبل از خرید کاشی آشپزخانه بهتر است به آن توجه کنیم چیست ؟

بهتر است این کاشی ها ضد حریق باشند، مخصوصا کاشی های اطراف اجاق گاز و سماور که به حرارت نزدیکترند. مورد مهم دیگر با توجه به قرارگیری مداوم کاشی در معرض آب و مواد شوینده، پایین بودن قدرت جذب رطوبت این کاشی هاست. کاشی های آشپزخانه معمولا هر روز توسط چربی وموادغذایی، آلوده می شوند. اگر جنس کاشی به گونه ای باشد که تمیز کردن آنها کار دشواری باشد، در انتخاب کاشی اشتباه کردیم.

هرچه کاشی براق تر باشد آلودگی را کمتر به خود جذب می کند و آسان تر تمیز می شود. براق بودن کاشی علاوه برجذب آلودگی کمتر، در زیباتر و بزرگتر نشان دادن محیط هم موثر است. توجه داشته باشید که بهتر است هر روز کاشیها را تمیز کنید زیرا باقی ماندن آلودگی روی سطوح کاشی، علاوه بر کدر شدن سطح کاشی، عمر آن را هم کم می کند.

نکته دوم : رنگ و طرح کاشی

طرح های استفاده شده در کاشیهای آشپزخانه زیاد و متنوع هستند. کاشی گلدار، کاشی ساده و کاشی های مدرن از معروف ترین طرح ها بوده که شما براساس سلیقه شخصی، می توانید رنگ و طرح کاشی خود را انتخاب کنید. البته نکاتی هست که می تواند در این انتخاب به شما کمک کند. به طور مثال اگر در دکوراسیون منزل خود از سبک مینیمال استفاده می کنید، بهتر است از کاشی های ساده با رنگ های ملیح استفاده کنید.

معمولا رنگ و طرح کاشیهای مورد استفاده در آشپزخانه، با توجه به رنگ و طرح کابینتها و لوازم آشپزخانه انتخاب می شود (پکیج هایی شامل سرامیک کف ،کاشی دیواری آشپزخانه، کاشی بین کابینتی در بازار موجود است که از رنگهای مکمل برای کاشی و سرامیکها استفاده کرده تا هارمونی محیط به خوبی رعایت شود).

اگر کابینتها ساده، با رنگ مات و بدون طرح باشند، برای برقراری توازن در دکوراسیون آشپزخانه و تکراری و کسالت بار نشدن محیط از کاشی های طرحدار با رنگهای تندتر استفاده می شود. البته اندازه محیط هم می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد. توجه کنید بهتر است در محیط های کوچک از کاشی های رنگ روشن استفاده کنید زیرا رنگ تیره محیط را کوچکتر نشان می دهد.

نکته سوم : ابعاد مناسب برای کاشی آشپزخانه

امروزه کاشی و سرامیک در هر اندازه و شکلی قابل سفارش توسط مشتری است. از ابعاد استاندارد 60*30 ، 90*30 ، 20*20 ،120*60 و .. گرفته تا ابعاد مورد نظر شما و همچنین از اشکال مستطیل ، مربع و شش ضلعی تا شکل موردنظر شما.

البته باید در انتخاب ابعاد کاشی به یکسری نکات توجه کنید تا انتخاب درست تری داشته باشید. ابتدا باید مقدار کاشی موردنیاز را محاسبه کرده و اگر مساحت زیادی از آشپزخانه شما نیاز به کاشی دارد بهتر است از کاشی های ساده استفاده کنید. دلیل این امر این است که استفاده از کاشی های طرح دار در مساحت بالا، باعث شلوغ دیده شدن آشپزخانه می شود. همچنین کاشی های سایز کوچک و چند ضلعی، محیط را کوچکتر و شلوغتر از آنچه هست نشان می دهد. پس برای آشپزخانه کوچک بهتر است از کاشی های ساده، مستطیل شکل و سایز بزرگ استفاده شود.

نکته چهارم : نحوه نصب کاشی آشپزخانه

طبیعی است که هرچه سایز کاشی کمتر باشد نصب آن سختتر است. پس کاشی ها، با سایز کوچک مانند کاشی بین کابینتی نیاز به دقت و مهارت بیشتری در نصب دارند (برخی از کاشی های بین کابینتی دارای چسب مخصوص برای نصب هستند). در نصب کاشی های ساده و بزرگ، بندکشی پهن تر صورت گرفته تا کمی از یکنواختی کاشی کاسته شود. حتی گاهی در قسمت بندکشی این کاشی ها از کاشی های مینیاتوری کوچک هم استفاده می شود. به طور کلی می توان به این نتیجه رسید که بهتر است در کاشی های طرح دار بندکشی نازک و ظریف انجام شود تا هماهنگی محیط حفظ گردد.

نکته پنجم : قیمت کاشی

قیمت کاشی به طور کلی به درجه کیفیت و نوع کاشی بستگی دارد. طبیعتا کاشی درجه یک قیمت بیشتری نسبت به کاشی درجه دو یا سه دارد.عواملی مانند مقاومت در مقابل ساییدگی، قدرت جذب رطوبت، ضخامت، طرح و براق بودن کیفیت کاشی را تعیین می کنند. بهتر است از کاشی باکیفیت ونصاب حرفه ای استفاده کنیم. شاید هزینه بالاتری بپردازیم اما ریسک دوباره کاری و تعمیر و تعویض زودهنگام را از بین می بریم.

نکته ششم : خرید کاشی آشپزخانه از شرکت معتبر

یکی از مهمترین نکات در خرید کاشی و سرامیک شرکت فروشنده است. شرکتی که از متریال با کیفیت استفاده کند و سابقه روشنی در فروش محصولات و رضایت مشتری داشته باشد. میتوانید برای انتخاب و خرید کاشی آشپزخانه با کیفیت و قیمیت مناسب به کاشی حافظ اعتماد کنید!

دکمه بازگشت به بالا