مقایسه دانشگاههای ترکیه و قبرس

سوالی که شاید برای بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند نگران کند این است که تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس! اما هر یک از کشورهای قبرس و ترکیه دارای مزایا و ویژگی های خاصی هستند و دانشگاه های هر کدام کیفیت و استاندارد خاصی را اعمال می کنند. اما در این بین اگر از کارشناسان و مشاوران مجموعه آرتان بورس تاپ استفاده کنید به راحتی می توانید از مزایا و یا حتی معایب تحصیل در ترکیه یا قبرس مطلع شوید و کشوری مطمئن با امکانات راحت تری را برای تحصیل انتخاب کنید.

تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس؟

پاسخ این سوال کاملا به انتظارات شما از دانشگاهی که در حال تحصیل هستید، هزینه زندگی، کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید و غیره بستگی دارد. در زیر مقایسه ای بین مهاجرت تحصیلی بین ترکیه و قبرس انجام داده ایم. و ما همه چیز را از قیمت تحصیل در ترکیه و قبرس تا کیفیت دانشگاه ها بررسی خواهیم کرد. با اطلاعاتی که دریافت می کنید می توانید انتخاب درستی داشته باشید. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های ترکیه

اگر بین دو گزینه گیر کرده اید که بهترین کشور برای تحصیل در ترکیه یا قبرس euromy بهترین کشور است، باید بدانید که تحصیل در ترکیه نیز مزایای خاص خود را دارد، مثلا نیازی به دریافت ویزای تحصیلی ندارید. مدرک زبان انگلیسی مدرک مهمی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه است. اگر ماشین حساب و راهنما دارید، به راحتی می توانید فرض کنید که هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه بسیار ارزان تر از بسیاری از کشورها، قبرس است. . سیستم آموزشی دانشگاه های ترکیه تا حدودی شبیه به دانشگاه های اروپایی در نظر گرفته می شود و می توانید برای تحصیل در ترکیه درخواست پذیرش رایگان داشته باشید.

مدرک فارغ التحصیلی هر رشته ای از دانشگاه های ترکیه در واقع گواهی قابل قبول و قابل اعتمادی است و فرد می تواند به لطف آن در ایران شغل خوبی پیدا کند. تنوع دروس در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین شرایط اقلیمی مساعد را نباید نادیده گرفت. در نهایت نزدیکی ترکیه به ایران که یکی از گزینه های اصلی و قابل قبول تحصیل در ترکیه محسوب می شود را می توان به شرح زیر بیان کرد. در این شرایط می توانید تحصیل در ترکیه یا قبرس را در نظر بگیرید تا در ترکیه مناسب تر باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه قبرس

شاید هنوز به این فکر نکرده باشید که تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس، البته با بررسی مزیت های تحصیل در قبرس می توانید به راحتی تصمیم بگیرید، مثلا لازم نیست به این سختی ها فکر کنید. شرایط ورود به دانشگاه دانشگاه های قبرس ، و به راحتی می توانید بورسیه تحصیلی بگیرید. متوجه خواهید شد که این شرایط برای بسیاری از داوطلبان قابل قبول است. همچنین از مزایای تحصیل در قبرس می توان به درخواست پذیرش تحصیلی رایگان بدون نیاز به ویزای تحصیلی اشاره کرد. با این حال، دوره های زبان انگلیسی برای برخی از افراد علاقه مند به این زبان یک مزیت بزرگ است و در مقایسه با دانشگاه های استرالیا، انگلیس و آمریکا، می توانید زندگی دانشجویی در دانشگاه های قبرس را با قیمت ارزان تری تجربه کنید. در هنگام ثبت نام و هزینه های تحصیل، تخفیف های ویژه ای ارائه می شود، عمدتاً برای دانش آموزانی که می توانند گواهی مدرک معتبر با سیستم آموزشی با کیفیت دریافت کنند. همچنین قبرس یکی از دانشگاه هایی است که امکانات آزمایشگاهی بسیار قوی دارد.

جزیره قبرس که به جزیره دانشگاه معروف است از سال 2017 پذیرای 90000 دانشجو بوده است و این واقعیت که این تعداد متقاضی گواهی بر کیفیت تحصیل در دانشگاه های قبرس است. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه آداکونت اشاره کرد که امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است. یکی از این امکانات، مرکز شغلی دانشگاه است که دانشجویان می توانند در فعالیت های مختلف از جمله نشریات، سمپوزیوم ها و کارگاه های آموزشی شرکت کنند و علاوه بر ارتقای دانش، تجربیات شغلی ارزشمندی نیز کسب کنند.

مهاجرت به ترکیه راحت تر است یا قبرس؟

تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس ابتدا باید به دو قسمت مالیات در قبرس شمالی و جنوبی فکر کنید. تا حدودی می توان قسمت شمالی قبرس را ترکیه در نظر گرفت. زیرا جمعیت قبرس شمالی نیز مانند جمعیت ترکیه عمدتا مسلمان بوده و به زبان ترکی صحبت می کنند.

بخشی از گورستان جنوبی توسط مسیحیان ارتدکس ساخته شده است. برای رفتن به قبرس شمالی می توانید بدون ویزا به ترکیه بروید. اما برای رفتن به قبرس جنوبی باید برای ویزا اقدام کنید. اگر بخواهیم به طور کلی این موضوع را برای شما روشن کنیم، مهاجرت به قبرس به خصوص قبرس جنوبی ممکن است برای شما دشوارتر از ترکیه باشد.

دانشگاه های ترکیه بهتره یا قبرس؟

با توجه به این سوال که ذهن بسیاری از متقاضیان را به خود مشغول می کند، تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس، باید به مواردی توجه کنید که قبرس شمالی و ترکیه نیازی به ویزای تحصیلی ندارند، اما اگر می خواهید در دانشگاه ها تحصیل در قبرس جنوبی، ابتدا باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. هر دانشگاه همچنین دوره های مختلف و بسیار متنوعی را ارائه می دهد. در اینجا هزینه های تحصیلی است که باید در نظر بگیرید دانشگاه قبرس شمالی که هزینه آن بیشتر از هزینه دانشگاه های ترکیه است.

بهتر است دانشگاه های ترکیه را برای تحصیل خود برای عزیزانی که هدف خود را بیشتر برای بازار کار به خصوص بازار کار بین المللی تعیین می کنند انتخاب کنید. زیرا با اعتبار بهتر در کنار هزینه های کمتر می توانید نرخ مقرون به صرفه تری دریافت کنید. زبان تحصیل همیشه نقش مهم و تعیین کننده ای در شهریه دانشگاه دارد و نمره 100% زبان انگلیسی بالاتر از ترکی محاسبه می شود.

نتیجه

بهتر است برای تحصیل در ترکیه یا قبرس به مواردی که در این مقاله اشاره شده است توجه داشته باشید. اما بیشتر برای ما ایرانی ها ترکیه ممکن است انتخاب قابل قبول تری باشد، زیرا فاصله ایران و ترکیه کم است و تا حدودی فرهنگ و مذهب ترک ها به فرهنگ و مذهب ما شباهت زیادی دارد. در هر صورت ما خود را موظف می دانیم تا شما را با مزایای تحصیل در هر کشور ترکیه و مقبره های آن آشنا کنیم. حالا انتخاب با شماست. بهتر است در این زمینه با مشاوران تاپ گروه آرتان بورس مشورت کنید تا بتوانید در مورد تحصیلات خود تصمیم منطقی تری بگیرید و نتیجه قابل قبولی بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا