عمومی

عمر باتری موبایل چقدر است؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]متاسفانه سرعت پیشرفت باتری های موبایل مانند سرعت دیگر سخت افزار های آن نیست. شاید شما هم متوجه این موضوع شده باشید که موبایلتان مانند 2 سال پیش توانایی نگهداری شارژ را ندارد. این موضوع امری طبیعی است.

عمر مفید باتری های موبایل بین 3 تا 4 سال است.

پس اگر باتری موبایل شما بیشتر از 4 سال عمر دارد و هنوز هم مورد استفاده است بسیار خوش شانس هستید. اما اگر با گذشت یک تا دو سال احساس کردید بازده باتری در حال کاهش است باید نگران باشید!

کار های زیادی هستند که انجام آن ها باعث افزایش عمر باتری می شوند و همچنین کار هایی هستند که انجام آن ها بشدت عمر باتری را کم می کنند!

گرما بزرگ ترین دشمن باتری است!

باتری های لیتیومی مورد استفاده در گوشی های موبایل بسیار نسبت به گرما حساس است. اگر می خواهید عمر مفید باتری شما کم نشود از داغ شدنش جلو گیری کنید.

برای مثال سعی کنید در محیط های گرم و همچنین نور مستقیم آفتاب با موبایل خود کار نکنید و آن را خنک نگه دارید.

همچنین هنگامی که موبایل به شارژر متصل است به دلیل جریان الکتریکی موبایل گرم می شود و این امری طبیعی است.کار کردن با دستگاه هنگام شارژ باعث افزایش بیش از حد دمای باتری می شود و موجب آسیب به آن خواهد شد.

از باتری ها و شارژر های اورجینال استفاده کنید!

متاسفانه بازار پر است از شارژر و باتری های بی کیفیت و ارزان قیمت.

شارژر های غیر اصل باعث گرم شدن بیش از حد باتری و دستگاه می شوند. از این رو بسیار با اهمیت است که برای شارژ کردن موبایل خود حتما از شارژر اورجینال استفاده کنید. همچنین باتری های بی کیفیت نیز ممکن است باعث آسیب به دستگاه شوند و حتی آتش بگیرند!

پس بهتر است برای خرید شارژر، باتری و دیگر لوازم جانبی موبایل به وب سایت فونی شاپ مراجعه کنید. تمام محصولات این فروشگاه داری ضمانت اورجینال بودن هستند و به راحتی می توانید از آن خرید کنید.

روشنایی صفحه را کم و Auto Brightness را خاموش کنید!

بعد از پردازشگر، صفحه نمایش بیشترین استفاده را از باتری می کند. مواقعی که به نور زیاد نیاز ندارید بهتر است روشنایی صفحه را کم کنید تا از باتری کمتر استفاده کند.

روشن بودن قابلیت Auto Brightness باعث مصرف شدن انرژی زیادی می شود. چون سنسور دائما در حال فعالیت است و تلاش می کند نور صفحه را با نور محیط تنظیم کند. از این رو بهتر است این قابلیت خاموش باشد تا موجب مصرف بیش از اندازه باتری در نتیجه کاهش عمر مفید آن نشود.

برنامه ها و سیستم عامل را به روز نگه دارید!

اگر نرم افزاری دارای باگ باشد و باعث آسیب رساندن به دستگاه شود، شرکت های سازنده فورا برای برطرف سازی مشکل دست به کار می شوند. همچنین بسیاری از باتری ها مانند باتری آیفون 7 بعد از به روز رسانی سیستم عامل عملکرد بهتری از خود نشان می دهند. پس آپدیت کردن برنامه ها و مخصوصا سیستم عامل را نادیده نگیرید.

اگر به بلوتوث نیاز ندارید پس آن را خاموش کنید!

بسیاری نسبت به ارتباط های رادیویی موبایل مانند بلوتوث، وای فای و NFC بی توجه هستند و آن ها را خاموش نمی کنند!

این قابلیت ها همانند دیگر برنامه ها از باتری استفاده می کنند و در بعضی موارد باعث افزایش بیش از حد دمای باتری می شوند. پس اگر از آن ها استفاده نمی کنید آن ها را روشن نگه ندارید!

باتری هواوی و دیگر باتری ها نسبت به این موارد حساس هستند پس بهتر است آن ها را رعایت کنید.

از گارد های چرمی و نامناسب استفاده نکنید!

بسیاری از گارد ها باعث توقف گردش هوا در موبایل می شوند و نتیجه آن هم گرم شدن باتری است.

همچنین سعی کنید از گارد ها و محافظ های چرمی در هوای گرم استفاده نکنید.

برنامه های پس زمینه را ببندید!

بعد از تمام شدن کارتان با اپلیکیشن ها آن ها را به حال خود رها نکنید. آن ها همچنان درحال استفاده از باتری هستند.

بهتر است هر چند وقت یک بار به تنظیمات موبایل رفته و میزان استفاده برنامه ها از باتری را بررسی کنید. اگه متوجه مصرف غیر عادی برنامه ای شدید بهتر است آن را متوقف و یا حذف کنید. در بسیاری از موارد این موضوع با آپدیت کردن برنامه حل می شود.

برای خرید باتری موبایل به لینک های زیر مراجعه کنید:

https://www.digikala.com/

https://fonishop.com/product-category/battery/

https://alborzdake.com/

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دکمه بازگشت به بالا