سلامت و تندرستیکسب و کار ویژه

بهترین روش لاغری شکم در طب سنتی

چربی سوزی شکم و پهلو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. لزوما این‌طور نیست که دارای اضافه وزن بوده و یا چاق باشید تا چربی سوزی شکم و پهلو مشکل شما باشد. بسیاری از افراد لاغر هم در این نواحی دچار تجمع چربی هستند. یکی از شایع‌ترین سوالاتی که از متخصصین تغذیه پرسیده می‌شود این است که بهترین روش ها برای چربی سوزی شکم و پهلو چیست؟ ما در این مقاله این موضوع را بررسی می‌کنیم و روش‌های مناسبی را در محدوده طب سنتی و جدید معرفی می‌کنیم. قیمت گن لاغری به عوامل مختلفی مانند برند، نوع، جنس، سایز و محل خرید آن بستگی دارد.

مسئله چربی شکم و پهلو

چربی تجمع‌یافته در منطقه شکم و پهلو، یکی از مقاوم‌ترین چربی‌های بدن محسوب می‌شوند و به سختی می‌توانید از شر آنها راحت شوید. از طرف دیگر، این چربی‌ها که دور احشا تجمع می‌یابند، از دیگر چربی‌های انباشته‌شده در نقاط دیگر بدن مضرتر هستند. مطالعات مختلف نشان می‌دهند که چاقی اندروژنیک (شکم و پهلو) ارتباط زیادی با بیماری‌های قلبی‌عروقی، مقاومت به انسولین و دیابت نوع دو دارد.

اما این همه ماجرا نیست. نکته دیگری که باید به آن دقت کنیم این است که با افزایش سن، توزیع چربی بدن تغییر می‌کند. چربی از اندام‌ها و صورت به نواحی مرکزی بدن منتقل شده و شکم و پهلو‌ها را چاق می‌کند. اگرچه این روند طبیعی است، اما تشدید آن می‌تواند با بیماری‌هایی که در پاراگراف قبل ذکر کردیم مرتبط باشد.

به عبارت دیگر، باید به این نکته دقت کنید که اگر سن شما از چهل سال گذشته است، طبیعی است که چربی تجمع‌یافته در قسمت شکم و پهلوی شما بیشتر از سن بیست‌سالگی باشد. با بروز یائسگی در زنان، این تجمع تا حد زیادی تشدید می‌شود. با این حال، با توجه به عوارض احتمالی مرتبط با چربی شکم و پهلو، لازم است تا حد ممکن چربی سوزی شکم و پهلو را در دستور کار خود  قرار دهید. اما در این کار افراط نکنید، مخصوصا اگر سن شما زیاد است.

حرکات چربی سوزی شکم و پهلو

در طب جدید روش‌های مختلفی برای چربی سوزی شکم و پهلوی بدن وجود دارد که به شرح زیر هستند:

ورزش هوازی

ورزش‌های هوازی بیشترین نقش را در سوزاندن چربی دارند. برخلاف تصور بسیاری از افراد، ورزش‌های قدرتی مانند بدن‌سازی، تاثیر چندانی در چربی سوزی شکم و پهلو ندارند. آنها بیشتر گلیکوژن یا همان قند موجود در عضلات را مصرف می‌کنند و حجم ماهیچه‌ها را افزایش می‌دهند. این در حالی است که ورزش‌های هوازی، مخصوصا اگر بیش از نیم‌ساعت به‌طور مداوم ادامه یابند، مستقیما چربی‌ها را تحت‌تاثیر قرار‌داده و می‌سوزانند. تاثیر ورزش هوازی بر چربی سوزی شکم و پهلو آن‌قدر زیاد است که تا ساعاتی پس ورزش نیز چربی سوزی ادامه پیدا می‌کند.

این ورزش‌ها شامل پیاده‌روی، دو، بسکتبال، والیبال، دوچرخه‌سواری و شنا هستند. لازم به‌ذکر است که برای گرفتن بهترین نتیجه، لازم است در یک بازه زمانی طولانی، چند بار در هفته ورزش کنید تا چربی سوزی شکم و پهلو اتفاق بیفتد. این چربی سوزی معمولا مستقل از کاهش وزن نیست و هم‌زمان با آن روی می‌دهد.

کاهش کالری دریافتی

یک رژیم غذایی مناسب و کم‌کالری، یک کمک فوق‌العاده برای افزایش تاثیر ورزش است. به عبارت دیگر، رژیم غذایی و ورزش به شکل همزمان، بیشترین تاثیر را بر چربی سوزی شکم و پهلو دارند. با این حال، باز هم باید در نظر بگیرید که معمولا حجم شکم و پهلو، همزمان با کاهش وزن کلی بدن کاسته می‌شود. نباید انتظار داشته باشید که وزن شما ثابت مانده و چربی شکم و پهلوی شما از بین برود.

یک رژیم غذایی مناسب معمولا 500 کیلوکالری کمتر از نیاز معمول شما را تامین می‌کند و دارای مقادیر کافی پروتئین، چربی، کربوهیدرات و ریزمغذی است. رژیم‌های غذایی سخت ممکن است به‌جای کاهش بافت مقاوم چربی، ماهیچه‌های شما را تحلیل برده و تاثیر چندانی بر چربی سوزی شکم و پهلو نداشته باشند. برای دریافت یک رژیم مناسب، حتما از یک متخصص تغذیه متعهد کمک بخواهید.

مکمل‌های چربی سوز

مکمل‌های چربی سوز، به طور مستقل تاثیر چندانی ندارند و برای کمک به چربی سوزی شکم و پهلو باید زیر نظر متخصص تغذیه و همزمان با ورزش و رژیم غذایی مصرف شوند. مصرف به تنهایی مکمل‌ها معمولا تاثیر خاص و یا بلند‌مدتی نداشته و اگر هم سبب کاهش وزن گردد، بعد از مدتی این کاهش جبران می‌گردد. برخی از مکمل‌هایی که به سوخت چربی کمک می‌کنند شامل ال کارنیتین، زیره و برخی از دیگر از مکمل‌های گیاهی هستند. با این حال، با توجه به عوارض و منبع مصرفی که برای برخی از آنها مطرح است، لازم است قبل از مصرف با داروساز یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

دستگاه‌های لاغری

دستگاه‌های لاغری مانند کرایولیپولیز، اولترا کویتیشن و آر‌اف، می‌توانند تاثیر محدودی بر چربی سوزی شکم و پهلو داشته باشند. این تاثیر تنها در حد 100 تا 300 گرم و آن هم همراه با رژیم غذایی و ورزش است. با این حال، افرادی که تجمع کمی از چربی در نواحی شکمی و پهلوی خود دارند و یا لاغر هستند، می‌توانند از این روش‌ها همراه با رژیم غذایی و ورزش استفاده کنند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش تهاجمی برای خارج‌کردن چربی اضافه از شکم و پهلو است. این روش، یک اقدام زیبایی محسوب شده و ممکن است برای انجام آن نیاز به بیهوشی باشد. از آنجا که لیپوساکشن می‌تواند با خطرات جدی مانند لخته‌شدن خون و مرگ همراه باشد، توصیه می‌شود تا حد امکان از این روش استفاده نگردد. از طرف دیگر، بدون یک رژیم غذایی و ورزش مناسب، چربی‌های خارج‌شده از این طریق نیز به زودی با انواع جدید جایگزین می‌شوند.

یک روش بسیار موثر برای افرادی که اضافه وزن بالایی دارند و دچار بیماری های ناشی از چاقی مانند دیابت، زانو درد، فشار بالا و… هستند، انجام  انواع عمل لاغری از جمله اسلیو معده و بای‌پس معده است که از شایع ترین عمل معده می‌باشند و حتما باید توسط یک متخصص و باسابقه انجام شود.

چربی سوزی شکم و پهلو در طب سنتی

در طب سنی همه‌چیز بر مزاج استوار است. معمولا پزشک طب سنتی با تشخیص مزاج، بهترین روش چربی سوزی شکم و پهلو را مشخص می‌کند. این روش ممکن است شامل رژیم غذایی، ورزش و اقداماتی مانند ماساژ، بادکش و با طب سوزنی باشد. از آنجایی که اکثرا تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو به‌دلیل تجمع بلغم است، معمولا مصرف غذاهایی با طبع سرد محدود شده و برخی از داروهای گیاهی برای اصلاح مزاج فرد تجویز می‌گردد.

تجمع چربی در شکم و پهلو یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. حل این مشکل و چربی سوزی شکم و پهلو نیاز به انجام چند اقدام به‌شکل همزمان دارد. ورزش، رژیم غذایی، مکمل‌ها، ماساژ و روش‌های طب مکمل، برخی از این راهکارها هستند. برای چربی سوزی شکم و پهلو سعی کنید از یک مختصص کمک بگیرید.

اقلاغری آرزوی بسیاری از افراد جامعه ما است. امروزه بیشتر کارها به‌وسیله ماشین‌آلات انجام می‌شود. وجود تکنولوژی و کم‌تحرکی در کنار عادات غذایی نامناسب باعث افزایش وزن شده است. افزایش وزن و چاقی یکی از عوامل پر ریسک و خطرناک برای ابتلا به انواع بیماری‌ها است. خوشبختانه طب سنتی با ایجاد راهکارهایی و با حذف و جای‌گزینی برخی از وعده‌های غذایی سعی در کاهش تدریجی اضافه‌وزن بدن دارد.  یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت گن لاغری مردانه ، فروشنده نهایی محصول است.

حذف وعده ناهار برای افراد بلغمی

طب سنتی راه‌های مختلفی برای داشتن رژیم لاغری پیشنهاد کرده است. یکی از این راه‌ها حذف برخی از وعده‌های اصلی غذایی مانند رژیم حذف ناهار است. طب سنتی به افرادی که دچار غلبه بلغم هستند و بنیه بسیار خوبی دارند توصیه می‌کند با حذف وعده ناهار کالری دریافتی خود را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند. همان گونه که می‌دانید افراد معمولاً در وعده‌های غذایی اصلی میزان بسیار زیادی کالری دریافت می‌کنند و با حذف یک وعده، میزان کالری دریافتی به‌شدت کاهش می‌یابد.

به افرادی که با طبع‌های مختلف زیاد آشنایی ندارند، پیشنهاد می‌کنیم با خواندن مقاله‌ی آگاهی خودرا نسبت به این موضوع تکمیل کرده سپس به تکمیل مطالعه‌ی این مطلب بپردازند.

تجربه در طب سنتی نشان داده است افرادی که بنیه خوبی دارند با حذف وعده‌غذایی بسیار سبک و با کاهش وزن مواجه شده‌اند. البته حذف وعده اصلی غذایی به افرادی که بنیه خوبی ندارند اصلاً توصیه نمی‌شود؛ زیرا در طول رژیم لاغری با ضعف مواجه خواهند شد.

متأسفانه، برخی از افراد رژیم حذف ناهار را رعایت می‌کنند؛ اما به‌جای آن از میان‌وعده‌های سنگین بهره می‌برند. این موضوع نه‌تنها به کاهش وزن کمک نمی‌کند؛ بلکه با مصرف میان‌وعده‌های سنگین و ناسالم کالری بیشتری دریافت می‌شود و به‌اضافه وزن منتهی خواهد شد.

به عقیده طب سنتی مصرف نهار بلغم و سودا در فرد را زیاد می‌کند؛ به همین دلیل باعث افزایش غلظت خون، چاقی و بیماری‌های دیگری می‌شود. رژیم لاغری شکم و سایر نقاط می‌تواند باعث کاهش وزن این افراد شود.

بهتر است بدانید که یکی از روش‌های کاهش وزن انجام    است، برای انجام این جراحی باید بالای 35 باشد. برای مشاوره بیشتر در این زمینه به مراجعه کنید.

هضم غذا در معده حدود شش ساعت و در روده حدود سه ساعت طول می‌کشد. طب سنتی بر این باور است که بین مصرف صبحانه و ناهار باید حداقل ده ساعت فاصله باشد تا معده به‌خوبی بتواند عمل هضم غذا را انجام دهد. درواقع اگر وعده ناهار بین دو وعده اصلی صبحانه و شام مصرف شود کبد نیز به‌خوبی نمی‌تواند عمل هضم کبدی را انجام دهد و این خود یک رژیم لاغری تدریجی است.

طب سنتی بر این باور است؛ افراد به‌جای مصرف ناهار باید به استراحت قیلوله بپردازند تا انرژی بدن تأمین شود. هدف اصلی طب سنتی رژیم حذف ناهار است. اگر احساس ضعف شدید داشتید می‌توانید از انواع مغزها، شیر، لبنیات و عسل به مقدار مناسب در میان‌وعده‌های خود استفاده کنید.

درصورتی‌که به‌هیچ‌وجه نتوانستید وعده ناهار را حذف کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم از غذاهای زیر در زمان رژیم لاغری خود استفاده کنید:

  • نخودچی‌کشمش
  • انواع آش و سوپ مفید، کم‌کالری و درعین‌حال مغزی
  • خرما (استفاده از چند عدد خرما کافی است و نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد؛ زیرا باعث چاقی می‌شود)
  • مصرف دو عدد سیب‌درختی (یک عدد به‌صورت خام و یک عدد به‌صورت بخارپز شده)
  • مصرف ترکیبی سه عدد انجیر با ۵ دانه زیتون و ترجیحاً رب به

طب سنتی بر این باور است که به علت گرم‌تر بودن ساعات ظهر، خون بدن برای خنک‌کردن به سطح بدن می‌آید و همین عامل باعث کاهش خون‌رسانی به دستگاه گوارش خواهد شد. با کاهش خون‌رسانی، عملیات هضم دیر انجام می‌شود و درنتیجه افراد با چاقی بیشتر مواجه خواهند شد.

انواع گنهای لاغری زنانه در این فروشگاه به نسبت سایر مراکز فروش، به مراتب ارزان تر می باشد

دکمه بازگشت به بالا