اقتصادیعمومیکسب و کار ویژه

آی سی تغذیه شیائومی نوت 8

به نقل از مجتمع آموزش فنی پویان ، آی سی تغذیه شیائومی نوت 8 چه می تواند باشد؟ آی سی شارژ و آی سی تغذیه و.. جزء مهمترین بخش ها در گوشی های هوشمند امروزی هستند که خراب شدن آنها می تواند موجب خاموشی یا مشکلات دیگری شود . اما آی سی شارژ چیست؟ آی سی شارژ وظایف مهمی برعهده دارد و خراب شدن آن علت های مختلفی دارد.

همچنین نمی توان از نقش مهم آی سی تغذیه گوشی نیز غافل ماند. یکی از مهمترین وظایف آی سی شارژ، کنترل درایور نور پشت صفحه گوشی است و وظیفه مهم آی سی تغذیه، همانطور که از نامش نیز مشخص است، ارسال انرژی و ولتاژ کافی به سایر بخش های گوشی از طریق اتصال با باتری است. حال تصور کنید که در صورت خرابی یکی یا هر دو این آی سی ها چه اتفاقاتی برای گوشی می افتد! اگر علاقه مند هستید تا بدانید علت سوختن آی سی های مختلف گوشی چیست و خراب شدن این قطعات چه صدماتی به گوشی شما و عملکرد آن خواهد زد یا این خرابی ها تا چه حد می توانند جدی باشند لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نشانه های سوختن آی سی تغذیه شیائومی نوت 8 چیست؟

به گفته کارشناسان بهترین مجمع آموزش فنی و حرفه ای اگر به دنبال علت سوختن آی سی های مختلف گوشی و به طور خاص آی سی تغذیه و یا آی سی شارژ موبایل هستید، باید بدانید که خاموش شدن ناگهانی گوشی بعد از اتصال به شارژر یا عدم شارژ صحیح و عادی می تواند از نمونه شرایط محتمل در این رابطه باشد. اما تحت این شرایط چه می توان کرد؟

اگر از ساختار این قطعه با خبر نباشید به احتمال زیاد درک خرابی آن برایتان دشوار خواهد بود. آی سی تغذیه موبایل از طریق چند پین به باتری وصل می شود و ولتاژ لازم را برای ارسال به مابقی بخش های گوشی فراهم می کند که این مسئله بسته به طراحی داخلی موبایل ها با هم متفاوت است.

آموزشگاه تعمیرات برد فنی پویان میگوید اگر به هر دلیلی این آی سی با مشکل مواجه شود یا گوشی تان بی دلیل خاموش می شود یا اینکه ولتاژ لازم به بسیاری از بخش های آن نمی رسد و بعد با مشکلات دیگر مثل آنتن ندادن گوشی، اختلال در عملکرد آن و خراب شدن باتری گوشی مواجه می شوید؛ چرا که این قطعه و خراب شدن یا سوختنش مساوی است با عدم عملکرد عادی موبایل شما.

نشانه ها و علت سوختن آی سی شارژ گوشی

یکی دیگر از بخش های مهم و سوالات پر تکرار در مورد علت سوختن آی سی های مختلف گوشی، سوختن آی سی شارژ است. اما این آی سی چه می کند؟ همانطور که توضیح داده شد، موقع شارژ کردن گوشی به کار می آید. در واقع این آی سی بعد از اتصال شارژر به گوشی، روند شارژ شدن صحیح و درست آن را کنترل می نماید.

MT6360UP |آی سی تغذیه pmi632 902 00

 علت سوختن و خراب شدن آی سی pf و  PA

در بین سوختن آی سی های مختلف گوشی اگر آی سی pf وpa گوشی شما بسوزد در این صورت باعث ضعیف شدن آنتن گوشی یا پریدن دائم آن و عدم وجود آنتن می شود. در صورتی که این آی سی ها در گوشی های موبایل به هر دلیل بسوزند یا خراب شوند با اختلال در زمان مکالمه مواجه خواهیم شد. به عبارتی دیگر آنتن دهی گوشی زیر سوال خواهد رفت و عملا هر تماسی غیر قابل انجام خواهد شد. این آی سی سیگنال صوتی را در گوشی تقویت می کند و اگر به هر دلیل نا معقولی دچار پرش آنتن در گوشی خود هستید حتما آن را به یک متخصص بسپارید تا این بخش از آی سی گوشی تان را برایتان بررسی و عیب یابی کند.

گوشی های مختلف (همانطور که اشاره شد) از تکنولوژی های مختلف پشتیبانی می کنند و از این جهت اگر یک گوشی موبایل دارای آی سی بلوتوث و وای فای باشد، می توان گفت که خراب شدنشان، با خراب شدن و از کار افتادن وای فای و یا بلوتوث مواجه می شویم که امری بدیهی است.

آی سی شارژ گوشی، مهمترین قطعه در تامین انرژی موبایل های هوشمند

اگر روزگار گذشته را بیاد داشته باشید حتما می دانید که گوشی های نسل قدیم به اندازه گوشی های امروزی پیشرفته نبودند. تا چندین سال پیش خاص ترین تکنولوژی موجود برروی گوشی ها فرستنده مادون قرمز بود که با ورود بلوتوث به عرصه تکنولوژی انقلابی نو به پا شده بود.

اما امروز با نسل جدیدی از گوشی های هوشمند روبرو هستیم که توانایی پردازش و سرعتی در حد رایانه های هوشمند دارند. همانطور که می دانید قطعات بسیار زیادی در گوشی های هوشمند وجود دارد که هریک وظیفه خاصی را انجام می دهند.

بررسی ساختار آی سی شارژ گوشی

IC تغذیه قطعه در بحث ساختار دارای سه یا چهار پین می باشد که در ارتباط مستقیم با باتری است. همچنین براساس طراحی داخلی و با گرفتن ولتاژ باتری، انرژی مورد نیاز برای سایر بخش ها را تامین می کند. ولتاژ مورد نیاز از طریق قطب مثبت باتری به مدار حفاظت جریان آی سی وارد می شود و در ادامه انرژی دیگر بخش ها نیز تامین می گردد.

مشکل زمانی به وجود می آید که جریان ورودی به آی سی تغذیه بیش از حد مجاز باشد. در چنین شرایطی مدار محافظ جریان وارد عمل می شود و گوشی را یکباره خاموش می کند.

نشانه های خرابی آی سی شارژ ساموسنگ و آیفون

یکی از شایع ترین نشانه های خراب بودن این قطعه خاموش شدن گوشی همراه است. وقتی آی سی شارژ گوشی سامسونگ آسیب ببیند شارژ مجدد گوشی انجام نمی شود و گوشی خاموش می شود. همانطور که انتظار می رود خراب شدن آی سی شارژ تاثیر به سزایی در عمر باتری و حتی خراب شدن کامل آن نیز دارد. اما این تنها نشانه آسیب دیدگی آی سی شارژ نیست.

آی سی شارژ گوشی چیست؟

ای سی شارژ ، یک قطعه در مدار موبایل است که در تامین ولتاژ و جریان الکتریکی مورد نیاز برای عملکرد گوشی نقش موثری دارد.

چطور بفهمیم ای سی شارژ گوشی خراب شده است؟

خاموش شدن بی دلیل گوشی یکی از نشانه های خرابی ای سی شارژ موبایل است. البته علائم دیگری وجود دارد که خبر از خراب شدن ای سی شارژ گوشی می دهد. در این مقاله به بررسی نشانه های خرابی ای سی شارژ گوشی پرداختیم.

آیا میتوان آی سی شارژ گوشی را تعمیر کرد؟

امکان تعمیر ای سی شارژ وجود دارد اما با توجه به حساسیت این قطعه نکات ریزی وجود دارد که برای تعمیر ای سی شارژ باید به آن ها دقت کنید.

دکمه بازگشت به بالا