باز كردن قفل گوشي شیائومی نوت 8 بدون پاک شدن اطلاعات

با گذشت زمان، قفل‌های تلفن همراه پیچیده‌تر و اقدامات امنیتی و حفاظتی نیز قوی‌تر شده‌است. روزگاری تنها اطلاعات مهم روی تلفن همراه شما شامل پیامک‌ها، مخاطبین یا لیست تماس‌ها بود. اما امروزه با گسترش دنیای ارتباطات و البته توانایی‌های تلفن‌های همراه، مدارک و اطلاعاتی که روی این دستگاه‌ها وجود دارد؛ بسیاری بیشتر از گذشته است. به‌گونه‌ای می‌توان گفت که تمام زندگی ما روی این دستگاه‌های کوچک اما دوست‌داشتنی قرار گرفته که همواره نیز خطراتی آن را تهدید می‌کند. بنابراین نیاز است که تا می‌توانید از آنها محافظت کنید.

ممکن است فکر کنید که اطلاعات مهمی ندارید که بخواهید از آن محافظت کنید یا دست کم اطلاعات شما به درد کسی نمی‌خورد. اما این تفکر اشتباه را کنار بگذارید! شما باید از اطلاعات خود تا می‌توانید محافظت کنید؛ زیرا می‌تواند گزینه مناسبی برای برخی از افراد سودجو باشد تا بتوانند از آنها برای مقاصد خود استفاده کنند. از اطلاعات مخاطبین و پیام‌رسان‌‌ها گرفته تا تصاویر و نوشته و اطلاعات حساب‌های گوناگون که امروزه به دلیل سادگی استفاده در تلفن‌های همراه ذخیره می‌شود.

تلفن‌های همراه امروزی روش‌های گوناگونی برای محافظت از اطلاعات کاربران دارند که ابتدایی‌ترین و نخستین سطح امنیتی، قفل صفحه نمایش است. این قفل اطلاعات کلی که روی دستگاه شما قرار دارد را محافظت می‌کند و اجازه نمی‌دهد کسانی که آن را نمی‌دانند وارد دستگاه شما شوند. میزان محافظتی که از دستگاه شما خواهد شد؛ به امنیت تلفن همراه و البته سیستم عامل آن بستگی دارد. بی‌شک شما نیز شنیده‌اید که برخی دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها مانند و سیستم عامل iOS، یا One Plus و اندرویدی که دارد؛ امنیت بالاتری به کاربران می‌بخشد.

اینکه برای محافظت بیشتر از اطلاعات خود چه باید بکنید؛ در حوصله این بحث نیست و در نوشتارهای دیگر بررسی خواهد شد. هدف از نگارش متن پیش رو، این است که اگر رمز قفل صفحه نمایش خود را فراموش کردیم یا به هر دلیلی نتوانستیم آن را باز کنیم؛ چه باید کنیم؟ زیرا بسیاری از دستگاه‌ها در این شرایط به دلیل حفظ امنیت مالک تلفن همراه، اطلاعات داخل آن‌را پاک می‌کنند تا فرصت سواستفاده از سودجویان را بگیرد. بنابراین اگر رمز عبور را فراموش کردیم؛ چگونه می‌توانیم بدون پاک شدن اطلاعات، قفل گوشی را باز کنیم؟

باز کردن قفل گوشی آیفون بدون پاک شدن اطلاعات

خط مشی و سیاست‌های اپل، حفظ و نگه‌داری از اطلاعات کاربران است. برای این شرکت تفاوتی ندارد اطلاعات شما چیست! از تصاویر سلفی گرفته تا یادداشت‌ها، پیام‌ها، مخاطبین و اطلاعات دیگری که روی آیفون شما وجود دارد؛ برای سیستم عامل این شرکت مهم است و از آن محافظت می‌کند. البته محافظت اطلاعات در iOS به این معنا نیست که هیچ‌کس جز شما نمی‌تواند وارد تلفن همراه‌تان شود! هکرها راه‌های فراوانی برای دست‌یابی به این اطلاعات دارند؛ اما با این همه محافظت اطلاعات در این سیستم عامل و سخت‌افزار، بهتر از تلفن‌های همراه دیگر است.

باز کردن قفل گوشی‌های اندرویدی بدون پاک شدن اطلاعات

در سیستم عامل اندروید به دلیل آزادی عمل بیشتر، می‌توانید از راه‌های گوناگونی استفاده کنید. البته تذکر می‌دهیم که تا می‌توانید از راهکارهای قانونی استفاده کنید. راهکارهای قانونی، روش‌های مورد تایید سیستم عامل و گوگل است. بدون شک شما نیز پس از فراموش کردن رمز عبور دستگاه خود یا باز نشدن آن به هر دلیلی، این پرسش که چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات شیائومی خود، ذهن‌تان را درگیر کرده است. البته تفاوتی در برند تلفن همراه شما وجود ندارد! ممکن است بپرسید که چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات هواوی خود. زیرا تلفن‌های اندرویدی تا اندازه‌ای از نظر امنیت به یکدیگر شباهت دارند.

باز کردن رمز گوشی با تماس اضطراری شیائومی

برای باز کردن رمز گوشی با تماس اضطراری شیائومی باید چند مرحله ساده را طی کنید. این نکته قابل توجه است که این روش در آپدیت‌های قدیمی اندروید امکان پذیر است و در نسخه‌های جدیدتر آن نمی‌توانید بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری را انجام دهید. با چند بار اشتباه زدن پسورد به صفحه تماس اضطراری هدایت می‌شوید. هنگامی که صفحه تماس اضطراری ظاهر شد دکمه ولوم صدا را فشار دهید. پس از طی کردن مراحل فوق آیکون تنظیمات را روی صفحه خواهید دید. با ضربه زدن روی آن به منوی تنظیمات هدایت می‌شوید و قفل گوشی به طور کامل شکسته می‌شود.

باز کردن قفل گوشی سامسونگ با تماس اضطراری

به دلیل آشنایی اندک کاربران با روش بازیابی رمز عبور به کمک ایمیل (در سالهای دور البته) بسیاری ترجیح می‌دادند نرم‌افزاری را دانلود و نصب کنند که به کمک آن قفل گوشی آنها باز شود. شاید انتظار داشتند یکی از صحنه‌های فیلم‌های جیمز باند یا ماموریت ناممکن را نیز تجربه کنند. اما در حقیقت این موارد برای فیلم‌هاست و دنیای واقعیت کمی متفاوت است. البته برنامه‌هایی وجود دارند که می‌توانند قفل صفحه گوشی شما را باز کنند؛ اما استفاده از آنها شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین انجام این‌کار چندان توصیه نمی‌شود. اما اگر اصرار به انجام آن دارید؛ برنامه‌های گوناگونی در Google Store وجود دارد که می‌توانید از آنها کمک بگیرید. در ادامه یکی از این برنامه‌ها معرفی می‌شود.

بازکردن قفل گوشی به کمک برنامه Dr.Fone

این برنامه بیش از یک میلیون بار دانلود و نصب شده و توانسته با ۸هزار رای کاربران، رتبه ۴.۹ را به‌دست آورد که امتیاز بسیاری خوبی است. البته یادآور می‌شویم که تیم تکنولایف به هیچ‌وجه این برنامه را تایید یا رد نمی‌کند و استفاده از آن بر عهده کاربران است. ممکن است این برنامه به شما کمک کند و ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند؛ بنابراین پیش از هر چیزی این موضوع را در نظر داشته باشید.

باز كردن قفل گوشي شیائومی نوت ۹ بدون پاک شدن اطلاعات |بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری شیائومی

این برنامه ادعا می‌کند که می‌تواند ۴ نوع از قفل‌های صفحه نمایش (اثر انگشت، تشخیص چهره، پین کند و الگوی قفل) را باز کند. بنابراین تا اینجای کار می‌توان گفت که برنامه کامل و مناسبی است. از اندروید ۵ به بالا، گوگل سیاستی را در پیش گرفت که به‌وسیله آن، جیمیل ثبت شده روی گوشی به عنوان مالک اصلی شناخته شده و در هر صورت باید با دسترسی به آن جیمیل گوشی را راه‌اندازی کنید. به بیان بهتر، هنگامی که دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برمی‌گردانید یا آن را راه‌اندازی مجدد می‌کنید؛ باید ابتدا جیمیل پیشین که روی دستگاه وجود داشت را Verify کنید. برای انجام این کار نیز جیمیل مورد نظر و رمز عبورش نیاز است.

این محافظت، افراد فراوانی را به دردسر انداخته است. نرم‌افزار Dr.Fone می‌تواند این قفل را نیز دور بزند و به شما امکان راه‌اندازی دستگاه را بدون نیاز به جیمیل پیشین بدهد. اکنون می‌توانید جیمیل جدیدی برای دستگاه تعریف کرده و مالکیت آن‌را (از نظر گوگل) تغییر دهید. این نرم‌افزار همچنین روی ۱۵ برند گوناگون تلفن همراه اندرویدی کار می‌کند. البته در نظر داشته باشید که باید آن‌را روی کامپیوتر خود نصب کرده و استفاده کنید. بنابراین اگر به اینکه چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات شیائومی خود فکر می‌کنید؛ یکی از گزینه‌ها می‌تواند این برنامه باشد.

راه‌های دیگری نیز برای باز کردن قفل گوشی‌های اندرویدی وجود دارد. از شکستن قفل گوشی با کد گرفته تا باز کردن رمز گوشی با تماس اضطراری ، همگی راه‌کارهایی است که ممکن است آنها را شنیده باشید. هر یک از این راه‌ها امکان دارد در زمانی خاص به کمک شما بیاید. اما اگر آنقدر حساس هستید که نمی‌خواهید اطلاعات خود را از دست بدهید و مدام به اینکه چگونه رمز گوشی را باز کنیم بدون پاک شدن اطلاعات هواوی خود فکر می‌کنید؛ بهتر است از خود گوگل کمک بگیرید.

بهترین قیمت گوشی شیائومی به همراه لیست فروشندگان، مشخصات و نقد و بررسی انواع گوشی شیائومی را می‌توانید در سایت ما مشاهده کنید.

باز کردن گوشی به وسیله جیمیل

بازکردن قفل صفحه نمایش گوشی به کمک جیمیل امن‌ترین و بهترین راهی است که می‌توانید انجام دهید. به‌خاطر داشته باشید که برای انجام این‌کار باید جیمیلی که روی دستگاه فعال است و رمز عبورش را داشته باشید! پس از چندبار اشتباه وارد کردن رمز یا الگو، هشداری نشان داده می‌شود که برپایه آن باید ۳۰ ثانیه صبر کرده و سپس دوباره امتحان کنید. از این به بعد هر بار که اشتباه باشد؛ به این زمان اضافه می‌شود تا شاید کاربر رمز را به‌خاطر آورد.

پس از نمایش هشدار وارد شدن مکرر رمز ورود اشتباه، می‌توانید انتخاب کنید که ۳۰ ثانیه صبر کنید یا با انتخاب گزینه Next، سراغ راه‌های دیگر بروید. با انتخاب Next دو گزینه پیش روی شما نشان داده می‌شود؛ بازیابی با پاسخ به پرسش‌های امنیتی یا بازیابی به کمک وارد کردن اطلاعات جیمیلی که روی دستگاه نصب کرده‌اید. سوالات امنیتی، پرسش‌هایی درباره موضوعات زندگی خصوصی شماست که ممکن است دیگران اطلاعی از آن نداشته باشند. برای مثال، شغل رویایی شما چیست؟ نام خیابانی که در آن بزرگ شده‌اید چیست؟ نخستین حیوان خانگی شما چه نام داشت؟ این پرسش و پاسخ‌ها، هم برای گوگل در سیستم عامل اندروید و هم برای اپل در سیستم عامل iOS بیشترین اعتبار را دارد. به صورتی که هویت شما را به‌طور کامل احراز خواهد کرد.

اگر پرسش‌های امنیتی و پاسخ آن‌ها را از پیش تنظیم کرده باشید؛ می‌توانید با استفاده از آنها قفل صفحه نمایش خود را باز کرده و رمز ورود جدیدی را برای آن تعیین کنید. اما اگر چنین کاری نکرده‌اید یا دست کم پاسخ‌ها فراموشتان شده‌است؛ راه دوم که وارد کردن اطلاعات جیمیل موجود روی دستگاه است را انتخاب کنید. بدین ترتیب می‌توانید با وارد کردن نام کاربری (جیمیل) و رمز عبور آن، قفل صفحه نمایش باز خواهد شد و شما می‌توانید رمز جدیدی را تنظیم کنید.

آیا می‌توان از پاک شدن اطلاعات پس از فراموشی رمز عبوری پیشگیری کرد؟

اینکه رمز عبور خود را فراموش کرده باشید؛ عجیب نیست. امروزه بیشتر تلفن‌های همراه به اثر انگشت یا تشخیص چهره یا هر دو مجهزه شده‌اند. بنابراین کم پیش می‌آید که رمز عبور را استفاده کنیم و فراموشی آن اتفاقی طبیعی است. پس از اینکه رمز را فراموش کرده‌ایم یا به هر دلیلی دستگاه آن را تشخیص نمی‌دهد؛ امکان دارد اطلاعات داخل گوشی آسیب ببیند. از پاک شدن بخشی یا همه اطلاعات گرفته تا سرقت آنها و موارد دیگری که جز زیان، تاوانی به‌دنبال نخواهد داشت.

بهترین راه پس از فراموشی یا باز نشدن تلفن همراه با رمزی که به‌خاطر دارید؛ این است که از راه‌های درست و قانونی آن‌را باز کنید. بهترین و امن‌ترین راه که در این نوشتار بارها و بارها تاکید شد؛ استفاده جیمیل است. با این روش هم گوگل را در جریان فراموش کردن رمز عبور خود قرار داده‌اید و هم بدون دردسر توانسته‌اید قفل گوشی خود را باز کرده و برای آن قفل جدیدی تنظیم کنید.

چرا نباید از نرم‌افزار‌های قفل شکن استفاده کنیم؟

تنها دلیلی که استفاده از این نرم‌افزارها را منتفی می‌کند؛ تهدید امنیت دستگاه و اطلاعات شماست. زمانی که از جیمیل استفاده می‌کنید؛ دسترسی بیشتری به شخص یا برنامه‌ای نمی‌دهید. تنها از سیستم عامل گوشی خود و شرکت سازنده آن می‌خواهید که در باز کردن قفل صفحه نمایش تلفن همراه‌تان، به شما کمک کنند. هم سیستم عامل و هم شرکت سازنده آن (گوگل) پیش از این هم دسترسی به اطلاعات شما داشته‌اند و شما نیز با اعتماد به آنها این اجازه را برایشان صادر کرده‌اید.

اما هنگامی که از نرم‌افزار دیگری می‌خواهید که قفل صفحه نمایش شما را بشکند؛ در واقع به آن نرم‌افزار اجازه می‌دهید که به اطلاعات دستگاه شما دسترسی پیدا کند. اینکه اطلاعات شما روی سرورهای این برنامه آپلود شود یا چه کسانی با پوشش این نرم‌افزار به گوشی شما وارد شوند؛ چیزی نیست که بتوان آن را متوجه شد. تنها ممکن است مدت‌ها بعد از سوی شما اقدامی خرابکارانه صورت گیرد یا با استفاده‌هایی نا‌به‌جا از اطلاعات شما به دردسر بزرگی دچار شوید. بنابراین تا می‌توانید کسی را به حریم شخصی خود راه ندهید و اجازه ندهید نرم‌افزارهای گوناگون به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

اما اگر هیچ‌راهی جز شکستن قفل گوشی با نرم‌افزارهای دیگر ندارید؛ سعی کنید بهترین برنامه را انتخاب کنید. افزون بر این، پس از باز شدن گوشی و تغییر رمزهای خود؛ اگر می‌توانید اطلاعات مهم خود را پشتیبان‌گیری کنید و دستگاه‌تان را به تنظیمات کارخانه بازگردانید تا امنیت اطلاعات شما بیشتر حفظ شود.

آیا راه‌های دیگری هم برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی وجود دارد؟

در دنیای مدرن امروز، برای انجام هر کاری، راه‌های بی‌شماری وجود دارد. باز کردن قفل گوشی یا شکستن آن نیز ممکن است از روش‌های گوناگونی انجام شود. اما راه قانونی و بی‌خطر آن در این نوشتار بیان شد و اگر نتوانست مشکل شما را حل کند؛ می‌توانید از نرم‌افزارهای ویژه این کار استفاده کنید. البته به‌خاطر داشته باشید که خطر از دست رفتن اطلاعات یا آسیب به حریم شخصی خود را نیز بپذیرید. در صورتی که هیچ‌یک از این مسیرها جوابگو نبود؛ باید از نرم‌افزارهای تخصصی استفاده کنید. کار با این نرم‌افزارها به قدری آگاهی از علوم رایانه‌ای نیاز دارد. اینکه بدانید روت دستگاه چیست یا دستورهای گوناگون را چگونه باید به سیستم عامل دیکته کرد. توصیه می‌شود اگر آگاهی مناسبی از این موارد ندارید؛ سمت این برنامه‌ها نروید و استفاده از آن را به متخصصان این زمینه بسپارید.

برای استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی در هر زمینه‌ای، افزون بر دانشی که در آن زمینه باید داشته باشید؛ بهتر است قدری از کامپیوتر و ساز و کار برنامه‌ها نیز آگاه شوید. برنامه‌ها با کدهای دستوری ۰ و ۱ کار می‌کنند که اگر کوچکترین تغییری در ترکیب و توالی این صفر و یک پدید آید؛ می‌تواند ساز و کار برنامه را بهم بریزد. بدین ترتیب، کاری که از آن سر رشته ندارید را انجام ندهید.

سخن پایانی

در این نوشتار روش‌های باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی را بدون پاک شدن اطلاعات از روی دستگاه بیان کردیم. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید یا تلفن همراه شما به هر دلیلی، رمزی که وارد می‌کنید را نمی‌پذیرد؛ با استفاده از روش‌های بالا می‌توانید به نتیجه برسید. تاکید می‌شود که بهترین راه، بازگشایی قفل صفحه نمایش به‌وسیله جیمیل است. در اولین گام، این روش را امتحان کنید اما اگر جیمیلی را به عنوان مالک دستگاه معرفی نکرده‌اید؛ سراغ روش‌های دیگر بروید. اگر می‌خواهید به کمک نرم‌افزار قفل صفحه نمایش خود را دور بزنید؛ بهترین برنامه همان Dr.Fone است.

سوالات متداول

آیا با استفاده از تماس اضطراری می‌توان گوشی شیائومی را باز کرد؟

بله با استفاده از تماس اضطراری و طی کردن مراحلی که در ابتدای مقاله گفتیم می‌توانید رمز گوشی را باز کنید.

چجوری رمز گوشی را باز کنیم؟

برای باز کردن رمز گوشی روش‌های متفاوتی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شکستن قفل گوشی با کد پین، بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری و باز کردن رمز گوشی با استفاده از برنامه‌های جانبی اشاره کرد.

رمز گوشیم یادم رفته امکان باز کردن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات وجود دارد؟

بله در صورت فراموشی رمز گوشی با استفاده از روش‌های فوق می‌توانید آن را باز کنید. در صورتی که با استفاده از روش‌های فوق موفق به باز کردن رمز گوشی نشدید باید به متخصص تعمیرات گوشی مراجعه کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا