بهترین دوچرخه کوهستان کراس در ایران

همان طور که می دانید دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب در سراسر جهان می باشد، امروزه بسیاری از کشورها برای جلوگیری از آلودگی هوا و همچنین حفظ سلامتی خود از به دوچرخه سواری روی آورده اند.

دوچرخه

دوچرخه سواری یکی از ورزش های مهیج بوده که موجب می شود سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود زیرا تمامی اعضای بدن در هنگام دوچرخه سواری درگیر می شوند، همچنین دوچرخه سواری موجب افزایش سطح اکسیژن در شش می شود. برند کراس یکی از برندهای معروف و معتبر است که سالهاست در زمینه تولید دوچرخه فعالیت می کند، شرکت کراس در سال تقریبا حدود 50 هزار دوچرخه را تولید و روانه بازار می کند. اگر شما قصد خرید دوچرخه دارید پیشنهاد ما به شما برند کراس می باشد و در ادامه انواع دوچرخه های کراس را به شما معرفی خواهیم کرد.

تاریخچه دوچرخه کراس

شرکت کراس در شهر مشهد واقع شده است، این شرکت علاوه بر دوچرخه لوازم باشگاهی نیز تولید می کند. برند کراس در سال 1328 فعالیت خود را آغاز کرده و این برند در واقع نماینده شرکت مریدای آلمان در ایران است. این برند انواع مختلف دوچرخه از جمله دوچرخه های شهری، دوچرخه کوهستان و دوچرخه های برقی را تولید کرده و دارای طرفداران زیادی نیز می باشد.

انواع دوچرخه کراس

دوچرخه کراس بانوان

دوچرخه های کراس بانوان دارای طراحی منحصر به فرد می باشد، به گونه ای که دارای صندلی پهن تر و نرم تر است و همچنین برای بدنه این نوع دوچرخه ها از آلومینیوم استفاده شده است  و وزن ان سبک است و برای بانوان بسیار ساده و جذاب می باشد.

دوچرخه کراس کوهستان

دوچرخه های کراس کوهستان برای دوچرخه سواری در سطح نا هموار مناسب است و با کمک آن به راحتی می توانید از مسیرهای ناهموار عبور کنید. دوچرخه های کوهستان دارای کمر فنر می باشند که موجب می شود هنگام دوچرخه سواری احساس راحتی کنید.

دوچرخه کراس شهری

دوچرخه های کراس شهری برای دوچرخه سواری در مسیرهای صاف و هموار مناسب هستند، این نوع دوچرخه ها مجهز به دنده می باشند که موجب می شود بتوانید در مسیرهای صاف و در خیابان ها با سرعت بیشتری دوچرخه سواری کنید. فرمان دوچرخه های شهری را کوتاه طراحی کرده اند تا به راحتی بتوانید در مسیرهای پر ترافیک عبور کنید.

دوچرخه کراس برقی

دوچرخه های برقی نسل جدید دوچرخه می باشند که توسط یک موتور الکتریکی در رکاب زدن به شما کمک می کند. با داشتن دوچرخه هایی برقی شما می توانید هر زمان که از رکاب زدن خسته شدید با فشردن یک دکمه بدون نیاز به رکاب زدن مانند یک موتور سیکلت به حرکت خود ادامه د هید.

مزایای استفاده از دوچرخه

همان طور که اشاره کردیم دوچرخه سواری یک ورزش تفریحی می باشد که این ورزش به سلامتی شما کمک کرده به عبارت دیگر می توان گفت شما با رکاب زدن پاهای خود را تقویت کرده و تمام بدن شما نیز درگیر خواهد بود.

دوچرخه یک وسیله غیر موتوری می باشد و این یعنی به هیچ سوختی نیاز ندارد و شما در هر شرایطی می توانید از آن استفاده کنید و به راحتی در هر مسیری با ان رفت و آمد کنید.

با استفاده از دوچرخه شما در ترافیک های سنگین نمی مانید و به راحتی می توانید در مسیرهای دوچرخه سواری به حرکت خود ادامه دهید.

خرید اینترنتی بهترین دوچرخه کراس کوهستان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های متفاوتی برای خرید وجود دارد که یکی از این روش ها خرید اینترنتی می باشد. در خرید اینترنی شما بدون این که از منزل خارج شوید از طریق سایت های معتبر اقدام به خرید محصول خود می کنید. شما با کمک این سایت ها می توانید انواع دوچرخه و قیمت های آن ها را به راحتی مشاهده کنید.

نکات مهم هنگام خرید دوچرخه کراس

قیمت دوچرخه کراس

قیمت دوچرخه کراس یکی از پارامترهای اساسی خرید دوچرخه می باشد، شما قبل از هر چیزی باید بودجه خود را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید دوچرخه کنید.

نوع دوچرخه کراس

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم برند کراس نیز مانند سایر برندها اقدام به تولید انواع مختلف دوچرخه کرده است که از جمله آن ها می توان به دوچرخه های شهری، کوهستان، بانوان و غیره اشاره کرد. هر کدام از این دوچرخه ها امکانات و کاربردهای متفاوتی دارند که شما باید با توجه به نیاز خود اقدام به خرید دوچرخه کنید.

سایز دوچرخه کراس

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید دوچرخه باید به آن توجه داشته باشید، سایز دوچرخه است. دوچرخه ها نیز مانند هر چیز دیگری دارای سایزهای مختلفی هستند که برای سنین مختلف سایزهای متفاوتی وجود دارد و شما باید با توجه به قد و وزن خود دوچرخه مناسب خود را انتخاب کنید. البته سایز دوچرخه یعنی بالا و پایین بردن  زین قابل تغییر می باشد و شما می توانید آن را تغییر دهید اما اگر سایز مناسب خود را انتخاب نکنید به سلامتی شما آسیب می زند.

دوچرخه

نوع سیستم ترمز

هر وسیله نقلیه ای باید دارای سیستم ترمز قوی باشد، مجهز بودن وسیله نقلیه به یک ترمز با کیفیت حافظ سلامتی شما خواهد بود. یکی از بهترین نوع ترمز برای دوچرخه ها ترمزهای دیسکی می باشد.

تعداد و نوع دنده

امروزه دیگر کسی سراغ دوچرخه هایی که دنده ندارند نمی رود و معمولا از دوچرخه هایی دنده ای استفاده می کنند. در هنگام خرید دوچرخه باید حتما به تعداد دنده ها توجه داشته باشید. هر چقدر تعداد دنده های دوچرخه شما بیشتر باشد سواری آن راحت تر خواهد بود. بهترین نوع دنده، دنده کلاچی برند شیمانو می باشد.

دکمه بازگشت به بالا