موتور پمپ آب کشاورزی نو بخریم یا دست دوم ؟

مقدمه

در خرید پمپ آب کشاورزی اصولا باید به یک سری از نکات توجه زیادی شود تا بتوان خریدی موفقیت آمیز داشت. در واقع قبل از خرید حتما باید در مورد محصول مورد نظر اطلاعاتی کسب کنید و سپس با توجه به نیاز خود و اطلاعاتی که در این زمینه یافتید به بررسی محصولات موجود بپردازید و بعد اقدام به خرید کنید. در این صورت می توانید اقتصادی ترین روش را برگزینید و بعد با توجه به بودجه‌ای که در دست دارید محصولی انتخاب کنید تا هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ قیمت درجه یک باشد.

 در هنگام خرید پمپ آب باید توجه کنید که این محصولات انواع متفاوتی دارند شما باید با توجه به نوع کار خود یکی از انواع آن را برگزینید. نکته دیگر توجه به قیمت این دستگاه هاست. قیمت و خرید موتور پمپ آب بنزینی چینی با توجه به اینکه دارای انواع مختلفی است، مناسب و بهینه می باشد.این اطلاعات می تواند کمک کننده شما در حین خرید باشد، البته قبل از خرید توجه کنید که با بودجه ای که دارید بهتر است پمپ آب نو بخرید یا دست دوم.

کشاورزی |موتور

موتور پمپ آب کشاورزی نو بهتر است یا دست دوم؟

پمپ آب کشاورزی یکی از ملزومات اساسی و مهمی است که برای آبرسانی زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. کسانی که قصد خرید این محصول را دارند با توجه به بودجه ای که مد نظر دارند نوع نو و یا دست دوم آن را انتخاب می‌ کنند.

اما سوالی که در این زمینه پیش می آید ارجحیت کدام یک از این ۲ محصولات نسبت به یک دیگر است. لذا بهتر است در این زمینه حتماً یک سری از نکات را سرلوحه کار خود قرار دهید. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود کاربران به خرید انواع موتور پمپ آب کشاورزی روی بیاورند، قیمت مناسب آن است. همچنین

در خرید پمپ آب توجه کنید که یکی از مهمترین قطعات پمپ آب و سایر تجهیزات آبرسانی دینام می باشد و نقش بسیار مهمی را در پمپ آب ایفا می‌ کند. به همین علت توجه داشته باشید که اگر می‌ خواهید پمپ آب دست دوم بخرید این قطعه حتماً باید سالم باشد.

کار دینام این است که انرژی الکتریکی را به انرژی جنبشی تبدیل کند و موجب کار کردن پمپ آب کشاورزی می شود. به همین جهت اگر محصولی که خریداری می کنید دینام آن سالم نباشد بهتر است پمپ آب کشاورزی نو را انتخاب کنید. زیرا اگر پمپ آب کشاورزی دینام سالمی نداشته باشد باید هزینه گزافی برای تعمیر آن پرداخت کنید.

کشاورزی |موتور

نکاتی برای خرید پمپ آب دست دوم 

برای خرید پمپ دست دوم توجه کنید که پارامتر و فاکتورهای زیادی وجود دارد که توجه به آنها می تواند به شما کمک کند که خریدی موفقیت‌ آمیز و اقتصادی داشته باشید.  مثلاً اولین پارامتر درجه کیفیت محصول مورد نظرتان است. در واقع محصولی که قصد خرید نوع دست دوم آن را دارید باید اجزا و قطعاتش کاملاً سالم و صحیح باشد. چرا که اگر این بخش ها فرسوده باشند برای تعمیر آن باید مبلغ هنگفتی را صرف کنید.

در این صورت ضرر زیادی می‌ کنید.  محصولات دست دوم جزو محصولاتی به حساب می آیند که مدتی مورد استفاده قرار گرفته اند و به همین علت ممکن است با استفاده مکرر و یا استفاده نادرست خراب شده باشند. به همین جهت اگر قصد شما خرید پمپ دست دوم است حتماً به درجه کیفی و مدت زمان استفاده از این محصول توجه داشته باشید. زیرا هر یکی از محصولاتی که تولید می شوند تاریخ انقضا و طول عمر دارند اگر طول عمر آنها به اتمام برسد کاملاً فرسوده و مستهلک می شوند و دیگر قابل استفاده نیستند.

علاوه بر خرید پمپ آب دست دوم حتماً در مورد قیمت نو و درجه یک پمپ آب اطلاعاتی کسب کنید. اگر قیمت موتورپمپ آب دیزلی دست دوم و نو تفاوتی نداشت، بهتر است از خرید پمپ آب دست دوم صرف نظر کنید.

اطلاعات بیشتری راجب پمپ آب نو و دست دوم

 شما باید با توجه به نوع زمین کشاورزی و وسعت زمین تان پمپ آب مناسبی برای آبیاری محصولات خود انتخاب کنید. چرا که آبیاری نامناسب علاوه بر اینکه محصولات زراعی شما را خراب می کنند، می تواند خسارات جبران ناپذیری بر روی زمین کشاورزی تان از خود به جای بگذارد. برای بعضی از افراد خرید پمپ آب دست دوم کمی به صرفه تر از خرید پمپ آب نو است.

مثلا ممکن است پمپی پیدا کنید که زمان زیادی استفاده نشده و کاملا سالم است در این صورت می توانید با پرداخت هزینه کمتری پمپ مورد نظر را خریداری کنید. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که در بعضی مواقع بهترین راه خرید پمپ آب نو است. چرا که پمپ آب دست دوم ممکن است کمی آسیب دیده باشد لذا اگر قصد شما استفاده طولانی مدت از پمپ آب است بهتر است پمپ نو را خریداری کنید تا با فشاری که روزانه به آن وارد می شود نسوزد.

دکمه بازگشت به بالا