جامعه و خانوادهکسب و کار ویژه

چه مقدار تاید در ماشین لباسشویی باید بریزیم؟

خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی

ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد که از قسمت جاپودری ماشین لباسشوییتان آب چکه کند و نمی دانید چگونه این مشکل را حل کنید! در ادامه قبل از بازگو کردن دلایل خروج آب از جا پودری ماشین لباسشویی به معرفی و کاربرد قسمت های این قسمت پرداخته شده است. فقط در نظر داشته باشید که ما به طور کلی این قسمت ها را معرفی می کنیم زیرا محفظه ی جاپودری هر مدل و برند ماشین لباسشویی متفاوت است.

قسمت اول: اولین قسمت با این علامت I مشخص شده که از مواد شوینده برای پیش شست و شو یا همان شست و شوی مقدماتی استفاده می شود که در مطالب فوق به آن اشاره شد و مقدار مواد شوینده در این قسمت کمتر است. برای مطالعه در مورد تعمیر لباسشویی بوش میتوانید به سایت ما مراجعه کند.

قسمت دوم: این قسمت با نشانه II و شست و شوی اصلی را بر عهده دارد و به عنوان محفظه ی اصلی شناخته می شود که نرم کننده و آب برای پاک کردن و سفید کردن لکه البسه از مواد شوینده این قسمت استفاده می کنند.

قسمت سوم: این علامت * را در این قسمت خواهید دید که برای استفاده از مایع نرم کننده البسه در نظر گرفته شده البته توجه کنید که هنگام ریختن مایع این قسمت از خط MAX بالاتر نرود. پر کردن بیش از حد مایع باعث می شود که این مایع شوینده در لبه و بالای این قسمت باقی مانده که در استفاده از لباسشویی و با گذشت زمان این لکه پررنگ تر شده و موجب بوی بد ماشین لباسشویی می شود.

خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم. از دلایل مهم خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی می توان به نحوه نصب، مسدود شدن مسیر جاپودری، وجود شکستگی و مواد شوینده نام برد.

چقدر مایع لباسشویی بریزیم؟

این سوال یکی از سوال های متدوال میان کاربران و مصرف کنندگان است که هنگام شست و شوی البسه با سوال چقدر مایع لباسشویی بریزیم؟ مواجه می شوند.

مایع لباسشویی و نرم کننده ها نسبت به پودرهای لباسشویی برای ماشین لباسشویی مضرتر هستند و بهتر است سعی کنید از آن ها یا استفاده نکنید یا در صورت لزوم کمتر مصرف کنید. برای استفاده از این نوع مواد شوینده شما می توانید یک قاشق غذاخوری مایع یا نرم کننده را درون یک آب مخلوط کرده و زمانی که لباسشویی در حال آب گیری هست آن را کم کم اضافه کنید. امیدوارم به پاسخ سوال چقدر مایع لباسشویی بریزیم؟ رسیده و طرز استفاده از مایع لباسشویی را یاد گرفته باشید.

بیشتر بخوانید در مورد: تعمیر لباسشویی ال جی در سریعترین زمان.

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

همانطور که در مطالب فوق یاد شده محفظه ی جاپودری ماشین لباسشویی ها با توجه به مدل و برند آن ها متفاوت است و حتی این موضوع در ماشین لباسشویی های یک برند صدق می کند. یعنی هر کدام از ماشین لباسشویی های یک برند از یک محفظه یکسان بهره نمی برند و مدل هر محفظه با محفظه دیگر متفاوت است. پس محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی و ال جی نیز متفاوت بوده و هر کدام از شرکت های نام برده برای هر مدل از ماشین های لباسشویی خود محفظه ای متفاوت طراحی کرده اند.

گفتنی است که استفاده از مایع لباسشویی برای ماشین لباسشویی ها مضر بوده و بهتر است کاربران حداقل استفاده از این نوع مواد شوینده را در شست و شوی البسه ی خود داشته باشند. همچنین محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی سامسونگ و را به حداقل برسانند تا با مشکلی روبرو نشوند.

جای مایع در لباسشویی بوش

جای مایع در لباسشویی نیز همانند ماشین لباسشویی های دیگر دارای سه یا چهار قسمت بوده که بستگی به مدل آن ها دارد. همچنین مصرف کنندگان برای طولانی شدن عمر دستگاه خود کمتر از مایع یا نرم کننده در ماشین لباسشویی خود استفاده کنند و در صورت استفاده این نوع مواد شوینده را با آب ترکیب کنند تا غلظت آن کم شود.

جای مایع در لباسشویی بوش باید از مراقبت های ویژه ای برخوردار باشد تا به کمترین مشکلات بر بخورد. پس کاربران باید از تمامی لوازم خانگی خود به خصوص این دسته از و بزرگ نهایت مراقبت را داشته باشند تا بتوانند در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنند.

نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی

همانطور که می دانید محفظه جا پودری ماشین لباسشویی از قطعات قابل مشاهده این دستگاه است و برای شست و شوی تمیز لباس ها و طولانی شدن عمر ماشین لباسشویی باید نکاتی را رعایت کنند. یکی از این نکات که مصرف کنندگان باید آن را یاد بگیرند و با نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی آشنا شوند. استفاده صحیح از جاپودری لباسشویی کمک شایانی به سالم ماندن و خراب نشدن ماشین لباسشویی کاربران و مصرف کنندگان می شود.

از قسمت هایی که زمان تمیز کردن ماشین لباسشویی باید به آن دقت شود، قسمت محفظه جاپودری ماشین لباسشویی است. با تمیز کردن و شستن صحیح و مرتب این قسمت از انباشته شدن مواد شوینده مانند پودرهای لباسشویی و مایع و نرم کننده لباس جلوگیری می شود. در ادامه نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی را برای شما بازگو می کنیم.

ابتدا ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشد تا مشکلی زمان تمیز کردن پیش نیاید. محفظه جا پودری را کاملا بیرون بکشید. سپس در قسمت داخلیجاپودری لباسشویی کلیدی تعبیه شده که با فشردن آن می توانید کشو را به راحتی بیرون بکشید و قطعه های محفظه را از یکدیگر جدا کنید و با آب گرم و اسفنج یا برس نرم بشویید. به این نکته توجه داشته باشید که قطعات را از هر گونه مواد شوینده مانند پودر یا مایع باقی مانده از شست و شوهای قبلی تمیز کند.

در نهایت قطعات شسته شده را با پارچه خشک کنید و در جای صحیح خود قرار دهید. به این ترتیب شما موفق به تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی شده اید. نکته ای که باید هنگام تمیز کردن و شستن محفظه جاپودری ماشین لباسشویی به آن توجه داشته باشید این است که هرگز کشو و محفظه ‌های داخلی جاپودری ماشین لباسشویی را در ماشین ظرفشویی نشویید زیرا آب داغ باعث تغییر شکل قطعات جاپودری می ‌شود.

نحوه استفاده از جاپودری برای نرم کننده لباس

معمولا محلی که برای ریختن نرم کننده لباس در ماشین لباسشویی قرار دارد، با عبارت Softener مشخص شده است و درجه بندی مخصوص خود را دارد. برای ریختن مایع نرم کننده بهتر است قسمت مخصوص به آن را پر کنید و بیشتر از میزان ماکسیمم مایع نریزید، چون می تواند در شستشوی لباس ها و کارکرد ماشین لباسشویی اختلال ایجاد کند.

برخی از افراد معمولا پودر لباسشویی و نرم کننده را باهم میریزند تا ترکیب شوند و این کار اصلا درست نیست و بهتر است هر ماده ای در بخش مخصوص به خودش ریخته شود.

همچنین در برخی از مدل های ماشین لباسشویی، هنگام استفاده از جاپودری می توانید ببینید که یک بخش اضافی وجود دارد؛ این بخش معمولا برای سفید کننده یا مشکین تاژ مورد استفاده قرار می گیرد و اگر میخواهید از این مواد استفاده کنید، می توانید آنها را به اندازه در قسمت مخصوص به خود بریزید.

نحوه استفاده از جاپودری برای مایع لباسشویی

در سال های اخیر، شاهد این هستیم که به جای پودر لباسشویی، از مایع لباسشویی استفاده می شود و افراد زیادی به استفاده از این مواد برای شستشوی لباس ها روی آورده اند؛ در ماشین های لباسشویی معمولا یک شاسی مخصوص وجود دارد که برای استفاده از مایع لباسشویی کاربرد دارد.

شما می توانید مایع لباسشویی را در همان قسمت اصلی جاپودری که برای پودر لباسشویی استفاده می شود، بریزید؛ اما برای استفاده از این بخش، باید شاسی مخصوص را در آن قسمت قرار دهید و تا میزان ماکسیمم موجود مایع را بریزید و بیشتر از آن اندازه نباشد.

این موضوع کمک می کند که بتوانید به خوبی از مایع لباسشویی برای شستشوی لباس های خودتان استفاده کنید و در استفاده از جاپودری موفق عمل کنید.

علت ماندن آب در جاپودری لباسشویی چیست؟

یکی از مشکلاتی که در استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی ممکن است با آن روبرو شوید، این است که با ماندن آب در جاپودری مواجه شوید. در حالت عادی اگر ماشین لباسشویی شما کاملا سالم باشد و به خوبی کار کند، آب های موجود در جاپودری و بخش های دیگر به دیگ تخلیه هدایت می شوند و هیچ آبی در قسمت های مختلف باقی نمی ماند، اما اگر با چنین موردی برخورد کردید، می توانید دلایل آن را بررسی کنید. در ادامه دو مورد از مهمترین دلایل این مشکل را با هم بررسی خواهیم کرد:

۱- خرابی شیر آب ورودی جاپودری:

یکی از مشکلاتی که معمولا باعث ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی می شود، این است که شیر آب ورودی جاپودری خراب است و زمانی که آب لباسشویی تخلیه می شود، همچنان در حال وارد کردن آب به جاپودری است و پس از خاموش شدن لباسشویی این آب همچنان باقی می ماند.

برای حل این مشکل باید از یک متخصص بخواهید تا لباسشویی شما را بررسی کند و شیرهای ورودی آن را چک کند تا در صورت نیاز، مشکلات آنها را به صورت کامل حل کند.

۲- تراز نبودن لباسشویی:

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است باعث ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی شود، این است که ماشین لباسشویی شما تراز نیست. برای اینکه ماشین لباسشویی بتواند به خوبی کار کند و مشکلی برای موتور و بخش های دیگر آن ایجاد نشود، باید به خوبی آن را تراز کنید؛ اما در صورت تراز نبودن ممکن است آب در بخش خاصی جمع شود و به خوبی تخلیه نشود و با مشکل ماندن آب در جاپودری لباسشویی روبرو شوید.

جمع بندی

در این مقاله از کارا امداد در مورد استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی صحبت کردیم و گفتیم که چطور می توانید از جاپودری ماشین لباسشویی بهترین استفاده را داشته باشید تا هم آسیبی به لباس هایتان نرسد و هم بتوانید به خوبی آنها را با استفاده از لباسشویی بشویید. امیدواریم نکات گفته شده به شما کمک کنند که تجربه بهتری در استفاده از ماشین لباسشویی داشته باشید و بتوانید به خوبی استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی را انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا