آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی – آموزشگاه برق و الکترونیک

اهمیت آموزش کامل تعمیرات ماشین لباسشویی و کسب درآمد از آن

لباسشویی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است که از آن برای شستشو انواع لباس، پرده و غیره استفاده می شود. لباسشویی ها در ظرفیت، مدل و برندهای گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شوند. در چند سال اخیر تکنولوژی تولید لباسشویی پیشرفت چشمگیری داشته و شاهد ورود لباسشویی های تمام اتوماتیک و بدون تسمه یا گیربکسی هستیم. این موضوع تعمیرات لباسشویی را امری تخصصی و مهارت محور کرده و اهمیت آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی را دو چندان نموده است.

اگر قصد ورود به بازار کار تعمیرات لباسشویی را دارید و می خواهید یک تعمیرکار حرفه ای لباسشویی شوید لازم است تا چند مهارت را به صورت تخصصی یاد بگیرید. آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک، دوقلو، سطلی، آموزش تعمیر لباسشویی با ظرفیت های گوناگون و آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی از مهم ترین این آموزش ها است. لباسشویی ها از قطعات بسیاری تشکیل شده اند، این قطعات عمر مفیدی داشته و با گذشت زمان یا به خاطر استفاده نامناسب خراب می شوند.

خرابی در قطعات لباسشویی منجر به خوب کار نکردن این دستگاه شده و مشکلات گوناگونی از قبیل نشتی، سر و صدا، تخلیه نشدن، روشن نشدن، خاموش و روشن شدن و غیره را ایجاد می کند. شما به عنوان تعمیرکار لباسشویی باید در صورت مشاهده هر یک از این مشکلات به سرعت علت را شناسایی و قطعه معیوب را تعمیر یا تعویض کنید. این مهارت به آسانی به دست نیامده و به آموزش کامل تعمیر ماشین لباسشویی نیاز دارد. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری صفر تا صد مهارت های تعمیرات لباسشویی شناسایی یک آموزشگاه تعمیرات ماشین لباسشویی و شرکت در دوره تعمیر لباسشویی آن است. معمولا در این دوره ها به صورت عملی تعمیر انواع مدل و برند از لباسشویی آموزش داده می شود.

آموزش تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور از مهم ترین قطعات در لباسشویی است و در دو نوع معمولی و تسمه دار همچنین دیجیتالی و بدون تسمه در لباسشویی ها استفاده می شود. بروز مشکل در موتور لباسشویی مشکلات بسیاری را در لباسشویی ایجاد می کند، خشک نشدن لباس ها، نچرخیدن دیگ، آبگیری نکردن یا آبگیری ناقص، خاموش و روشن شدن ناگهانی لباسشویی، آبکشی ناقص، لرزش، سر و صدا برخی از علائمی است که هنگام سوختن یا نیم سوز شدن موتور در لباسشویی دیده می شود.

تعمیر موتور لباسشویی کاری سخت و تخصصی است. چرا که ممکن است مشکل ایجاد شده در لباسشویی به دلیل آسیب دیدن موتور نباشد و با دست زدن به موتور به آن آسیب وارد کرده و باعث سوختن موتور شود. یا مشکل موتور بسیار سطحی باشد و با یک اشتباه موتور بسوزد. بنابراین آموزش تعمیر لباسشویی و خصوصا آموزش تعمیرات موتور ماشین لباسشویی موضوع مهمی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید.

آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی

یکی از دیگر قطعات مهم در لباسشویی ها برد است. برد تراشه ای است که قطعات گوناگونی بر روی آن سوار شده اند. ممکن است به دلیل نفوذ آب یا دیگر مایعات یا داغ شدن برد لباسشویی آسیب ببیند و قطعات قرار گرفته بر روی آن سوخته و نیاز به تعمیر داشته باشند. در صورت خراب شدن برد لباسشویی دستگاه به درستی فرمان نگرفته و لباسشویی روشن نمی شود یا به اشتباه برنامه های شستشو را انجام می دهد.تعمیر برد الکترونیکی بسیار تخصصی است همانطور که اشاره شد برد از قطعات حساس و کوچکی تشکیل شده است و این موضوع تعمیر را بسیار سخت کرده است.

 شما برای تعمیر برد ابتدا با استفاده از ابزارهای خاصی باید قطعه معیوب را شناسایی کنید و پس از آن، قطعه را از روی برد برداشته و نمونه سالم را بر روی آن قرار دهید. در برخی از مواقع شاهد قطع شدن اتصالات قطعات برد هستیم که در این صورت بایستی اتصالات مجدد برقرار شود. برای آموزش تعمیرات برد ماشین لباسشویی توصیه می کنیم در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی آموزشگاه برق و الکترونیک ثبت نام کنید و صفر تا صد تعمیر و عیب یابی برد لباسشویی و دیگر لوازم را به صورت عملی یاد بگیرید.

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی اتوماتیک، دوقلو، سطلی و قدیمی

لباسشویی ها مدل های گوناگونی دارند. امروزه به دلیل قابلیت های بسیار لباسشویی های اتوماتیک شاهد افزایش خرید این نوع از لباسشویی هستیم. بنابراین آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی اتوماتیک از مهم ترین آموزش هایی است که برای ورود به بازار کار تعمیر لباسشویی باید حتما ببنید.

اما لباسشویی دوقلو مدل دیگری از لباسشویی است که دو مخزن داشته و برای شستشو پتو، ملحفه، پرده، روفرشی بسیار مناسب است. لباسشویی ها ظرفیت های گوناگون ۷/۸/۱۰/۱۲ دارند در لباسشویی های دوقلو این ظرفیت بیشتر شده و به همین دلیل بسیاری از افراد برای شستشو پرده، روفرشی و پتو از این نوع از لباسشویی استفاده می کنند.

 بنابراین آموزش تعمیرات لباسشویی دوقلو از پیش نیازهای مهمی است که پیش از ورود به این شغل باید به طور کامل آن را یاد بگیرید. علاوه بر این دو مدل از لباسشویی، لباسشویی های سطلی نیز به دلیل قیمت پایینی که در مقایسه با دیگر مدل های لباسشویی دارند امروزه استفاده می شوند، بنابراین آموزش تعمیرات لباسشویی سطلی از دیگر سرفصل های مهمی است که باید آن را به طور کامل یاد بگیرید. با آموزش تعمیر انواع مدل لباسشویی پاسخگو تمام نیازهای مشتریان در زمینه تعمیرات لباسشویی بوده و از این طریق می توانید در بازار کار به سرعت پیشرفت کرده و درآمدزایی داشته باشید.

آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، ایندزیت، حایر، بوش و غیره

اما لباسشویی علاوه بر اینکه ظرفیت ها و مدل های گوناگونی دارند در برندهای گوناگونی نیز تولید می شوند. بنابراین شما بایستی نحوه تعمیرات انواع برند داخلی و خارجی را یاد داشته باشید. کلیات تعمیرات لباسشویی یکسان است و معمولا محل قرار گرفتن قطعات در لباسشویی مشابه است.

اما تعمیر آن ها با هم تفاوت هایی هم دارد. مثلا کدهای خطا در لباسشویی اسنوا با لباسشویی ال جی متفاوت است. اگر می خواهید حضوری موفق در زمینه تعمیرات لباسشویی داشته باشید باید با تفاوت های برندهای لباسشویی آشنایی کامل داشته باشید. در صورت آموزش تعمیرات لباسشویی در یک آموزشگاه معتبر می توانید عیب یابی و تعمیر انواع برند داخلی و خارجی لباسشویی را یاد بگیرید.

چگونه با شرکت در دوره تعمیرات ماشین لباسشویی درآمد کسب کنیم؟

لباسشویی از لوازمی است که امروزه در تمام آشپزخانه ها دیده می شود و این وسیله مانند دیگر لوازم برقی عمر مفیدی داشته و با گذشت زمان خراب شده و نیاز به تعمیر دارد. در گذشته بسیاری از افراد هنگام خراب شدن لباسشویی به جای تعمیر دستگاه معیوب را با مدل جدیدی تعویض می کردند. اما در حال حاضر هزینه خرید لباسشویی بسیار بالا رفته و تعمیر در مقایسه با تعویض بسیار مقرون به صرفه تر است. این موضوع نیاز به مراکز تعمیرات لباسشویی را دو چندان کرده است.

از طرفی لباسشویی های امروزی از تکنولوژی های پیشرفته ای برخوردارند و این کار تعمیر را بسیار تخصصی کرده است بنابراین هر فردی نمی تواند مشکل لباسشویی را برطرف کند و تنها تعمیرکاران آموزش دیده می تواند از پس تعمیر لباسشویی برآیند. در دوره های آموزشی تعمیرات ماشین لباسشویی صفر تا صد تعمیر و عیب یابی انواع لباسشویی به شما آموزش داده می شود.

با شرکت در این دوره ها می توانید به صورت عملی با تعمیر و تعویض قطعات لباسشویی آشنا شوید. این موضوع به شما کمک می کند تا هنگام ورود به بازار کار ترس و ابهامی نداشته باشید و به سرعت مشکل لباسشویی را تشخیص و آن را تعمیر کنید . دریافت مدرک فنی حرفه ای مزیت دیگری است که در صورت شرکت در دوره تعمیر لباسشویی می توانید به دست آورید. این مدرک اعتبار بالایی داشته و در صورت دریافت آن می توانید به سرعت در بازار کار جذب شده و درآمدزایی داشته باشید.

رایج‌ترین موارد درخواست تعمیر لباسشویی

عیب‌یابی ماشین لباسشویی در بسیاری از مواقع نیاز به بررسی دستگاه توسط نیروی متخصص و مجرب دارد. بااین‌حال، افراد معمولا بعد از مشاهده مشکلات زیر از متخصصان امر درخواست کمک می‌کنند:

·         تخلیه نشدن آب لباسشویی؛ رایج‌ترین علت درخواست تعمیر

خالی نشدن آب ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایجی است که هرچند وقت یک‌بار گریبان افراد را می‌گیرد. علت اصلی ماندن آب در ماشین لباسشویی، آسیب‌دیدگی المان‌های مربوط به تخلیه از جمله پمپ دستگاه است. معمولا انواع پمپ ماشین لباسشویی بعد از گذشت ۱۰ سال نیاز به تعویض دارند. پمپ ماشین لباسشویی یکی از اصلی ترین قطعات است که فقط یک نیروی متخصص می‌تواند ایرادات آن را پیدا و رفع کند. از طریق تماس با متخصصان می‌توانید از خدمات ما برای برطرف کردن مشکل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی بهره‌مند شوید.

ایرادات مرتبط با پمپ و تخلیه آب در سری‌های جدید ماشین لباسشویی با استفاده از یک کد خطا روی صفحه نمایش‌گر نشان داده می‌شود؛ برای مثال ارور F18 که در صدر لیست درخواست تعمیر لباسشویی بوش قرار دارد، با پمپ دستگاه در ارتباط است. همچنین با مشاهده ارور E20 در لباسشویی آاگ، ارور OE در لباسشویی ال جی و ارور F11 در لباسشویی آریستون به وجود مشکل در عملکرد پمپ پی خواهید برد. البته زمانی که آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود، قبل از هرچیز مسیر خروجی و شیلنگ فاضلاب را بررسی کنید. درصورتی‌که شیلنگ دچار خم‌شدگی یا گرفتگی شده باشد، آب دستگاه تخلیه نخواهد شد.

·         باقی ماندن پودر در مخزن؛ شکایت افراد از عملکرد دستگاه

گاهی اوقات ممکن است آب وارد ماشین لباسشویی نشده و پودر داخل مخزن باقی بماند. در چنین شرایطی در مرحله اول باید از قفل شدن در دستگاه مطمئن شوید. درصورتی‌که در قفل نشود، مشکل از آب‌گیری نیست و ایراد کار را باید در المان‌های شروع به کار، عناصر امنیتی و عملکرد بردها جست‌وجو کرد؛ اما در غیر این صورت، به احتمال فراوان، مشکل از شیر برقی است. شیربرقی یکی از قطعات اصلی لباسشویی به شمار می‌رود که از یک فنر، یک میله استوانه‌ای، یک مخزن پلاستیکی و دیافراگ‌های لرزه‌ای تشکیل شده است.

شیر برقی لباسشویی در مدل‌ها و برندهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد؛ برای مثال در لباسسشویی ال جی و سامسونگ شیر برقی‌های دوقلو به کار رفته و در لباسشویی‌های ااگ از قطعات سه‌قلو و کیت‌دار استفاده شده است. البته در نسل جدید لباسشویی‌ها شیر برقی جای خود را به آکواستپ داده است. ایرادات مربوط به اختلال عملکرد شیر برقی یا آکواستپ‌ها فقط باید توسط متخصص تعمیر لباسشویی بررسی و رفع شود.

·         درخواست تعمیر ماشین لباسشویی به‌دلیل روشن نشدن دستگاه

در خوش‌بینانه‌ترین حالت، علت روشن نشدن ماشین لباسشویی قطعی برق پریز، قطعی سیم یا ایجاد مشکل در اتصالات داخلی است؛ اما در اکثر موارد، روشن نشدن دستگاه ریشه در سوختن برد اصلی ماشین لباسشویی دارد. برد دستگاه به‌منزله مغز ماشین لباسشویی است که اختلال در آن، سبب بروز مشکلات متعددی برای دستگاه می‌شود.

در موارد محدود نیز ممکن است برد دستگاه سالم بوده و نمایش ندادن برنامه‌ها به‌دلیل سوختن نمایشگر باشد. درهرحال، یک تعمیرکار ماهر و زبده می‌تواند به‌سرعت مشکل دستگاه شما را تشخیص دهد. شما می‌توانید از طریق تماس با مجموعه از خدمات در محل این مجموعه برای تعمیر ماشین لباسشویی در همه مناطق تهران بهره‌مند شوید.

·         سیاه شدن لاستیک لباسشویی؛ یک مشکل سطحی اما مهم

سیاه شدن لاستیک لباسشویی معمولا با بوی بدی همراه است که فضای خانه و آشپزخانه را در بر می‌گیرد؛ به‌علاوه، این مشکل در طولانی‌مدت می‌تواند آسیب‌های جدی به دستگاه وارد کند. برای جلوگیری از سیاه شدن لاستیک لباسشویی به این دو مورد توجه کنید:

    پس از پایان کار، در لباسشویی را به مدت یک ساعت باز بگذارید.

    سطح لاستیک را با یک دستمال نرم، خشک کنید.

برای جلوگیری از انتشار بیش از حد سیاهی لاستیک، هر دو ماه یک بار با پودر مخصوص، آن را جرم‌گیری کنید. اگر عمق و حجم سیاهی لاستیک بیش از حد باشد، باید آن را کاملا تعویض کنید تا کیفیت عملکرد دستگاه حفظ شود.

·         صدای بالای ماشین لباسشویی؛ برهم‌زننده آرامش خانه

برای درخواست تعمیر لباسشویی به‌دلیل صدای بالای دستگاه، باید دقت کنید که صدا از کدام قسمت لباسشویی و در چه مرحله‌ای تولید می‌شود؛ به‌عنوان مثال، اگر آبکش دستگاه کار نمی‌کند، اما صدای ناهنجار به گوشتان می‌رسد، مشکل را باید در پمپ آن جست‌وجو کنید. همچنین تولید صدا همراه با لرزش هنگام خشک کردن لباس‌ها ناشی از وجود مشکل در کمک‌فنرها است. در چنین شرایطی احتمالا کمک‌فنرها، بلبرینگ یا قسمت‌های داخلی موتور نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

برای پیدا کردن ایراد دستگاه می‌توانید تسمه لباسشویی را برداشته، دیگ و موتور را به‌صورت مجزا با دست بچرخانید و صدای هر قسمت را بررسی کنید. البته توصیه می‌کنیم برای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی در محل از خدمات متخصصان برق و الکترونیک بهره ببرید.

·         لرزش ماشین لباسشویی؛ یک مشکل رایج در همه برندهای لوازم خانگی

هرچند لرزش ماشین لباسشویی یکی از رایج‌ترین دلیل‌های درخواست برای تعمیر لباسشویی است، اما این مشکل در ابتدایی‌ترین حالت به تراز نبودن پایه‌ها مربوط می‌شود. برای تنظیم کردن پایه‌های لباسشویی، باید از آچار مخصوص ریگلاژ استفاده کنید.

قبل از درخواست تعمیر لباسشویی، دو پایه جلو دستگاه را بالا یا پایین بیاورید تا ماشین لباسشویی لق نخورد. درصورتی‌که دستگاه به‌درستی در جای خود قرار دارد، اما باز هم متوجه لرزش بیش از حد آن می‌شوید، احتمالا کمک‌فنر لباسشویی نیاز به تعویض دارد. کمک‌فنر یک قطعه فلزی با طول بین ۱۲ تا ۲۵ سانتی‌متر است که به قسمت تحتانی دیگ لباسشویی وصل می‌شود.

علاوه‌بر وجود ایراد در کمک‌فنر، در مواردی نیز احتمال دارد لرزش شدید ماشین لباسشویی به‌دلیل گرفتگی فیلترهای داخلی دستگاه باشد. دراین‌صورت، فیلتر تخلیه باید تمیز و سرویس شود. ازآنجایی‌که تعمیر ماشین لباسشویی در ارتباط با لرزش دستگاه به‌سادگی امکان‌پذیر نیست، استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل توسط متخصصان این حوزه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

درخواست تعمیر لباسشویی به‌دلیل نشتی آب دستگاه

ماشین لباسشویی به دلایل متعددی ممکن است دچار نشتی آب شود. وارد شدن آسیب به شیلنگ ورودی یا خروجی آب، خرطومی جاپودری به دیگ، خرطومی دیگ فیلتر، خرطومی دیگ به تخلیه و همچنین دیگ لباسشویی از جمله این دلایل است. در لباسشویی‌های جدید، آبریزش نیز یک کد خطا یا ارور را به خود اختصاص داده است؛ مثلا ارور F23 در بوش و ارور EFO در آاگ. باتوجه‌به تنوع عوامل منجر به آبریزش ماشین لباسشویی، بهتر است عیب‌یابی و تعمیر لباسشویی خود را به متخصصان خبره در این زمینه بسپارید.

شکستگی در ماشین لباسشویی و باز نشدن در؛ مشکلی که هرلحظه در کمین است

تا زمانی که ماشین لباسشویی در حال کار کردن است، میکروسوئیچ (سنسور امنیتی در) فعال بوده و امکان باز کردن در وجود ندارد. در چنین شرایطی اگر اقدام به باز کردن در کنید، دستگیره دچار شکستگی می‌شود. برای تعویض دستگیره در لباسشویی به تجهیزات ویژه‌ای نیاز است. ازهمین‌رو تعمیر در لباسشویی فقط از عهده یک تعمیرکار برمی‌آید.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی چقدر است؟

هر تعمیری را منحصر بسته به عوامل مختلفی مانند برند، شدت آسیب و تعویض قطعات منحصر بفرد بنابراین هزینه های تعمیر لباسشویی نیز بسته به همین عوامل متفاوت است. ما به تمامی مشتریان خدمات با کیفیت و با نرخ مصوب اتحادیه ارائه می دهیم. برای دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تعویض ماشین لباسشویی بهتر است یا تعمیر آن؟

تصمیم برای تعویض یا تعمیر واشر بستگی به هزینه تعمیر و سن دستگاه دارد. عمر متوسط ​​ماشین لباسشویی حدود 10 سال است. قبل از پایان عمر، بهتر است دستگاه را تعمیر کنید. تعمیرکاران تکنیک سرویس پارس می توانند هر گونه مشکل ماشین لباسشویی را تعمیر کنند و عمر ماشین لباسشویی شما را افزایش دهند و در نتیجه در هزینه های شما صرفه جویی کنند. با این حال، اگر عمر دستگاه از میانگین عمر خود گذشته است، بهتر است آن را تعویض کنید. کارشناسان ما همچنین می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید که آیا تعمیر ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر.

تمامی تعمیرات ما دارای گارانتی قطعات و تعمیرات هستند تا بتوانید با خیالی آسوده از انجام کار یکبار برای همیشه اطمینان حاصل کنید. ممکن است بخواهید خودتان مشکل ماشین لباسشویی را برطرف کنید. می‌توانید چند مشکل را که به دانش فنی زیادی نیاز ندارند، مانند تراز کردن و بوی بد، برطرف کنید. با این حال، اگر نمی دانید چه چیزی باعث این مشکل شده است، باید با یک متخصص تماس بگیرید. این کار باعث صرفه جویی در زمان، تلاش و هزینه می شود و به شما کمک می کند از آسیب بیشتر به ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.

مرور محتوای این مطلب پنهان کردن
دکمه بازگشت به بالا