سلامت و تندرستیکسب و کار ویژه

هزینه کاشت ابرو در تهران سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو طبیعی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

کاشت ابرو یک روش کاملا دائمی برای پر کردن و فرم دهی ابروهای کم پشت و یا از دست رفته می‌باشد که امروزه توانسته در بین خانم‌ها و حتی اقایان جایگاه ویژه‌ای برای خود به دست آورد. هزینه کاشت ابرو طبیعی در تهران یکی از فاکتورهای مهم در زمان جراحی و انتخاب پزشک متخصص برای انجام این کار است که نیاز به داشتن اطلاعات کافی در این زمینه دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد قیمت کاشت ابرو، عوامل موثر بر آن و هزینه انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی بیشتر توضیح بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو چیست؟

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند قیمت کاشت ابرو را تحت تاثیر خود قرار بدهند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش کاشت ابرو

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت جراحی کاشت ابروی طبیعی، روش کاشت ابرو است که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی هزینه این عمل بگذارد. تکنیک‌های بسیاری برای عمل کاشت ابرو وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به زمان‌بر بودن و میزان استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته می‌توانند قیمت‌های متفاوتی را در برگیرند.

مدل ابرو

مدل ابرو یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کاشت ابرو است به این صورت که هر چه پهنی ابرو، میزان پرپشت بودن آن و یا قد ابرو بیشتر باشد هزینه بالاتری را در برمی‌گیرد. این به دلیل افزایش زمان جراحی و نیاز به تعداد تارهای مو بیشتر برای استخراج و کاشت فولیکول‌های مو می‌باشد.

محل جغرافیایی کلینیک

منطقه جغرافیایی کلینیک و یا مطب پزشک می‌تواند از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت ابرو طبیعی باشد. همان طور که واضح است قیمت جراحی کاشت ابرو در شهرهای بزرگتر به دلیل برخورداری از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته نسبت به شهرهای کوچکتر بیشتر است. همچنین این مسئله را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

دستمزد و مهارت پزشک

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کاشت ابرو میزان دستمزد پزشک است که با توجه به تخصص و مهارتی که در این زمینه دارد می‌تواند هزینه متفاوتی داشته باشد. به طور قطع یک پزشک با تجربه بالا و ماهر هزینه بالاتری نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه دریافت می‌کند.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو به مدل ابرو و میزان پهن بودن آن بستگی دارد. در واقع هرچه فرم ابروی مورد نظر پهن‌تر و بلندتر باشد باعث می‌شود تا تعداد گرافت‌های بیشتری برای کاشت احتیاج داشته باشد، در نتیجه قیمت جراحی کاشت ابرو نیز افزایش پیدا می‌کند.

روش‌ های کاشت ابروی دائمی

جهت اطلاع دقیق از هزینه کاشت ابرو دائمی باید با روش‌ های مختلف کاشت آشنایی داشته باشید که ما در زیر به چند نمونه از این روش‌ های نوین اشاره می‌ کنیم.

1. کاشت ابرو FUT

کاشت ابروی FUT که به‌ عنوان جراحی نواری نیز معروف است، یکی از جدیدترین و بروزترین روش‌ های کاشت ابرو محسوب می‌ شود. در این روش پس‌ از بی‌ حسی موضعی در قسمت بانک مو و اهدا کننده، نوار نازکی از پوست به‌ همراه موهای سالم و با استفاده از یک چاقوی جراحی از قسمت پشت سر برداشته می‌ شود. پس‌ از این مرحله متخصص گرافت ها را جدا می‌ کند و پس‌ از آماده‌ سازی، آن‌ ها را در ناحیه مورد نظر قرار می‌ دهد.

سپس محل برش را بخیه می‌ زنند و تنها یک اسکار ظریف در قسمت برداشت مو باقی می‌ ماند که خیلی قابل‌ رؤیت نیست و معمولاً با موها پوشانده می‌ شود. این روش کاشت مو خیلی ارزان است و در آن هزینه کاشت ابرو دائمی کاهش می‌ یابد و معمولاً برای مواقعی انتخاب می‌ شود که به تعداد گرافت های بیش تری نیاز باشد.

2. روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت

روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت نیز به‌ عنوان یکی از روش‌ های مدرن و جدید برای کاشت ابروی طبیعی محسوب می‌ شود که می‌ تواند جایگزین بسیاری از روش‌ های کاشت ابرو شود. این روش به سوپر کاشت ابرو نیز معروف شده‌ است و در واقع جدیدترین روش شناخته می‌ شود که اثربخشی بسیار زیادی نیز دارد. به‌ طوری‌ که برای برداشتن فولیکول‌ های مو از تکنیک تریکوفیتیک اسکارلس بهره می‌ گیرند و در پایان عمل جراحی در واقع هیچ‌ گونه اثر جراحی بر روی ابروها باقی نمی‌ ماند.

3. روش کاشت ابرو دائمی FAT

روش FAT یکی از جدیدترین و بهترین روش‌ پیوند ابرو FAT است. در این روش ابتدا فولیکول‌ ها را توسط پانچ های کوچک دستی و روش دستی برمی‌ دارند و داخل شیارهای کوچک ابرو می‌ کارند. چون در این روش نیازی به تراشیدن مو نیست، بیش تر مورد توجه بانوان قرار می‌ گیرد و معمولاً برای افرادی مناسب است که قصد ندارند ظاهر روتین شان دست‌ خوش تغییر شود. به‌ همین دلیل است که امروزه نیز محبوبیت زیادی در بین بانوان پیدا کرده‌ است.

4. روش کاشت ابروی SUT

در این روش احتمال آسیب رسیدن به فولیکول‌ های مو بسیار کم است و می‌ توان این روش را در زنان و مردان در سنین متفاوت انجام داد، چون در این روش پزشک به‌ جای هولدر دستی از یک دستگاه مجهز و اتوماتیک برای جدا کردن فولیکول‌ ها بهره می‌ گیرد که امروزه در ایران تبدیل به یکی از پرطرف‌ دارترین روش‌ های کاشت ابرو به حساب می‌ آید و سالیان زیادی است که از آن استفاده می‌ کنند. در این روش خون‌ریزی و درد بسیار جزئی وجود دارد، چون دستگاه پیشرفته با ظرافت و دقت بالایی فولیکول مو را جدا می‌ کند. هزینه کاشت ابرو دائمی در این روش نیز مبلغ بالایی نیست و به‌ علت مزیت‌ هایی که دارد، پیشنهاد می‌ شود.

5. روش کاشت ابروی MFIT

این روش نیز یکی از جدیدترین روش‌ های کاشت ابرو است که دقت استخراج در فولیکول‌ های مو در آن بسیار بالا است و حتی به روش‌ های دیگر مزیت دارد. روش کاشت ابرو و اجرای MFIT از متد FIT تقلید می‌ کند و در هنگام استخراج گرافت از روی بانک مو نیازی به برش دادن پوست نیست.

 این روش نیز از طریق دستگاه مخصوصی انجام می‌ شود که دارای دقت بسیار بالایی است و کم ترین آسیبی شامل فولیکول‌ های مو و پوست می‌ شود. از طرفی حجم بسیار بالایی از استخراج‌ شده و قابلیت پیوند زدن را دارد، علاوه‌ بر آن که هزینه کاشت ابرو دائمی در این روش نیز مبلغ ناچیزی است و می‌ توان این روش را یکی از بهترین روش‌ های کاشت ابرو به حساب آورد.

سوالات متداول

چه عواملی بر هزینه کاشت ابرو موثر هستند؟

موقعیت قرارگیری مطب ، تجهیزات مورد استفاده، تخصص و تجربه پزشک، تعداد گرافت‌هایی که برای کاشت ابرو نیاز است، شرایط ابرو و شهرت پزشک از جمله عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو هستند.

آیا قیمت کاشت ابرو متغیر است؟

بله، قیمت کاشت ابرو ممکن است در طول زمان تغییر کند. عواملی مانند تورم، تغییرات قیمت تجهیزات، تغییر در نرخ ارز و تغییرات در بازار می‌توانند موجب تغییر در هزینه کاشت ابرو شوند.

آیا وضعیت ابرو بر روی قیمت آن موثر است؟

تراکم موی ابروی شما نیز  بر قیمت کاشت تأثیرگذار است. در صورتی که ابروهای شما نیاز به تراکم کمتری برای کاشت داشته باشد، هزینه کاشت به نسبت پایین‌تر است. از طرف دیگر، اگر ابروهای شما نیاز به تراکم بیشتری داشته باشد، هزینه کاشت ممکن است بیشتر از حد متوسط باشد.

دکمه بازگشت به بالا