کاربرد فیلتر بخار روغن

فیلتر روغن اسپرت خودرو (فیلتر بخار روغن) K&N و مزایای آن

استفاده از فیلتر هوا یکی از مقدماتی ترین مراحل تیونینگ خودرو می باشد. هوای خالص و خنک به صورت چشمگیری روی عملکرد موتور و سیستم احتراق داخلی آن تاثیر می گذارد. اما پس از عمل احتراق بخارهای روغن داخل موتور، گرد و غبار و آلودگی ناشی از ورود هوا و ناخالصی های سوخت و روغن مورد استفاده باعث ایجاد رسوب در میل سوپاپ و بالای سر سیلندر می گردد.

در اکثر خودروها به صورت فابریکی، مجرای خروجی بخار روغن به همان فیلتر هوا وصل شده است، اما با نصب فیلتر هوای اسپرت، بعضی ها مجرای بخار روغن را مسدود می کنند، که این کار اشتباه است. فیلتر بخار روغن K&N با جذب ناخالصی های داخل موتور، از ایجاد رسوب و جرم جلوگیری کرده و طول عمر اجزای موتور خودرو افزایش می یابد.

ویژگی های فیلتر K&N

برخلاف ادعای برخی ها، هیچ کدام از فیلترهای K&N موجود در بازار، تولید اصلی این کمپانی نیست، چون این کمپانی واقع در کالیفرنیا بوده و قیمت های محصولات اصلی آنها به شکل وحشتناکی در کشور ما بالا خواهد بود.(با فرض اینکه بتوان آنها را وارد کرد) اما این فیلتر ساخت چین، با کیفیت درجه یک و قابل شست شو می باشد. بر اساس تجربه چندین ساله ما این فیلتر به عنوان بهترین فیلتر روغن پژو به خوبی جواب داده و طول عمر بالایی دارد که عمل جذب رسوبات اضافی بخار روغن را بسیار عالی انجام می دهد.

 • قطر فیلتر ۵ سانتی متر
 • قطر دهنه ورودی ۲ سانتی متر
 • همراه با بست
 • قابل نصب روی تمام خودروها دارای مجرای بخار روغن
 • قابلیت شست شو

فیلتر بخارگیر روغن K&N چیست؟

فیلتر بخار روغن K&N بر روی مجرای بخار روغن تمامی خودروها به راحتی قابل نصب است فیلتر بخار گیر روغن مانع تشکیل رسوبات در درب سوپاپ میل سوپاپ و قسمت بالایی سر سیلندرها میشود، در سیستم فیلتر فابریکی خودرو ها این مجرای خروجی به مجموعه ی هواکش متصل می گردد اما در صورت نصب و استفاده از فیلتر اسپرت معمولا این خروجی را مسدود می کنند و به مجرای هوای ورودی به موتور متصل نمی‌شود که این کار به شدت غیر اصولی است چرا که در طولانی مدت باعث ایجاد رسوبات در قسمت میل سوپاپ و بخش فوقانی سر سیلندر خواهد شد که با نصب این فیلتر و با عدم انسداد این بخش کارایی و عمر موتور بالاتر خواهد رفت.

ویژگی منحصر به‌ فرد فیلترهای k&n قابلیت شستشو و استفاده مجدد است که به دلیل استفاده از چند لایه کتان آغشته به روغن مخصوص پس از مدتی استفاده با شستشو روغن مخصوص به کارایی اولیه خود بازمیگرد.

به طور کلی یکی از مهم ترین قسمت های هر خودرو مجرای ورودی هوای آن است. هوا یکی از مهم ترین عامل های سوخت و ساز هر موتور است که می تواند تاثیر شگرفی در میزان شتاب خودرو داشته باشد. فیلتر بخار روغن K&N از بروز مشکلات و رسوبات در درب سوپاپ، میل سوپاپ و قسمت بالایی سر سیلندر خودرو جلو گیری می کند، همچنین در سیستم فیلتر فابریکی خودرو ها این مجرای خروجی به مجموعه ی هواکش متصل می گردد.

 پس از عمل احتراق بخارهای روغن داخل موتور، گرد و غبار و آلودگی ناشی از ورود هوا و ناخالصی های سوخت و روغن مورد استفاده باعث ایجاد رسوب در میل سوپاپ و بالای سر سیلندر می گردد، فیلتر بخار روغن K&N با جذب ناخالصی های داخل موتور، از ایجاد رسوب و جرم جلوگیری کرده و طول عمر اجزای موتور خودرو افزایش می یابد.

با نصب این فیلتر و با عدم انسداد این بخش کارایی و عمر موتور بالاتر رفته ضمن اینکه این فیلتر قابل شستشو می باشد و از عمر بالایی برخوردار است. این فیلتر روغن اسپرت بر روی مجرای بخار روغن در سوپاپ قرار گرفته و نصب می شود.

فیلتر بخار روغن یزدان اویل برای کسانی که کیت مکش روی خودروی خود نصب نموده اند کاملا مناسب بوده و این فیلتر بخار روغن k&n بر روی مجرای بخار روغن در سوپاپ قرار گرفته و نصب می شود. در حالت عادی این مجرای بخار روغن به سیستم فیلتر فابریکی خودرو متصل می شود، اما در صورت نصب و استفاده از فیلتر اسپرت معمولا این خروجی را مسدود می کنند. که این کار به شدت غیر اصولی است و ما اصلا این کار را پیشنهاد نمی کنیم چرا که در طولانی مدت باعث ایجاد رسوبات در قسمت میل سوپاپ و بخش فوقانی سر سیلندر خواهد شد.

مزیت های استفاده از فیلتر روغن اسپرت

 • کیفیت اصلی و ارجینال
 • ارتفاع محصول ۶٫۵ اینچ
 • قطر بیرونی فیلتر ۵٫۵ اینچ
 • محل ورودی هوای فیلتر ۳ اینچ
 • همراه با بست قابل تنظیم و واشر
 • قابل نصب و استفاده روی تمام خودروها
 • باز شدن نفس خودرو با ورود هوای خنک
 • طول عمر بسیار بالا، با قابلیت شست شو
 • ۱۰۰٪ جنس مرغوب و مناسب خودروی شما
 • تولید صدای ریس اسپرتی و بلند شدن غرش موتور
 • جنسیت تور محافظ از استیل با بهترین کیفیت ممکن می باشد.
 • افزایش توان موتور بین ۵ تا ۱۰ اسب بخار (بسته به نوع موتور خودرو)
 • این فیلتر کمک می نماید به خنک نمودن هوای ورودی و از گرم شدن هوا بخاطر ورود از فیلتر جلوگیری می نماید.

فیلتر بخار روغن K&N با جذب ناخالصی های داخل موتور، از ایجاد رسوب و جرم جلوگیری کرده و طول عمر اجزای موتور خودرو افزایش می یابد. این محصول توسط شرکت معتبر «کی اند ان» (K & N) معرفی می‌شود. این شرکت از سال 1969 شروع به تولید فیلتر هوا های انواع خودرو از قبیل فیلتر های فابریکی ، ریس و ماشین های سنگین کرده و تاکنون جزء یکی از بهترین کیفیت های موجود در بازار است. این فیلتر به خوبی جواب داده و طول عمر بالایی دارد که عمل جذب رسوبات اضافی بخار روغن را بسیار عالی انجام می دهد.

این محصول از بروز مشکلات و رسوبات در درب سوپاپ ، میل سوپاپ و قسمت بالایی سر سیلنر خودرو جلو گیری می کند, همچنین در سیستم فیلتر فابریکی خودرو ها این مجرای خروجی به مجموعه ی هواکش متصل می گردد.با نصب این فیلتر و با عدم انسداد این بخش کارایی و عمر موتور بالاتر رفته ضمن اینکه این فیلتر قابل شستشو می باشد و از عمر بالایی برخوردار است.

علت بخار روغن موتور خودرو

همانطور که انسان ها برای زندگی به خون و گردش آن در بدن نیازمند هستند خود را هم برای حرکت و کارکردن به روغن موتور نیازمندند روغن موتور ترکیباتی از روغن پایه و مواد افزودنی می باشد در ابتدای تولید در پالایشگاه از نفت خام لوبکات تولید شده و پس از آن طی عملیات و فرآیندهایی که بر روی ان انجام میگیرد روغن موتور به دست می آید همچنین در خودرو وظایف مهمی دارد از جمله روانکاری , کاهش سایش قطعات خودرو , شست شوی داخلی موتور , آب بندی کامل و…..می باشد.

اما از ایراداتی که در روغن موتور خودرو پیش می آید کاهش روغن موتور خودرو می باشد که یکی از این دلایل کاهش بخار شدن روغن موتور خودرو می باشد در این حین سوال های زیادی برای افراد و صاحب خودرو پیش می آید که آیا این عمل امری طبیعی است ؟ علت بخار روغن موتور خودرو چیست ؟ چگونه می توان از کاهش روغن موتور و بخار شدن آن جلوگیری نمود ؟ همراه  مکانیک سیار وحید باشید با :

    علت بخار روغن موتور خودرو چیست ؟

    چگونه بفهمیم روغن ماشین بخار میکند ؟

    روغن سوزی خودرو و نحوه جلوگیری از آن

علت بخار روغن موتور خودرو چیست؟

خارج شدن بخار روغن موتور از گیج روغن  می تواند ایجاد مشکلی اساسی در خودرو باشد در این هنگام رانندگان و صاحبان خودرو به دنبال پیدا نمودن علت و برطرف نمودن آن می گردد علت بخار روغن موتور خودرو می تواند دلایل متعددی داشته باشد که به آن می پردازیم .

طراحی و ساختار موتور

بخار شدن روغن موتور خودرو در برخی ماشین ها به دلیل ساختار موتور امری طبیعی محسوب می شود اما برای جلوگیری از این امر می بایست برای کاهش دمای موتور از کولانت های سنگین استفاده نمود علاوه بر آن برای تمیز نگهداشتن سیستم خنک کننده موتور به کمک شوینده های سیستم برای کاهش دما استفاده نمود .

روغن موتور بی کیفیت

یکی از دلایل و علت بخار شدن روغن موتور خودرو استفاده از روغن موتور بی کیفیت می باشد زیرا در این نوع روغن موتور از پارافین بیش از حد استاندارد استفاده شده است استفاده از روغن موتور با کیفیت و متناسب با خودرو از بروز این مشکل جلوگیری می نماید .

تجمع رسوبات روغن در موتور خودرو

یکی دیگر از عوامل بخار روغن موتور خودرو افزایش آلایندگی و رسوبات روغن در موتور خودرو و در نتیجه موجب گرفتگی سیستم تخلیه فشار درونی موتور و باعث خروج بخار از گیج و درب روغن موتور می گردد در صورت وجود این مشکل علاوه بر استفاده از روغن باکیفیت از موتور شوی های غیر اسیدی برای حذف اجرام استفاده نمود .

چگونه بفهمیم روغن موتور بخار میکند ؟

کمپرس موتور از بغل رینگ به سمت پایین درز کند منجر به کم توانی خودرو می شود این مشکل دلایل مختلفی دارد که در این میان ضعیف شدن یا شکستن رینگ بیش از بقیه مد نظر است رینگ نسبت به دیواره سیلندر جنس نرم تری دارد و در صورت خرابی پیستون تعویض آن راحت تر می باشد رد شدن کمپرس از رینگ باعث روغن سوزی می شود همچنین کمپرس و هوای گرم رد شده به قسمت پایین و کارتل روغن سبب آلودگی و بخار روغن می گردد یکی دیگر از دلایل گشاد شدن و یا خط افتادن روی دیواره سیلندر می باشد .

روغن سوزی خودرو و نحوه جلوگیری از آن

هنگامی که می خواهید که واقف به تشخیص  بخار موتور ماشین شوید یکی از گزینه های مهم روغن سوزی می باشد سوخت , آب و روغن سه اصل و رکن اساسی برای عملکرد صحیح خودرو می باشند و کارکرد ناصحیح هر یک می تواند مشکلاتی را به بار آورده و صاحب خودرو را متحمل پرداخت هزینه برای خودرو می کند هنگامی که روغن وارد فضای احتراق شود می سوزن و به قول معروف روغن سوزی ایجاد می گردد برای جلوگیری از روغن سوزی می توان از روغن مناسب موتور خودرو استفاده نمود همچنین روغن موتور به موقع بازدید و تعویض گردد برای جلوگیری از این امر باید ترموستات را باز نکرد , موتور را با گازوئیل شست و شو نداد و……

دکمه بازگشت به بالا