ماندگاری پنکک را با چی بالا ببریم؟

یکی از مهم ترین این دلایل، حفظ دوام و زیبایی آرایش است. به همین دلیل نیز آرایشگران حرفه ای اصرار ویژه ای به خرید بهترین مارک کرم پودر به جا ی کرم پودرهای معمولی دارند؛ چراکه کیفیت بالای کرم پودر، دوام بیشتر آرایش را به دنبال دارد. اما در کنار خرید بهترین مارک کرم پودر، روش های کرم پودر زدن نیز تاثیر بسیاری در افزایش دوام و زیبایی آرایش دارد. اهمیت این موضوع باعث شد تا در ادامه روش های افزایش دوام آرایش به کمک کرم پودر با ماندگاری بالا، پنکیک و پودر فیکس کننده آرایش را با شما در میان بگذاریم. پس تا پایان همراه ما باشید.

ماندگاری

استفاده از بهترین کرم پودر با ماندگاری بالا

همه افراد دوست دارند اولاً آرایش صورت جذاب و طبیعی داشته باشند و ثانیاً این آرایش با دوام و ماندگاری بالا باشد و برای مدت بیشتری روی صورت جذابیت خود را حفظ کند. زیرسازی، بخش مهم آرایش صورت را به خود اختصاص داده است. در مرحله زیرسازی  نیز نقش کرم پودر بسیار اساسی است.

پس اگر به دنبال آرایش جذاب و ماندگار هستید باید در انتخاب خود بسیار دقت کنید. سعی کنید قبل از پرداختن به قیمت کرم لاکچری کوین فرانسوی، نوع و نیاز پوست خود را شناخته و براساس آن بهترین کرم پودر با ماندگاری بالا را خریده و استفاده کنید؛ چراکه یک کرم پودر عالی و باکیفیت نه تنها ثبات آرایش را افزایش می دهد، بلکه زیبایی طبیعی برای آرایش به دنبال دارد. به لطف کیفیت این محصول، در طول روز نیازی به تجدید آرایش پیدا نمی کنید و آرایشی راحت و بی دردسر را تجربه خواهید کرد.

برای کرم پودر زدن نیز بهتر است بعد از تمیز کردن صورت با یک پاک کننده آرایش، یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست را به صورت زده و کمی صبر کنید تا جذب پوست شود. سپس کل صورت را با استفاده از پرایمر کاور کنید. لازم است بدانید که پرایمر های مختلفی برای لب ها، مژه ها و صورت در بازار وجود دارند که می توانید متناسب با نیازتان آن ها را تهیه و استفاده کنید. بعد گذشت مدتی کمی در صورت نیاز از کانسیلر برای پوشش عارضه های پوستی خود کمک بگیرید. در نهایت با استفاده از بهترین کرم پودر با ماندگاری بالا کل صورت را کاور کرده و پوشش دهید. برای این کار می توانید از انگشت خود یا یک اسفنج آرایشی کمک بگیرید.

استفاده از بهترین پنکیک

پنکیک بعد از کرم پودر در  انجام آرایش با ماندگاری بالا بسیار موثر است. قانون نانوشته ای در دنیای آرایش وجود دارد که بر اساس این قانون، نباید در مصرف کرم پودر و پنکیک زیاده روی کنید. به خاطر داشته باشید که تعادل در آرایش حرف اول را در تضمین زیبایی آن می زند. در نتیجه مقداری پنکیک غیر فشرده را داخل درِ محفظه آن بریزید، سپس اسنفج آرایشی را از وسط تا کنید و به پنکیک آغشته نمایید.

این کار را به گونه ای انجام دهید که پودر در حالت مساوی به تمامی قسمت های اسفنج منتقل شود. سپس پنکیک اضافی را از اسفنج پاک کنید و به همان ترتیب که اسنفج را در حالت تا شده در دست نگه داشته اید، روی صورت بگذارید و بغلتانید.

در این روش با غلتاندن اسفنج آرایشی به جای مالیدن آن، جلوی انتقال مواد زیرسازی گرفته می شود. در نهایت اگر به فکر آرایشی نیمه براق هستید، کمتر پنکیک بزنید و برای آرایش مات، مقدار بیشتری از پنکیک استفاده کنید. به خاطر داشته باشید حتی اگر یا پنکیک را خریداری کرده باشید، باز هم زیاد ه روی در استفاده این ها، ظاهری نازیبا و غیرطبیعی برای آرایش به دنبال خواهد داشت. در نتیجه در زیرسازی جانب اعتدال را نگه دارید و آرایش را با کمترین مقدار پنکیک، تثبیت کنید.

استفاده از پودر تثبیت کننده آرایش یا فیکساتور

همان گونه که می دانید برای داشتن آرایش با ماندگاری بالا به یک تثبیت کننده نیاز دارید. همان طور که از نام این محصول پیداست، پودر تثبیت کننده را برای ثبات بیشتر آرایش استفاده می کنیم. در نتیجه پس از پایان آرایش، باید برای ثبات آن لایه ای از پودر تثبیت کننده آرایش روی صورت بمالید. ناگفته نماند افرادی که پوست بسیار چرب و براقی دارند، برای کاهش درخشش بیش از حد آرایش در طول روز، می توانند به محض چرب شدن پوست، با پودر تثبیت کننده یا همان فیکساتور، ظاهری مات و زیبا برای آرایش ایجاد کنند. در نتیجه پیشنهاد می کنیم برای انتخاب ، پنکیک و پودر تثبیت کننده آرایش، به قابل حمل بودن این محصولات نیز توجه داشته باشید. سعی کنید محصولی را خریداری نمایید که به راحتی در کیف جا شود و در طول روز دوام و زیبایی آرایش را افزایش دهید.

1) قبل از آرایش پوست خود را آماده کنید.

مهم نیست معیار شما برای ماندگاری آرایش تان چه چیزی باشد، اگر به درستی پوست خود را برای آرایش آماده نکنید محصولات آرایشی روی پوست شما نمی نشینند. چربی پوست، باکتری ها و سلول های مرده روی پوست، همان بافتی هستند که بعد از آرایش روی صورت خود می بینید. حداقل دوبار در هفته را به پاکسازی و لایه برداری پوست صورت خود اختصاص دهید تا پوستی صاف و یکدست داشته باشید و آرایش شما برای ساعت های طولانی ماندگاری داشته باشد. استفاده از تونر بعد از لایه برداری پوست به ایجاد تعادل در PH پوست کمک می کند و باعث می شود پوستی نرم و لطیف داشته باشید. انتخاب مرطوب کننده مناسب پوست اهمیت بالایی دارد. مرطوب کننده مناسب بدون روغن استفاده کنید تا سریع جذب پوست شود و رطوبت لازم برای پوست را در طی روز تامین کند.

2) پنکک آرایش را ثابت می کند.

به دلیل این که پنکک خشک است، می تواند به پایداری آرایش شما کمک کند، مثلا اگر زیر سایه چشم پنکک بزنید، اصلا سایه تکان نمی خورد و همان طرح اولیه خود را حفظ می کند، البته پودرهایی هم با نام پودرهای فیکس در بازار وجود دارد که مسلما بیشتر از پنکک می تواند آرایش شما را پایدار کند.

3) هرگز آرایش جدید را روی آرایش قبلی انجام ندهید.

شما باید از شب قبل صورت خود را بشویید. تمام آن چه باید انجام دهید، آن است که از یک جاذب چربی استفاده کنید تا چربی باقی مانده روی پوست را که ممکن است طی شب ایجاد شده باشد، پاک کند.

4) از پرایمر آرایشی برای پوست صورت و چشم ها استفاده کنید.

انتخاب یک پرایمر آرایشی خوب گام مهمی در رسیدن به آرایشی زیبا و ماندگار است. پرایمرهای صورت جای جوش ها و چین و چروک های پوست را پر می کنند و سطح پوست شما را صاف و یکدست می کنند و باعث می شوند کرم پودر کاملا روی پوست بنشیند و آرایش شما ماندگاری بیشتری داشته باشد. سعی کنید پرایمری انتخاب کنید که فاقد روغن باشد و بر پایه آب باشد. پرایمرهای آرایش چشم باعث می شوند رنگ واقعی سایه چشم خودنمایی کند، سایه چشم راحتت تر پخش شود و خط چشم وسایه ماندگاری بیشتری داشته باشند.

5) از لمس کردن پوست صورت خود اجتناب کنید.

فراموش نکنید که اگر می خواهید آرایش تان پایدار بماند در برابر میل خود نسبت به دست زدن به پوست صورت و مالیدن چشم ها، مقاومت کنید چرا که این کار نه تنها آرایش را رنگ پریده و لکه لکه می کند، بلکه چربی و چرک دستان شما مانع می شود که در طول روز آرایشی پایدار و با دوام داشته باشید. برای اطلاع از قیمت پنکیک لاکچری کوین می توانید به سایت بیز پلاس مراجعه کنید.

6) چگونه دوام رژلب را زیاد کنیم؟

برخی از رژلب ها دوام زیادی دارند اما معمولا فرمولاسیون مواد تشکیل دهنده آنها بسیار خشک است و بنابراین پوست لطیف لب را آزار می دهند اما ما می خواهیم به شما یاد دهیم چگونه از همان رژهای همیشگی استفاده کنید اما دوام آنها را بالا ببریم.

یک مداد لب با رنگ طبیعی لب انتخاب کنید، یعنی رنگش به گونه ای باشد که چندان روی لب جلب توجه کند و همچون هاله ای روی لب بنشیند. با مداد خطوط مرزی لب را کاملا مشخص کنید، علاوه بر اینها داخل لب را نیز با مداد رنگ دهید چرا که این پایه رنگ به نگاه داشتن رنگ لب کمک می کند.روی همین لایه رژلب بزنید و بعد از زدن رژلب، با مداد خط مرزی بالای لب را پررنگ کنید. با انگشت آرام روی لب ها بزنید تا هم رژلب های اضافی پاک شودو هم رنگ لب ها یکنواخت شود.کمی پودر پنکیک یا رژگونه ماندگاری رژلب را باز هم بیشتر کند.

7) اگر از محصولات مایع یا کرمی استفاده می کنید به این نکات توجه کنید.

کرم ها و کرم پودرهای مایع زودتر از روی صورت پاک می شوند، سعی کنید پودرهای سبک همرنگ کرم پودر خود و یا رژ گونه خود پیدا کنید و بعد استفاده از محصولات آرایشی مایع و کرمی از آن ها روی پوست خود بزنید. سعی کنید همیشه کرم پودری سبک برای پوشش دادن قسمت هایی از پوست که براق شده اند به همراه داشته باشید.

8) اسپری تثبیت کننده آرایش.

قبل استفاده از سایه چشم، برس آرایشی را با پرایمر آغشته کنید. این تکنیک کمک می کند رنگ سایه چشم شما ماندگارتر باشد.

9) ریمل و خط چشم ضدآب.

اگر نمی خواهید بعد از چند ساعت آرایش چشم شما از بین برود از ریمل و خط چشم ضد آب استفاده کنید.

10) از کرم پودر فاقد روغن استفاده کنید.

محصولاتی که برپایه روغن هستند باعث می شوند آرایش ماندگاری کمتری داشته باشد. اگر پوست خشکی دارید حتما قبل از استفاده محصولات فاقد روغن، از مرطوب کننده استفاده کنید.

ر محصولاتی که برای شما آماده کرده ایم، بهترین آن ها را خریداری نمایید. در پایان پیشنهاد می کنیم اگر شما هم از اهمیت خرید بهترین لوازم آرایشی باخبر هستید و روش های جالبی در آرایش با کرم پودر فرانسوی اصل یا پنکیک را سراغ دارید، این روش های سودمند را در قسمت نظرات با ما و دیگر خواننده ها به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا