ماندگاری مزوتراپی مو چقدر است؟

در موارد ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه (آلوپسی آندروژنتیک)، ریزش ناشی از کمبودهای تغذیه‌ای و تغییرات هورمونی، ریزش به دلیل هر گونه بیماری یا کاهش شادابی فولیکول‌های مو در اثر عوامل محیطی انجام می‌شود. مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق دوزهای کمی از ویتامین‌ها، مواد‌معدنی و اسیدهای‌آمینه مورد نیاز فولیکول‌های مو به طور مستقیم به ناحیه مورد نظر انجام می‌شود. در واقع، این روش درمانی، فرآیندهای بازسازی را در فولیکول‌های طبیعی مو تحریک می‌کند. مزوتراپی مو برای احیای فولیکول‌های مو که به دلیل شرایط نامطلوب ضعیف شده و ریخته‌اند انجام می‌شود.

آیا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو میشود |اسم آمپول مزوتراپی مو

بسیار مهم است که برنامه‌های مزوتراپی مو به طور منظم در یک کلینیک معتبر و توسط یک تریکولوژیست انجام شود. احتمالا برای رسیدن به نتیجه مطلوب به چندین جلسه احتیاج خواهید داشت. باید انتظار داشته باشید که بین 3 تا 15 بار، بسته به تشخیص پزشک معالجتان، به کلینیک مراجعه کنید. اگر موهای شما شروع به بهبود کرد، درمان‌ها به مدت دو هفته یک بار یا یک بار در ماه ادامه خواهد یافت. نتایج حاصل از این تزریق‌ها در قالب یک پیشرفت آهسته اما پیوسته، خود را نشان می‌دهد. به خاطر داشته باشید که مزوتراپی، یک درمان دائمی نیست و بعد از اتمام دوره درمان، باز هم باید مراقب سلامت موهای خود باشید.

. مراحل رشد مو

مزوتراپی مو با تزریق مستقیم ویتامین‌ها و مواد معدنی، اسیدهای آمینه لازم برای رشد و نمو مو و …امکان معکوس یا متوقف کردن بسیاری از تغییرات منفی در روند طبیعی چرخه مو را فراهم می‌کند. برای اینکه درک بهتری از اهمیت تاثیر مزوتراپی بر شکل‌گیری موی سالم داشته باشید خوب است با چرخه زندگی مو آشنا شوید. مو در چرخه زندگی خود چندین مرحله را طی می‌کند که عبارتند از:

آناژن (دوره رشد)؛
تلوژن (دوره استراحت)؛
کاتاژن (کراتینه شدن سلول‌ها).

موهای ما در دوره‌های زمانی مشخصی رشد می‌کنند که معمولاً بر اساس مدت زمان و عملکرد طبقه بندی می‌شوند.

1.مرحله آناژن مو

مرحله تولد یک موی جدید است. در فولیکول مو، پیچیده‌ترین فرآیندهای بیوشیمیایی برای تشکیل یک فولیکول موی جدید (ریشه موی آینده) انجام می‌شود. به طور متوسط، چرخه زندگی یک مو 5 سال است و فولیکول برای 10-20 دوره طراحی شده است.

2.فاز کاتاژن مو

مرحله نهایی رشد نامیده می‌شود، هنوز هم می‌توان تقسیم سلولی را در ریشه مشاهده کرد و در نتیجه رشد جزئی مو را مشاهده نمود. این مرحله فقط چند هفته طول می‌کشد. در این مرحله، پیاز مو شروع به تحلیل رفتن و از بین رفتن می‌نماید و تار مو شروع به جدا شدن تدریجی از فولیکول می‌کند.

3.مرحله تلوژن مو

آخرین مرحله از زندگی مو است، در این مرحله جدا شدن ریشه مو از فولیکول اتفاق می‌افتد. این مرحله چندین ماه طول می‌کشد، در این مرحله موها به راحتی و بدون درد کشیده می‌شوند و می افتند، زیرا دیگر به فولیکول مو متصل نیستند.

4.و دوباره مرحله آناژن مو

اگر بیماری در فولیکول‌های مو وجود نداشته باشد، کل چرخه از نو شروع می‌شود.بنابراین، در طول زندگی از تولد تا زمان مرگ، موهای جدید متولد می‌شوند، این در حالیست که موهای قدیمی در طول زندگی انسان از بین می‌روند. این واقعیت که موها با پیاز ریزش کرده‌اند تنها دلیلی بر این است که عمر مو به پایان رسیده و یک موی جدید باید جایگزین آن شود، اما به شرطی که فولیکول مو سالم باشد.

چگونه تشخیص دهیم که فولیکول مو سالم است یا خیر؟

یک قانون وجود دارد که توصیه می‌کنیم به خاطر بسپارید: در جای موهای ریخته شده، دقیقاً همان اندازه مو باید رشد کند. اگر موهای نازک را مشاهده می‌کنید، اگر موها دیگر مانند قبل رشد نمی‌کنند یا به طول خاصی رشد نمی‌کنند؛ این خود نشانه مطمئنی از شروع مشکلات است!

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟

ریزش مو می‌تواند دائمی باشد، این اتفاق ممکن است در طاسی ارثی و موقت پیش بیاید. در این موارد ریزش مو معمولا در نتیجه نارسایی در بدن، افت ایمنی، کمبود آهن، مشکلات وزن، غده تیروئید و هورمون ها ظاهر ‌می شود. این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که علاوه بر ریزش و نازک شدن، موها شروع به ضعیف شدن و شکنندگی می‌کنند و به راحتی می‌شکنند. اینجاست که شما باید هر چه سریع تر کاری انجام دهید تا از ریزش شدید مو، نازک شدن تارهای آنها و ظاهر شدن طاسی جلوگیری کنید.

اگر نگران ظاهر و کیفیت موهای خود هستید، اگر موهایتان بیشتر از قبل دچار ریزش شده است یا متوجه خشکی، شکنندگی و ضعیف بودن آن‌ها شده‌اید، بهتر است با یک تریکولوژیست مشورت کنید. بعد از معاینه پوست سر و تاج سر، همچنین با در نظر گرفتن تمام عوامل دیگری که منجر به ریزش مو و کیفیت پایین آنها شده است، پزشک یکی از روش‌هایی که بهترین نتیجه را در مورد مشکل شما بدهد، توصیه می‌کند. یکی از موثرترین روش‌ها در این زمینه، مسلما مزوتراپی مو است، درمانی که محرک هر تار مو برای نوسازی و رشد است.

کاربرد‌های درمانی مزوتراپی مو

مزوتراپی مو روشی بی‌بدیل برای حل مشکلات متعدد مربوط به ریزش مو، طاسی و به طور کلی زمانی که موها نیاز به تقویت و ضخیم شدن دارند، می‌باشد. این درمان برای همه کسانی که خواهان موهای زیباتر، شاداب تر و سالم تر هستند، چه پیشگیرانه باشد و چه زمانی که نیاز به درمان دارند، در نظر گرفته می‌شود.

چه کسانی نباید مزوتراپی مو انجام دهند؟

این روش نباید توسط افرادی که دارای بیماری‌های خود ایمنی، عفونت‌های باکتریایی و همچنین مشکلات انعقادی، اختلال عملکرد پلاکتی یا بیماری‌های بدخیم هستند، انجام شود. مزوتراپی مو برای بانوان باردار یا شیرده مناسب نیست و باید درمان خود را به بعد از این زمان موکول کنند.

نتایج تاثیر مزوتراپی مو چه مدت بعد آشکار می شود؟

مدت زمان درمان به خود فرد بستگی دارد و برای به دست آوردن اثر مطلوب به چندین جلسه مزوتراپی نیاز خواهید داشت. در طول جلسات درمان باید صبور باشید، زیرا نتایج قابل مشاهده پس از جلسه پنجم به چشم می آیند. درست است که برخی از بیماران می‌توانند در چند هفته اول انتظار نتایج را داشته باشند، اما در سایر موارد شدیدتر طاسی و عدم تعادل هورمونی، برخی ممکن است تا دو ماه بعد هم به نتایج مورد نظر خود نرسند.

در مجموع ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا اثرات کامل درمان شروع شود. البته، زمانی که بدن شما شروع به پاسخ دادن به درمان کند، مدت زمان و دفعات درمان کاهش می‌یابد. برخی از افراد می‌توانند در چند هفته اول درمان نتایج مثبتی را تجربه کنند، اما بسته به شدت ریزش مو و نحوه پاسخ فرد به درمان می‌تواند متفاوت باشد. بیماران می‌توانند نتایج قابل توجهی را در 2-3 ماه اول درمان مشاهده کنند، اما اثر کامل درمان ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.

مدت زمان ماندگاری مزوتراپی مو

اثرات مزوتراپی مو می‌تواند از 12 تا 18 ماه ادامه داشته باشد. بعد از آن می توان با جلسات یادآور که فواصل آن توسط پزشک معالجتان تعیین می شود، نتایج حاصل از مزو را ماندگار نمود.برای افرادی که مشکل ریزش مو دارند؛ با انجام فرآیند مزوتراپی هر 3 ماه یکبار، 4 جلسه در طول سال و جلسات یادآوری در فواصل زمانی معین، مشکل تا حد زیادی حل خواهد شد.

مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی مو شامل تزریق سطحی موادی است که باعث تحریک رشد و جلوگیری از ریزش مو به پوست سر می شود. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی با توجه به نیاز بیماران تعیین می‌شود. مزوکوکتل‌های آماده، حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه با سرنگ به زیر پوست تزریق می‌شوند. در این مورد از سوزن های بسیار نازکِ میکرو استفاده می‌شود. این شیوه درمان، امکان تحویل هدفمندترین دارو را برای تأثیرگذاری بر نقاط فعال بیولوژیکی و تغذیه فولیکول‌های مو فراهم می‌کند. علاوه بر آن، بافتی که ریشه ها در آن قرار گرفته نیز ترمیم می‌شود.

نحوه تزریق در مزوتراپی مو

تزریق را می توان به صورت دستی یا به وسیله تفنگ‌های مخصوص مزو انجام داد. عمق تزریق، به عنوان یک قاعده، 2-4 میلی‌متر است. پوست از قبل با یک ضدعفونی کننده تمیز می‌شود. سپس تزریق 1-2 میلی‌لیتر از دارو با یک سوزن کوتاه نازک، در نقاط از پیش تعیین شده در امتداد خط مو و در فواصل 10-15 میلی‌متری از یکدیگر انجام می‌شود. پس از آن، محل تزریق با یک ضد‌عفونی کننده، مجدد ایمن‌سازی می‌شود.

بعد از مزوتراپی مو چه نتایجی حاصل می شود؟

مزوتراپی مو یک روش محبوب در بین بانوان و آقایان است، زیرا به طور ایمن، سریع و قابل اعتماد، نتایج بلندمدتی را در مورد تحریک رشد مو ارائه می‌دهد. تنها بعد از چند جلسه درمان به نتایج زیر دست می‌یابیم:

 • پوست سر، تغذیه و عمیقا هیدراته شده است که خود، موهای جدید را به رشد سریع تحریک می‌کند.
  • مزوکوکتل‌ها روی ریشه مو اثر می‌گذارند، آن را تقویت می‌کنند و فولیکول مو را بازسازی می‌کنند.
  • ریزش مو کاهش می یابد.
  • موهای خشک و نازک؛ نرم تر، ملایم تر، براق تر و ضخیم تر می‌شوند.
  • مشکل افزایش چربی مو حل می‌شود، زیرا فعالیت غدد چربی را تنظیم می‌کند و ترشح سبوم را کاهش می‌دهد.
  در نتیجه موهایی پر از زندگی، براق، شاداب و زیباتر به شما هدیه می‌دهد، آنچنان که همه به دنبال راز زیبایی موهای شما خواهند بود!

سوالات متداول

آیا مزوتراپی، موها را از بین می برد؟

مزوتراپی مو باعث بیدار شدن موهای به خواب رفته می‌گردد، همچنین بر گردش خون پوست سر نیز تاثیر دارد. مزوتراپی مو با هدف سالم سازی تمام سلول‌های مو انجام می‌شود و برای بسیاری از افراد، نتایج مثبتی دارد. وقتی افراد قبل و بعد از مزوتراپی خود را مقایسه می‌کنند، به راحتی می‌توانند تفاوت را متوجه شوند.

آیا مزوتراپی مو روشی جایگزین برای کاشت مو است؟

به خاطر داشته باشید، با مزوتراپی، امکان رشد موهای جدید از جایی که ریشه ندارد وجود نخواهد داشت. مزوتراپی مو یک روش کمکی است نه جایگزینی برای کاشت مو. شما با مزوتراپی بعد از کاشت فقط به روند رشد و احیا فولیکول‌های مو کمک می‌کنید.

آیا مزوتراپی برای ریزش مو مفید است؟

مزوتراپی علاوه بر رفع چربی و درمان های ضد پیری و جوانسازی پوست، می‌تواند برای ریزش مو نیز مفید باشد. ریزش و نازک شدن مو می‌تواند به دلیل کمبود مواد مغذی باشد. با تزریق ویتامین‌ها و آنزیم‌ها به پوست سر، می‌توانیم به درمان ریزش مو، بهبود کیفیت مو و تحریک رشد موهای جدید کمک کنیم. این اثر مزوتراپی بر اساس حقایق زیر است؛
_ به بهبود گردش خون کمک می‌کند.
_ مواد مغذی لازم برای مو را تامین می‌کند.
_ به تعادل هورمون‌ها در فولیکول‌های مو کمک می‌کند.

مزوتراپی مو چه مزایایی دارد ؟

 • مواد مغذی بسیاری مستقیماً به ریشه موها می رسد و سبب تقویت می شود.
  • رشد مو را فعال کرده و ریزش مو را تا حد زیادی کاهش می دهد.
  • گردش خون در کف سر و بافت ها را تقویت کرده و سبب اکسیژن رسانی به آن می شود.
  • از تخریب فولیکول های مو جلوگیری می نماید.
  • شوره سر را رفع می کند.
  • فعالیت غدد چربی کف سر را تنظیم می نماید.
  • موها را از فاز استراحت به سرعت وارد فاز رویش می کند و حجم مو را افزایش می دهد.
  • مزوتراپی روشی با عوارض جانبی کم و ایمن می باشد.
  • نیاز به بیهوشی، جراحی و طی کردن دوران نقاهت طولانی ندارد.
  • به عملکرد اعضای مختلف بدن آسیب نمی رساند.
  • اثر بخشی آن سریع و قابل رویت می باشد.
  • فرآیند مزوتراپی حدوداً بدون درد است.
دکمه بازگشت به بالا