عمومیکسب و کار ویژه

بهترین ویدئو پروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتورهای خانگی در واقع نوعی سیستم الکترونیکی هستند. این وسایل قادرند سیگنال‌های صوتی و تصویری را بزرگ‌تر از ابعاد واقعی خود بر روی سطوح صاف منتشر سازند. در فرآیند تولید این دستگاهها، از لنز و لامپ استفاده شده است. لنز این سیستمها وظیفه دارد به بزرگ‌نمایی تصاویر دریافتی دست بزند. لامپ به‌ کار رفته در این تجهیزات نیز قادر است تصاویر بزرگ‌ شده را به روی پرده به نمایش در آورد.

ارزانترین ویدئو پروژکتور 4k |قیمت ویدئو پروژکتور خانگی ارزان

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی 4k

در نظر گرفتن قیمت ویدئو پروژکتورهای خانگی برای افرادی که قصد خرید این سیستم‌ها را دارند نکته بسیار مهمی است. لازم است بدانید که قیمت این تجهیزات با در نظر گرفتن چند عامل مهم مشخص می‌شود. یکی از مهم‌ترین  این عوامل، برند و یا شرکت سازنده این سیستم‌ها است.

همان‌طور که می‌دانید محصولات هر کدام از برندهای سازنده، ویژگی‌های مخصوص به خود را داشته و کیفیت‌های آن‌ها نیز با یکدیگر دارای اختلافاتی است. در ساخت این تجهیزات از تکنولوژی‌های مختلفی استفاده شده‌ است. این سیستم‌ها را می‌توان از نظر فناوری ساخت به انواع DLP، LCD و LED دسته‌بندی کرد. وجود هرکدام از این عوامل، قیمت اصلی و نهایی ویدئو پروژکتورهای خانگی را با تغییر مواجه می‌سازد.

خرید ویدئو پروژکتور خانگی

برای خرید اینترنتی جدیدترین و بهترین انواع ویدئو پروژکتور خانگی موجود در بازار از برندهای معتبر مانند ، ، و… با گارانتی اصلی می توانید فروشگاه اینترنتی آی پروژکتور را بررسی کنید.

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی  4k

قیمت ویدئو پروژکتور خانگی 4k با در نظر گرفتن عامل برند، کیفیت ساخت، مشخصات و ویژگی‌های فنی محصول و .. مشخص می‌شود. از جمله این ویژگی‌های فنی، می‌توان به رزولوشن و شدت روشنایی این سیستم‌ها اشاره‌ کرد. عمر لامپ دستگاه، نوع پورت‌های ورودی و خروجی و… نیز در تعیین قیمت این سیستم‌ها اثرگذار است.

این روزها می‌توان از ویدیو پروژکتورها برای تماشای فیلم، کردن یا کار استفاده کرد. در ادامه قصد داریم راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی را ارائه کرده و به معرفی بهترین ویدئو پروژکتور های موجود در بازار بپردازیم.

احتمالا فکر می‌کنید تماشای فیلم در یک بزرگ 65 اینچ بسیار خوب و لذت‌بخش خواهد بود؛ حق با شماست. اما اگر بخواهید تجربه‌ای سینمایی‌تر در اندازه‌های بزرگ بالای 100 اینچ داشته باشید چطور؟ اینجا است که بهترین به کارتان خواهند آمد. در ادامه می‌توانید ویدیو پروژکتور را مطالعه کرده و سپس با بهترین ویدئو پروژکتور های دنیا آشنا شوید.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور جیبی و خانگی

بهترین ویدیو پروژکتور ها، کیفیت و وضوح تصویر بالایی را در اختیار کاربران خواهند گذاشت. این وسایل را می‌توان برترین راه برای مشاهده فیلم و ویدیو در خانه دانست. در این بخش به تفصیل به راهنماي خريد ويدئو پروژكتور می‌پردازیم.

ویدیو پروژکتور چیست؟

به طور ساده، یک ویدیو پروژکتور را می‌توان دوربینی برعکس دانست که به جای ثبت تصاویر با لنز خود، آن‌ها را منتشر می‌کند. در گذشته، پروژکتورها مکانیکی بوده و برای پخش تصاویر، نیاز به چرخاندن یک هندل داشتند. با پیشرفت ، پروژکتورها نیز دستخوش تغییر شده و کاربردی مشابه با تلویزیون و کامپیوتر پیدا کردند.

از برتری‌های ویدیو پروژکتور نسبت به تلویزیون یا مانیتور، می‌توان به اندازه بزرگ‌تر تصاویر، قابلیت حمل آسان و انعطاف پروسه نصب آن اشاره کرد. گونه‌های مختلفی از پروژکتور در بازار وجود دارند. در واقع، پروژکتورها را می‌توان به چهار دسته جیبی، خانگی، چندرسانه‌ای و ثابت تقسیم کرد. ویدیو پروژکتورهای ثابت بسیار گران و بزرگ بوده و با هدف پخش تصاویر در ابعاد بسیار بزرگ ساخته می‌شوند. در ادامه راهنمای خرید ویدئو پروژکتور می‌توانید تمامی معیارهای مهم در انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور را مطالعه کنید.

ویدیو پروژکتورهای جیبی

مهم‌ترین ویژگی این دسته، همان‌طور که از نامشان برمی‌آید، قابلیت حمل آسان آن‌ها است. پروژکتورهای جیبی تقریبا هم‌اندازه با تلفن‌های هوشمند بوده و جایگزینی مناسب برای تلویزیون‌های کوچک و مانیتورها هستند. این محصولات عمدتا از لامپ‌های LED برای انتشار تصاویر خود استفاده می‌کنند؛ امری که منجر به کاهش مقدار برق مصرفی آن‌ها شده است. با این حال،‌ کیفیت آن‌ها چندان بالا نبوده و روشنایی کمتری نسبت به نمونه‌های چندرسانه‌ای و خانگی دارد. پروژکتورهای جیبی از قابلیت زوم نیز بی‌بهره هستند.

ویدیو پروژکتورهای چندرسانه‌ای

متداول‌ترین و پرکاربردترین نوع پروژکتورها، نمونه‌های چندرسانه‌ای هستند. این پروژکتورها با هدف نمایش ارائه‌های ، کلیپ‌های ویدیویی و اسلایدشوها ساخته شده و معمولا قابلیت حمل آسانی دارند. بازه روشنایی این محصولات بین 2500 تا 4500 لومن است.

ویدیو پروژکتورهای خانگی

رزولوشن 4K و تصاویر سه‌بعدی

برخلاف انتظارها، رزولوشن 4K راه خود را به آرامی در ویدیو پروژکتورها پیدا کرده است. اکثر نمونه‌های موجود در بازار، از روش‌های تبدیل پیکسل برای ارائه این رزولوشن استفاده می‌کنند. قابلیت 3D نیز تنها در نمونه‌های خانگی دیده می‌شود؛ این محصولات با پشتیبانی از HDMI 3D امکان پخش ویدیوهای سه بعدی را فراهم می‌کنند.

نسبت پرتاب چیست؟

نسبت اندازه تصویر به فاصله پرتاب در دنیای پروژکتورها با نام نسبت پرتاب شناخته می‌شود. برای مثال، نسبت پرتاب 1.5:1 به معنای پهنای تصویر 10 فوتی و فاصله از پرده 15 فوتی است. نخستین قدم در راه انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور را می‌توان تعیین پهنای تصویر مورد نیاز دانست. توصیه می‌کنیم تا جای ممکن پروژکتور را به صفحه خود نزدیک کنید تا بتوانید از بهترین کیفیت ممکن بهره ببرید. همان‌طور که می‌دانید، شدت نور با فاصله آن از نقطه مورد نظر نسبت عکس دارد.

اندازه تصویر

بحث انتخاب پرده مناسب برای بهترین ویدیو پروژکتور بسیار گسترده و از حوزه این مقاله خارج است. با این حال، مهم‌ترین معیار در انتخاب اندازه پرده مناسب را باید در نظر گرفتن دورترین نقطه اتاق از آن دانست. با تقسیم این فاصله بر 5، اندازه نسبی پرده مناسب برای اتاق خود را پیدا خواهید کرد. برای مثال، اگر این فاصله 50 متر است، باید پرده‌ای با ارتفاع 10 فوت تهیه کنید. توصیه ما در این راهنمای خرید ویدئو پروجکشن خرید محصولات با نسبت فاصله به اندازه بهتر است.

روشنایی تصویر

در اين بخش از راهنمایی خرید ویدئو پروژکتور به مبحث مهم روشنایی تصویر خروجی می‌پردازیم. در صورتی که این تصویر به اندازه کافی روشن نباشد، کیفیت و سایر ویژگی‌های آن اهمیت خود را از دست خواهند داد. بهتر است بدانید که در راهنمای خرید ویدیو پروژکتور مفهومی به نام روشنایی بیش از حد وجود ندارد. شما همیشه امکان کاهش میزان روشنایی خروجی را خواهید داشت؛ اما عکس آن غیر ممکن است.

رزولوشن

پس از تعیین نسبت پرتاب و روشنایی مورد نیاز خود، نوبت به معیارهای کم‌اهمیت‌تر چون رزولوشن و نسبت کنتراست تصویر می‌رسد. در این بخش از راهنمای خرید ویدئو پروژکتور ها، می‌توانید نکات مربوط به این دو فاکتور را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که اهمیت رزولوشن در خرید پروژکتور، از آنچه فکر می‌کنید بسیار كمتر است.

نسبت کنتراست

شاید بتوان کم‌اهمیت‌ترین معیار در امر خرید بهترین ویدئو پروژکتور را نسبت کنتراست دانست. توصیه ما در این راهنمای خرید ویدئو پروژکتور به شما، خودداری از توجه به این معیار و شعارهای تبلیغاتی توخالی شرکت‌هایی است که بر کنتراست تمرکز می‌کنند.

فناوری HDR

یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین فناوری‌های عرصه نمایش‌گرها، است. این ویژگی با برجستگی کنتراست بین رنگ‌ها و افزایش محدوده فضای رنگی، منجر به تقویت قابل توجه کیفیت تصاویر می‌گردد. در مقابل HDR، فناوری Dolby Vision قرار داشته که تقریبا عملکردی مشابه با آن دارد. مهم‌ترین برتری HDR را می‌توان ضریب نفوذ برتر آن دانست؛ امری که این فناوری را به استانداردی در دنیا تبدیل کرده است. البته، برای دریافت بهترین خروجی از این فناوری، نیاز به یک پخش‌کننده بلوری یا موارد مشابه دیگر خواهید داشت. توصیه ما در راهنمای خرید ویدئو پروژکتور به شما، تهیه دستگاهی با قابلیت پشتیبانی از HDR است.

DLP در برابر LCD

در طرف مقابل، سیستم‌های DLP کنتراست بهتری ارائه می‌دهند. سیستم‌های 3LCD نیز ترکیبی از این دو بوده و بهترین ویژگی‌های آن‌ها را در کنار هم در خود دارند.

کابل‌ها و درگاه‌ها

پخش بدون سیم

با پیشرفت فناوری، امکان اتصال بهترین ویدئو پروژکتور ها به شبکه فراهم شده است. امروزه، این اتصال از طریق Wi-Fi، بلوتوث، USB، دستگاه‌های پخش‌کننده چندرسانه‌ای و کابل ایترنت انجام می‌گیرد. کاربران از این طریق می‌توانند تصویر را از راه دور کنترل کنند.

اسپیکرهای داخلی

بهترین ویدیو پروژکتور ها، از اسپیکرهایی با توان 10 وات بهره می‌برند. با این حال، توصیه ما در راهنمای خرید ویدئو پروژکتور به شما خودداری از توجه به به عنوان معیاری مهم است.

بهترین ویدیو پروژکتورهای خانگی

در این بخش قصد داریم به معرفی بهترین ویدیو پروژکتورها از دسته خانگی برای کاربردها و اهداف گوناگون بپردازیم.

بهترین ویدئو پروژکتور خانگی برای اتاق‌های تاریک – BenQ HT2550

اگر به دنبال یکی از بهترین ویدیو پروژکتورهای موجود در بازار هستید، BenQ HT2550 باید در بالای لیست خرید شما قرار گیرد. این دستگاه از رزولوشن 4K به همراه HDR با نمایشگر دارای روشنایی 2200 لومن پشتیبانی می‌کند که آن را با قیمت مناسب خود، به یکی از بهترین ویدئو پروژکتورهای خانگی تبدیل می‌کند. این دستگاه کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای دارد و هر تصویر را برای ارائه تعادلی مناسب بین دقت و کنتراست، تحلیل می‌کند. زوم 1.2x و قابلیت تصحیح تصویر باعث می‌شوند بتوانید به درستی تصویر را در جایی که می‌خواهید، پخش کنید.

با اینکه این ویدئو پروژکتور خانگی برای پرتابل بودن ساخته نشده است، وزن سبکی دارد و می‌توانید آن را هر جا که خواستید ببرید. قابلیت راه اندازی آسان هم باعث می‌شود گزینه‌ای مناسب برای استفاده در مکان‌هایی خارج از خانه شود. ریموت نورانی این دستگاه باعث می‌شوید بتوانید در مکان‌های تاریک هم به راحتی از HT2550 استفاده کنید. دکمه‌های میانبری هم وجود دارند که باعث می‌شوند تنظیمات مورد نیاز را به راحتی اعمال کنید. لامپ این دستگاه می‌تواند 10000 ساعت دوام بیاورد و با کیفیت بسیار خوبی که دارد، می‌توانید سال‌ها بدون احساس نیاز به آپگرید کردن از آن استفاده کنید.

برای کسانی که نمی‌خواهند خرج زیادی برای تماشای فیلم یا بازی کردن در صفحه نمایش بزرگ بکنند، HD142X می‌تواند بهترین ویدیو پروژکتور خانگی باشد. این دستگاه تصویری 1080p با روشنایی 3000 لومن به همراه عمر لامپ 8000 ساعت را ارائه می‌دهد که برای استفاده چندین ساله کافی است. HD142X سبک بوده و قابل حمل است که باعث می‌شود بتوانید آن را به مکان‌های مختلف ببرید. با اینکه این ویدیو پروژکتور خانگی فاقد امکان تنظیمات خودکار دستگاه‌های بالارده‌تر است، اما می‌توانید خودتان سریعا تصویر را روی سطح مورد نظر خود با دکمه زوم دستی تنظیم کنید.

بهترین ویدیو پروژکتور 4K خانگی – Sony VW285ES

VW285ES یکی از محصولات فوق‌العاده شرکت سونی است که می‌توان آن را به عنوان خوش قیمت‌ترین شبیه‌ساز سینما خرید. این پروژکتور خانگی با کیفیت واقعی 4K و HDR و ارائه رزولوشن 4096×2160 به جای 3840×2160 معمول سایر دستگاه‌ها، دقیقا برای شیفتگان تجربه سینمایی طراحی شده است.

در حالی که پروژکتورهای دیگر که ادعای 4K بودن دارند با اعمال تغییرات دیجیتالی پیکسل به این امر دست پیدا می‌کنند، این مدل دقیقا پیکسل به پیکسل از تصویر را بازسازی می‌کند که گزینه‌ای ایده‌ال برای افرادی است که به دنبال یک گزینه بی‌نقص می‌گردند. ویدئو پروژکتور خانگی VW285ES دارای روشنایی 1500 لومن است که نشان می‌دهد برای استفاده در روز طراحی نشده است، اما رنگ‌های تیره و کنتراست فوق‌العاده‌ای را در اتاق‌های تاریک از خود نشان می‌دهد؛ مخصوصا با بازه رنگ HDR. اگر به دنبال تجربه کامل سینما در خانه خود هستید و نمی‌خواهید 25000 دلار برای خرید بهترین مدل برای این تجربه صرف کنید، حتما باید این مدل را در نظر بگیرید.

شاید بتوان این محصول شرکت LG را بهترین ویدئو پروژکتور خانگی 2020 دانست. نقطه قوت اصلی این مدل، توانایی آن در پخش تصاویر از فاصله نزدیک است. در واقع، با قرار دادن این پروژکتور در مقابل پرده خود با کیفیت بی‌نظیری روبرو خواهید شد. بدون شک، قیمت 6000 دلاری این مدل بسیاری را از خرید آن منصرف کرد اما نمی‌توان از موقعیت آن به عنوان بهترین ویدئو پروژکتور لیزری موجود در بازار غافل شد.

بهترین ویدیو پروژکتور های ارزان قابل حمل

ویدئو پروژکتور ها با صفحه نمایش بزرگ کارایی‌های خوبی دارند. اگرچه بهترین ویدئو پروژکتورهای خانگی می‌توانند بسیار گران باشند، اما ویدئو پروژکتورهایی با صفحه‌های بزرگ و مدل‌های ارزان قیمت هم پیدا می‌شوند. برای فضاهای کوچک‌تر و برای کاربرانی که تمایل دارند ویدئو پروژکتور خود را حمل و نقل و جا به جا کنند، گزینه‌های مناسب و خوبی در دسترس هستند. اگر فضای کافی و پول کافی برای خرید یک تلویزیون بزرگ HD نداشته باشید، یک ویدئو پروژکتور قابل حمل برای شما جایگزین خوبی خواهد بود. اگر منزل یا اتاق شما مجهز به بلندگوی خوبی هم باشد می‌توانید از آن لذت بیشتری ببرید. در ادامه به معرفی بهترین ویدئو پروژکتورها در دسته قابل حمل می‌پردازیم.

سخن پایانی

در این مقاله، راهنمای خرید ویدئو پروژکتور را ارائه داده و سپس به معرفی بهترین ویدئو پروژکتورهای موجود در بازار پرداختیم. آیا شما تجربه فیلم و بازی‌ها با پروژکتور را به تلویزیون و مانیتور ترجیح می‌دهید؟ نظراتتان را در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا