عمومیکسب و کار ویژه

۵ روش تشخیص لوازم اصلی هیوندای

یکی از مشکلات پیش رو در صنعت خودروسازی فروش لوازم یدکی تقلبی به جای لوازم یدکی اصل می‌باشد . اخیرا با فروش بالا و محبوبیت خودروهای کره‌ای هیوندا و کیا بین ایرانیان و تقاضای مصرف کننده برای قطعات مصرفی و لوازم یدکی آن، فرصت برای افراد سودجو دربازار فراهم شده تا با تولید مشابه آن محصول و فروش محصول بعنوان کالای اصل سود کلانی داشته باشند . ما دراین بخش سعی داریم تا شما را با راه‌های تشخیص اصل بودن لوازم یدکی هیوندای و کیا و ویژگی های محصول اصل در این زمینه آشنا کنیم .

شرکت های معتبر و معروف، برای ساخت لوازم یدکی هیوندای ، از آلیاژ های خیلی خوب استفاده می کنند و شکل ظاهری آن ها فوق العاده بهتر هستند. اما قطعات تقلبی چنین نیستند و از آلیاژهای بی کیفیت با ظاهری نه چندان خوب، در ساخت آن ها استفاده می کنند. برای تشخیص اصل و تقلبی لوازم یدکی در این زمینه، می توانید با دست زدن آن ها را شناسایی کنید.

لوازم یدکی چیست؟

درواقع لوازم یدکی قطعاتی هستند که به علت قیمت مناسب و هزینه کم‌تر نسبت به قطعات اصل برروی خودرو نصب می‌شوند و مشکلات به‌وجود آمده برروی خودرو را حل می‌کنند . شرکت‌ها و برندهای خودروسازی معتبر مانند هیوندا و کیا بطور مستقیم این قطعات یدکی را تولید نمی‌کنند . بلکه با قراردادن الگوی ساخت آن به کمپانی های دیگر حقوق مربوط به آن را واگذار می‌کنند .

راه‌های تشخیص لوازم یدکی اصل

باتوجه به حجم بالای لوازم یدکی هیوندا و کیا موجود در بازار سوال اصلی تمام مصرف کنندگان در قدم اول برای خرید این است که چطور می‌توانیم قطعات اصل و تقلبی را تشخیص دهیم. این راهکارها شامل :

کیفیت جعبه محصول از نظر مقاومت و ضخامت و هم‌چنین رنگ جعبه و نوشته های چاپ شده برروی آن یکی از روش‌های تشخیص اصل و تقلبی بودن کالاست .

معمولا رنگ جعبه کالای اصل پررنگ‌تر نسبت به کالای تقلبی می‌باشد و مقاومت آن بیشتر و بهتراست . هنگام توجه برروی جعبه درنظر داشته باشید که شماره سریال و هولوگرام روی جعبه راه تشخیص دوم برای اصل بودن کالای مربوطه است .

در قطعات لوازم یدکی اصل معمولا شما شاهد شماره سریال درج شده روی جعبه هستید که با اسکن آن

توسط گوشی همراه به راحتی می‌توانید وارد سایت شوید و نام سازنده را پیدا کنید .

به یاد داشته باشید که درصورت تقلبی بودن شماره سریال آن الکی و دارای غلط املائی می‌باشد

یکی دیگر از راه‌های تشخیص وجود دفترچه راهنما یا همان دستورالعمل استفاده از محصول می‌باشد

درلوازم یدکی هیوندای و لوازم یدکی کیا تمامی مراحل در دفترچه به ترتیب و کامل نوشته شده است

اما در دفترچه تقلبی ممکن است چندین مرحله جا افتاده باشد و یا نمودار و مراحل ناخوانا و بی ربط باشد.

در خرید قطعات اصل شما شاهد خواهید بود که تمام قطعات بصورت درست و مماس برهم اتصال داده شده‌اند و هیچ گونه برآمدگی یا کج بودن قسمتی از کالا وجود ندارد.

اما در کالاهای تقلبی بست ها برهم منطبق نیستند و زائدهایی برروی بدنه قطعه ممکن است وجود داشته باشد که همین امر موجب تشخیص کالای اصل و تقلبی می‌گردد. نکته حائز اهمیت در خرید کالای اصل قیمت آن می‌باشد که نسبت به کالای تقلبی بالاتر می‌باشد.

توجه داشته باشید در خرید کالا ارزان بودن بیش از اندازه کالا میتواند نشان از بی کیفیتی و تقلبی بودن این نوع از محصولات باشد. اما اگر شما قصد خرید یک کالا از لوازم یدکی بعنوان مثال خرید میل لنگ سانتافه 2014 را دارید می توانید با مقایسه قیمت آن در سایت‌ها و نمایندگی‌های معتبر بهترین انتخاب را داشته باشید .

معایب استفاده از لوازم یدکی تقلبی

کاهش کیفیت و عمر کوتاه قطعات

کیفیت پایین درقطعات تقلبی باعث بوجود آمدن خرابی و نقص فنی در سیستم خودرو می شود.

خطرات ایمنی

استفاده از قطعات تقلبی می‌تواند باعث بروز خطرات جدی برای سرنشینان وحتی در مواقعی منجر به مرگ سرنشینان گردد.

عدم هماهنگی با دیگر قطعات و سیستم خودرو

استفاده از قطعات لوازم یدکی تقلبی می‌تواند برهم‌کنش خودرو را تحت تاثیر قرار بدهد و موجب بروز مشکلات فنی در سیستم خودرو بشود.

افزایش هزینه تعمیرخودرو

استفاده از قطعات تقلبی در تعمیرات خودرو هزینه آن را چند برابر می‌کند. به علت کیفیت پایین و عمرکوتاه و حتی آسیب زدن به بخش های دیگر سیستم خودرو.

چه قطعاتی اصلی یا جنیون هستند؟

قطعات جنیون و یا اصلی، آن قطعه هایی هستند که به ساخته کارخانه تولید، از نظر کیفیت و طراحی، دقیقا شبیه باشند و توسط کارخانه تولید خودرو به توزیع، گارانتی و تایید برسند. تولید کنندگان ماشین با تولید کنندگان لوازم یدکی هیوندای و کیا، در همان ابتدای کار، همکاری می کنند. بعد از تولید قطعات، کارخانه اصلی برای این که از بالا بودن کیفیت رانندگی ماشین هایشان، مطمئن شوند، کنترل کیفیت قطعات را با دقت خیلی زیادی چک و مورد بررسی قرار می دهند. بعد از این که عملیات تست کارخانه با موفقیت انجام و تایید شد، برچسب اصلی بودن قطعه، روی آن چسبانده می شود.

شبکه پخش عظیمی در کشورهای متنوع، تولید کنندگان خودرو، به وجود آورده اند. همچنین برای کسانی که قصد خرید لوازم یدکی خودروهای کیا و هیوندای و هر خودرو دیگری را که دارند، شرایط آسان و راحتی را ایجاد کرده اند.  همچنین به مشتریان، اطلاعات نگهداری و تعمیراتی قطعات را ارائه می دهند.

به چه صورت لوازم یدکی کیا و هیوندای اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

برای تشخیص قطعات اصلی ماشین، باید شما به خوبی با لوازم یدکی خودرویتان آشنا و آگاه باشید. اگر ماشین شما هیوندای و یا کیا باشد، ولی اصلا هیچ آگاهی و شناختی از لوازم یدکی آن ها را ندارید، مطمئنا تشخیص اصل بودن قطعات آن ها، شما را سردرگم و دچار مشکل می کند. بهتر است بدانید، طبق مشخصاتی که روی لوازم یدکی هیوندای و کیا وجود دارد، می توان اصل و تقلبی آن ها را تشخیص و شناسایی کرد. برای خرید قطعات لوازم یدکی خودرویتان، می توانید به سایت جنیون پارت مراجعه و از قطعات باکیفیت، بهره مند شوید.

راه های شناسایی و تشخیص اصلی و تقلبی بودن لوازم یدکی خودرو

چند راه در این خصوص وجود دارد که شما می توانید به راحتی قطعات اصلی و تقلبی هیوندای و کیا را تشخیص دهید. در ادامه مطلب به بیان این نکات می پردازیم.

کیفیت بسته بندی

همان طور که می دانید، لوازم یدکی اصل، توسط کمپانی هیوندای و کیا تولید می شوند. بسته بندی این قطعات از ظاهری لوکس و شیک برخوردارند. اما در بسته بندی لوازم یدکی تقلبی، استاندارهای شرکت سازنده اصلی، رعایت نشده و از شکل و نوع بسته بندی آن ها قابل شناسایی می باشد.

رنگ بسته بندی ها

لوازم یدکی هیوندای و کیای تقلبی در خصوص رنگ بسته بندی ها، طبق تحقیقات و تجربیات، از رنگ بندی کمتر و تیره تری برخوردار هستند. از رنگ بسته بندی، شما می توانید لوازم یدکی تقلبی و اصلی را از هم شناسایی و تشخیص دهید. تشخیص تقلبی و اصلی بودن قطعه از نظر رنگ بسته بندی ها، یک روش آسان و ساده به شمار می آید. بسته بندی لوازم یدکی اصلی، دارای کیفیت ظاهری بالا و مستحکم تر هستند. زیرا از مواد مرغوب در بسته بندی آن ها استفاده شده است.

سخن آخر

انتخاب کالای اصل در میان انبوه کالای تقلبی موجود دربازار علاوه برکیفیت نقش بسزایی درامنیت و سلامت خودرو نیز دارد. اگر شما هم قصد خرید لوازم یدکی از برندهای معروف مانند جنیون پارت و موبیس را دارید. پیشنهاد ما به شما سایت مرکز یدک که نمایندگی رسمی لوازم یدکی خودروهای کره‌ای و وارداتی است که محصولاتی با ضمانت اصل بودن و مناسبت ترین قیمت نسبت به سایر فروشگاه‌ها دارد .

دکمه بازگشت به بالا