پیاز گل شینودوکسا

گل دانه برفی یکی از زیباترین گل‌هایی است که می‌توانید برای زیبا شدن باغ یا باغچه بکارید. این گیاه اواسط بهار گل می‌دهد و ۲ تا ۳ هفته گل‌های آن قابل مشاهده است. گل دانه برفی، گیاهی چند ساله بوده و می‌توانید پس از بزرگ شدن بوته آن را تکثیر کنید. یکی‌دیگر از روش‌های تکثیر این گل زیباُ، کاشت پیاز آن است. ما در ادامه می‌خواهیم اطلاعاتی کامل درباره نحوه و فصل کاشت پیاز گل دانه برفی را برایتان توضیح دهیم، پس برای آشنایی بیشتر با این گیاه تا پایان با ما همراه باشید.

این گیاه برخلاف شکلش که شبیه دانه‌های برفی است، در فصل بهار رشد می‌کند. پیاز گل دانه برفی بعد از گل نرگس گل می‌دهد و گل‌های آن نیز تا پایان بهار می‌مانند. این گیاه، گل‌هایی زنگوله‌ای شکل دارد و به‌صورت گروهی از یک ساقه آویزان می‌شوند. این گیاه می‌تواند چند سال باغچه شما را زیبا کند. اگر شرایط نگهداری از گل دانه برفی را به درستی رعایت کنید، می‌توانید هرسال شاهد گل‌دهی آن باشید.

نحوه کاشت پیاز گل دانه برفی

برای کاشت پیاز گل دانه برفی بهتر است پاییز را انتخاب کنید. پیاز را درون خاک اصلی قرار داده و تغذیه مورد نیاز برای رشد آن را فراهم کنید. پس از تمام شدن سرمای زمستان، شاهد شروع رشد این گیاه زیبا خواهید بود. این گیاه به خاک مرطوب و نور زیاد علاقه دارد و باید این موارد برای آن فراهم شود تا رشد بهتری داشته باشد.

یکی از نکاتی که باید بعد از کاشت پیاز زعفران برفی درنظر داشته باشید، میزان نوری است که به گیاه می‌تابد. بهتر است این گیاه را در محلی که نور مستقیم را دریافت می‌کند بکارید. البته گل دانه برفی می‌تواند در محیطی با نور متوسط هم رشد خوبی داشته باشد. این گیاه به‌صورت طبیعی در جنگل و محیطی با خاک مرطوب رشد می‌کند که کمی هم سایه است. همین ویژگی، گل دانه برفی را به پیشنهادی ایده‌آل برای زیباسازی اطراف درختان باغ یا باغچه تبدیل کرده.

پس از کاشت پیاز، گیاه یک بوته را تشکیل داده و کم‌کم شروع به رشد کردن می‌کند. در نهایت گل دانه برفی حدود نیم متر رشد کرده و گل‌های آن آویزان می‌شوند.

یکی از نکاتی که باید بعد از کاشت این گیاه رعایت کنید،‌ این است که گل دانه برفی علاقه‌ای به جابجایی ندارند. اگر بوته مادر بیش از حد بزرگ شده و درحال زرد شدن است، می‌توانید آن را در اوایل فصل تابستان به چند بخش کوچک‌تر تقسیم کنید، یعنی بچه‌های آن را جدا کرده و در جای دیگری بکارید.

برای این‌که گیاه بتواند رشد بهتری داشته باشد، می‌توانید گل‌های زرد و پژمرده شده را ببرید تا انرژی گل صرف تولید برگ و ساقه‌های جدید شود. حدود ۶ هفته بعد از گل‌دهی برگ‌های مسن‌تر پژمرده می‌شوند.

فصل کاشت پیاز گل دانه برفی

می‌توانید پیاز گل دانه برفی را درفصل پاییز و قبل از شروع یخبندان زمستانه بکارید. اوایل مهر تا اوایل آذر بهترین زمان کاشت این گیاه به حساب می‌آید. این گل اواسط بهار به مدت ۲ تا ۳ هفته گل می‌دهد و می‌توانید گل‌های زیبای آن را مشاهده کنید. البته اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید، می‌توانید گل دانه برفی را تا اوایل زمستان هم بکارید. فقط توجه داشته باشید که قبل از شروع سرما و یخبندان زمستان، پیاز باید در خاک قرار گرفته باشد.

پوپونیک پیاز گل |پیاز گل در تهران

مشخصات پیاز گل دانه برفی

پیازهای گل دانه برفی معمولا در ابعادی بین ۸ الی ۱۰ سانتیمتر وجود دارند و به فروش می‌رسند. برای این‌که بتوانید پیازهای مرغوب را قبل از کاشت بشناسید، باید ابتدا به اندازه و بوی آن‌ها توجه کنید. پیازهای سالم اندازه‌ای یکسان داشته و بوی نامطبوعی هم از خود پخش نمی‌کنند.

خرید اینترنتی پیاز گل دانه برفی

برای این‌که بتوانید در وقت و هزینه صرفه‌جویی کنید، می‌توانید پیاز این گل را به‌صورت اینترنتی بخرید. فروشگاه دمبرگ برای آسایش خاطر کشاورزان و باغداران امکان خرید پیاز گل دانه برفی به‌صورت اینترنتی را فراهم کرده و می‌توانید آن را در هر زمان و مکان به‌صورت اینترنتی خریداری کرده و بین ۳ تا ۷ روز کاری بعد درب منزل تحویل بگیرید.

فروش عمده پیاز گل دانه برفی

یکی از ویژگی‌های فروشگاه دمبرگ، امکان ثبت سفارش به‌صورت عمده است. یعنی کشاورزان و باغداران می‌توانند پیاز این گل را به تعداد بالا هم خریداری کنند. اگر قصد خرید عمده پیاز گل دانه برفی را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را درباره قیمت، تعداد و نحوه ارسال راهنمایی کنند. و بذرهای موجود در فروشگاه دمبرگ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به‌همین‌دلیل ضمانت‌نامه سلامت آن هم در بسته‌بندی قرار می‌گیرد.

قیمت پیاز گل دانه برفی

پیاز گل دانه برفی در فروشگاه دمبرگ دربسته بندی ۳ عددی با قیمت ۴۵۰۰۰ تومان در فروشگاه دمبرگ به فروش می‌رسد. همان‌طور که گفته شد، محصولات موجود در فروشگاه دمبرگ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و جای تردیدی برای خریدار باقی نمی‌گذارد. مشخصات گیاهی گل شینودوکسا:

گل شینودوکسا گیاهی زیبا و زینتی است که برگ های پایه ای نیمه افراشته ای دارد. ساقه این گیاه به صورت بدون برگ ظاهر می شود که در انتهای هر ساقه آن گل های زیبایی در اوایل فصل بهار به رنگ آبی تا بنفش نمایان می شود، در هر ساقه این گیاه 1 تا 3 گل ظاهر می شود. پهنای این گیاه 5 تا 6 سانتیمتراست که ارتفاع آن به 10 سانتیمتر نیز می رسد. در باغ های صخره ای رشد می کند. گیاهی پیازی به شمار می رود.

برگ های سبز رنگ باریک و درازی با شیارهای ظریف دارد. گل های این گیاه چند گلبرگی هستند. دارای ساقه علفی است. از رشد آسان و سریعی برخوردار است که در برابر آفات و بیماری ها مقاوم است. توجه داشته باشید که این گیاه همچون سنگ فرش سطح مورد کشت را می پوشاند.

طرز کاشت پیاز گل شینودوکسا:

گل شینودوکسا از طریق بذر و پیاز تکثیر می شود، به هنگام کاشت پیاز ابتدا بستر مورد کشت را آماه کنید، با دست خود شیاری به اندازه دو برابر پیاز گیاه ایجاد و پیاز گیاه را در داخل آن بکارید و روی آن را با خاک اطراف بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید که پس از گذشت مدتی پیاز گیاه جوانه می زند و رشد خود را آغاز می کند، از رشد آسانی برخوردار است که به سرعت رشد و گل های زیبایی را تولید می کند.

زمان کاشت پیاز: زمان کاشت پیاز این گیاه در فصل بهار و پاییز است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 5 تا 10 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت پیاز 10 تا 15 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 20 تا 30 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز نیاز دارد که خاک مورد کشت باید از زهکشی خوبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب 10 تا 30 درجه سانتی گراد است که تا دمای 15- را تحمل می کند.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه در فصل بهار است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: گیاهی آفتاب دوست به شمار می رود که برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد.

برای خرید انواع می توانید از این لینک استفاده کنید.

در صورت داشتن هر گونه پرسش و مشاو
گل شینودوکسا گیاهی زیبا و زینتی است که برگ‌های پایه‌ای نیمه‌افراشته دارد و ساقه آن به صورت بدون برگ ظاهر می‌شود.
در انتهای هر ساقه، گل‌های زیبایی در اوایل فصل بهار به رنگ آبی تا بنفش ظاهر می‌شوند و در هر ساقه 1 تا 3 گل مشاهده می‌شود.
پهنای این گیاه حدود 5 تا 6 سانتیمتر و ارتفاع آن به 10 سانتیمتر می‌رسد.
در باغ‌های صخره‌ای رشد می‌کند و گیاهی پیازی به شمار می‌رود. برگ‌های آن سبز رنگ، باریک و دراز با شیارهای ظریف هستند و گل‌های آن چندگلبرگی هستند.
ساقه آن علفی است و این گیاه از رشد آسان و سریعی برخوردار است که در برابر آفات و بیماری‌ها مقاوم است. همچنین، باید توجه داشت که این گیاه مانند سنگ فرش، سطح کشت را پوشش می‌دهد همچنین این گل بیشتر مناطق سرد و خنک را دوست دارد.

مطالب برتر: flower onion

نحوه کاشت پیاز شینودوکسا :

گل شینودوکسا به خوبی در اکثر خاک‌ها رشد می‌کند و ساده‌ترین ترکیب برای کاشت آن شامل خاک باغچه، کود دامی یا ورمی‌کمپوست و مقداری ماسه است.
البته، اگر فقط خاک باغچه دارید، مشکلی برای رشد آن پیش نمی‌آید، اما برای بهترین رشد و گل دهی، پیشنهاد می‌شود که کود دامی و ماسه را به آن اضافه کنید.
برای بهره‌برداری از زیبایی این گل، بهتر است چندین پیاز را کنار هم در یک گلدان یا زمین کاشت کنید و فاصله بین پیازها بین 5 تا 10 سانتیمتر باشد.
وقتی پیازها به صورت گروهی کنار هم کاشته شوند، زیبایی آن دو چندان می‌شود.
از آنجایی که این گیاه پیازی است، آبیاری کمی احتیاج دارد و آبیاری زیاد، به ویژه زمانی که هیچ گل و برگی ندارد، باعث پوسیدگی پیاز آن می‌شود. بهتر است آبیاری زمانی صورت گیرد که سطح خاک کاملاً خشک شده باشد.
گل شینودوکسا به نور زیادی احتیاج دارد و تابش مستقیم آفتاب را دوست دارد. در مکان‌های نیمه سایه نیز رشد خوبی دارد.
نگهداری این گل در داخل منزل پیشنهاد نمی‌شود و باید در فضای باز مانند بالکن، تراس یا باغچه قرار داده شود

دکمه بازگشت به بالا