ویژگی چمن مصنوعی بین سنگ

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای چمن مصنوعی، استفاده از ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی است که این روزها طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. این سبک از اجرا، هم در حیاط ویلا و آپارتمان و هم در بخش روف ساختمان، قابل اجراست. در این مقاله، در مورد پیش شرط های مورد نیاز، برای داشتن چمن مصنوعی زیبا مابین سنگ و شیار صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این، انواع مدل های قابل استفاده، نحوه بکارگیری آنها و قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک برای کاربردهای مختلف را نیز بررسی خواهیم کرد.

طرح موزاییک با چمن مصنوعی |طریقه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

ویژگی چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

پیش از اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، ابتدا لازم است شیارهای بین سنگ را آماده کنید. در ادامه در مورد نحوه زیر سازی شیارها صحبت خواهیم کرد. در نصب چمن مصنوعی بین سنگی به موارد زیر دقت کنید:

 1. عمق شیارها بین ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر تنظیم شود (برای شیارهای عمیق تر باید از چمن های الیاف بلندتر استفاده شود).
 2. پهنای شیارها حداقل ۵ سانتیمتر به بالا باشد.
 3. زیرسازی شیارها مطابق با شیب زمین باشد تا فرآیند خروج آب به راحتی انجام پذیرد.
 4. سطح شیارها کاملاً صاف و یکدست باشد تا چسب چمن مصنوعی به خوبی عمل کند.
 5. چمن مصنوعی مابین شیار باید حداقل نیم تا ۱ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد.

موارد ذکر شده همگی اطلاعاتی در مورد شیارهای بین سنگ ها بود، اما برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای نصب بین سنگی، لازم است شاخصه هایی را در نظر داشته باشید. موارد زیر مهمترین ویژگی هایی هستند که برای انتخاب چمن مصنوعی بین سنگی، باید در نظر داشته باشید:

ارتفاع الیاف چمن مصنوعییکی از مهمترین پارامترها در نصب بین سنگی، داشتن ارتفاع مناسب الیاف می باشد. همان طور که در بخش قبلی توضیح داده شد، ارتفاع الیاف باید بر مبنای عمق شیارها اندازه گیری شود؛ به طوری که مقداری از چمن از مابین سنگ ها، بیرون زدگی داشته باشد. بر این اساس، پیش از انتخاب چمن مصنوعی، ابتدا لازم است سنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به سفارش چمن مصنوعی نمائید.

تراکم چمن مصنوعیفاصله بین خطوط دوخت چمن، که به آن گیج گفته می شود و همچنین سرعت دوخت، از عوامل تعیین کننده تراکم چمن مصنوعی هستند. هر چه گیج کمتر و سرعت دوخت بالاتر رود، چمن مصنوعی متراکم تر بافته می شود. هر چه چمن مصنوعی متراکم تر باشد، کیفیت و ماندگاری بالاتری خواهد داشت. اگر محوطه مورد نظر شما محیطی پر تردد است؛ لازم است از چمن مصنوعی های باکیفیت با تراکم بافت بالا استفاده کنید. از طرفی، تراکم بالاتر، از ریزش زباله ها به عمق چمن جلوگیری کرده و از این رو نظافت چمن راحت تر خواهد بود.

رنگ و شکل ظاهری چمن مصنوعی: شما می توانید بسته به سلیقه، از انواع مختلف رنگ بندی های چمن مصنوعی استفاده نمائید. اگر در سایر بخش های محوطه خود نیز از چمن مصنوعی استفاده کرده اید، بهتر است هماهنگی بین رنگ ها را در نظر داشته باشید. گاهی می توان فقط برای قسمتی از محوطه خود از نصب بین سنگی استفاده کرد و برای سایر بخش ها از نصب یکدست چمن مصنوعی بهره برد.

بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین سنگ کدام است؟

برای اینکه چمن مصنوعی ایده آلی را برای شیارها و بین سنگ خود انتخاب کنید، در ابتدا باید شرایط استفاده و کاربرد شما تعیین گردد. اگر چمن مصنوعی بین سنگی را برای محیطی پرتردد در نظر دارید؛ طبیعتاً استهلاک چمن مصنوعی شما بالا خواهد بود و باید سراغ مدل های با دیتکس و تراکم بالا بروید.

اما گاهی شما این سبک از اجرا را برای حیاط شخصی خود مدنظر دارید که تردد و ترافیک عبوری بالایی ندارد، در این صورت شما می توانید از چمن های مصنوعی اقتصادی تر استفاده کنید.

مسلماً چمن مصنوعی با کیفیت تر طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت. صرفاً تراکم و پرپشتی چمن مصنوعی عامل تعیین کننده قیمت نیست و عوامل کیفی نیز بسیار اثرگذار هستند. داشتن مقاومت چندین ساله در برابر آفتاب، کاملاً به کیفیت نخ باز می گردد. بدون شک تمامی موارد ذکر شده در بالا، روی  نیز اثرگذار خواهند بود.

پیشنهاد شرکت خانه چمن برای استفاده از چمن مصنوعی در محیط با تردد کم تا متوسط، چمن مصنوعی 25 میلیمتری سورن، چمن مصنوعی سورن پلاس و چمن مصنوعی پاپیروس است. اگر عمق شیارهای شما بیشتر از ۲ سانتیمتر است، می توانید از مدل های 35 میلیمتری سورن و ۴۰ میلیمتری وی آی پی استفاده کنید.

برای محیط های با تردد بالا نیز مدل های چمن مصنوعی 25 میلیمتری رویال، 25 میلیمتری ویستا و 20 میلیمتری رویال و در شرایط عمق های بیشتر از ۲ سانتیمتر، چمن مصنوعی 35 میلیمتری ویستا انتخاب مناسبی هستند.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. در این مرحله دو روش برای زیرسازی وجود دارد:

 1. زیرسازی سختدر این روش، شما باید با استفاده از بتن و دوغاب، سطحی صاف را برای نصب چمن مصنوعی بین سنگی مهیا کنید. این سطح باید صاف و مطابق با شیب زمین تنظیم شده باشد. همچنین می توانید از سیمان سفید نیز برای اجرای این سبک از زیرسازی استفاده کنید. نصب چمن مصنوعی روی سیمان یکی از روش های متدوال برای اجرای چمن مصنوعی بین سنگی است. پس از انجام زیرسازی به این سبک، از چسب دوجزیی و چسب تک جزیی برای نصب چمن مصنوعی می توان استفاده کرد.
 2. زیرسازی غیرسخت: این روش که بر روی خاک انجام می شود؛ فرآیندی تخصصی است و اجرای آن نیاز به متخصص دارد. در ابتدا لازم است بستر خاک موجود مابین سنگ ها، با آب نرم شده و سپس فشرده شود. پس از آن، یک لایه ۲ تا ۳ سانتیمتری شن بادامی یا نخودی ریخته شود و این لایه مجدداً توسط ابزاری خاص، فشرده شود. مزیت این روش، تخلیه و مکش سریع آب باران است که به زمین نفوذ می کند. در نصب چمن مصنوعی با زیرسازی غیر سخت، از چسب استفاده نمی شود و چمن با میخ در شیارها فیکس می شود.

چه نوع چسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک مناسب است؟

در حالتی که شیارهای شما با بتن و یا سیمان سفید پر و مسطح شده باشد، از دو نوع چسب می توانید استفاده کنید:

 1. چسب تک جزئی چمن مصنوعی که برای نصب موکت هم استفاده می شود و چسبندگی مناسبی دارد. این چسب نسبت به رطوبت بالا و خیس شدگی دوام پایینی دارد و بهتر است در محیط هایی که با آب در تماس نیست استفاده شود.
 2. چسب دو جزئی چمن مصنوعی که بر پایه پلی اورتان است و نسبت به رطوبت و خیس شدگی بسیار مقاوم است. پیشنهاد می شود در فضای باز از این چسب استفاده شود.

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

همان طور که پیشتر ذکر کردیم، برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، این عمق از حد معمول کمتر و یا بیشتر شود. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. ارتفاع کمتر از این مقدار از زیبایی چمن مصنوعی می کاهد؛ اما در عوض استهلاک چمن مصنوعی نیز کاهش می یابد و این برای بسیاری از افراد نکته مثبتی محسوب می شود.

در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید. هر چه پهنای شیارها کمتر باشد،  اجرت نصب و میزان چسب مصرفی افزایش خواهد یافت.

طرح موزاییک با چمن مصنوعی |طریقه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگی نسبت به چمن طبیعی بین سنگی

در مورد مزیت های چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، در مقاله  به طور مفصل سخن گفتیم. جالب اینجاست که در مبحث چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، این مزایا بیشتر نمایان می شوند. اجرای چمن طبیعی بین سنگ، دشواری های فراوانی نسبت به اجرای چمن طبیعی به صورت یکپارچه دارد. از کاشت چمن طبیعی بین سنگ گرفته تا کود دادن و هرس کردن چمن در بین سنگ و موزاییک، همگی مشکلاتی هستند که اجرای چمن طبیعی مابین سنگ با خود به همراه دارد.

در مقابل، چمن مصنوعی یک انتخاب بسیار ایده آل برای اجرای این سبک می باشد. دسترسی راحت به چمن مصنوعی، نصب آسان، نگهداری کم و سرسبزی ماندگار، از مزایای قابل تامل چمن مصنوعی بین سنگ می باشد.

جدیدترین طرح های چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در این بخش از مقاله برای ارائه ایده های جذاب، چند طرح امروزی را برای شما گردآوری کردیم. طبیعتاً با الهام گرفتن از این طرح ها و ایده ها، می توانید محیطی خاص و کاملاً لوکس را برای خود به ارمغان بیاوریدأ. همچنین در می توانید صدها پروژه اجرا شده توسط شرکت خانه چمن را مشاهده کنید.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در بخش چمن مصنوعی مناسب برای فضای بین سنگ، مدل های مختلفی معرفی شد که با توجه به کاربرد شما قابل اجراست. به طور کلی فرآیند خرید و اجرای این سبک از اجرا در سه بخش مختلف برای شما هزینه در بر خواهد داشت:

 1. هزینه چمن مصنوعی: در بخش فروشگاه قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک به ازای هر مترمربع درج شده است. شما می توانید با درنظر گرفتن نوع کاربری و متراژ مورد نیاز خود، هزینه خرید چمن مصنوعی را محاسبه کنید. اگر متراژ شما کم است، سعی کنید از چمن مصنوعی با کیفیت بالاتر استفاده کنید تا کارایی لازم را برای چندین سال داشته باشد.
 2. اجرت نصابنحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک کاری آسان اما خسته کننده است. شما می توانید برای نصب، به توانایی خود اعتماد کنید و آن را انجام دهید. به طور کلی اجرت نصب این سبک از اجرا، نسبت به نصب های یکپارچه، ۳ برابر است. متراژ و پهنای شیارها اثر مستقیمی بر روی قیمت چمن مصنوعی خواهد داشت. شیارهای باریک تر اجرت نصب بالاتری دارند.
 3. هزینه چسب چمن مصنوعی (برای نصب بر روی سطوح بتنی و سخت)اگر از چسب تک جزئی برای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک استفاده شود؛ مقدار ۱ تا ۱.۲ کیلوگرم به ازای هر مترمربع چسب نیاز دارید. اگر از چسب دوجزئی پلی اورتانی استفاده کنید؛ به مقدار ۱.۲ تا ۱.۴ کیلوگرم به ازای هر مترمربع مصرف چسب خواهید داشت.

به طور کلی قیمت تمام شده این سبک از اجرا، در مقایسه با اجراهای یکپارچه(راسته)، به ازای هر مترمربع گران تر تمام می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، میزان استفاده از چمن مصنوعی نسبت به حالت یکپارچه، بسیار کمتر خواهد بود.

مراحل خرید چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

خانه چمن سه روش برای خرید چمن مصنوعی بین سنگی شما مهیا کرده است. خرید اینترنتی چمن مصنوعی، خرید حضوری چمن مصنوعی و خرید تلفنی چمن مصنوعی، سه روش خرید می باشند.

شما می توانید در بخش ، چمن مصنوعی خود را انتخاب کرده و یا با تماس تلفنی و یا حضور در محل شرکت، این فرآیند را با آرامش انجام دهید.

در صورت خرید آنلاین چمن مصنوعی، ارسال سفارش برای شهرهای تهران و کرج، ظرف مدت زمان یک روز کاری و برای شهرهای دیگر حداکثر تا 2 روز کاری انجام خواهد شد.

شرکت خانه چمن، چمن مصنوعی های خود را با تضمین کیفیت، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش عالی، با تنوع بسیار بالایی ارائه نموده است. هدف ما جلب رضایت مشتری است. لازم به ذکر است که شرکت خانه چمن در برهه هایی از زمان تخفیفات ویژه ای در نظر می گیرد که می توانید با بهره گیری از آنها، خرید مقرون به صرفه تری داشته باشید.

تمام محصولات شرکت خانه چمن، دارای گارانتی معتبر می باشند و پس از خرید کالا می توانید بر روی خدمات گارانتی چمن مصنوعی و نصب آن حساب باز کنید.

سوالات متداول پیرامون چمن مصنوعی بین سنگی

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چگونه است؟

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. زیرسازی به دو روش سخت و غیر سخت انجام می گیرد. زیرسازی سخت روی بتن، سیمان و دوغاب انجام می گیرد و زیرسازی غیر سخت روی خاک انجام می گیرد. پس از آن با اندازه گیری دقیق پهنای شیارها، چمن را برش داده و با چسب و یا میخ آن را به سطح زیرین متصل می کنند.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگ در مقایسه با چمن طبیعی چیست؟

چمن های طبیعی در کاشت بین سنگی پس از مدتی از بین رفته و نمای خوبی نخواهند داشت در صورتی که چمن های مصنوعی برای همیشه سبز و ماندگار خواهند بود. علاوه بر این، چمن مصنوعی نیاز به آبیاری، کود و آفت کش نداشته و از این لحاظ مقرون به صرفه تر م

علاقمند به فضای سبز در حیاط با پشت بام منزل‌تان هستید؟ دوست دارید تا فضایی سبز در اطراف ساختان‌های اداری، تجاری و مسکونی داشته باشید؟ هزینه‌های نگهداری و مراقبت از چمن طبیعی شما را از ایجاد فضای سبز منصرف کرده است؟

شما می‌توانید با استفاده از چمن مصنوعی بین سنگ، زیبایی بصری چشم نوازی را در محیط زندگی و یا محل کار خود به وجود بیاورید. استفاده از چمن مصنوعی مابین سنگ روشی جدید و نوآورانه می‌باشد که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. جهت آشنایی بیشتر با این محصول پرکاربرد و محبوب تا آخر مطالب همراه ما باشید.

ویژگی‌های مهم در هنگام تهیه چمن مصنوعی بین سنگ

در دنیای امروز، استفاده از در میان سنگ و موزاییک برای طراحی فضای بیرونی ساختمان، فضاهای پیاده‌روی، حیاط، روف گاردن، ورودی انواع ساختمان‌ها و.. بسیار پرکاربرد شده است و علت آن، زیبایی منحصر به فرد و چشمگیری است که توسط چمن مصنوعی ایجاد می‌شود. در این روش، چمن مصنوعی به عنوان کفپوش اقتصادی با ماندگاری بالا و نگهداری آسان در میان دو تایل قرار می‌گیرد و زیبایی فضا را دوچندان می‌کند.

نکته‌ای که در رابطه با چمن مصنوعی بین موزاییک وجود دارد این است که در هنگام انتخاب محصول مناسب باید به یکسری از ویژگی‌های این محصول توجه نمایید. در هنگام استفاده از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ، این چمن در اندازه‌های کوچکی برش داده می‌شود. بنابراین بهتر است چمن مصنوعی، چمنی دوبافت یا سه بافت باشد که تراکم و استقامت الیاف آن در برش‌های کوچک حفظ گردد.

یکی دیگر از ویژگی‎های چمن بین موزاییک که باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع الیاف است. بهتر است که ارتفاع الیاف حدود ۲۵ الی ۳۵ میلی‌متر باشد تا بتواند فضایی زیبا و عمق‌دار ایجاد نماید.

از دیگر ویژگی‌های چمن مصنوعی بین سنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بکیگ مقاوم (جلوگیری از سست شدن برگ‌های چمن)
 • دیتکس بالا (وزن نخ بالا و مقاومت در برابر فرسایش)
 • ارتفاع الیاف بلند (زیباتر دیده شدن فضا)
 • شکل سطح مقطع ساده ( جهت جلوگیری از رسوب آلاینده‌های فیزیکی)
 • تراکم بالا الیاف
 • مقاومت بالا در برابر تابش نور خورشید و اشعه UV

بکینگ چمن مصنوعی چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از فاکتورهایی که در خرید چمن مصنوعی بین سنگ فرش باید به آن توجه شود، بکینگ چمن مصنوعی است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از بکینگ چمن مصنوعی چیست و یا چه کاربردی دارد؟

برای درک بهتر بکنیگ می توانید روش ساخت چمن مصنوعی را مانند بافت فرش در نظر بگیرید. برای اینکه الیاف چمن مصنوعی در کنار یکدیگر قرار داده شوند، از یک لایه استفاده می‌شود و این لایه همان بکینگ چمن مصنوعی است. توجه داشته باشید که استقامت این لایه در انواع چمن مصنوعی متفاوت می‌باشد. در برخی از چمن ها بکینگ چمن دو و یا حتی سه لایه است. هر چقدر استقامت بکینگ بالاتر باشد، الیاف با قدرت بیشتری در کنار یکدیگر قرار داده می‌شوند و خطر گسسته شدن آنها کاهش پیدا می کند!

با توجه به این موضوع که چمن مصنوعی بین سنگ در لایه‌های کوچک برش داده می‌شود، اگر بکینگ چمن از مقاومت بالا برخوردار نباشد، احتمال گسستگی چمن افزایش می‌یابد. به همین دلیل کارشناسان مجموعه چمنزارهمواره به این موضوع تاکید دارند که در زمان برای استفاده در فضای بین سنگ به این موضوع توجه داشته باشید تا بتوانید بی‌نقص‌ترین فضای موزاییک و چمن را داشته باشید.

دیتکس چمن مصنوعی چیست ؟

منظور از دیتکس چمن مصنوعی، وزن توده قرقره بر حسب گرم بر ده‌هزار متر طول است. به بیان ساده‌تر، به وزن الیاف چمن مصنوعی در ده‌هزار متر طول، دیتکس می‌گویند. چمن مصنوعی بین سنگ‌ها باید از دیتکس بالایی برخوردار باشد. هرچقدر میزان دیتکس یک محصول بیشتر باشد، طول عمر و ماندگاری بالاتری خواهد داشت و برای استفاده در محیط‌های پرتردد مناسب‌تر خواهد بود.

مقایسه چمن مصنوعی و چمن طبیعی برای استفاده در میان سنگ‌ها

استفاده از کفپوش زیبا و باکیفیت یکی از بزرگترین دغدغه افراد به حساب می‌آید. به همین خاطر تصمیم داریم تا در این بخش، چمن مصنوعی میان سنگ و موزاییک را با چمن طبیعی مقایسه کنیم تا بتوانید بهترین و هوشمندانه‌ترین تصمیم را در هنگام خرید چمن مصنوعی داشته باشید.

 1. اگرچه که چمن طبیعی باعث زیبایی فضای میان سنگ و موزاییک می‎شود؛ اما نگهداری و آبیاری مداوم آن امری دشوار و هزینه‌بر خواهد بود. در صورتی که می‌توانید با نصب چمن مصنوعی بین سنگ، با کمترین هزینه و نگهداری بی‌دردسر، فضایی سرسبز و مشابه با چمن طبیعی ایجاد نمایید.
 2. از سوی دیگر، چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی از مقاومت بالاتری برخوردار می‎باشد.
 3. نصب چمن طبیعی در تمامی مناطق کشور با شرایط آب و هوایی مختلف امکان‌پذیر نیست. در صورتی که شما می‌توانید از چمن مصنوعی در شرایط آب و هوایی گوناگون مانند دمای بسیار بالا یا سرما و یخبندان شدید استفاده نمایید.

مراحل اجرای چمن مصنوعی میان موزاییک

پس از انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای استفاده در فضای بین سنگ، نوبت به نصب این چمن می‌رسد. مراحل اجرای چمن مصنوعی بین سنگ به صورت زیر است:

 1. برای اجرای هر سطحی نیاز به زیرسازی دارید. همچنین چمن مصنوعی باید بر روی یک سطح صاف نصب شود. در نتیجه، ابتدا باید فضای میان موزاییک‌ها ایجاد گردد. طی مراحل نصب چمن مصنوعی، فضایی بین ۴ الی ۶ سانتی‌متر میان سنگ‌ها ایجاد می‌شود. بعد از ایجاد این فضا، فواصل میان موزاییک‌ها با کمک سیمان هم سطح می‌شود. ( پستی و بلندی‌های میان موزاییک‌ها باعث ایجاد اختلال در فرآیند نصب چمن مصنوعی بین سنگ می‌گردد. در نتیجه، نصب چمن مصنوعی بین موزاییک را به افراد متخصص بسپارید.)
 2. عمق مناسب برای شیارها حدود یک سانتی‌متر است.( توجه داشته باشید که این مقدار نباید کمتر یا بیشتر یاشد.) عمق کمتر به بکینگ (لایه زیر چمن) آسیب می‌رساند و عمق بیشتر باعث فرو رفتن چمن مصنوعی در شیار و کمتر دیده شدن برگ‌های چمن مصنوعی می‌گردد.
 3. مرحله برش چمن مصنوعی از آسان‌ترین و حساس‌ترین مراحل نصب چمن مصنوعی بین سنگ است. چمن مصنوعی دارای یک سری خط طولی بافت است و در هنگام برش، فواصل برش باید مطابق با این خطوط باشد.
 4. آخرین مرحله اجرای این نوع چمن از انواع قرار دادن برش‌های چمن در میان شیار سنگ‌ها و فیکس کردن آن‌ها با استفاده از چسب مخصوص می‌باشد. مسئولین اجرایی شرکت چمنزار در این مرحله از چسب هایی استفاده می‌کنند که در برابر رطوبت مقاومت بالایی را از خود نشان داده و سست نمی شوند.
 5. بعد از طی شدن مراحل فوق، مجموعه چمنزار با برس مخصوص، چمن مصنوعی را شانه می‌زند تا الیاف آن شکل اصلی خود را مجددا بدست آورند.

در مطالب فوق شرحی کلی از نحوه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک ارائه کردیم. توجه داشته باشید که اجرای چمن، کاری دشوار و تخصصی است و باید توسط متخصصان با تجربه و طراحان با ذوق و خلاق انجام شود. در این راستا باید عرض نماییم که تیم فنی و اجرایی چمنزار، این کار را با بهترین متد و فنی‌ترین روش در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

نصب چمن مصنوعی بین سنگ کاری تخصصی است!

همانطور که متوجه شده اید نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و سنگ یک کار تخصصی و حرفه ای است که نمی توان آن را به دست تمامی افراد سپرد. توجه داشته باشید که اگر نصب چمن مصنوعی توسط افراد غیرماهر یا با تخصص کم انجام شود، بعد از مدتی کوتاه چمن‌ها از فضای میان سنگ‌ها بیرون می‌آیند.

مجموعه چمنزار با استفاده از نیروهای متخصص و تیم فنی با تجربه، نصب چمن مصنوعی میان موزاییک را به دو روش زیر انجام می‌دهد:

 • روش نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ با استفاده از چسب صنعتی (در این روش چمن مصنوعی به پشت پهن می‌شود و پشت آن چسب صنعتی زده می‌شود. به طور کلی چمن مصنوعی دارای برش‌هایی است که با توجه به فضای بین سنگ این برش‌ها جدا می‌شوند. سپس، برش‌های چمن مصنوعی در این فضا قرار می‌گیرند و با چکش سفت می‌شوند.
 • روش در فضای بین سنگ با استفاده از چسب پلی اورتان دو جزیی (در این روش چسباندن چمن مصنوعی بین موزاییک از چسب دو جزیی استفاده می‌شود. در این روش نیاز نیست که چمن مصنوعی به پشت پهن شود. هاردنر و چسب در فضای بین سنگ ریخته می‌شوند و با قلم مو مخصوص این چسب مخلوط می‌شود. سپس چمن در این فضا قرار می‌گیرد و با چکش سفت می‌شود، این روش نصب مقاومت بیشتری در برابر سرما و رطوبت دارد.)

جنس سنگ مناسب این کار چیست؟

بهترین نوع سنگ برای اینکار سنگ واش بتن است. از این سنگ معمولا برای کفسازی حیاط، پیاده رو، باغ و روف گاردن استفاده می‌شود. این سنگ یکی از انواع کفپوش‌های بتونی است که بتون آن از ترکیب سیمان، سنگ دانه‌های معدنی با رنگ طبیعی، چسب بتون و روان‌کننده‌های کربوکسیلاتی تولید می‎‌شود.

ویژگی بسیار مهم این سنگ مقاومت بسیار بالای آن در برابر سرما، گرما و فشار است. اصطکاک و نیروی کوبشی آسیبی به سنگ وارد نمی‌کند. این دسته از سنگ‌ها معمولا با ضخامت ۴ تا ۵/۴ سانتی‌متر تولید می‌شوند. بنابراین، اگر می خواهید از چمن مصنوعی در فضای بین سنگ بهره ببرید، باید به ویژگی های سنگ نیز توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین محصول را برای استفاده در این فضا سفارش دهید و از انتخاب خود رضایت کاملی داشته باشید.

جهت آگاهی بیشتر از واش بتن و چمن مصنوعی باکیفیت از شما دعوت می‌کنیم تا با مشاورین مجموعه چمنزار در تماس باشید و از تخصص این مجموعه بهره‌مند شوید.

معرفی محصولات مناسب برای استفاده در بین موزاییک و سنگ‌

اگر می‌خواهید از چمن مصنوعی بین سنگ استفاده کنید، می‌توانید با تیم اجرایی چمنزار در تماس باشید. مسئولین چمنزار به طور رایگان از پروژه شما دیدن می‌کنند و اطلاعات لازم در خصوص نصب و اجرای چمن مصنوعی مابین سنگ را در اختیار شما قرار می‌دهند. در ادامه به معرفی چند مدل چمن مصنوعی مابین سنگ می‌پردازیم:

۱چمن مصنوعی اسپریت

چمن مصنوعی اسپریت به عنوان یکی از محصولات مناسب برای استفاده در میان سنگ‌ها شناخته می‌شود و دلیل آن، ویژگی هایی است که در دل این چمن نهفته می‌باشد. مهمترین ویژگی چمن مصنوعی اسپرین الیاف سی شکل آن است. همین امر سبب شده است که الیاف این چمن در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته باشند. در نتیجه، شما به راحتی می توانید از این چمن در فضای بین سنگ استفاده کنید و هرگز خطر شکستگی و کوبیدگی الیاف وجود نخواهد داشت. همچنین، تراکم بالای این محصول نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب می‌نماید.

۲چمن مصنوعی ماهونیا ۳۵

چمن مصنوعی ماهونیا ۳۵ می‌تواند محصولی بسیار ویژه برای استفاده در فضای بین سنگ‌ها و موزاییک‌ها باشد. این چمن ظاهر بسیار زیبایی دارد و با ویژگی های خاص خود توانسته است مورد توجه خریداران چمن مصنوعی قرار گیرد. ازجمله ویژگی‌های خاص این محصول می‌توان به مقاومت بالا و ضربه‌گیری عالی آن اشاره کرد. مقاومت این محصول به گونه‌ای است که حتی تردد ماشین‌ها آسیبی به آن وارد نخواهند کرد. به طور کلی می‌توان گفت که ویژگی‌های چمن مصنوعی ماهونیا ۳۵ باعث شده تا این محصول یکی از هوشمندانه‌ترین گزینه‌ها برای محیط‌های پررفت و آمد باشد.

۳چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵

یکی دیگر از محبوب‌ترین محصولات برای طراحی موزاییک کف حیاط با چمن مصنوعی، چمن مصنوعی ماهونیا ۲۵ است. رنگ سبز و زیبای این محصول باعث می‌شود تا در صورت نصب آن در فواصل میان سنگ‎ها، فضایی زیبا و مشابه با چمن طبیعی داشته باشید. از دیگر ویژگی‌ها و دلایل محبوبیت این محصول می‌توان به انعطاف‌پذیری بالای الیاف اشاره کرد که باعث می‌شود تا فشار و کوبش باعث تغییر شکل الیاف نشود.

نکاتی کلی در رابطه با نصب چمن مصنوعی مابین سنگ

در این بخش قصد داریم تا نکاتی مهم در رابطه با چمن مصنوعی بین سنگ‌ها شرح دهیم و از این طریق، به سوالات پرتکرار در رابطه با چمن مصنوعی پاسخ دهیم. این نکات به شرح زیر است:

 1. تردد ماشین‌ها بر روی چمن مصنوعی مابین سنگ‌ها بلامانع است؛ زیرا انعطاف‌پذیری بالای الیاف باعث می‌شود تا الیاف چمن در هنگام عبور و مرور ماشین در بین شیارها پناه بگیرند و آسیبی به آن‌ها وارد نشود.
 2. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی مناسب باید بین ۲۵ الی ۳۵ میلی‌متر باشد.
 3. در صورت جدا شدن چمن مصنوعی یا آسیب دیدن چسب آن، می‌توان مجدد قسمت جدا شده را با استفاده از چسب‌های مخصوص چسباند.
 4. بهتر است که در هنگام نصب چمن مصنوعی بین موزاییک از چسب دو جزیی پلی اورتان استفاده شود.
 5. مجموعه چمنزار با توجه به شیارها و نکات اصولی زیرسازی، سطح زیرین چمن مصنوعی را به گونه‌ای آماده می‌سازد که مشکلی در روند تخلیه آب ایجاد نشود.
 6. عمق شیارها باید کاملا اصولی باشد تا مشکلی برای نصب چمن مصنوعی به وجود نیاید.

طرح موزاییک با چمن مصنوعی |طریقه نصب چمن مصنوعی بین موزاییک

چرا الیاف چمن مصنوعی بین سنگ باید ۲۵ میلی متر به بالا باشد؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در هنگام خرید چمن مصنوعی مناسب برای میان سنگ‌ها و موزاییک‌ها باید به آن توجه کنید، ارتفاع الیاف است. چمن هایی که برای استفاده در فضای بین سنگ انتخاب می‌شوند باید حداقل ۲۵ میلی متر ارتفاع داشته باشند و علت آن این است که الیاف چمن بتواند از فضای بین سنگ بیرون بیاید و زیبایی خود رابه نمایش بگذارد.

شاید برایتان جالب باشد که مجموعه چمنزار با وجود تاکید زیادی که بر ارتفاع الیاف دارد، در یکی از پروژه‌های خود بر خلاف نظر متخصصین و بنا به درخواست کارفرما، از چمن مصنوعی با الیاف کوتاه استفاده کرد و در نهایت، پروژه‌ای زیبا و بی‌نقص به کارفرما تحویل داد. علت زیبایی این پروژه، تناسب رنگ میان سنگ‌ها و چمن‌های مصنوعی بود. با وجود موفقیت در پروژه نام برده شده، متخصصین ما توصیه می‌کنند که برای داشتن رضایت کامل از نتیجه نهایی، چمن مصنوعی با الیاف بلند را برای پروژه‌های خود انتخاب نمایید.

برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ از چه چسبی باید استفاده شود؟

نوع چسب مورد استفاده در نصب چمن مصنوعی، یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های متقاضیان در مناطق مختلف از جمله نواحی سردسیر و پرباران است؛ زیرا اکثر افراد نگران جدا شدن چمن مصنوعی از میان سنگ‌ها هستند و این امر باعث دلزدگی آن‌ها در اکثر موارد می‌شود. در این راستا این تضمین را به شما می‌دهیم که شرکت چمنزار با استفاده از محصولات باکیفیت و چسب‌های مخصوص، پروژه‌ای بی‌نقص با ماندگاری بالا برای شما رقم خواهد زد.

گروه چمنزار برای نصب چمن مصنوعی در فضای بین سنگ از چسب پلی اورتان دوجزیی استفاده می‌کند. این چسب مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و رطوبت دارد و دیگر لازم نیست که نگران جدا شدن چمن‌ها باشید. با جرات می‌گوییم که در این روش چسباندن چمن مصنوعی بین موزاییک که توسط تیم فنی چمنزار انجام می‎شود، می‌توانید حداقل ۴ الی ۵ سال، بدون هیچ نگرانی، از فضای سبز خود لذت ببرید.

چرا چمن مصنوعی پاییزه برای فضای بین سنگ مناسب تر است؟

چمن مصنوعی پاییزه بهترین چمن برای استفاده در فضای بین سنگ‌ها است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا این چمن گزینه خوبی به حساب می‌آید؟! پاسخ به این سوال را باید در دل ساختار چمن مصنوعی پاییزه جستجو کنیم. اگر به ظاهر چمن مصنوعی پاییزه نگاه کنید متوجه می‌شوید که در این چمن از الیاف زرد، سبز و نسکافه‌ای استفاده شده است و این ساختار طول عمر و چرخه زندگی چمن طبیعی را تداعی می‌کند. به همین دلیل بسیاری از کسانی که تمایل دارند چمن مصنوعی بین سنگ ظاهری مشابه به چمن طبیعی داشته باشد، از چمن مصنوعی پاییزه استفاده می کنند.

از سوی دیگر، الیاف چند رنگ در ساختار این چمن باعث شده است تا بکینگ این محصول از مقاومت قابل قبولی برخوردار باشد. همین موضوع باعث می‌شود تا چمن پاییزه مقاومت بالایی در برابر ضربه و کوبش داشته باشد. همچنین، تراکم بالا و انعطاف پذیری الیاف باعث ماندگاری و طول عمر بیشتر این محصول می‌شود.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

توجه داشته باشید که عوامل مختلفی در قیمت نهایی چمن مصنوعی تاثیرگذار است. از جمله این عوامل می‌توان به نوع محصول مورد استفاده، الیاف، نوع بکینگ، ارتفاع الیاف چمن مصنوعی، هزینه نصب، هزینه حمل و نقل، نوع چسب مورد استفاده، هزینه زیر سازی، نوع بافت و… اشاره کرد؛ لذا شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت نصب چمن مصنوعی بین موزاییک و هزینه‌های نهایی با در تماس باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از چمنزار در رابطه با چمن مصنوعی بین سنگ و نحوه نصب و اجرای آن صحبت کردیم و نکاتی مهم در رابطه با نصب آن شرح دادیم. اگر همچنان تمایل دارید تا فضایی سرسبز، با نشاط، زیبا و مشابه با طبیعت و چمن طبیعی داشته باشید، از شما دعوت می‌کنیم تا نگاهی به محصولات مجموعه چمنزار داشته باشید. این مجموعه با تضمین کیفیت و ارائه گارانتی، باکیفیت‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین محصول را به مشتریان خود عرضه می‌کند. در آخر امیدواریم که مطالب فوق مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.

ی باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا