مهارت یادگیری برای کودکان

مهارت یادگیری برای کودکان

آیا تا به حال فکر کرده اید که فرزندتان چقدر در زندگی مستقل است؟ آیا اگر فرزندتان مدتی در خانه تنها بماند قادر به مراقبت از خود خواهد بود؟ آیا فکر می کنید فرزندتان مهارت های اساسی زندگی برای رویارویی با دنیای واقعی را آموخته است؟ درست است که آموزش مهارت های نرم افزاری مثل  مهم است اما آنها را در بزرگسالی هم می توان به کودک یاد داد. پیش از این که شما رو با اجزای مختلف لباس پلیس برای بچه ها  آشنا کنیم باید بهتون بگیم که نمونه های موجود در بازار در مقایسه با کیفیت لباس های کید استور، خیلی پیش افتاده هستن. پس باید انتخاب درست انجام داد

اهمیت

در مورد این سوالات خوب فکر کنید! هر فرد برای موفقیت در زندگی، به مهارت هایی نیاز دارد که باید از دوران کودکی آموخته باشد.

شما بعنوان یک والد باید بدانید که برخی از مهارت های مورد نیاز زندگی، در مدرسه (یا هر کلاس آموزشی دیگری) به کودکان یاد داده نمی شود و این شما هستید که باید چنین مهارت هایی را در فرزند خود پرورش دهید. برای یادگیری این مهارت های ضروری، باید کودک خود را در خانه و از طریق تجربیات و فعالیت های مختلف، آموزش دهید.

زبان یعنی آینده! برای کودکان ایران کاملا رایگانه! همین الان دانلودش کن کلی وقت گذاشتیم فقط واسه کمک به ساخت آینده بهتر واسه فرزندان ایران عزیز!

مهارت های ضروری کدامند و چگونه می توان آنها را به کودکان آموخت؟

اگر به دنبال جواب این سوال هستید، در این مطلب با ما همراه شوید. در اینجا ما به شما خواهیم گفت که این مهارت های مهم زندگی کدامند و چگونه می توانیم آنها را به فرزندان خود بیاموزیم.

اگر فرزند شما نتواند از خود مراقبت کند و مستقل نباشد، نمی تواند مهارت های اساسی زندگی یا ویژگی های مهم شخصیتی را در خود پرورش دهد.

پس اگر می خواهید یک فرزند قوی داشته باشید، باید این مهارت های ضروری را از کودکی به فرزندتان بیاموزید. قبل از آموزش این مهارت ها، به این نکته توجه کنید که پرورش فرزند سالم و صالح کار آسانی نیست و برای دستیابی به این نعمت بزرگ، باید در حین بزرگ شدن کودک، خودسازی را تمرین کنید. بنابراین ابتدا از خودتان شروع کنید و الگوی خوبی برای فرزندتان باشید!   پس با انتخاب کیدر استور، قطعا بهترین لباس پلیس یگان ویژه مردانه رو خریداری خواهید کرد

اکنون نگاهی به 18 مهارت ضروری در زندگی می اندازیم که یادگیری آنها برای هر کودک در حال رشد ضروری است. با کمک این مهارت ها، ورود کودک به دوره ی بزرگسالی آسان می شود و به راحتی می تواند پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کند.

1- اصول دفاع شخصی را به کودکان بیاموزید

بدون شک داشتن امنیت بخصوص در دنیای امروز، برای هر فردی لازم است. آموزش دفاع شخصی به کودکان نه تنها باعث استقلال بیشتر آنها می شود بلکه موجب تقویت اعتماد به نفس نیز می گردد.

یادگیری اصول دفاع شخصی (چه برای پسران و چه برای دختران) یک ضرورت است. فرزند شما باید بتواند در هر شرایطی از خود دفاع کند و اجازه ندهد دیگران به او آسیبی برسانند. بنابراین این مهارت ضروری را از فرزندتان دریغ نکنید و با فرستادن کودک به کلاس های رزمی، حافظ سلامت او در حال و آینده باشید.

2- کمک های اولیه را به فرزندتان بیاموزید و او را از اهمیت سلامتی آگاه کنید

شما قرار نیست که همیشه، در همه جا و در هر لحظه کنار فرزندتان باشید. یا نباید فکر کنید که هرگاه فرزندتان آسیب دید، زمین خورد یا جوش زد، همیشه در کنار او خواهید بود! بنابراین اصول مراقبت های اولیه را در مواقع ضروری به کودکتان بیاموزید.

این مهارت اساساً چیزی است که باید در مدارس آموزش داده شود اما ما توصیه می کنیم که خودتان هم دست بکار شوید و اصول مهم کمک های اولیه را در خانه به کودک آموزش دهید.

این کار را می توانید با نشان دادن جعبه کمک های اولیه و محتوای آن به کودک انجام دهید. بچه ها یادگیرنده های بسیار خوبی هستند و همه چیز را به ذهن می سپارند!

مهارت مهم دیگر این است که به کودک یاد دهید از سلامتی خود مراقبت کند. به جای اینکه فرزندتان را مجبور به خوردن سبزیجات کنید، با او درمورد خطرات و مضرات خوردن غذاهای بی ارزش صحبت کنید و توضیح دهید که غذای سالم چقدر برای او و سلامتیش مفید است.

به عنوان مثال به کودکانی که به ورزش علاقه مند هستند، غذاهایی معرفی کنید که موجب تقویت قدرت و استقامت بدنی می شوند و آنها را قادر می سازد در ورزش مورد نظر خود موفق شوند.

همچنین برای کودکانی که به خصوصیات ظاهری مانند مو اهمیت می دهند، در مورد اهمیت مصرف غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا 3 صحبت کنید.

به فرزندتان بگویید که سلامتی بزرگترین نعمت زندگی است و ما باید با تغذیه ی سالم و ورزش، از آن مراقبت کنیم.

3- به فرزندتان یاد دهید که کارها و وظایف خود را انجام دهد

وقتی بچه ها بزرگ می شوند، به احتمال زیاد برای ادامه تحصیل یا کار کردن، از خانه و خانواده خود جدا می شوند. پس اگر مسئولیت پذیری و مهارت های زندگی روزمره را از دوران کودکی یاد نگیرند، در آینده به مشکل بر می خورند.

بسیاری از والدین بخاطر علاقه و توجه زیاد به فرزندانشان، سعی می کنند تمام کارهای آنها را انجام دهند. اما این کار بسیار غلطی است و تنها نتیجه ی آن، بار آوردن انسان های ضعیف و نازپروده است.

اطمینان حاصل کنید که فرزندتان در قبال کارهای خود “مسئول” است و قبل از اینکه خیلی دیر شود، این مهارت را به او آموزش دهید! از فرزندتان بخواهید لوازم مورد نیاز مدرسه اش را در کیف بگذارد یا در جمع کردن میز نهار و شام به شما کمک کند. همچنین به او یاد دهید که اتاقش را مرتب کند و پس از بازی کردن با اسباب بازی ها، آنها را جمع کند و سر جای خود قرار دهد. بطور کلی به کودکان یاد دهید که انجام کارهای روزمره هر فرد، تنها به عهده ی خود اوست و نباید از دیگران انتظار خدمت رسانی داشته باشند.

چرا خرید لباس ایفای نقش پلیس بچه گانه از کید استور؟ شاید تا این جای کار، تا حدودی با کید استور و خدماتش آشنا شده باشید اما نه با همشون! در ادامه می تونید با تمامی خدمات این فروشگاه مجازی آشنا بشید اما قبل از هر چیزی اینو بدونید که کید استور برای جلب اعتماد مشتریان، فروشگاه حضوری هم داره که افرادی که نمی تونن به فضای مجازی اطمینان کنن، می تونن خرید حضوری این فروشگاه مجازی رو تجربه کنن.

نتیجه گیری

اگر می خواهید یک فرزند مستقل و قوی داشته باشید، آموزش این مهارت ها را از فرزندتان دریغ نکنید. پایه و اساس شخصیت کودک تا سن شش یا هفت سالگی شکل می گیرد و رشد این مهارت های زندگی، ویژگی های مثبت شخصیتی کودک را افزایش می دهد.

در این مرحله سنی، کودک باید در انجام کارهای خانه و روزمره خود، نسبتاً مستقل باشد. همچنین باید از هرگونه قانون مشخصی که برای او وضع می کنید پیروی کند. همه ی اینها نشان دهنده ویژگی شخصیتی درک و استدلال است.

دکمه بازگشت به بالا