عمومیکسب و کار ویژه

راه اندازی ریسه ال ای دی پس از برش نوار

چه به دنبال نورپردازی کمدهای آشپزخانه یا نور پس زمینه تلویزیون خود با چراغ های نواری LED باشید، برای همه چیز راه حلی وجود دارد. نوارهای ال ای دی که به دلیل تطبیق پذیری خود از یک سری قطره چکان ال ای دی تشکیل شده اند که روی یک برد مدار باریک و انعطاف پذیر نصب شده اند. فقط یک دلیل برای نگرانی وجود دارد. اکثر نوارهای LED به صورت قرقره های بلندی بین 3 تا 16 فوت هستند. اگر کوتاه شوند به کار خود ادامه خواهند داد؟ بله، چراغ های LED نواری تا زمانی که در خطوط تعیین شده برش دهید، پس از برش به کار خود ادامه دهید.
اتصال دو ریسه شلنگی |تعمیر ریسه شلنگی

چه به دنبال نورپردازی کمدهای آشپزخانه یا نور پس زمینه تلویزیون خود با چراغ های نواری LED باشید، برای همه چیز راه حلی وجود دارد. نوارهای ال ای دی که به دلیل تطبیق پذیری خود از یک سری قطره چکان ال ای دی تشکیل شده اند که روی یک برد مدار باریک و انعطاف پذیر نصب شده اند. فقط یک دلیل برای نگرانی وجود دارد. اکثر نوارهای LED به صورت قرقره های بلندی بین 3 تا 16 فوت هستند.

اگر کوتاه شوند به کار خود ادامه خواهند داد؟ بله، چراغ های LED نواری تا زمانی که در خطوط تعیین شده برش دهید، پس از برش به کار خود ادامه می دهند. نوارهای LED از چندین مدار مجزا تشکیل شده اند، بنابراین هر خط برش انتهای یک مدار و شروع یک مدار جدید را مشخص می کند.

برش در جای دیگری بر روی نوار LED باعث می شود آن مدار و به طور بالقوه کل نوار از کار بیفتد. برش در امتداد یک خط مستقیم به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، درست است؟ تعجب خواهید کرد که چه تعداد از مردم این کار را اشتباه می کنند و در این فرآیند نورهای کاملاً خوبی را خراب می کنند. به خواندن یک راهنمای آسان در مورد نحوه برش چراغ های نوار LED، اتصال مجدد دو قطعه مجزا و اینکه اگر همه چیز به درستی پیش رفت چه کاری انجام دهید ادامه دهید.

وقتی صحبت از چراغ های نواری LED به میان می آید، هیچ «اندازه ای مناسب برای همه» وجود ندارد. اما چه نیاز به چراغ های انعطاف پذیر یا سفت، تک رنگ یا RGB، ضد آب یا غیر ضد آب داشته باشید، اکثر نوارهای LED یک ویژگی مشترک دارند… را می توان به طول های سفارشی برش داد. در فواصل منظم در سرتاسر هر نوار LED، خطوط مشکی مستقیم یا نقطه دار دیده می شود. مدارها در این نقاط کاملاً بسته هستند.

بنابراین این مکان ها امن ترین مکان ها برای بریدن ال ای دی ها بدون ایجاد آسیب هستند. این خطوط برش در هر ال ای دی نواری متفاوت خواهد بود. به عنوان یک قانون کلی، آنها معمولاً هر 3 LED هستند. بنابراین، برای مثال، اگر 30 LED در هر متر وجود داشته باشد، خطوط برش معمولاً هر 10 سانتی متر خواهد بود. در هر طرف خط برش مشکی باید پدهای لحیم کاری مسی وجود داشته باشد که یک الگوی متقارن را تشکیل می دهند. قرار دادن این پدهای مسی یک نکته مفید برای اطمینان از اینکه خط برش را به درستی شناسایی کرده اید است.

نحوه اتصال ریسه نواری

فضای خود را اندازه بگیرید تا ببینید به چه میزان نور نیاز است. با استفاده از یک متر، فضای روشن مورد نظر خود را اندازه بگیرید و اندازه گیری ها را یادداشت کنید تا آنها را فراموش نکنید. به عنوان مثال: اگر نوار نوری را در امتداد محیط اتاقی قرار دهید که دارای 4 دیوار به عرض 12 فوت (3.7 متر) است، به ریسه ای نیاز دارید که طول آن حداقل 48 فوت (15 متر) باشد.

ریسه را در جایی که می خواهید برش دهید علامت گذاری کنید. با مراجعه به اندازه گیری هایی که از فضای خود انجام داده اید، اکنون ریسه را اندازه بگیرید تا دریابید که در کجا باید آن را برش دهید. برش نوار در ناحیه اشتباه منجر به کار نکردن چراغ های LED شما می شود. نوار چراغ LED شما دارای علامت هایی در امتداد نوار است که به شما نشان می دهد در کجا مجاز به برش هستید. اغلب با نقاط نارنجی یا قهوه ای یا حتی یک تصویر کوچک از قیچی مشخص می شوند. اگر اندازه گیری مورد نظر شما کاملاً با نقاط برش مشخص مطابقت ندارد، برای اطمینان از عملکرد چراغ هایتان، باید در امتداد خطوط تعیین شده برش بزنید.

پس از یافتن مکانی که می خواهید برش دهید، از قیچی تیز استفاده کنید تا در امتداد خط برش تعیین شده روی نوار، با دقت برش دهید. اگر چراغهایتان از هم فاصله داشته باشند، ممکن است از برش سیم نیز استفاده کنید، مواظب باشید که به چراغ آسیب نرسد.

اتصال ریسه های نواری به یکدیگر

نسل جدید کانکتور مختص به ریسه های نواری تولید شده است. بسیاری از افراد برای اتصال ریسه ها از لحیم کاری استفاده میکردند اما لوپ لایت کانکتور هایی تولید کرده است که نیازی به لحیم کاری ندارد. از کانکتورهای L مانند برای ایجاد زوایای کامل 90 درجه استفاده کنید. اگر می خواهید به خوبی زیر چارچوب کابینت یا پشت تلویزیون یا سقف کار کنید، این نوع کانکتور 90درجه به شما کمک می کند. کانکتورهای گیره ای روی نقاط مسی انتهای نوار LED قرار می گیرند. این نقاط با علامت مثبت یا منفی مشخص می شوند. نوار را در محل اتصال ببندید و کانکتور را به انتهای نوار بکشید. بخش دیگری از ریسه را گیره دهید و آن را به انتهای دیگر کانکتور بچسبانید تا ریسه به یکدیگر وصل شود.

استفاده از پروفیل ریسه

اگر ریسه در محل نصب قابل رویت هستند، می توانید از پروفیل استفاده کنید. پوشش ریسه به طور مساوی نور را به جایی که نوار را نصب کرده اید پخش می کند و تک تک لامپ های LED را پنهان می کند. برای اکثر دیفیوزرهای LED، یک مسیر چسب نصب می کنید، سپس ریسه LED خود را داخل آن قرار می دهید و پوشش را در مسیر قرار می دهید.

قیمت ریسه شلنگی

قیمت ریسه شلنگی تابع عوامل زیادی است که شاید بررسی آن توسط فرد غیرمتخصص کمی سخت باشد. سعی کنید برای خرید ریسه شلنگی از فروشگاه های معتبر قیمت ریسه شلنگی را بپرسید و به هیچ عنوان از فروشگاه های غیرمعتبر خرید نکنید. تراکم ریسه شلنگی، برند تولیدکننده، نوع چیپ استفاده شده، ضمانت نامه و خدمات پس از فروش می تواند قیمت ریسه شلنگی را متغیر کند. برای بررسی قیمت ریسه شلنگی به فروشگاه ترب سر بزنید تا به صورت آنلاین قیمت های بروز این محصولات را مشاهده کنید برای خرید ریسه شلنگی می توانید از سایت ما اقدام کنید.

دکمه بازگشت به بالا