اقتصادی

درخواست نماینده اراک از رئیس جمهور درباره مازوت سوزی در نیروگاه شازند

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند از رئیس جمهور خواست تا در اسرع وقت دستور قاطع برای قطع سوخت مازوت در نیروگاه شازند اراک و استفاده از گاز را صادر کند.

به گزارش پرتال پارسی، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ صحن مجلس در تذکری به رئیس جمهور و وزرای نفت و نیرو و رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به تداوم استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه شازند اراک اظهار کرد: مردم مظلوم اراک و روستاهای اطراف أن در سال‌های اخیر به‌طور مستمر شاهد افزایش آلودکی هوا هستند در سال جاری در شهر اهواز فقط ۳ روز هوای پاک داشتیم و ۱۱۴ روز هوا ناسالم بوده و ایام زیادی هم تعطیل شده است.

وی گفت: سوال اساسی مردم اراک این است که چرا فقط باید در شهر اراک مردم هوای آلوده حاصل از سوخت مازوت را استنشاق کنند و ریاست سازمان محیط زیست با افتخار بگویند که در تمامی نیروگاه‌های تهران از سوخت مازوت استفاده نمی‌شود؛ واقعاً آیا خون مردم پایتخت رنگین‌تر از مردم اراک است؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از رئیس جمهور انتظار داریم در اسرع وقت دستور قاطع برای قطع سوخت مازوت در نیروگاه شازند اراک و استفاده از گاز را بدهند و وزیر نیرو نیز تمهیدات لازم را برای اجرای فیلتراسیون و نیروگاه سیکل ترکیبی برای جایگزینی با نیروگاه موجود را انجام دهند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا