عمومی

تولید هوای سالم و پاک با استفاده از داکت اسپلیت – تاسیسات دات کام

داکت اسپلیت از بهترین و رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع برای استفاده در فضاها و محیط های مختلف به شمار می رود. از آنجایی که برخورداری از هوای سالم و پاک، در سلامتی و شادابی افراد بسیار تاثیرگذار است، دستگاه داکت اسپلیت از بهترین گزینه ها در این زمینه می باشد. کارکرد کم صدا، کارایی بالا، قیمت مقرون به صرفه، برخی از مهمترین مزایای این مدل سیستم تهویه مطبوع قلمداد می گردد.

به طور کلی، خرید داکت اسپلیت از بهترین سیستم های تهویه مطبوع برای ایجاد هوای سالم و پاک در فضاهای مختلف به شمار می رود. سرمایش و گرمایش مطلوب، به انضمام تهویه مطبوع کلیه فضاها به صورت همزمان، از نقاط قوت داکت اسپلیت، محسوب می شود. ساختمان اصلی این مدل سیستم تهویه مطبوع از دو بخش مجزا و مستقل کندانسور و هواساز تشکیل می شود. فرآیند تولید و توزیع هوای مطبوع به وسیله اسپلیت ها، از طریق انجام عملیات لوله کشی انجام می گیرد. این دستگاه ها غالبا در سقف کاذب ساختمان نصب و مورد استفاده واقع می شوند.

یکی از بهترین گزینه ها برای تامین گرمایش و سرمایش محیط های بزرگ نظیر فضاهای اداری و ساختمانی، به استفاده از داکت اسپلیت اختصاص پیدا می کند. مصرف پایین برق، در کنار توان و قدرت خنک کنندگی بالا را میتوان از مهمترین مزایای این مدل سیستم تهویه مطبوع برشمرد.

لازم به ذکر است که یک Duct Split را میتوان به جای چندین اسپلیت از نوع دیواری، در فضای مورد نظر استفاده نمود. همچنین، به سبب نصب هواساز یا یونیت داخلی و کندانسور و یونیت خارجی به صورت توکار، در زیبایی و جذابیت محیط، خللی ایجاد نمی شود.

انواع داکت اسپلیت؟

برخی از سیستم های تهویه هوا دیواری هستند که دارای انواع و ظرفیت ها و کارایی مختلفی دارند. برخی از آن ها هیچ لوله اتصالی ندارد به این معنی که نصب کندانسور و… در خارج از ساختمان نصب می شود.اگرچه این سیستم ها کمی گران است اما از لحاظ ظاهری مناسب ساختمان ها هستند.

نوع دیگر سیستم های تهویه هوا، سیستم هایی هستند در کف قرار میگیرند و به اصطلاح کابینتی هستند.این نوع دستگاه ها خود به دو دسته تقسیم می شوند. یک دستگاه های دارای ستون های بزرگ که اغلب پر مصرف هستند و در مکان های بزرگ مانند ورزشگاه ها کاربرد دارند.

جریان هوای تولیدی توسط این دستگاه ها به حدی زیاد است که کاربران نمی توانند در فاصله نزدیک از آن قرار بگیرند.نوع دیگری آن ها که اندازه ای شبیه بخاری دارند  ظرفیتشان 15000 است و برای مکان های کوچک که کمتر نیاز به سیستم سرمایشی و گرمایشی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع دیگری از سیستم های تهویه هوا وجود دارد که قابل حمل هستند و ظرفیت آن ها 16000 بی تو یو است. به راحتی می توان اتصال یونیت داخلی و خارجی را جدا کرد و به راحتی می توان نصب کرد. به همین دلیل در هر فضایی که مورد نیاز است می توان از طریق سوراخ کردن پنجره یا دیوار و… نصب نیمه دائمی انجام داد.

اما برای انتخاب درست همواره دو مرحله اصلی را باید مد نظر داشته باشید:

  1. بدانید چه ظرفیت خنک کننده نیاز است
  2. مشخصات ساختمان خود را در نظر بگیرید

معمولا برای فضاهای داخلی کوچک مانند اداره ها سیستم های تهویه دیواری یا نصب شده در کف انتخاب می شود. و یا اگر محدودیت هایی در زمینه نصب کندانسور خارجی دارید از سیستم های کفپوش استفاده نمایید.

اگر مدام درحال تغییر مکان هستید مانند ملک های اجاره ای سیستم های تهویه ای که قابلیت جابجایی دارند به شما توصیه می شود.

برای مکان های بسیار بزرگ مانند مجتمع های تجاری بزرگ، ورزشگاه ها ، سوله ها و… استفاده از دستگاه های تهویه بزرگ کابینتی توصیه می شود.

داکت اسپلیت سقفی:

یکی از نمونه های این سیستم تهویه هوا، مدل های سقفی یا کانسیلد داکت است. همانند سایر نمونه های این دستگاه از یک یونیت داخلی و یک یونیت خارجی تشکیل شده است.اما یونیت داخلی این سیستم به جای نصب روی دیوار داخل سقف و در واقع توی کار قرار می گیرد.

این سیستم قابلیت سرمایشی و گرمایشی را نیز دارد. امروزه این سیستم تهویه کننده ی سقفی به دلیل ابعاد و وزن کمی که دارد به خصوص برای انبوه سازان مورد توجه قرار گرفته شده است.به همین خاطر از آن تحت عنوان اقتصادی ترین سیستم های تهویه مطبوع جهان یاد می شود.

لزوم استفاده از داکت اسپلیت

Duct Split یا کولر گازی چند پنله، از بهترین و کاربردی ترین سیستم های تهویه مطبوع برای انتشار هوای پاک و مطلوب در محیط مورد استفاده تلقی می گردد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که در دنیای پیشرفته و مدرن حال حاضر، کلیه سیستم های تهویه مطبوع با اعمال و تلفیق تکنولوژی ها و فناوری ها و دانش روز دنیا ساخته و پرداخته می شوند. این امر در تامین سطح رفاه و آسایش افراد بسیار تاثیرگذار و مؤثر است. به منظور جلب رضایت و آسودگی خاطر مصرف کننده، بسیاری از شرکت های تولیدکننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، مرغوب ترین قطعات و متعلقات فنی را در ساختار دستگاه های تولیدی خود به کار می برند.

میزان ظرفیت داکت اسپلیت واحد های میانی، همکف (m2) واحد های زیر پشت بام (m2)
مدل 18000 0 تا 40 0 تا 25
مدل 24000 0 تا 50 0 تا 30
مدل 30000 0 تا 60 0 تا 40
مدل 36000 0 تا 85 0 تا 60
مدل 48000 0 تا 110 0 تا 75
مدل 60000 0 تا 150 0 تا 100

تاثیر داکت اسپلیت در ایجاد هوای سالم

داکت اسپلیت به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع رایج و متداول، استاندارد لازم برای شرایط ایده آل تنفسی و هوای سالم را در فضای بسته ایجاد می کند. بدون تردید، نقش و اهمیت هوای سالم در ایجاد طراوت و شادابی در افراد را نمیتوان نادیده انگاشت. به منظور تولید و توزیع هوای سالم و پاک، در ورودی هوای سیستم های تهویه مطبوع، غالبا از فیلترهای مختلف استفاده می شود. در پرتو تعبیه فیلتر و انجام فرآیند فیلتراسیون و پاکسازی، کلیه آلودگی ها اعم از ویروس ها، گردوغبار و باکتری های مضر از بین می روند. بنابراین، خرید داکت اسپلیت از بهترین راهکارها برای ایجاد هوای سالم، پاک و خالص در محیط محسوب می شود.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که کاهش چشمگیر هزینه های نگهداری، نصب سریع و آسان، استفاده از دستگاه های داکت اسپلیت را در دستور کار بسیاری از افراد قرار داده است. همچنین، مکانیزم سرمایش و گرمایش به وسیله این مدل سیستم تهویه مطبوع، از طریق جریان هوای درون یونیت داخلی و مکش هوا صورت می پذیرد. علاوه بر این، راندمان و بازده سرمایشی بالا، قدرت خنک کنندگی مطلوب، کیفیت ساخت مناسب، طراحی کاربردی، قیمت مقرون به صرفه و عملکرد و کارکرد کم صدا، از مهمترین ویژگی های داکت اسپلیت تلقی می گردد.

قطعات و متعلقات به کار رفته در ساختار، نوع و مدل کمپرسور، ظرفیت سرمایش و گرمایش و نوع گاز مبرد، برخی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت داکت اسپلیت به حساب می آیند.

جهت خرید داکت اسپلیت به سایت تاسیسات دات کام مراجعه نمایید

دکمه بازگشت به بالا