بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت

روش های مختلف پزشکی لیفت صورت

در ادامه با روش های رایج و  قیمت سرم لیفتینگ گاتیو  پرطرفدار آشنا خواهیم شد:

1. لیفت صورت به روش هایفوتراپی در روش هایفوگرافی برای تحریک سلول های پوستی جهت تولید کلاژن بیشتر و جوان سازی پوست، از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا استفاده می کنند. اساس کار دادن گرمای بیش ازحد به منطقه مورد نظر و آسیب رساندن به سلول های آن ناحیه است. این روش از آن جهت که لایه های زیرین پوست را به صورت عمقی مورد هدف قرار می دهد، روش ایمن و بسیار کارآمد بوده به شکل موثری ظاهر پوست را جوان می کند. در این روش تمام اتفاقات در لایه های زیرین پوست می افتد و مدت زمان شلیک امواج اولترسوند به ناحیه هدف در هایفوتراپی، کمتر از 1 ثانیه است، به همین دلیل سطح بیرونی پوست کاملاً سالم می ماند.

جوانسازی |لیفت صورت

2. لیفت صورت به روش اندولیفت در روش اندولیفت از یک لیزر با طول موج 1470 نانومتر برای هدف قرار دادن کلاژن ها و تجزیه چربی های انباشته زیرپوستی استفاده می شود. این روش کاملاً غیرتهاجمی بوده و نتایج آن هم تراز و قابل مقایسه با روش های جراحی صورت است. این روش برای افرادی که ترس از تیغ جراحی یا بی هوشی دارند بسیار مناسب است، زیرا در این روش نیازی به بی هوشی و بستری شدن نیست و پس از تنها 2 روز استراحت در خانه، بیمار به زندگی عادی خود برمی گردد. تاثیر این روش در صورت رعایت نکاتی که پزشک پوست در مورد لیفت صورت به شما گوش زد خواهد کرد تا 3 سال باقی مانده و پس از 3 سال نیاز به ترمیم خواهد داشت.

3. لیفت صورت به روش میکرونیدلینگ در روش میکرونیدلینگ، عمل تحریک سلول های پوست و وادار کردن آن ها به ساخت کلاژن بیشتر، از میکرونیدل های استریل استفاده می شود. این روش توانایی بهبود افتادگی های شدید پوستی را ندارد و برای درمان مشکلات و چین وچروک های سطحی پوست کاربرد دارد؛ اما با توجه به تاثیرگذاری بالا و کم تهاجمی بودن طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

4. لیفت صورت به روش میکرودرم ابریژن روش های لیفت صورت  در روش میکرودرم ابریژن، به کمک دستگاه های مخصوص و مکانیکی، تراش های سطحی و کنترل شده روی پوست ایجادشده و سپس دستگاه شروع به مکیدن و لایه برداری سلول های مرده می کند. در اثر این مکش هم لایه های سطحی برش داده شده حذف می شوند و هم با افزایش گردش خون در منطقه موردنظر، سطح کلاژن سازی بالاتر می رود. در این روش پزشک حدود 30 دقیقه روی صورت فرد کار می کند.

5. لیفت صورت به روش RF فرکشنال روش RF فرکشنال همان طور که از نامش مشخص است، ترکیبی از دو روش جداگانه بوده و برای ایجاد حالت ارتجاعی و احیای شادابی و طراوت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش امواج رادیوفریکوئنسی و میکرونیدلینگ ترکیب شده و پوست را جوان می کنند.

اساس کار به این صورت است که ابتدا امواج فریکوئنسی با تحریک سلول های پوستی و وادار کردن آن ها به سنتز کلاژن بیشتر، افتادگی های صورت را برطرف کرده و پوست را سفت تر می کند. سپس امواج میکرونیدلینگ وارد عمل شده و با محو کردن جای جوش ها و ها، پوستی شفاف تر و جوان تر را به فرد هدیه می کند. در این روش هیچ تهاجمی روی پوست فرد انجام نشده و برای کسانی که از تیغ جراحی و تزریق واهمه دارند بسیار مناسب است. ضمن اینکه این روش محدودیت سنی نداشته و در صورت رعایت موارد ذکرشده از جانب متخصص تا 5 سال نیاز به ترمیم نخواهد داشت.

6. لیفت صورت به روش آتیوا آتیوا یک روش غیرجراحی، غیرتهاجمی و کم عوارض برای از بین بردن ناهمواری های حاصل از جوش و آکنه، چین وچروک پیری و محو کردن جای زخم و جراحی است. این روش تقریباً زیرمجموعه روش RF فرکشنال بوده و با اعمال گرمای کنترل شده به لایه های زیرین پوست، باعث تحریک فیبروبلاست ها و افزایش سنتز کلاژن در منطقه مورد نظر می شد. این روش ماندگاری بالایی داشته و در یک جلسه قابل انجام است.

7. لیفت صورت با تزریق بوتاکس احتمالاً همه با روش تزریق آشنایی دارند. این روش معروف ترین روش لیفت صورت است که اساس کار آن، تزریق بوتولینوم به زیر پوست برای از بین بردن چین وچروک در نواحی بینی، افتادگی های کناره لب، فرم دادن به ابرو و برجسته کردن گونه ها است. تزریق بوتولینوم در برخی افراد با حساسیت روبرو شده و هر 6 ماه یک بار نیاز به ترمیم دارد.

8. لیفت صورت با تزریق ژل ژل با بوتاکس تفاوت هایی دارد. از ژل برای پر کردن چین وچروک های چشم ها و لب ها، از بین بردن خط لبخند، خطوط پیشانی، خم ابرو و حجم دادن به برخی نواحی صورت استفاده می شود. ژل های تزریقی به پوست انواع مختلفی داشته و بر اساس سن، جنس پوست، میزان آسیب و ناحیه آسیب تعیین می شود. انواع ژل از 6 ماه تا 5 سال می تواند ماندگاری داشته باشد.

9. لیفت صورت با اکسنت روش اکسنت بسیار شبیه به روش RF بوده و از امواج RF برای لیفت صورت و گردن استفاده می شود. تنها تفاوت، استفاده از حرارت است، با اعمال حرارت کنترل شده به نواحی پوست، علاوه بر آب شدن چربی های انباشته شده، بافت پوست تحریک شده و سنتز کلاژن در منطقه مورد نظر بالاتر می رود.

10. لیفت و جوانسازی صورت با نخ  لیفت صورت با نخ روشی برای جوان سازی پوست بدون نیاز به تیغ جراحی و لیفت صورت با لیزر و دستگاه است. در این روش از انواع الیاف و نخ های مخصوص برای کشیدن و لیفت کردن صورت استفاده می شود. اساس کار هدایت سوزن های بسیار ریز و نازک به زیر پوست و کشیدن پوست نواحی دلخواه با استفاده از نخ های بسته شده به سر سوزن ها است. مزایای لیفت صورت با نخ از قرار زیر است:

 • گذر زمان تاثیر چندانی بر نتیجه عمل ندارد
 • نیازی به مصرف دارو، ژل و انواع پماد پس از عمل نخواهد بود
 • ایمنی بسیار بالا
 • شرایط آماده سازی قبل از عمل ندارد
 • نتیجه کار در همان جلسه اول و در مطب قابل رویت است
 • جای سوزن ها و نخ ها روی صورت به هیچ وجه قابل تشخیص نیست
 • برای افراد 20 سال به بالا مورد توصیه است
 • در صورت نیاز به تکرار عمل پس از سال ها، در هر مکان و توسط هر پزشکی قابل انجام است

11. لیفت صورت با کربوکسی تراپی احتمالاً شهرتی که روش هایی مانند بوتاکس و تزریق چربی در عمل لیفت صورت دارند را کربوکسی تراپی ندارد. سرم دور چشم گاتیو یک روش بسیار کارآمد برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست، احیای شفافیت و طراوت جوانی، پر کردن چین وچروک ها، رفع تیرگی دور چشم، رفع ترک های پوستی و درمان جای زخم، جوش و آکنه است.

اساس کار کربوکسی تراپی برمبنای ارسال مقداری مشخص و کنترل شده از گاز کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر است. تجمع گاز کربن دی اکسید این پیام را به مغز ارسال می کند که ناحیه مورد نظر دچار کمبود اکسیژن شده و نیاز به افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی دارد. با افزایش جریان خون متابولیسم بدن و سنتز کلاژن در ناحیه مورد نظر بالا رفته و پوست ترمیم می شود. این روش به دلیل اینکه به 4 تا 8 جلسه جهت درمان نیاز داشته و بین هر جلسه با جلسه بعدی نیز 2 تا 4 هفته فاصله نیاز است، کمتر مورد توجه است. همچنین هر 4 تا 6 ماه نیاز به ترمیم دارد.

12. لیفت صورت با تزریق پی آر پی در روش لیفت صورت با تزریق پی آر پی، پلاکت های خون از بدن خود فرد استخراج شده و برای جوان سازی پوست به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. از این روش برای جوان سازی پوست، رفع چین وچروک، محو کردن خط خنده و خط اطراف چشم و گردن استفاده می شود. این روش کاملاً بی خطر بوده و به دلیل استفاده از مواد طبیعی بدن خود فرد، ماندگاری بالایی دارد.

13. لیفت صورت با نخ PDO در این روش به جای استفاده از نخ بخیه قابل جذب، از نخ PDO استفاده می شود که در تحریک سلول های پوستی و افزایش سنتز کلاژن در ناحیه موردنظر بسیار موثرتر است. از این نخ ها برای افزایش خاصیت ارتجاعی و سفت شدن پوست در نواحی ابرو، فک و خطوط پیشانی استفاده می شود.

14. لیفت صورت با تزریق چربی یکی دیگر از روش های معروف و مشهور لیفت صورت، تزریق چربی است. در این روش چربی های از بدن خود فرد استخراج شده و به منظور رفع افتادگی و سفت و برجسته کردن نواحی مختلف، به پوست صورت فرد تزریق می شود. در این روش ابتدا ناخالصی چربی گرفته شده و سپس عمل تزریق اتفاق می افتد. به دلیل استفاده از چربی خود بدن برای پرکردن چین وچروک های صورت، این روش ماندگاری بسیار بالایی داشته و تقریباً می توان گفت دائمی است. این روش خصوصاً برای افراد مسن بیشتر مورد توصیه است.

15. لیفت صورت با استفاده از جراحی تمام روش های بالا روش های لیفت صورت بدون نیاز به جراحی بودند؛ اما اگر شدت آسیب بالا بوده و نتوان با روش های بالا پوست صورت را لیفت کرد، باید از روش های جراحی استفاده کرد. جراحی ماندگاری بالای 10 سال داشته و فقط برای افراد 40 تا 60 سال قابل انجام است. جراحی خارج از این بازه سنی عوارض بالایی دارد و دوره نقاهت آن نیز به مراتب طولانی تر است. در جراحی، فرد کاملاً بی هوش شده و مدتی در بیمارستان بستری می شود. سپس 2 هفته در خانه مانده و با استفاده از محافظ مخصوص، پوست خود را از آلودگی ها و نور خورشید می پوشاند. این روش برمبنای برداشتن چربی های اضافه و کشیدن پوست صورت و گردن بوده و برای بهبودی کام 6 ماه زمان لازم است.

چه دلایلی می تواند سبب افتادگی پوست شود؟

بالطبع افزایش سن می تواند سبب پیری پوست و ایجاد چین و چروک در افراد شود. همین امر نیز می تواند سبب شلی و افتادگی پوست گردد. اما در ادامه به طور جزئی و موردی به دلایل شلی پوست و  قیمت کرم سفت کننده گاتیو اشاره خواهیم کرد :

 • قرار گیری در معرض نور خورشید به صورت طولانی مدت
 • نوشیدن عرقیجات الکلی و استعمال دخانیات
 • افزایش و کهولت سن
دکمه بازگشت به بالا