برج خنک کننده گالوانیزه

مشخصات برج خنک کننده گالوانیزه

کولینگ تاور یا برج خنک کننده به دلیل پاشش دائمی آب و تماس آن با سطح بدنه برج در معرض تخریب و اکسیداسیون با آب قرار دارد. بکارگیری بدنه فلزی در ساخت دستگاه برج خنک کننده فقط با رعایت پوشش ضد رطوبت یعنی گالوانیزه امکان پذیر است.
قیمت پکینگ برج خنک کننده: ورق گالوانیزه بکار رفته در بدنه کولینگ تاور موجب افزایش طول عمر مفید دستگاه در برابر آسیب های ناشی از رطوبت و نور مستقیم خورشید می‌گردد. علاوه بر آن، با به کاربردن ورق گالوانیزه گرم در ساخت بدنه دستگاه، این تجهیز معمولاً کمتر دچار تخریب تشتک که ناشی از وزن آب و رسوب گرفتگی است خواهد شد.
قیمت  عمدتاً تاثیر پذیر از قیمت فلز آهن و نوسانات قیمت مرتبط با آن است. تشتک، لوور، فن استک و تمامی استراکچر داخلی کولینگ تاور گالوانیزه از ورقهای فلزی با پوشش گالوانیزه گرم ساخته شده است.

برج خنک کننده فلزی |قیمت برج خنک کننده گالوانیزه

انواع برج خنک کننده گالوانیزه

 1. برج خنک کننده با جریان متقاطع
  2.
  برج خنک کننده با جریان مخالف

کاربردهای برج خنک کننده گالوانیزه

خرید برج خنک کننده: در بیشتر ساختمان های تجاری و اداری که از تهویه مطبوع مرکزی در سیستم خنک کاری خود بهره می‌گیرند، کولینگ تاور گالوانیزه نقش اساسی در تکمیل سیکل تبرید تراکمی یا جذبی دارد.
در صنایع بزرگ و کوچک همچون صنایع فولاد، تزریق پلاستیک، صنایع غذایی و لبنی، صنعت چوب و نئوپان، صنعت سیمان و… از این دستگاه به وفور استفاده می‌گردد.
همچنین کولینگ تاور گالوانیزه یکی از اجزای اصلی سیکل برودت به شمار می آید. برج های خنک کننده گالوانیزه در این صنایع اغلب از نوع مداربسته، با بکارگیری کویل برودتی آهنی، مسی و استیل استفاده می کنند. برجهای گالوانیزه مداربسته عمدتاً با کمک از یک سیکل پاششی کمکی ادیاباتیک با توجه به اصول ترمودینامیک به خنک‌ کردن آب در گردش سیستم کمک بسزایی می‌کنند.

 دمـاتجهیــز؛ بهترین قیمت ها و برند های تجهیزات تأسیسات ساختمان 

مزایای برج خنک کننده گالوانیزه

مزایای برج خنک کننده گالوانیزه عبارتند از:

 • قابلیت جابجایی آسان، مونتاژ و نصب در محل های مختلف
  عدم رشد جلبک به دلیل ساختار فلزی بدنه با ورق های پوششی
  امکان تولید در سایز ها و اندازه های مختلف
  عدم نیاز به قالب پیش ساخته در تولید قطعات
  امکان اتصال قطعات بدنه به صورت جوشی یا پیچ و مهره ای
  بازسازی و احیای آسان بدنه پس از عمر مفید با تعویض آسان ورقهای بدنه و

 

برج خنک کن فلزی چه مزیتی نسبت به دیگر انواع کولینگ تاور دارد؟

امروزه بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان  فن کولینگ تاور صنعتی همانند چیلر ، هواساز و ایرواشر از استراکچر فلزی در ساخت تجهیزات برودتی استفاده می نمایند. کولینگ تاور یا برج خنک کن به دلیل پاشش دائمی آب و تماس آن با سطح بدنه برج در معرض تخریب و اکسیداسیون با آب قرار دارد. بکارگیری بدنه فلزی در ساخت فقط با رعایت پوشش ضد رطوبت یعنی گالوانیزه (hot deep galvanized steel) امکان پذیر است.

 ورق گالوانیزه بکار رفته در بدنه کولینگ تاور موجب افزایش عمر مفید دستگاه در برابر تخریب نور خورشید خواهد گردید. علاوه بر مقاومت بالای بدنه گالوانیزه در برابر تابش اشعه ماورا بنفش خورشید این تجهیز معمولاً کمتر دچار تخریب تشتک در برابر وزن آب و رسوب گرفتگی خواهد داشت. امروزه بسیاری از تولیدکنندگان برج خنک کننده تولید فلزی این دستگاه را از مدار کاری خود خارج نموده اند و از فایبرگلاس در جایگزینی این تجهیز بهره می جویند.

مزایا اصلی برج خنک کن گالوانیزه فلزی نسبت به بتنی 

 • قابلیت جابجایی آسان و نصب در محل های مختلف
 • عدم رشد جبلک همانند برج های خنک کننده بتنی به دلیل ساختار بدنه فلزی با ورق های پوششی 
 • استفاده از عایق صدا در بدنه جهت کاهش صدای پروانه و ریزش آب برای نصب  در محیطهای ساکت و آرام
 • وزن سبک و قابلیت تولید و مونتاژ در محل با کمترین میزان ساخت و تولید در ظرفیت های بالا در قیاس با نوع بتنی 
 • عدم ورود ذرات معلق بتنی به مسیر آب گردشی و افزایش میزان املاح موجود در آب در استخرهای بتنی 
 • خنک کاری مطلوب آب در فصول مختلف به واسطه عایق حرارتی در دفع گرمای تابشی خورشید 

 مزایای برج خنک کننده فلزی نسبت به فایبرگلاس

 • امکان تولید در سایزها و اندازه های مختلف 
 • عدم نیاز به قالب پیش ساخته فایبرگلاس جهت تولید قطعات
 • امکان تولید قطعات بدنه به صورت جوشی یا پیچ و مهره ای در هر ابعاد وابسته به انواع ظرفیت های گوناگون مطابق درخواست 
 • تولید در کمترین زمان ممکن و مونتاژ با بالاترین میزان دقت 
 • عدم وجود شستکی و نشتی در تشتک فلزی در مقایسه با فایبرگلاس و مشکلات این چنینی 
 • بازسازی و احیای آسان بدنه پس از گذران عمر مفید با تعویض آسان ورقهای بدنه 

برج خنک کننده گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد؟

پاسخ به این سوال امروزه با پیشرفت تکنولوژی مشهود گردیده است و کمتر کسی است که کاربری عمومی این تجهیز را در خنک کاری چیلر موتورخانه مشاهده نکرده باشد. بسیاری از کولینگ تاورهای فلزی امروزه با هدف خنک سازی چیلرهای تراکمی و جذبی کاربرد فراوانی پیدا کرده اند. در بیشتر ساختمانهای تجاری و اداری مهم که از تهویه مطبوع مرکزی در سیستم خنک کاری خود بهره می جویند،کولینگ تاور گالوانیزه نقش اساسی در تکمیل سیکل تبرید تراکمی یا جذبی دارا است

در صنایع بزرگ و کوچک کشور ایران همچون صنایع فولاد، تزریق پلاستیک، صنایع غذایی و لبنی، صنعت چوب و نئوپان، صنعت سیمان و امثال مشابه بر ج خنک کن فلزی یکی از ارکان اصلی سیکل برودت به شمار می آید. برج های خنک کننده فلزی در این صنایع اغلب از نوع مداربسته با بکارگیری کویل برودتی آهنی یا مسی و استیل هدف اصلی خنک سازی سیال آب  را عهده دار هستند. برجهای گالوانیزه مداربسته عمدتاً با کمک از یک سیکل پاششی کمکی ادیاباتیک با توجه به اصول ترمودینامیک به خنکتر کردن آب کمک بسزایی می نمایند

روشهای ساخت و تولید برج خنک کن گالوانیزه 

مهمترین بخش در ساخت کولینگ تاور فلزی با بدنه ورق گالوانیزه یا استنلس استیل تولید قطعات بدنه همانند تشتک، لوورها، فن استک و یا پنلها می باشد. گیوتین ورقهای فارسی بر، خمکاری ورقهای ضخیم و نازک، CNC بخش های مختلف دایروی همانند فن دک از مهمترین بخشهای تولید قطعات پیش ساخته بدنه کولینگ تاور فلزی قلمداد میگردد. دقت ابزاری همانند CNC بسیار بالا بوده و اگر سوراخ کاری موجود در پنلها یا تشتک نیز توسط دستگاه های مخصوص انجام گیرد کیفیت پایانی محصول بسیار عالی و مطلوب خواهد بود

بخش دیگر در تولید برج خنک کننده گالوانیزه ساخت اجزای مختلف فن استک همانند پروانه فلزی، پکینگ مدیا یا سطوح خنک کننده، کویل برودتی، قطره گیر و نازلهای دوش آب به حساب آمده است. بسیاری از دیگر فرآیندهای تولید قطعات جانبی برج خنک کن توسط دستگاه های تزریق پلاستیک، اکسترودر، دستگاه ریخته گری و تراشکاری انجام میپذیرد. خروجی مرحله آخر تولید پس از ساخت اجزای تشکیل دهنده برج خنک کننده، مرحله اسمبل یا مونتاژ میباشد.

لازم به ذکر است که Quality control یا عملیات QC پلان پس از انجام هر مرحله اجرایی و امری اجتناب ناپذیر است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مقالات مفید سایت شرکت فنی و مهندسی دماگستر میتوانید از پنل زیر به صفحات مرتبط هدایت شوید

دکمه بازگشت به بالا