دلایل جذابیت دبی برای سرمایه گذاران

روش‌های سرمایه گذاری در دبی دریافت ویزای امارات

کشور امارات از نظر اقتصادی شرایط بسیار خوبی دارد و به همین دلیل سرمایه گذاری در دبی می‌تواند بسیار سودآور باشد. در ادامه درباره شیوه‌های سرمایه گذاری در دبی و کشور امارات صحبت می‌کنیم.

امارات در سال‌های اخیر از نظر اقتصادی رشد خوبی داشته و شرایطی عالی را برای سرمایه‌گذاری‌ خارجی پدید آورده است. اقدامات دولت امارات باعث شده تا سرمایه‌گذاران انگیزه بالایی برای ورود به حوزه‌های مختلف در این کشور داشته باشند. قوانینی که در این زمینه وجود دارند، هیچ مانع یا دردسری را برای خارجی‌ها ایجاد نمی‌کنند و همین موضوع باعث شده که آنها بتوانند به راحتی سرمایه خود را به امارات منتقل کنند و انتظار کسب سود داشته باشند. در ادامه خواهیم گفت که چه روش‌هایی برای سرمایه گذاری در دبی و کشور امارات وجود دارند و چطور می‌توان ویزای این کشور را دریافت کرد. اما قبل از آنکه به معرفی این روش‌ها بپردازیم، بهتر است با برخی از مهمترین مزیت‌های سرمایه گذاری در دبی آشنا شویم.

مزایای سرمایه گذاری در امارات کدامند؟

سرمایه گذاری در امارات مزایای فراوانی برای افراد خواهد داشت. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود تا افراد خارجی تصمیم بگیرند سرمایه خود را در امارات صرف کنند، داشتن رشد اقتصادی بالای این کشور است. امارات در سال‌های اخیر نشان داده که رشد اقتصادی پرسرعتی دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا هرگونه سرمایه‌گذاری در این کشور با سود همراه شود. از سوی دیگر این کشور ثبات اقتصادی و سیاسی خوبی هم دارد و امنیت قابل قبولی را برای حفظ سرمایه‌ افراد فراهم کرده است.

اما یکی دیگر از دلایل عمده استقبال از سرمایه گذاری در امارات، عدم دریافت مالیات از اکثر کسب و کارها و سرمایه‌گذاری‌های خارجی است. بدین ترتیب افرادی که در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند بدون پرداخت مالیات به دولت امارات، سود مناسبی را برداشت کنند. دولت نه‌تنها زمینه‌های سرمایه‌گذاری را تسهیل کرده، بلکه تنوع قابل توجهی را در اقتصاد رقم زده است.

سرمایه گذاری در دبی می‌تواند امکان اقامت در این شهر پیشرفته و زیبا را برای افراد فراهم کند و این شاید دلیل اصلی باشد که بسیاری از سرمایه‌گذاران از سراسر جهان، به این شهر جذب می‌شوند. علاوه بر همه این موارد، هزینه‌های گمرکی پایین هم یکی دیگر از مزایایی است که باعث تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود. حتی در برخی از مناطق آزاد کشور امارات، نیازی به پرداخت هزینه‌های گمرک وجود ندارد.

بهترین سرمایه گذاری در دبی |حداقل سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی

یکی از اصلی‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور امارات، است. بازار املاک و مستغلات در امارات و به‌خصوص در شهر دبی، هر ساله داغ‌تر می‌شود. بنابراین خرید ملک در آنجا می‌تواند یک تصمیم کاملا منطقی و سودآور باشد. سیستم مالیاتی منصفانه و کیفیت بالای ساخت و سازها در امارات باعث شده که حتی سرمایه‌گذاران اروپایی و آمریکایی به بازار املاک در این کشور جذب شوند.

خارجی‌ها می‌توانند در نقاط خاص و تعیین شده‌ای از شهر دبی و کشور امارات، اقدام به خرید ملک کنند. این ملک باید نوساز بوده و حداقل ارزشی معادل یک میلیون درهم داشته باشد. به این ترتیب افراد می‌توانند بدون دردسر خاصی، هم اقامت امارات را به دست آورند و هم یک سرمایه‌گذاری مطمئن در این کشور داشته باشند. اقامتی که از این طریق به فرد تعلق می‌گیرد، دو یا سه ساله خواهد بود، اما اگر مبلغ سرمایه‌گذاری بیشتر شود (حداقل 5 یا 10 میلیون درهم) مدت اقامت موقت نیز می‌تواند افزایش یابد. البته این اقامت موقت قابل تمدید است و پس از پایان این مدت، می‌توان برای تمدیدش اقدام کرد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دبی

یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در دبی که متقاضی زیادی هم دارد، ثبت شرکت در این شهر یا سایر شهرهای کشور امارات است. دبی جزء مناطق آزاد در امارات محسوب می‌شود، بنابراین افراد می‌توانند با ، مالکیت صددرصدی کسب و کار خود را داشته باشند. یعنی لازم نیست برای شرکت خودتان در دبی، یک شریک محلی هم داشته باشید. البته در برخی دیگر از شهرهای امارات، داشتن شریکی محلی برای ثبت شرکت الزامی است.

با ثبت شرکت در امارات و شهر دبی، می‌توانید اقامت موقت این کشور را به دست آورید و حتی همسر و فرزندان‌تان را همراه خود به آنجا ببرید. تمدید مدت اقامت نیز از این طریق کار دشواری نیست. با ثبت شرکت در امارات نه‌تنها یک سرمایه‌گذاری سودآور را در این کشور شروع می‌کنید، بلکه رفاه و سطح زندگی بهتری را برای خانواده خود رقم می‌زنید.

سرمایه گذاری در امارات از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری

افراد با خرید سهام و اوراق قرضه در دبی می‌توانند اقامت امارات را به دست آورند. البته افراد برای این کار باید دارای سن قانونی (حداقل 21 سال) باشند. سرمایه‌گذاری در بازار سهام دارای پیچیدگی‌های خاص خودش است و نیاز به دانش زمینه‌ای در این حوزه دارد. البته با توجه به ثبات اقتصادی که کشور امارات دارد، هرگونه سرمایه‌گذاری در بازار سهام در این کشور، در بلند مدت می‌تواند با سود همراه باشد. برای سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق قرضه، افراد باید یک حساب معاملاتی نزد یکی از صرافی‌های دبی باز کنند. سپس به فرد یک شماره سرمایه‌گذاری تعلق می‌گیرد که با آن می‌تواند در بازار معامله کند.

سرمایه گذاری در امارات از طریق کارآفرینی

دولت امارات از هر کارآفرین خارجی که برنامه اقتصادی کامل و قابل قبولی داشته باشد، برای راه‌اندازی کسب و کارش در خاک این کشور حمایت می‌‌کند. بنابراین شما با یک طرح اقتصادی دقیق و کامل، می‌توانید اجازه اقامت و شروع کسب و کار خود در امارات را به دست آورید. البته کارآفرینی در حوزه‌های مختلف دارای قوانین متفاوتی است، اما به‌طور کلی برای اینکه بتوانید برنامه کارآفرینی خود را در کشور امارات راه‌اندازی کنید، به حداقل مبلغ 500 هزار درهم به عنوان سرمایه‌گذاری اولیه نیاز خواهید داشت.

برخی از دلایل جذابیت دبی برای سرمایه گذاران:

 • ثبات اقتصادی و سیاسی امارات سبب ایجاد تأثیرات مثبت روی این شهر می شود.
 • ثبت شرکت در دبی خیلی سریع و آسان است که یکی از مهم ترین جنبه هایی است که توسط سرمایه گذاران خارجی نقل شده است.
 • دبی یکی از ثروتمند ترین شهرهای جهان است و زندگی با کیفیت خوب و با استاندارد های بالا را ارائه می دهد.
 • دبی یکی از قطب های تجاری اصلی در خاورمیانه وشورای همکاری خلیج فارس است.
 • دبی دارای یکی از چشم گیر ترین زیر ساخت های جهان از نظر جاده سازی و راه های هوایی و تکنولوژی حمل و نقل است، مترو دبی طولانی ترین شبکه مترو بدون راننده در جهان است است.
 • موقعیت مکانی دبی؛ امارات متحده عربی در مکانی بسایر استراتژیک روی نقشه جهان قرار دارد ، و یک فاصله تقریبا 6 ساعته از شهر های بزرگ شرق و غرب دارد و به عنوان یک مرکز شناخته می شود ؛ دبی به راحتی قابل دسترسی است و پرواز های مستقیم از تمام شهر های بزرگ جهان دارد.
 • سرمایه گذاران و کارمندان دارای یک مهارت خاص می توانند ویزای اقامت 10 ساله دریافت کنند.
 • متعهد شدن به چنین گزینه ای برای اقامت طولانی مدت، میزان اطمینان دبی به سرمایه گذاری را نشان می دهند ، و نشان می دهد که سرمایه گذاری در شهر در نهایت چه قدر مطمئن است.
 • دبی بسیار امن است و نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و آن را به مکانی مناسب برای خانواده ها و افراد ثروتمند تبدیل می کند.
 • دبی یکی از بالاترین سود های اجاره را ارئه می دهد، در مقایسه با مقاصد جهانی مالکیت ، هزینه خرید در دبی کمتر است درحالی که بازده اجاره بیشتر است.
 • یکی از نقاط قوت دبی نسبت به شهر های مهم دیگر در جهان سیستم مالیاتی آن است
 • با وجود تغییرات اعمال شده بر سیستم مالیاتی در دو سال اخیر، مانند وضع مالیات بر ارزش افزوده، و مالیات غیر مستقیم همچنان انتخاب دبی برای سرمایه گذاری با توجه به سیتم مالیاتی آن انتخابی مناسب است.
 • کلام آخر
 • کشور امارات شرایط ایده‌آلی را برای همه سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده و همین موضوع باعث شده که این کشور به قطب اقتصادی در منطقه خاورمیانه تبدیل شود. دولت امارات به سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان می‌دهد که با ورود سرمایه‌های خود به این کشور، می‌توانند سود خوبی را کسب نمایند. روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در دبی و امارات وجود دارند که هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. شاید ساده‌ترین راه برای سرمایه گذاری در امارات خرید ملک در این کشور باشد. همچنین با ثبت شرکت می‌توان به راحتی و بدون دردسر خاصی، اقامت امارات را به دست آورد.
 • مسلما سرمایه گذاری در امارات یا هر کشور دیگری، با توجه به قوانین خاص آنجا برای اتباع خارجی می‌تواند با پیچیدگی‌ها و چالش‌هایی همراه باشد. به همین دلیل همواره توصیه می‌کنیم که قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در دبی یا امارات، حتما با یک وکیل مجرب و باسابقه در این حوزه مشاوره داشته باشد.

به نقل از:

shuraa یا شوری

RegistrationWala

دکمه بازگشت به بالا