ویژگی های پارتیشن بندی محیط اداری

پارتیشن اداری چه خصوصیات و ویژگی های باید داشته باشد؟

پارتیشن اداری در دنیای مدرن امروز، نه تنها کمک می‌ کند از انرژی و فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، بلکه در زیباسازی محیط نیز نقشی اساسی دارد. در حال حاضر با توجه به پیشرفت های انجام شده، انواع مختلفی از پارتیشن ها اعم از تک جداره، دو جداره، تمام شیشه و حتی ام دی اف و نیمه ام دی اف به بازار معرفی شده است. اینکه کدام یک از آنها را انتخاب می کنید، کاملا به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد.

در لغت پارتیشن را تیغه، جدا کردن و حد فاصل معنا می کنند. درواقع همان دیوارهایی که اتاق کارمندان را از یکدیگر جدا کرده و در بخشی از محیط کار برای انجام فعالیت خاصی قرار می دهند. به این ترتیب کارمندان با قرارددادن پارتیشن ها از شر رفت و آمدهای رخ داده در اداره در امان خواهند بود و هیچگونه مزاحمتی در حین انجام کار به سراغ آنها نخواهد آمد. اما برای اینکه از این محصول به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، نیاز است تا نسبت به پارتیشن های اداری و انواع آن اطلاعات کامل تری داشته باشید. از همین رو توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید، زیرا در نظر داریم توضیحاتی را در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

پارتیشن های اداری چه مزایایی دارند؟

امروزه با توجه به فراگیر بودن استفاده از پارتیشن ها، دیگر کسی حتی به روش های قدیمی تر و سنتی تقسیم بندی فضا فکر نمی کند. اما سوال اینجاست؛ چه چیزی باعث شده پارتیشن اداری تا این اندازه محبوب شود؟

امکان استفاده از نور طبیعی

یکی از مهم ترین عواملی که باعث می شود محیط کار شاداب تر باشد، و حتی نحوه عملکرد و فعالیت کارکنان را تحت تاثیر خود قرار دهد، بهره گیری از نور طبیعی است. نور خورشید با خاصیت انرژی بخشی زیاد خود به افراد نشان می بخشد. پارتیشن ها نیز در مدل های مختلف امکان عبور نور را می دهد و محیطی آرامش بخش را به افراد هدیه می دهد.

جلوه های زیبا و متنوع

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که سرعت پیشرفت دانش بشر و میزان خلاقیت آن در صنایع به طور قابل چشمگیری افزایش یافته است. از همین رو خیلی دور از انتظار نخواهد بود اگر بخواهیم انواع مختلفی از کالا و محصولات را پیدا کنیم. این مسئله حتی در رابطه با پارتیشن های اداری نیز صدق می کند. به عنوان مثال؛ پارتیشن شیشه ای موجود در بازار با ویژگی ها و ظاهر متنوع و متفاوت خود، میتواند محیطی کاملا زیبا را برای افراد فراهم آورد. چه بسا که بهره گیری از آن از لحاظ دکوراتیو نیز میتواند تاثیرگذار باشد.

مقرون به صرفه

اگر مزایای پارتیشن های اداری را مورد بررسی قرار دهید، به سادگی درک خواهید کرد که هزینه ابتدایی خرید پارتیشن اداری، با توجه به مزایایی که از خود بروز می دهند، بسیار مقرون به صرفه است. پارتیشن ها نیز همچون دیوار، پس از نصب به رنگ کاری احتیاج دارند و همین ظاهر ساده آنهاست که باعث شده طرفداران زیادی به سراغ استفاده از آن بروند.

عدم کهنگی

به خوبی می دانید؛ دیوارها پس از چندسال نیاز به ترمیم و رنگ کاری مجدد دارند. اما خوشبختانه پارتیشن اداری به مراتب در شرایط راحت تری نگهداری می شود. با توجه به اینکه پارتیشن ها هیچگونه گرد و غباری را به خود جذب نمی کنند، پس نیاز کمتری به نظافت و تمیزکاری دارند. از طرفی پارتیشن های شیشه ای به واسط دوام بالاتر خود، از کهنگی و فرسایش در امان خواهند ماند.

عایق صدا

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، پس خیلی عجیب نخواهد بود اگر بگوییم پارتیشن اداری همچون عایق صدا عمل کرده و به شما اجازه برگزاری جلسات بسیار مهم، کنفرانس های حساس و… را می دهد. درواقع پارتیشن ها با تقسیم بندی بسیار عالی خود از ایجاد آلودگی های صوتی جلوگیری کرده و محیطی نسبتا آرام را برای کارمندان به وجود می آورند. چه بسا که با این کار بهره وری افراد به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند.

در این بخش به طور کامل با مزایای پارتیشن اداری آشنا شده اید. اما همواره گفته شد که در دنیای کنونی انواع مختلفی از پارتیشن ها در بازار موجود است. آیا فکر نمی کنید که برای خرید و نیازسنجی در ابتدا باید نسبت به ویژگی های هر کدام اطلاعات کاملی بدست آورید؟ در ادامه به این مسئله اشاره خواهیم کرد.

انواع پارتیشن اداری کدام اند؟

همانطور که گفته شد؛ امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم. دنیایی که هر لحظه برای داشتن یک زندگی ساده تر، راهکارهای تازه ای را پیش روی ما میگذارد. این مسئله در رابطه با پارتیشن های اداری نیز صدق می کند. مدیران و صاحبان سرمایه امروزه به این درک رسیده اند که هر چه محیط امن تر، آرام تر و دلنشین تری را برای کارمندان خود فراهم آورند، بازدهی آنها افزایش پیدا می کند و در نتیجه کار بهتری را ارائه می دهند. حال بیایید انواع پارتیشن ها را بشناسید.

پارتیشن شیشه ای

منظور از پارتیشن شیشه ای؛ همان دیواری‌ است که به تفکیک فضای داخلی ساختمان می پردازد. هر چند که کاملا از جنس شیشه است! این نوع از پارتیشن ها از نظر ظاهری و کیفی بسیار مناسب بوده و البته دارای عایق صدا نیز می باشند. چه بسا که اگر براساس قوانین حفاظت آتش نشانی ساخته شده باشند، نه تنها از ظرافت بالایی برخوردارند بلکه در موقعیت های حساس نیز دچار آسیب نمی شوند.

با بهره گیری از پارتیشن شیشه ای، بازتاب نور در بهترین شرایط صورت خواهد گرفت و وسعت دید افراد افزایش خواهد یافت. با این حال وجود مزایای دیگری همچون نصب آسان، قابلیت نصب مجدد، هزینه بسیار پایین و مقاومت در برابر ضربات ناشی از تردد افراد باعث شده افراد از آن به عنوان گزینه اصلی نصب پارتیشن ها یاد کنند.

جالب اینجاست که پارتیشن های شیشه ای خود نیز به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند؛ که پارتیشن شیشه ای فریم لس از جمله آنهاست. برای اینکه در انتخاب شیشه پارتیشن اداری خود بهترین عملکرد را داشته باشید، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه نمائید. کارشناسان و متخصصان سایت آماده اند تا اطلاعات دقیق و کاملی را در اختیار شما قرار دهند.

انواع پارتیشن اداری |انواع پارتیشن بجای دیوار

پارتیشن آلومینیومی

 همانطور که از اسمش پیداست؛ این نوع از پارتیشن ها از جنس آلومینیوم بوده و به جهت بهینه سازی محیط مورد استفاده قرار میگیرد. از طرفی اگر نگاهی به آمار بیاندازید متوجه خواهید شد که پارتیشن آلومینیومی در طی سال های گذشته بیشترین تنوع ظاهری را در حین خرید پیش روی مخاطبان خود قرار داده که این خود آمار قابل توجهی بوده و حاکی از اهمیت بالا و پرطرفدار بودن این نوع از پارتیشن ها در میان علاقمندان است.

اگر می خواهید یک حریم خصوصی کامل را در اختیار داشته باشید، به طور قطع پارتیشن های آلومینیومی بهترین گزینه ای هستند که پیش روی شما قرار دارند.

پارتیشن ام دی اف

ام دی اف را باید یکی از فرآورده های چوبی بدانید که نوعی تخته فیبر بوده و به روش خشک تولید می شود. از طرفی شما برای زیبایی بیشتر میتوانید از روکش بر روی آنها استفاده کنید و هیچ محدودیتی پیش روی شما نیست. چه بسا که این روزها روکش هایی بسیار متنوع، در طرح ها و رنگ ها و حتی کاربردهای مختلفی در بازار موجود است که به دوام محصول کمک شایانی می کند. با این تفاسیر خیلی دور از انتظار نیست اگر بخواهیم از آنها در پارتیشن های اداری استفاده کنیم! پارتیشن ام دی اف اداری با خصوصیاتی که ارائه می دهد درواقع به جایگاه بالایی رسیده است! این خصوصیات عبارتند از:

  • برخورداری از وزن مناسب
  • امکان ساخت در وزن، ضخامت و ابعاد دلخواه
  • دارا بودن خصوصیات فیزیکی و مکانیکی بالا
  • سطح بسیار صاف و متراکم
  • شکل پذیری بالا و لبه های صاف بسیار دلچسب
  • واکنش پذیری در ماشین کاری، سنباده زنی و ابزارخوری

با وجود تمامی این خصوصیات آیا فکر نمی کنید پارتیش ام دی اف یکی از بهترین گزینه های روی میز برای نصب در محیط کاری تان به حساب می آید؟ اما منظور از پارتیشن اداری تک جداره و دو جداره ام دی اف چیست؟ در ادامه شرح خواهیم داد.

پارتیشن اداری تک جداره و دو جداره

پارتیشن ام دی اف تک جداره و پارتیشن ام دی اف دو جداره، از جمله انواع مدل های پارتیشن موجود در بازار است که افراد با توجه به نیاز خود میتوانند به سراغ خرید آنها بروند. در این میان اما کافیست که بدانند؛ ضخامت ام دی اف های موجود در پارتیشن هاست که تک جداره و دو جداره بودن آن را مشخص می کند. به عنوان مثال؛ پارتیشن های تک جداره را با قطر 10 سانتی متر می سازند. این قطر باعث می شود تا نیاز آن به هرگونه اتصال به سقف برطرف شود زیرا ایستایی کاملی خواهد داشت. از طرفی زیبایی و هارمونی مناسبی را به محیط نصب شده می بخشد.

پارتیشن های دوجداره اما کمی متفاوت است زیرا نوارهای PVC در لبه های آن عایق کاری شده که از ارتفاع کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا سقف برخوردار است. اینکه کدام یک از این ارتفاع ها را انتخاب کنید کاملا به نیاز شما بستگی دارد. این مسئله در رابطه با پارتیشن شیشه ای دوجداره نیز صدق می کند.

از همین رو توصیه می شود قبل از خرید پارتیشن شیشه ای تک جداره و دو جداره حتما نیازسنجی درستی را صورت دهید. درواقع انتخاب اینکه کدام یک از پارتیشن ها مناسب شماست، کمی سخت به نظر می رسد اما مشورت و درمیان گذاشتن موضوع با آن دسته از متخصصانی که سال ها در این حوزه فعالیت داشته و به تجارب بالایی رسیده اند کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نکاتی برای نصب پارتیشن های اداری

دفاتر کار طی چندین دهه گذشته توانسته زندگی انسان ها را تحت سلطه خود در آورد. این دفاتر مکعبی شکل اگر نتواند نیاز کارمندان را برطرف کند و حالات روحی مناسبی را برایشان فراهم آورد، قطعات تبعات جبران ناپذیری را از خود به جای میگذارد. پس انتخاب یک محصول مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد. با این حال اما تاکنون فکر کرده اید؛ نصب پارتیشن اداری خود دارای مراحل مختلفی بوده و نکات قابل توجهی را شامل می شود؟

دنیای امروز به شکلی دیوانه کننده برای سلامتی و ایمنی اهمیت قائل است. اما دلایل بسیار خوبی هم برای این مقدار از اهمیت دادن وجود دارد. زیرا صدمات احتمالی ناخوشایند میتواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. از همین رو برای نصب پارتیشن دلخواه خود حتما به نکات زیر توجه فرمائید.

نوع پارتیشن را مشخص کنید

شما نه تنها باید نوع دلخواه پارتیشن ( شیشه ای، آلومینیومی و ام دی اف ) را مشخص کنید. بلکه پارتیشن تک جداره و دوجداره را نیز باید تعیین نمائید. این مسئله تاثیر بسزایی در تصمیم گیری های نهایی و همچنین قیمت پارتیشن اداری خواهد داشت. تردیدی نیست که در برخی از محیط های اداری، به دلیل امنیت و نیاز به محرمانه بودن، داشتن دیوار پارتیشنی مات ترجیح داده می شود. اما گاهی با شیشه سکوریت نیز میتوانید مسئله را حل کنید.

مراقب شیشه باشید!

پارتیشن شیشه ای یک محصول عالی است و به همین دلیل محبوبیت دارد. با این حال، گاهی اوقات آنها خیلی خوب به نظر می رسند، در نهایت مردم به سمت خرید آنها میروند. اما در مرحله نصب باید به محل قرار گیری آن توجه شود. زیرا نمیتوانید تصور کنید که اگر مردم از یک مکان به مکان دیگر در یک دفتر شتابزده باشند چه اتفاقی رخ خواهد داد. این مسئله خصوصا زمانی که شیشه ها تمیز و در بهترین شرایط هستند به وضوح قابل لمس است.

یک مسیر روشن به سمت خروجی بگذارید

باید اطمینان حاصل کنید در حین نصب پارتیشن اداری شما راهی برای فرار به سمت خروج تعبیه شده است. قابل درک است که برای تهیه پارتیشن دفتر خود هیجان داشته باشید. یا حتی مسیری آسان را برای رسیدن به سرویس بهداشتی تعیین کنید. اما همیشه اولین و آخرین فکر شما باید به سمت خروجی معطوف باشد. در هر گونه نوسازی دفتر ریسک نکنید و با متخصصان مشورت کنید. کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا