جامعه و خانوادهکسب و کار ویژه

محل نصب سازه تلویزیون شهری

تلویزیون شهری در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

تلویزیون شهری ای اس آی لایت به سادگی به نمایشگرهای بزرگی گفته می‌شود که برای نمایش محتوای دیجیتال و متحرک به کار برده می‌شوند. در بسیاری از مؤسسات، شرکت‌ها و اماکن تجاری از تلویزیون‌ شهری در محیط داخلی برای کاربردهای برندسازی، تبلیغات، و به‌خصوص اطلاع‌رسانی استفاده می‌شود. این دسته از تلویزیون‌های شهری بر اساس قوانین و مقررات تابلوهای تبلیغاتی محسوب نمی‌شوند و برای استفاده از آن‌ها به مجوز یا مراحل خاصی نیاز نیست.

اما وقتی بحث از تلویزیون شهری می‌شود قبل از هر چیز تلویزیون‌های شهری فضای باز در میادین و معابر شهری مورد نظر هستند. نصب و بهره‌برداری این نوع از تلویزیون‌های شهری به مراحل قانونی مشخصی نیاز دارد که در شهرداری و زیر نظر سازمان زیباسازی شهرداری طی می‌شوند. همچنین محتوا یا تصاویری که در آن‌ها نمایش داده می‌شود لازم است از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تأیید قرار بگیرد.

برای خرید تلویزیون شهری لطفا کلیک کنید.

آیا اجاره تلویزیون شهری نیاز به اخذ مجوز قانونی دارد؟

ساخت پایه تلویزیون شهری و نصب آن به مراحل اداری و قانونی نسبتاً پیچیده‌ای نیاز دارد که طی کردن آن برای برندها و مؤسسات تجاری، به‌خصوص آن‌هایی که چندان ارتباطی با فرایندهای ساخت و ساز شهری ندارند، خیلی هم ساده نیست. شرکت‌های تبلیغاتی با درک کاربردها و جذابیت‌های تلویزیون شهری درگیر این فرایندهای اداری می‌شوند تا در نهایت بتوانند از تلویزیون‌های شهری با قابلیت‌های بالای تبلیغات و برندسازی بهره‌برداری کنند.

 به تنهایی نیاز به اخذ مجوز قانونی ندارد. اگر بخواهید در یک محیط داخلی، برای برگزاری یک رویداد جمعی یا موارد مشابه از تلویزیون شهری استفاده کنید، کافی است آن را اجاره کرده و در محل مورد نظر نصب کنید. اما اگر برای کاربردهای تبلیغاتی بخواهید تلویزیون شهری اجاره کنید، لازم است قبل از پخش و نمایش تبلیغات، محتوای آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأیید شود و مجوز پخش دریافت کند.

نصب پایه و رعایت قوانین و مقررات نصب تلویزیون شهری قبل از اجاره شدن باید انجام شده باشد و برای اجاره تلویزیون شهری نیازی به طی کردن این مراحل وجود ندارد. قبل از اجاره کردن تلویزیون شهری در معابر شهری لازم است از داشتن مجوز و رعایت قوانین و مقررات نصب تلویزیون شهری اطمینان حاصل کنید تا بعد از شروع بهره‌برداری از آن با هیچ مشکلی مواجه نشوید.

مجوز پخش محتوای تبلیغاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای پخش محتوای تلیغاتی تصویری و ویدیویی لازم است این محتوا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرد و توسط سازمان زیباسازی شهرداری مورد تأیید قرار بگیرد. شرکت‌ها و برندهایی که برای پخش محتوای تبلیغاتی اقدام به اجاره تلویزیون شهری می‌کنند معمولاً پخش تبلیغات را به شرکت مجری یا تبلیغاتی واگذار می‌کنند. بیشتر شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اجاره تلویزیون شهری و مجریان تبلیغاتی فرایند دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به عهده می‌گیرند و معمولاً لازم نیست برندی که قصد نمایش تبلیغات دارد برای دریافت مجوز مستقیماً وارد عمل بشود.

شرکت‌های تبلیغاتی اما در هنگام بستن قرارداد با برندها و شرکت‌هایی که تلویزیون شهری اجاره می‌کنند قید می‌کنند که مسئولیت هر نوع ادعایی در مورد محتوای نمایشی متوجه شرکت اصلی می‌شود و آن‌ها از این بابت هیچ نوع مسئولیتی نخواهند داشت. با این حساب برای اجاره تلویزیون شهری و پخش تبلیغات در آن نیازی به گرفتن هیچ مجوزی ندارید و برای این کار کافی است یک شرکت تبلیغاتی معتبر و مجرب انتخاب کنید.

بهترین شرکت نصب و اجاره تلویزیون شهری

شرکت ای اس آی لایت یکی از معتبرترین برندهای خدمات تلویزیون شهری در کشور است که به شرکت‌ها و برندها در هر اندازه‌ای تلویزیون شهری اجاره می‌دهد. تجربه بالای این شرکت و گستردگی امکانات تلویزیون شهری در آن باعث شده کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگی که می‌خواهند با نمایش محتوای دیجیتال در تلویزیون‌های شهری برندسازی و تبلیغات خود را تقویت کنند، به ای اس آی لایت مراجعه کنند.

تلویزیون شهری، ویدئووال و انواع نمایشگرهای دیجیتال مشخصات متفاوتی دارند که باعث می‌شود هر کدام از آن‌ها کاربردهای متمایزی داشته باشند. ای اس آی لایت با تجربه گسترده در زمینه نصب و اجاره تلویزیون‌های شهری فضای باز و فضای بسته به شرکت‌ها و برندها امکان می‌دهد بدون نیاز به جستجوی راهکارهای مناسب، به راحتی بتوانند بهترین گزینه‌ها با توجه به اهداف تبلیغاتی یا برندسازی خود را پیدا کنند.

در این مطلب با قوانین و مقررات نصب تلویزیون شهری آشنا شدید. تلویزیون‌های شهری در حال حاضر در اولویت سازمان زیباسازی شهرداری‌ها قرار دارند و به همین خاطر قواعدی برای عدم تداخل آن‌ها با تابلوهای تبلیغاتی سنتی تعریف شده است. اجاره تلویزیون شهری برای شرکت‌ها و برندهایی که تمایلی به طی کردن مراحل پیچیده و نسبتاً سخت دریافت مجوزهای ساخت و ساز و اجرای پایه‌های تلویزیون‌های شهری را ندارند، یک راهکار کاملاً مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.

ای اس آی لایت یکی از برندهای معتبر اجاره تلویزیون شهری در کشور است که به شرکت‌ها، سازمان‌ها و انواع کسب‌وکارها امکان بهره‌برداری از تلویزیون‌های شهری با کمترین هزینه ممکن را می‌دهد. اجاره تلویزیون‌های شهری در معابر عمومی یکی از جدیدترین و موثرترین راهکارهای تعامل با مخاطبان هدف برندهای گوناگون است. ای اس آی لایت با تجربه گسترده در این کار، به خوبی می‌تواند به شرکت شما در بهبود عمل‌کرد برندسازی و تبلیغات کمک کند. با دریافت خدمات از ای اس آی لایت دیگر نیازی به بررسی قوانین و مقررات نصب تلویزیون شهری نخواهید داشت چرا که تمام این قواعد در تجربه‌های قبلی ای اس آی لایت کسب شده و حالا در اختیار برند شما قرار دارد.

هزینه اجاره تلویزیون شهری بر اساس مساحت، کیفیت و نوع آن مشخص می‌شود. ای اس آی لایت انواع تلویزیون شهری را در دوره‌های زمانی کوتاه یک روزه، سه روزه و هفتگی اجاره می‌دهد. همچنین اگر به دنبال اجاره بلند مدت تلویزیون شهری برای بهبود عمل‌کرد تبلیغات و برندسازی شرکت خود باشید، ای اس آی لایت با کمترین هزینه به شما امکان می‌دهد برنامه تبلیغاتی خود را عمل کنید. برای مشاوره و آشنایی با گزینه‌های موجودی که بیشتر با انتظارات شما همخوانی دارند، همین حالا با ای اس آی لایت تماس بگیرید.

 آموزش ساخت و اصول طراحی سازه (اسکلت بندی )و اجرای تلویزیون شهری (تلویزیون شهری غول پیکر)

در این مقاله به اصول ساخت سازه تلویزیون شهری و نصب پایه تلویزیون شهری به نکاتی آموزشی در ارتباط با ساخت و نصب سازه های عظیم تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر و پایه تابلو روان و تلویزیون شهری میپردازیم که سعی کردیم تجربیات ساخت و طراحی پروژه های تابلو روان و تلویزیون شهری توسط متخصصین مجموعه ای اس آی لایت سازنده تلویزیون شهری و ویدیو وال ال ای دی را برای شما دوستان ارائه کنیم.

یکی دیگر از مواردی که در استفاده و اجرای تلویزیون شهری حاِئز اهمیت است اجراپایه یا استراکچرنصب تلویزیون شهری میباشد که نیازمند تجربه کافی و تخصص میباشد ولی متاسفانه شاهد مواردی از سقوط تلویزیون های شهری و یا بیلبورد های تبلیغاتی و ایجاد خسارت های جبران ناپذیر مالی و جانی در ایران ودیگر کشورها اتفاق افتاده است که غالبا بر اثر عدم محاسبات اصولی وعلمی ویا صرفه جویی در هزینه های پروژه ایجاد می گردد و باعث خسارات جانی ومالی شده است

اصولا یک تلویزیون شهری و یا تابلو روان غول پیکر ابعادی به متراژ 3 متر ارتفاع و 5 متر طول دارد حال ممکن است از این مقدار بزرگتر و یا کوچکتر باشد برای ساخت و اجرا سازه های تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر باید نکاتی را در نظر گرفت. در مجموعه ای اس آی لایت برای ساخت و نصب سازه ، پایه یا استراکچر تلویزیون شهری توسط متخصصین این مجموعه به بسیاری از موارد برای تهیه نقشه ی سازه توجه می گردد که در ذیل به آن اشاره می شود

1-محل نصب تلویزیون شهری 2-ابعاد تلویزیون شهری 3-درجه حرارت محیطی 4-هزینه تخصیص داده شده به سازه تلویزیون غول پیکر 5-امنیت سازه تابلو روان عظیم

ال به شرح هر کدام از این المان ها و تاثیر آن بر شکل گیری سازه تلویزیون شهری می پردازیم:

محل نصب و اجرای تلویزیون شهری:

محل نصب تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر باید حد الامکان در جاهای پر ترافیک و دارای رفت و آمد بسیار باشد.که  میادین شهر ها معمولا برای این کار انتخاب میشوند و شناخت دقیق محل نصب تلویزیون شهری باید مورد بررسی قرار گیرد، نکات حائز اهمیت جهت بررسی محل نصب تلویزیون شهری مانند مقاومت خاک محل نصب ، شدت وزش باد منطقه ، شرایط دمایی و رطوبتی محل مورد نظر از اصلی ترین مواردی می باشد که نیاز به شناخت دقیق و بررسی میدانی دارد.

بهتر است صفحه تلویزیون شهری رو به آفتاب نباشد تا بتوان علی رغم روز دید بودن ماژول تلویزیون شهری استاندارد حداکثر روشنایی را از آن دریافت کرد و حالت سازه تابلو روان بدور از دیواره ها و یا نرده های باشد تا وسیله ای برای افراد سود جو فراهم نگردد. قرار گرفتن سازه تلویزیون شهری در سایه نیز از اولویت های آن می باشد.

در گام بعدی متخصصین پس از نقشه کشی توسط نرم افزارهای دقیق به بررسی ابهامات و نواقص سازه فلزی می پردازند و پس از ارزیابی مقاومت پایه و باقی قطعات به هزینه حدودی مصالح دست می یابند. در مرحله بعد ابعاد وزن و الزامات فوندانسیون مانند صفحه و توزیع وزن را محاسبه می کنند که هر کدام از مراحل بالا نقش کلیدی در جلوگیری از هر گونه حادثه را دارد.

بطور کلی وزن تلویزیون شهری و ابعاد آن در انتخاب اندازه فنداسیون -تعداد پایه ها و انتخاب جنس ستونها همچنین استحکام اسکلت آن موثر میباشد .برای یک تلویزیون شهری به ابعاد 3 در 5 متر با یک پایه یا به اصطلاح منو پل شما نیاز به حفر گودالی به متراژ 1٫5 در 1٫5 متر دارید که البته توصیه ما به شما ساخت پایه تلویزیون شهری یا سازه تلویزیون شهری با دو پایه میباشد زیرا استحکام بنا و میزان تحمل بنای تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر در بادهای با سرعت بالا بسیار بیشتر میشود اما متاسفانه از زیبایی سازه میکاهد.

بعد از حفر فنداسیون نصب ارماتور ها و ریختن بتون نوبت به ساخت اسکلت تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر میرسد. شما میتوانید برای این منظور از قوطی های پروفیل استفاده کنید. که برروی صفحه ستونهایی که در  فنداسیون کار گذاشته ایم نصب میگردد.

ما تعداد شش ستون را برای شما پیشنهاد میکنیم اما اکثر پیمانکاران چهار عدد برای پایه تلویزیون شهری و  یا تابلو روان های غول پیکر استفاده میکنند .در ضمن قطر داخلی پایه باید مناسب برای عبور یک شخص از داخل آن باشد.. همچنین در ارتفاع سازه باید نسبت به عدم عبور برق شهری از بالای سازه توجه نمود تا مشکلی هنگام ساختت سازه برای سازندگان آن پیش نیاید.

درجه رطوبت و حرارت محل اجرا ونصب تلویزیون شهری :

درجه حرارت محیطی برای یک تلویزیون شهری بسیار حائز اهمیت میباشد زیرا منبع تغذیه  تلویزیون شهری استفاده شده در تابلو روان غول پیکر در یک بازه دمایی خاصی کار میکند (بین صفر درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد) لذا در مکان های گرمسیر که در تابستان دمای محیط به 60 درجه سانتیگراد میرسد نیاز به استفاده از کولر های گازی می باشد به اینصورت که درجه خودکار آنرا روی 25 درجه سانتیگراد گذاشته سپس به محض بالا رفتن دمای داخل سازه از 25 درجه کولر گازی بطور اتومات بکار میافتد.ولی در مناطق سرد سیر نیازی به استفاده از کولرهای گازی نمیباشد.

هزینه تخصیص داده شده به سازه تلویزیون شهری غول پیکر :

سازه تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر بسته به هزینه تخصیص داده شده ، به استفاده از کیفیت کامپوزیت ها یا طراحی نمای کامپوزیت و یا استفاده از کرکره برقی به جای درب ورودی و همچنین مقاوم سازی سازه قدرت و برند کولر گازی بکار رفته بستگی دارد. برای تامین برق تلویزیون شهری یا تابلو روان بزرگ نیز میتوانید بسته به بودجه مورد نظر برق سه فاز تامین کنید یا اینکه برق تک فاز با آمپر بالا بگیرید.. همچنین برای محافظت از نوسان ولتاژ تلویزیون شهری یا تابلو روان نیز میتوانید دستگاه استابلایزر و یا یوپی اس بکار برد

امنیت نصب تلویزیون شهری:

یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی سازه تلویزیون شهری و یا تابلو روان های غول پیکر امنیت آن میباشد چه از لحاظ قطعات سخت افزاری وچه نرم افزاری. نحوه دسترسی اپراتور باید بسیار امن باشد. مسئولیت برنامه دهی و تعمیر یا راه اندازی سازه باید به عهده یک شخص خاصی که از سوی ارگان مربوطه صلاحیت تایید شده است باشد و امکان برنامه نویسی از راه دور برای کاربران دیگر نباشد همچنین دارای قفل نرم افزاری باشد تا مورد سو استفاده افراد سودجو از تلویزیون شهری شما نشود.

برای تلویزیون های داخل سالن یا اصطلاحا تلویزیون این دور مراحل بالا تفاوت های جزئی را دارد، اگر چه در فضاهای داخلی بحث وزش باد مطرح نیست اما مهار تلویزیون برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند دارای اهمیت زیادی می باشد. مجموعه   kianLED تخصصی ترین مرکز ساخت و تولید تلویزیون های شهری با کادری مجرب و متخصص آمادگی اجرای انواع سازه های مقاوم جهت نصب انواع تلویزیون شهری این دور و اوت دور را با توجه به سابقه خود را دارا می باشد.

منبع مقاله: absen.com

دکمه بازگشت به بالا