کوره های صنعتی ساخت زغال در کشورهای پیشرفته

زغال ماده ای ساده و سیاه است که با شنیدن نام آن فکر همه به سوی چیزهایی که از سوزاندن چوب به دست می آید جلب می شود. زغال از قدیم الایام یکی از مهمترین چیزهای زندگی بشر بوده و به دلیل استفاده در صنایع مختلف مورد توجه مردم بوده است. جامعه کشورهای پیشرفته با توجه به پیشرفت علم و دانش درساخت و آموزش های تولید زغال، ساخت کوره زغال سنتی و صنعتی بدون دود پیشرفت چشمگیری داشته است.

آموزش ساخت کوره زغال صنعتی |خرید کوره زغال بدون دود

تفاوت کوره سنتی با صنعتی

پیش از این در کشور ما و بسیاری از کشورها تولید زغال در کوره های سنتی انجام می شد و این نوع کوره های مصنوعی در نقاط دور از شهر و نزدیک روستاها با قیمت پایین تولید می شد. و کمترین تجهیزات برای تولید زغال را نیاز داشت از این طریق که با ایجاد سوراخ هایی به ابعاد لازم برای دیوارهای اطراف ، ابتدا از خشت و سپس از آجر نسوز استفاده شد. و زغال را برای مصارف مختلف مردم محلی تامین می کرد. این نوع کوره ها نیازی به صرف هزینه برای تعمیر ندارند و با هزینه اندک می توانید به تولید دلخواه در سط حمورد نظر برسید.

معایب کوره های سنتی نسبت به صنعتی

با توسعه شهرنشینی و گسترش علم و دانش، امروزه تولید سنتی زغال یکی از روش های قدیمی است.

یکی از معایب آن بحث قطع درختان است که به دلیل تخریب طبیعت و تعداد زیاد درختان قطع شده مورد پسند عموم قرار نگرفت.

با توجه به آلودگی های زیست محیطی ناشی از دود و مشکلات تنفسی که برای مردم این منطقه پیش آمده بود، کوره صنعتی به تدریج جایگزین شد.

در این نوع کوره ها، از آنجایی که اتوماتیک نیست نیاز به استحکام و قدرت فیزیکی زیادی دارد.

این کوره ها فاقد تنوع در تولید زغال برای صنایع مختلف بودند و به دلیل استفاده گسترده در صنایع مختلف پاسخگوی نیاز جامعه نبودند.

کوره صنعتی و مزایای آن

این نوع کوره های محفظه ای ، در اشکال و ابعاد مختلف هندسی و به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازارهای خرده فروشی موجود می باشد.

در ساخت این نوع کوره ها از دانش مهندسی ویژه تولید زغال سنگ استفاده می شود که از این نوع کوره ها با قیمت مناسب بسته به مراحل ساخت آنها برای تولید زغال در کشور و کشورهای همسایه استقبال می شود.

مزایای کوره های صنعتی تولید زغال

به دلیل احتراق اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این نوع کوره ها، نسبت به افرادی که از روش های ابتدایی و سنتی تولید زغال استفاده می کنند، ایمنی بیشتری برای افراد شاغل در این صنعت ایجاد می کند.

در این نوع دستگاه ها سرعت تولید زغال بسیار بالاست و می توان با صرف حداقل زمان به حداکثر تولید در این بخش دست یافت.

در این نوع کوره ها به جای چوب از پوسته گردو، پوسته نارگیل و ضایعات چوب فروشگاه های چوب استفاده می شود.

در این نوع کوره های صنعتی، زغال به مقدار زیاد برای مصارف مختلف تولید می شود و با صرف زمان کمتر می توان به حداکثر تولید در این زمینه دست یافت.

در این گونه کوره های صنعتی از سوخت های مختلفی برای بهره برداری از این گونه کوره ها استفاده می شود که باعث بهبود بازار کار برای سایر مشاغل مرتبط با این نوع مشاغل می شود.

در یک کوره صنعتی تولید زغال چوب نسبت به استفاده از کوره های سنتی ضایعات کمتری دارد و البته تولید آن برای تولید کننده بزرگتر و به صرفه تر خواهد بود.

انواع کوره های صنعتی در صورت خرابی قابل تعمیر هستند و سازندگان ضمانت تعمیر آنها را به تولیدکنندگان زغال و استفاده کنندگان از این نوع کوره ها می دهند.

مزیت دیگر این نوع کوره های صنعتی همان طور که گفته شد تولید انبوه است و این تولید انبوه دسترسی آسان به زغال که ماده اولیه مهم در صنایع مختلف است را فراهم می کند و عرضه گسترده این نوع محصول و قیمت مقرون به صرفه آن را در بازارهای فروش را فراهم می کند.

این نوع کوره های صنعتی در مقایسه با کوره های سنتی قابلیت جابجایی و استفاده در مکان های مختلف را دارند

گرما در یک کوره صنعتی از اختلاط سوخت و هوا یا استفاده از برق ایجاد می شود و گرمای باقیمانده از طریق دودکش آزاد می شود. این نوع کوره ها معمولاً بدون بو هستند و گاز تولید نمی کنند.

انواع کوره های صنعتی تولید زغال

این نوع کوره ها به صورت چند منظوره و تک منظوره در بازار موجود می باشند.

کوره چند منظوره تولید زغال

در چنین کوره ای تنوع تولید زغال بیشتر است و از انواع زغال برای تجهیزات الکتریکی و مکانیکی استفاده می شود. با توجه به تولید انواع زغال، با تجهیز این نوع کوره های صنعتی می توان مقدار زیادی تولید با هزینه مناسب انجام داد.

دکمه بازگشت به بالا