عمومیکسب و کار ویژه

چگونه می‌توان یک باغ گیاهان دارویی ایجاد کرد؟

چه حیاط بزرگی داشته باشید، چه بالکن، چه فقط یک پنجره‌، ایجاد باغ گیاهان دارویی یک هدف کاملاً دست یافتنی است. گیاهان تا زمانی که حداقل 6 ساعت نور خورشید و آب فراوان دریافت کنند، رشد خوبی خواهند داشت.

در خارج از منزل گیاهان آفتابی‌ترین مکان را در حیاط یا نرده بالکن دوست دارند، جایی که حداکثر نور خورشید به آنها می تابد. خوب است محل گیاهان و باد را در نظر بگیرید. برخی از گیاهان هستند که می‌توانند توسط باد خراب شوند، بنابراین مکانی آفتابی اما دارای سرپناه برای گیاهان انتخاب کنید.

اگر فضای بیرونی شما محدود یا خیلی سایه دار است، همیشه می‌توانید گیاهان خود را در داخل خانه و روی یک پنجره رو به آفتاب قرار دهید. اگرچه بیشتر گیاهان آفتاب را دوست دارند اما برخی گیاهان مانند نعناع، جعفری و آویشن برای رشد در داخل خانه بسیار مناسب هستند، زیرا به نور کمتری نیاز دارند.

یکی دیگر از شرایط مهم خاک است. گیاهان برای رشد خوب به خاک غنی و زهکشی خوب نیاز دارند. گیاهان دوست ندارند ریشه‌های آنها دائماً مرطوب باشد و همین امر باعث پوسیدگی آن‌ها می‌شود. معمولاً هفته‌ای یکبار گیاهان خود را آبیاری کنید، مگر اینکه هوا خیلی گرم باشد یا هوا خیلی خشک باشد.

اگر گیاهان شما شروع به زرد شدن می‌کنند یا بیشتر از حد معمول شل می‌شوند، ممکن است به این معنی باشد که آنها را بیش از حد تغذیه کرده‌اید.

چه نوع گیاه دارویی را برای کاشت را انتخاب کنیم؟

اگر گیاه مورد علاقه‌ای دارید که همیشه در آشپزخانه از آن استفاده می‌کنید، این یک انتخاب واضح برای شروع است. همچنین می‌توانید انواع مختلفی را امتحان کنید که به راحتی در فروشگاه مواد غذایی موجود نیستند.

در اینجا برخی از گیاهانی که برای باغبانان تازه کار مناسب است آورده شده است:

1) ریحان: حداقل به 6 ساعت نور خورشید احتیاج دارد و باید مرتباً کوتاه شود.

2) نعناع: خورشید را دوست دارد، اما در مکان‌های سایه دار به خوبی رشد می‌کند. در آبیاری زیاد دقت کنید.

3) پونه کوهی: عاشق خورشید و خاک کمی مرطوب است.

4) جعفری: در مکانهای سایه دار خوب رشد می‌کند، خاک باید کمی مرطوب باشد.

5) رزماری: عاشق نور زیاد خورشید است و همچنین به طور مرتب هرس می‌شود.

6) مریم گلی: عاشق خاک زهکشی خوب و نور زیاد خورشید است، احتباس آب می‌تواند آن را از بین ببرد.

7) آویشن: در نور زیاد آفتاب بکارید، از سرریز شدن اجتناب کنید.

چه زمانی مناسب کاشت گیاهان است؟

اگر باغ گیاهان شما بیرون از منزل است، زمان مناسب برای کاشت گیاهان اوایل بهار بعد از آخرین یخبندان زمستانی است. بنابراین اگر باغ گیاهان شما در داخل خانه است، می‌توانید در هر زمان گیاهان جدیدی به آن اضافه کنید.

با این حال در خانه می‌توانید گیاهان خود را در تمام طول سال پرورش دهید و کسب و کار خود را شروع کنید و به صورت اینترنتی این گیاهان بینظیر دارویی را بفروشید. امروزه کسب و کارهای آنلاین حسابی رونق گرفته و بازارشان از همیشه داغ تر است.

اما برای اینکه کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید و درآمد خود را از طریق فروش گل و گیاه افزایش دهید، نیاز به یکسری نکات و آموزش ها دارید. برای یادگیری نکات لازم و کسب اطلاعات راجع به اینکه چگونه با فروش گل و گیاه به صورت آنلاین درآمد خود را افزایش دهیم کافیست تا بر روی لینک زیر کلیک کنید تا اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

https://article.tebyan.net/476812

دکمه بازگشت به بالا