جامعه و خانواده

کرایه ماشین تا فرودگاه امام

نرخ کرایه تاکسی های فرودگاه امام ۳۰ درصد افزایش یافت

نرخ کرایه ماشین فرودگاه امام خمینی (ره) در مسیرهای مختلف از روز گذشته در حالی حدود ۳۰ درصد افزایش یافت که تاکسیداران معتقد هستند بنزین سهمیه ۴۰۰ لیتری در هرماه فقط برای یک هفته جوابگو است. بازار؛ گروه راه و مسکن: با وجود افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل ونقل عمومی از ابتدای سال جاری، کرایه تاکسی های این فرودگاه افزایش نیافته بود و رانندگان تاکسی این فرودگاه به این مساله معترض بودند. عدم توجه به خواسته رانندگان تاکسی فرودگاه مبنی بر افزایش کرایه آنها در سال جاری سبب شده بود که رانندگان تاکسی روز دوشنبه ۱۰ خرداد ماه تجمعی را برگزار کنند، اما موافقت با افزایش نرخ کرایه ها رانندگان را از برگزاری تجمع منصرف کرد.

کرایه تاکسی در فرودگاه امام بسیار پایین است

نماینده تاکسی داران یکی از شرکت های فعال در فرودگاه امام (ره) به خبرنگار «بازار» گفت: از اول نحوه تعیین نرخ کرایه تاکسی های فرودگاه اشتباه و بدون کار کارشناسی بوده است، لذا کرایه تاکسی در فرودگاه امام بسیار پایین است. «جعفر فرجی» افزود: رسما از روز گذشته کرایه های تاکسی ها افزایش یافت و کرایه تاکسی فرودگام امام که قبلا تا پایین اتوبان همت ۱۴۰ هزار تومان بود به ۱۸۵ هزار تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه امسال افزایش کرایه نداشتیم، یادآورشد: همچنین نرخ کرایه تاکسی فرودگام امام که قبلا بالای همت ۱۷۰ هزار تومان بود به ۲۳۵ هزار تومان رسید. وی گفت: هزینه نگهداری تاکسی های فرودگاه امام بسیار افزایش یافته است و قیمت لوازم یدکی و روغن نیز به چند برابر افزایش یافته اما سالانه حدود ۲۰ درصد کرایه های ما افزایش یافته است.  بنزین سهمیه ۴۰۰ لیتری در هرماه فقط برای یک هفته جوابگو است

فرجی بیان کرد: کمبود بنزین سهمیه ای برای تاکسیداران نیز هزینه های ما را بسیار افزایش داده و بنزین سهمیه ۴۰۰ لیتری در هرماه فقط برای یک هفته جوابگو است. وی گفت: قرار است در این خصوص جلسه ای در وزارت راه وشهرسازی برگزار شود تا در صورت موافقت سهمیه بنزین تاکسی های فرودگاه افزایش یابد ولی هم اکنون سهمیه ما فقط برای ۸ روز کافی است و مابقی مجبور هستیم بنزین را به نرخ آزاد بزنیم. فرجی اظهار داشت: باید بنزین تاکسی های فرودگاه نیز به میزان پیمایش آنها اختصاص یابد و در این راستا وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که باید تاکسی ها ماهیانه ۵ هزار کیلومتر پیمایش داشته باشند تا سهیمه پیمایشی دریافت کنند.

در ۲۴ ساعت برای هر تاکسی یک سرویس مهیا می شود

این نماینده تاکسی داران یکی از شرکت های فعال در فرودگاه امام خمینی(ره) بیان کرد: با توجه به کاهش مسافران فرودگاه امام امکان تردد ۵ هزار کیلومتری در هر ماه برای ما وجود ندارد و در خوشبینانه ترین شرایط فقط انجام یک سرویس در ۲۴ ساعت برای هر تاکسی فراهم می شود و با این شرایط مسافت پیمایش ما حدود ۳ هزار کیلومتر در هر ماه است.

فرجی اظهارداشت: کرایه تاکسی از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام ۲۶۰ هزار تومان است، اما کرایه یک تاکسی از فرودگاه امام به مهرآباد ۱۴۰ هزار تومان بود که به ۱۸۰ هزار تومان افزایش یافت.

وی گفت: ساماندهی نوبت در فرودگاه امام نیز یکی از مشکلات مهم تاکسی ها است که قرار بود با استفاده از یک سیستم اینترنتی درست شود و حتی از هر راننده ۵ سال پیش معادل ۲۵۰ هزار تومان گرفتند تا این وضعیت را سیستمی کنند اما تاکنون عملیاتی نشده است.

    با وجود تاکسی های گرانقیمت خارجی در فرودگاه امام (ره) هزینه نگهداری این خودرو ها به علت افزایش قیمت دلار به چند برابر افزایش یافته است

یک راننده دیگر تاکسی به خبرنگار بازار گفت: با وجود تاکسی های گرانقیمت خارجی در فرودگاه امام (ره) هزینه نگهداری این خودرو ها به علت افزایش قیمت دلار به چند برابر افزایش یافته است.

«علی پیروجان» افزود: کرایه ها هزینه خودرو و زندگی ما را تامین نمی کند و با چند برابر شدن هزینه ها و قیمت لوازم یدکی این خودروها زندگی بر ما سخت شده است.

وی تاکید کرد: وجود ماشین های شخصی در فرودگاه امام (ره) و کم بودن سهمیه بنزین، مشکل اساسی برای ما درست کرده است و خودروهای شخصی نیز اجازه نمی دهند که تاکسی های فرودگاه  بتوانند سرویس های منظم خود را انجام دهند.

تعداد تاکسی ها به حدود ۶۰۰ دستگاه کاهش یافته است

این راننده تاکسی فرودگاه امام خمینی ره گفت: قبلا تعداد تاکسی های فرودگاه حدود ۱۷۰۰ دستگاه بود اما کسادی کار سبب شده که تعداد تاکسی ها به حدود ۱۱۰۰ دستگاه کاهس یابد که از این تعداد نیز ۵۰۰ تا ۶۰۰ تاکسی در این مسیر کار می کنند.

وی گفت: من ۶ سال است در این مسیر تاکسی دارم اما از ۱.۵ سال پیش که بیماری کرونا شیوع پیدا کرد وضعیت کاری ما بسیار کساد شد به طوری که هم اکنون بسیاری از همکاران ما در آژانس ها، هتل ها، سرویس کارکنان شرکت ها و یا در اختیار مشغول کار هستند.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی که با نام اختصاری (IKIA) نیز شناخته می شود، در واقع جایگزینی برای پروازهای خارجی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد است. این فرودگاه در فاصله ۳۵ کیلومتری شهر تهران، در زمینی به وسعت ۱۴ هزار هکتار ساخته شده است. با گشایش این فرودگاه، تمام پروازهای بین‌المللی از مهرآباد به فرودگاه امام خمینی منتقل شد.

در سال ۱۳۴۶، سازمان ایکائو پیشنهادی برای ساخت فرودگاهی مجهز برای استفاده از توان ترانزیتی ایران بین اروپا و آسیا مطرح کرد که در سال ۱۳۵۱ به تصویب دولت آن زمان رسید. شروع ساخت فرودگاه در سال ۱۳۵۴ توسط شرکت‌های آمریکایی و ایرانی آغاز شد و قرار شد که با بودجه ۱ میلیارد دلاری، این فرودگاه تا سال ۱۹۸۳ افتتاح شود.

اما این پروژه با شروع انقلاب اسلامی در ایران همزمان شد و به تبع آن پروژه متوقف شد. البته بعد از پایان دفاع مقدس و در سال ۱۳۷۴ یک شرکت فرانسوی و چند شرکت ایرانی پروژه را از سر گرفتند و سرانجام در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۳فاز نخست فرودگاه امام خمینی افتتاح شد. فرودگاه امام خمینی، دارای یک باند پرواز ۲۹ با ۱ به طول ۴۲۰۰ متر و عرض ۴۵ متر و دو تاکسیوی موازی به عنوان باند اضطراری و ارتباط و دسترسی به سطوح پروازی جنوبی پایانه بار، آشیانه تعمیر هواپیما و محل آزمایش موتور هواپیما است.

تاکسی وی موازی اضطراری، به طول ۴۲۰۰ متر و عرض ۴۵ متر و تاکسیوهای موازی ارتباطی، در طول ۹۷۰۰ متر و عرض ۳۰ متر، احداث شده‌اند. فرودگاه امام خمینی مجهز به سیستم‌های روشنایی، کمک ناوبری زمینی، پهلوگیری هواپیما، انتقال بار مسافر، پل‌های انتقال مسافر به هواپیما و برعکس، سیستم اطلاعات مدیریت (MTS) فرودگاه، سیستم  CUTE، سیستم مدیریت ساختمان (BMS)، کنترل تردد، سیستم تلویزیون‌های مدار بسته (CCTV) و سیستم هوشمند اعلام حریق است.

روزانه به طور متوسط حدود ۶۰ پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) نشست و برخاست دارند. در حال حاضر روزانه به طور متوسط حدود ۶۰ پرواز در فرودگاه امام خمینی (ره) نشست و برخاست دارند، در سال ۹۴ تعداد ۷ میلیون و ۲۵۰ مسافر از این فرودگاه جا به‌ جا شدند که نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۳ شاهد رشد ۱۵درصدی میزان جابه‌جایی مسافر بود.

با افتتاح ترمینال سلام هم اکنون ظرفیت این فرودگاه به بیش از ۱۰ میلیون مسافر رسیده است اما با امضای تفاهم نامه مشارکت سرمایه گذاری قرار است با احداث ترمینال ایرانشهر در این فرودگاه ظرفیت آن سالانه به حدود ۵۰ میلیون مسافر افزایش یابد.

تاکسی فرودگاه امام خمینی

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در ۳۰ کیلومتری شهر تهران، واقع شده است. ترانسفر تاکسی vip فرودگاه امام خمینی شرکت ما بصورت شبانه روزی آماده سرویس دهی به مسافران عزیز است. فرودگاه‌امام را شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی اداره می‌کند و مرکز فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ماهان ایر، هواپیمایی آسمان، قشم ایر، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی تابان و هواپیمایی زاگرس است. شرکت ما مجری تاکسی سرویس های دربستی ادارات، مدارس و شرکت‌ها در محدوده تهران و کرج امکان رزرو غیر حضوری تاکسی فرودگاه امام را فراهم نموده است.

تاکسی‌فرودگاه بین المللی امام خمینی شرکت ما خدمات سی آی پی CIP تشریفات با لوکس ترین خودرو ها را ارائه می‌دهد. شرکت ما در ارائه خدمات vip تشریفات به شرکت های داخل شهر تهران امکان ارائه خدمات تشریفات فرودگاه به تمامی نقاط ایران را فراهم نمده است.

رزرو تاکسی vip فرودگاه امام

سرویس vip یکی از خدمات ارزنده تشریفات با جایگاه مخصوص فرودگاه امام‌خمینی است، شرکت ما امکان رزرو تاکسی vip فرودگاه امام را فراهم نموده است، تویوتا کمری، راوفور جزوء خودرو های vip فرودگاه امام شرکت ما می‌باشد. تاکسی ون vip تشریفات فرودگاه ما جهت ارائه خدمات vip برای رزرو ون تشریفات هیوندا h350 فرودگاه امام خمینی با بهترین خدمات رزرو از قبل تعیین شده ارائه می‌شود.

رزرو اینترنتی تاکسی فرودگاه امام

سامانه رزرو اینترنتی تاکسی فرودگاه امام خمینی برای رفاه مسافریم محترم و سفیران عزیز شرکت در حال آماده سازی و پیاده سازی اپلیکیشن بر روی سرور است. از طریق این سامانه مسافرین قبل از پرواز ویا یک هفته قبل از سفر می‌توانند خودرو خود را رزرو نمایند.

تاکسی دربستی فرودگاه امام

شرکت ما آماده تامین سرویس دربستی شرکت‌ها و ادارات خصوصی و دولتی ترانسفر فرودگاه امام خمینی به تهران و برای شهرستان ها با کمترین ارزان ترین نرخ کرایه می‌باشد. خودرو‌های سرویس دربستی فرودگاه امام شامل تویوتا کمری، رنو سفران و سوناتا می‌باشد.

تاکسی vip فرودگاه امام خمینی

از دیگر خدمات شرکت ما خدمات تاکسی vip فرودگاه بین المللی امام خمینی است که با کادر مجرب در خدمات شرکت های خصوصی و دولتی در جهت ارائه سرویس vip فرودگاهی است. سرویس vip فرودگاه با خودرو های لوکس و سفیران آموزش دیده به همراه خدمات رفاهی سفر رایگان در خدمت مسافران ویژه شماست.این سرویس رزرو در هر نقطه از کشور مبداء فرودگاه بین المللی امام‌خمینی به هر منطقه تهران و هر شهر ایران را فراهم نموده است.

اجاره ماشین در فرودگاه امام

اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی چگونه است و مناسب چه افرادی است ؟ هر ساله گردشگران بسیاری وارد کشور عزیزمان ایران می شوند. گردشگرانی که گاها عرب زبان هستند و یا از کشورهای اروپایی و آمریکایی، برای تماشای ایران زیبا پا به کشورمان گذاشته اند. البته گاهی هم این سفرها، سفرهای کاری محسوب می شوند و فرد خارجی، قصد دارد چند روزی را در کشورمان مهمان باشد.

گردش، خرید، جلسات کاری و یا استفاده از اقدامات پزشکی، از بیشترین دلایلی است که افراد خارجی را به ایران دعوت می کند. با توجه به این که تقریبا کلیه پروازهای وروردی و خروجی، خارج از کشور از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود، این فرودگاه و سرویس های ارائه شده به مسافران از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از مهمترین سرویس هایی که در این مکان انجام می شود، سرویس رنت خودرو یا اجاره ماشین می باشد. طبیعتا دغدغه های بسیاری نیز در این ارتباط وجود دارد بطور مثال این که بعد از خروج از هواپیما، باید چگونه به مقصد مورد نظر برسند و یا چند روزی را که می خواهند در ایران بمانند، چگونه مسیرها را به سادگی پیدا کنند؟ اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی، می تواند مسافر را آسوده خیال کند.

اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی چگونه است؟

مسافری که قصد دارد از ماشین اجاره ای در فرودگاه امام خمینی استفاده کند، باید چند روز قبل از رسیدن به ایران، اقدام به رزرو و اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی کند. دو انتخاب برای فردی که قصد اجاره خودرو را دارد وجود دارد. اول این که خودروی بدون راننده را اجاره کند که با این کار، مستقیما، خود فرد رانندگی می کند.

انتخاب بعدی، اجاره خودرو با راننده است. در این انتخاب، فرد به همراه راننده ای که کاملا به راه های شهری مسلط است، تا مقصد همراهی می شود. راننده ای که در اختیار مسافر قرار می گیرد، به چندین زبان مسلط است، از این رو مشکلی در ارتباط با مسافر ندارد و می تواند به طور کامل، کلام مسافر را متوجه شود.

اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی با راننده یا بی راننده؟ کدام بهتر است؟

برای اجاره ماشین بدون راننده در فرودگاه امام خمینی، نیاز به گواهینامه بین المللی یا ایرانی دارید که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد. در این صورت می توانید هر خودرویی که مد نظرتان است را انتخاب کنید. از خودروهای لوکس گرفته تا خودروهای ارزان قیمت، بر اساس نیاز شما، در لیست خودروهای اجاره ای قرار گرفته اند. اگر به منظور گردشگری به ایران آمده اید، می توانید از این گزینه استفاده کنید تا هر زمانی که مایل بودید، سوار خودرو خود شوید و به مکانی که قصد بازدید از آن را دارید بروید.

اجاره ماشین با راننده نیز مناسب افرادی است که گواهینامه ندارند و یا به هر علتی، تسلط کافی در رانندگی در شهر شلوغ تهران را ندارند. همچنین اگر هدف از سفرتان، سفر کاری باشد، بهتر است که ماشین را با راننده اجاره کنید تا به موقع سر قرارهای کاریتان برسید. اگر به دلیل دریافت خدمات پزشکی وارد ایران شده اید، باز هم به شما پیشنهاد می کنیم که از اجاره ماشین با راننده استفاده کنید. بسیاری از راننده ها، آگاهی کافی نسبت به مراکز پزشکی و خدمات ارائه شده توسط آن ها را دارند و می توانند علاوه بر مواردی که خود می دانید، مشاوره به جا و کاملا مناسبی را به شما ارائه دهند.

مسافر چگونه خودرو اجاره ای خود را پیدا کند؟

خودرو اجاره ای در فرودگاه منتظر شما است. فقط کافی است ساعت نشستن پرواز شما مشخص باشد. مسئول تحویل خودرو با پلاکی که اسم شما روی آن هک شده، منتظر شما است. شما به راحتی می توانید وی را پیدا کنید. در صورتی که شماره تلفن همراهتان در ایران فعال باشد، با شما تماس گرفته می شود.

مدت زمان کرایه ماشین در فرودگاه امام خمینی چقدر است؟

محدودیتی در زمان کرایه خودرو در فرودگاه امام خمینی نیست. شما می توانید از اجاره کوتاه مدت و بلند مدت استفاده کنید. بستگی به زمانی دارد که قصد اقامت در ایران را دارید. اگر سفر طولانی در پیش رو دارید، استفاده از گزینه کرایه بلند مدت، به صرفه تر و مناسب تر است. معمولا تمامی خودروهای اجاره ای، مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند و از نظر فنی کاملا سالم هستند.

کرایه خودرو در فرودگاه امام خمینی برای مهمانان ویژه

بسیاری از شرکت ها، مهمانان ویژه خود را که به تازگی وارد ایران می شوند، با در اختیار گذاشتن یک ماشین اجاره ای، از فرودگاه امام خمینی، همراهی می کنند. اگر مهمان ویژه ای دارید، بهترین گزینه برای شروع مهمان نوازی، ایجاد آرامش خیال و عدم دغدغه برای مسافر است که از طریق کرایه ماشین در فرودگاه امام خمینی، انجام می شود.

دکمه بازگشت به بالا