کرایه روزانه ماشین بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده

برخی افراد به دلیل شرایطی که دارند نیاز به کرایه اتومبیل پیدا می‌کنند. برای مثال افرادی که برای مدت زمانی کوتاه در کشور اقامت دارند و باید بعد مدتی به محل سکونت اصلی خود باز گردند. کرایه اتومبیل در طول اقامت چنین افرادی بسیار لذت بخش خواهد بود. اجاره خودرو بدون راننده برای چنین افرادی یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. البته اجاره خودرو برای افرادی که قصد مراجعه به یک قرار کاری مهم دارند و یا می‌خواهند به یک سفر کاری مهم بروند امتیازهای خاص خودش را به همراه دارد. اگر تمایل دارید کلیه زیر و بم اجاره ماشین بدون راننده را بدانید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

شرایط اجاره خودرو بدون راننده

شرکت‌های کرایه اتومبیل هر یک برای کرایه ماشین‌های خود به مشتریان شرایط خاصی را قرار می‌دهند. متاسفانه در موارد بسیاری این شرایط به صورت غیر منصفانه و به نفع موسسه تنظیم می‌شوند. به همین دلیل  متقاضیان کرایه خودرو بدون راننده به چالش‌هایی برخورد کرده که حتی ممکن است آن‌ها را از انجام این کار به طور کلی منصرف کند.

ما در مجموعه کرایه اتومبیل خود شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا افراد بدون هیچ نگرانی خاصی بتوانند فرمان ماشین مورد نظر خود را در دست بگیرند. در این بخش از مطلب  قصد داریم تا شما را با جزئیات کامل اجاره ماشین بدون راننده آشنا کنیم. همچنین قوانین به گونه‌ای تنظیم شده‌اند تا علاوه بر اطمینان کافی مجموعه، به راحتی توسط مشتریان عزیز قابل انجام باشند.

استعلام شغلی

اولین اقدامی که برای کرایه اتومبیل بدون راننده در تهران انجام می‌شود، استعلام شغلی است. افرادی که قصد کرایه خودرو بدون تشریفات را دارند، باید مدارک شغلی خود را به مجموعه ارائه دهند. با ارائه این مدارک مجموعه اطمینان خاطر کافی پیدا می‌کند که متقاضی توانایی پرداخت هزینه در صورت ایجاد خسارت به اتومبیل را خواهد داشت.

برای انجام چنین کاری مشتریان عزیز می‌توانند فیش حقوقی یا دیگر مدارک مربوط به شغل خود را در اختیار کارشناسان مجموعه قرار دهند. البته انجام این کار به این معنا نیست که فقط برخی افراد با مقام‌های شغلی خاص توانایی کرایه اتومبیل بدون راننده را دارند. شما با هر توانایی مالی که داشته باشید، می‌توانید مراحل اجاره خودرو بدون راننده را در مجموعه ما انجام دهید.

رویت محل سکونت

هنگام تحویل خودرو به مشتری باید محل سکونت وی توسط کارشناس مجموعه مورد بررسی قرار بگیرد. کافیست در هنگام ثبت درخواست خود آدرس دقیق محل زندگی خودتان را وارد کنید. با انجام این کار ضمن تحویل خودرو، محل سکونت شما نیز به صورت همزمان رویت می‌شود.

ارائه ضمانت‌های لازم به موسسه

علاوه بر رویت محل سکونت و مدارک اشتغال مشتری، ارائه مدارک دیگری نیز برای اجاره خودرو بدون راننده ضروری است. برخی مدارک درخواستی در این مرحله برای ضمانت دریافت خودرو دریافت می‌شوند. همچنین برخی مدارک شناسایی هم باید برای احراز هویت خود به کارشناسان موسسه ارائه دهید. در بخش بعدی مطلب با تمامی مدارک ضروری برای کرایه اتومبیل بدون راننده در تهران آشنا خواهید شد.

چه مدارکی برای اجاره نیاز است؟

مدارک کرایه اتومبیل بدون راننده به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود. دسته اول مدارکی است که مشتری برای اثبات هویت حقیقی خود باید ارائه دهد. این دسته از اول که مدارک شناسایی نام دارند، با توجه به وضعیت مشتری متفاوت خواهد بود. مدارک شناسایی همگی به صورت امانت در اختیار مشتری قرار می‌گیرند و پس از بازدید ماشین هنگام تحویل به متقاضی پس داده می‌شوند.

دسته دوم مدارکی هستند که فرد برای جلب اعتماد مجموعه باید به کارشناسان ارائه دهند. تمامی مدارک نیز مانند دسته اول نزد مجموعه امانت می‌ماند و هنگام بازگشت خودرو به دستان مشتری باز می‌گردند. دسته سوم مدارک اجاره خودرو بدون راننده نیز چک شخصی یا کارمندی است که ارائه چک به تنهایی شرایط خاص خودش را دارد.

مدارک شناسایی

برای افرادی که در کشور ساکن هستند، ارائه مدارک شناسایی با تاریخ معتبر مثل شناسنامه و کارت ملی کاملا کافی است. افراد خارجی و غیر ایرانی هم که به صورت موقت به ایران می‌آیند، با پاسپورت خود امکان کرایه انواع خودرو بدون راننده را خواهند داشت. اصالت تمام مدارک شناسایی نزد مجموعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین تمامی مدارک شناسایی و سایر مدارکی برای اجاره خودرو بدون راننده در تهران از مشتری دریافت می‌شوند، باید به نام متقاضی باشند.

چک

مجموعه اجاره خودرو ما از تمامی متقاضیان کرایه خودرو یک برگ چک به عنوان ضمانت می‌گیرد. اول از همه باید بدانید که دسته چک و صاحب حساب جاری باید به نام فرد متقاضی کرایه اتومبیل باشد. همچنین رقم چک با توجه به اتومبیل درخواستی مشتری کاملا  متغیر خواهد بود.

 از آنجایی که روزانه قیمت اتومبیل‌های موجود در بازار تغییر می‌کند، نمی‌توان رقم مشخصی برای چک هر خودرو به مشتری اعلام کرد. مجموعه برای دریافت چک ضمانت، قیمت کل روز خودرو را در نظر می‌گیرد. بدیهی است که در پایان قرارداد اجاره چک به مشتری بازگردانده خواهد شد.

سند ملک

سند ملکی دیگر راهی است که مشتریان برای اجاره خودرو بدون راننده پیش روی خود دارند. با ارائه اسناد ملکی می‌توانید اعتبار لازم برای تامین ضمانت را به دست بیاورید. مهم نیست سند چه نوع ملکی را دارید؛ زیرا با تمامی اسناد رسمی امکان استفاده از خدمات مجموعه را خواهید داشت. توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیت، سند شما باید اصالت کافی را داشته باشد و تا پایان قرارداد کرایه اتومبیل نزد مجموعه باقی می‌ماند.

ماشین شخصی فرد همراه با سند

جالب است بدانید که با ماشین فعلی خود می‌توانید امتیاز کافی برای ضمانت اجاره خودرو بدون راننده را به دست بیاورید. در صورتی که ماشین متقاضی از ارزش خوبی برخوردار باشد، به عنوان ضمانت قابل استفاده خواهد بود. همچنین خودرو باید به همراه سند در اختیار مجموعه قرار بگیرد. اگر در نگهداری خودروی خود حساس هستید، برای استفاده از این روش ضمانت نیازی نیست که نگران باشید. خودروهای مشتریانی که برای ضمانت دریافت می‌شوند، در پارکینگ مجموعه خواهند ماند. پارکینگ مجموعه نیز از لحاظ امنیتی کاملا تضمین شده است.

هزینه برای ودیعه چگونه تعیین می‌شود؟

مشتریان عزیز مجموعه کرایه اتومبیل باید مبلغی را به عنوان ودیعه یا دپوزیت به مجموعه پرداخت نمایند. گاهی افراد در هنگام محاسبه این مبلغ تصور می‌کنند که برای اجاره روزانه خودرو چنین مبلغ هنگفتی را بپردازند. اما این مبلغ فقط به صورت ودیعه از مشتری دریافت شده و قرار نیست برای همیشه نزد موسسه بماند. همان قیمتی که برای اجاره روزانه خودرو در سایت ثبت شده تنها مبلغی است که باید بابت کرایه ماشین بدون راننده بپردازید.

مبلغ دریافتی برای ودیعه نسبت به مدل خودرو تفاوت خواهد داشت. 10 درصد قیمت کل خودرو، مبلغی است باید به عنوان ودیعه یا همان دپوزیت بپردازید. همچنین معیار محاسبه ودیعه قیمت روز خودرو در همان بازه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین روش‌های مختلفی برای پرداخت ودیعه قرار داده شده تا مشتریان نگرانی خاصی بابت این موضوع نداشته باشند.

نحوه پرداخت دیپوزیت

مجموعه ما برای پرداخت ودیعه اجاره خودرو بدون راننده روش‌های مختلفی را در نظر گرفته است. در روش اول پرداخت ودیعه به صورت نقدی انجام می‌شود. مشتری در این روش امکان پرداخت با کارت عابربانک یا پول نقد را خواهد داشت. همچنین مشتریانی که از کشورهای خارجی می‌آیند و قصد کرایه اتومبیل بدون راننده را دارند، روش‌های دیگری برای پرداخت ودیعه خواهند داشت. برای مثال این افراد هر ارز رایجی را در دست داشته باشند، امکان پرداخت ودیعه بدون تبدیل به پول ملی را خواهند داشت. همچنین با سکه و طلا نیز می‌توان ودیعه ماشین‌های بدون راننده را پرداخت کرد.

حداکثر کیلومتر مجاز برای اجاره خودرو بدون راننده

توجه داشته باشید که کرایه ماشین بدون راننده با محدودیت‌هایی همراه است. یکی از اصلی‌ترین محدودیت‌ها، سقف کیلومتر پیمایش اتومبیل محسوب می‌شود. هنگام اجاره خودرو بدون راننده باید سقف پیمایش روزانه 250 کیلومتر را در نظر داشته باشید. برای مثال اگر خود را به مدت 4 روز اجاره کنید، در مجموع می توانید مسافت حداکثر 1000 کیلومتر از اتومبیل استفاده کنید. البته نگران نباشید در صورت نیاز به پیمودن مسافت های بیشتر می توانید با هماهنگی شرکت و پرداخت اضافه نرخ براحتی از خودرو استفاده کنید.

حداقل زمان اجاره ماشین بدون راننده

اجاره خودرو بدون راننده علاوه بر محدودیت مسافت، محدودیت زمانی نیز دارد. جهت اجاره خودرو بدون راننده باید زمان حداقل 3 روز را نیز در نظر بگیرید. خودروهایی که بدون راننده کرایه داده می‌شوند، بیش از 3 روز در اختیار مشتری قرار می‌گیرند.

مدل‌های موجود برای اجاره خودرو بدون راننده

در مجموعه کرایه اتومبیل ما به طیف گسترده‌ای از خودروهای روز دنیا دسترسی خواهید داشت. همچنین ماشین‌های ما تمامی کلاس‌های خودرو نظیر سدان در سایزهای مختلف، SUV (شاسی بلند)، کراس اور، هاچ بک و کروک و کوپه را پوشش می‌دهند. اگر قصد اجاره خودرو بدون راننده را دارید، هیچ محدودیتی برای انتخاب مدل‌های گفته شده نخواهید داشت. تعرفه کرایه‌های خودرو در مدل‌های متنوع نیز تفاوت‌هایی خواهد داشت. البته ماشین‌های قیمت مناسبی نیز در مدل‌های متنوعی خواهید یافت.

ما در مجموعه خود خدمات مختلفی را در نظر گرفته‌ایم تا مشتریان هنگام استفاده از خودرو نهایت رضایت را داشته باشند. کلیه خودروهای موجود در مجموعه دارای بیمه شخص ثالت، بیمه بدنه و بیمه سرنشین هستند تا در هنگام بروز حادثه خسارت‌ها روی دوشت مشتریان سنگینی نکنند. همچنین سایر تجهیزات ضروری به همراه خودرو ارائه می‌شوند تا مشتریان در هنگام سفر هیچ محدودیتی نداشته باشند. اگر دارای فرزند هم هستید، صندلی کودک در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

قرارداد اجاره خودرو بدون راننده

اگر قصد دارید خودروی خود را به شخص دیگری اجاره دهید و در مقابل آن، مبلغی را به عنوان اجاره بها دریافت کنید و می‌خواهید جزئیات دقیق روابط حقوقی شما و طرف مقابل و همچنین مسئول خسارات وارد شده به خودرو و هزینه‌های جانبی آن مشخص باشد، جای درستی آمده‌اید. نمونه قرارداد اجاره خودرو همان قراردادی است که باید میان شما و مستاجر تنظیم شود. اگر هم می‌خواهید ماشین شخص دیگری را اجاره کنید و در زمان‌های مشخص، مبلغ اجاره آن را پرداخت کنید، باید این قرارداد میان شما و مالک تنظیم شود.

این نمونه قرارداد اجاره خودرو چه کمکی به من می‌کند؟

 1. مشخصات دقیق خودرو و کلیه منصوبات و متعلقات آن از روز اول مشخص خواهد شد.
 2. متن دقیقی در خصوص مبلغ اجاره بها و جریمه تاخیر در پرداخت آن تنظیم شده است.
 3. متن کاملی در مورد مسئول هزینه‌های اساسی و جزئی خودرو نوشته شده است.
 4. مسئول پرداخت کلیه هزینه‌های خلافی و همچنین خسارات احتمالی وارد شده به خودرو، مشخص شده است.
 5. متن دقیقی در مورد مسئول سرقت، آتش سوزی، انهدام و سایر حوادث مربوط به خودرو تنظیم شده است.
 6. شرایط فسخ قرارداد به صورت دقیق تعیین شده است.
 7. شرایط تمدید قرارداد و فرصت اظهار تمایل در این مورد، به طور کامل مشخص شده است.
 8. حفظ حقوق مستاجر در حالت فروش خودرو توسط مالک، مورد تاکید قرار گرفته است.
 9. متن دقیقی در خصوص سند ضمانت حسن انجام تعهدات مستاجر تنظیم شده است.
 10. مرجع حل اختلاف قرارداد داوری است و جهت حل و فصل اختلافات، حداقل 1 سال در وقت شما و طرف مقابل صرفه جویی خواهد شد.

این قرارداد چه خصوصیات دیگری دارد؟

 1. این قرارداد در 5 صفحه تنظیم شده است.
 2. تمام صفحات دارای محل امضاء و اثرانگشت طرفین و شهود و شماره صفحه است.
 3. قرارداد در دو نسخه قابل چاپ (pdf) و قابل ویرایش (word) پس از بازگشت موفق از درگاه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

هم اکنون نمونه قرارداد اجاره خودرو با حق الزحمه پایین و با هدف توسعه فرهنگ قرارداد نویسی در کشور در دو نسخه pdf و word (قابل ویرایش) در دسترس شما است.

دکمه بازگشت به بالا