راهنمای انتخاب بهترین وکیل طلاق توافقی خانم و آقا

بهترین وکیل طلاق توافقی خانم و آقا + شرایط و مراحل جدید سال ۱۴۰۲

در مورد طلاق توافقی و شرایط آن، مدت زمان و سایر جزئیات به تفصیل در سایت توضیح داده شده است. علاقه مندان می توانند به لینک آبی رنگ مراجعه کنند.  در صورت وجود سئوال یا ابهام با ما تماس بگیرید.ضمنا مشاوره حقوقی تلفنی طلاق توافقی رایگان است. به این مطلب مهم توجه داشته باشید که در حال حاضر در تهران دو راه برای جدایی توافقی وجود دارد که دادگاه ها انجام میدهند اول کسانی که میخواهند برای حل مشکلات و جلوگیری از عجله از نطرات مشاورین مجرب استفاده کنند در این مورد باید در سامانه تصمیم ثبت نام کنید.

دوم موردی است که هر دو زن و شوهر یا یکی از ایشان نمیخواهد به مشاوره برود که در اینجا دادخواست طلاق یکطرفه در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت میشود و در اثنا به طلاق توافقی تبدیل میشود که توسط وکیل طلاق در گروه صدای وکیل انجام میشود و قیمت و حدود تقریبی زمان انجام در بالای صفحه توضیح داده شده است و هر رور به رور رسانی میشود.

وکیل طلاق صدای وکیل با سال ها تجربه در زمینه حقوق خانواده و پرونده های ناشی از زوجیت خاصه طلاق، آماده ارائه مشاوره و وکالت برای طلاق توافقی و اقسام دیگر طلاق هستند ضمنا مجددا به اقتضای تجربه و شرافت شغلی تاکید می کنیم که طلاق اولین راه حل برای اختلافات خانوادگی نیست.

به کرات با پرونده هایی در خصوص طلاق توافقی، انحصار وراثت و غیره مواجه بوده ایم که طرفین و به خصوص خانم ها بعد از طلاق از عجله ای که کردند پشیمان شده اند ولی به هر حال اگر به هر دلیل تصمیم به جدایی از طریق طلاق توافقی گرفتید حتما بودن وکیل برای طلاق توافقی برای انجام مراحل آن دارای مزایای که در ادامه چفته خواهد شد.

بهترین وکلای طلاق در تهران |درخواست طلاق از طرف زن

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی

این روزها در جامعه، نشریات و حتی دادگاه ها، کیفیت انجام پرونده های طلاق توافقی محل بحث است و اختلاف نظر در این زمینه وجود دارد بعضی معتقدند که باید روند آن را طولانی کرد که شاید از درصد طلاق در کشور کاسته شود. ما وکلا نیز تابع دستگاه قضایی کشور برای رسیدگی به آن می باشیم. اما صادقانه با موکلین و متقاضیان طلاق توافقی اینکه ما شعاری داریم که در زمان مراجعه زوجین و هنگام نوشتن توافقات ایشان در صدر فرم مربوطه نوشته ایم ” طلاق توافقی اولین راه حل اختلافات نیست و هیچ زنذگی مشترکی ایده آل محض نیست”

واقعیت این است که برای زندگیمان و سرنوشت فرزندانمان ،خوذمان دلمان –  به تعبیر عامیانه – شور بزند و بسوزد از وکیل دادگستری، قاضی دادگاه خانواده انتظار معجزه و وساطت و حل مشکلات نداشته باشید. به هیچ عنوان ما وکلا و قضات محترم مشاورین خانواده خوبی نیستیم. بهتر است از مشاوران متخصص و با تجربه و معتمدین در اقوام و آشنایان طلب هم فکری کنیم. بگذریم…

داشتن وکیل طلاق و مشاوره حقوقی رایگان در بعضی موارد الزامیست مثل جایی که شوهر وکالت طلاق به زوجه یا شخص دیگری داده باشد این وکالت برای طلاق میتواند به صورت وکالتنامه طلاق باشد یا شرط ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج، در این موارد وجود وکیل پایه یک دادگستری به جهت طی مراحل طلاق الزامی است.توجه داشته باشید که ممکن است زن به مرد وکالت برای طلاق داده باشد در این موارد هم بودن وکیل دادگستری الزامی است. اما در سایر موارد فعلا با قوانین جاری اختیاری است. پر واضح که از مزایای وکیل طلاق توافقی در تهران ضمن سرعت بخشیدن به کار موجب حفظ حقوق موکل خواهد شد و موکل را از معطلی در دادگاه ها ، استرس، جرو بحث و ازدیاد تنشها و بی حرمتی های احتمالی بعضی روجین حفظ می کند.

واقعیت این است که برای خیلی آبرومندان مواجهه با آشنایان و اقوام در دادگاه خانواده بسیار آزار دهنده است. اما معایب داشتن وکیل برای طلاق توافقی دو مورد است اول آب به آسیاب زوجینی میریرد که از سر عصبانیت و … تصمیم هیجانی برای طلاق گرفته اند و دوم اینکه فرصت و مجال حرف زدن رودروی زوجین را در آخرین روزهای زندگی مشترک از ایشان سلب میشود البته این موضوع بسته به هر زوجینی ممکن است فرق کند.

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی چیست؟

 عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه زوجین و کپی کارت ملی و ثبت نام سامانه ثنا توسط زن و شوهر. البته اگر زوجین بخواهند از سامانه تصمیم اقدام کنند برای ثبت دادخواست طلاق توافقی ، باید گواهی عدم انصراف از طلاق هم داشته باشند. اگر یکی از زوجین از دیگری وکالت دارد و او مدارک خود را نمیدهد به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. اگر عقدنامه ندارید با رفتن به دفتر ازدواجی که شماره آن در قسمت ازدواج شناسنامه نوشته شده میتوانید رونوشت بگیرید. اگر مردی که وکالت داده در سامانه ثنا ثبت نام نمیکند باز هم کار توسط وکیل طلاق توافقی تهران انجام میشود.

به طور خلاصه توافقی به طلاقی اطلاق می شود که زن و شوهر بر سر جدایی و مسائل مالی و غیر مالی حاصل از ازدواج مثل مهریه، حضانت و نفقه توافق دارند. باید به این نکته توجه داشت که برای ثبت هر نوع طلاق، اول می بایستی دادگاه در این خصوص رای صادر کند تا دفاتر طلاق آن را ثبت کنند و این گونه نیست که اگر زن و شوهری توافق بر جدایی داشته باشند می توانند بدون رای دادگاه به دفترخانه طلاق مراجعه کنند. پس از توافق زوجین، هر دو یا وکلای آن ها به یکی از دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه می کنند و دادخواست طلاق را ثبت می کنند و پس از ثبت و ارسال پیامک از سوی دادگاه، به شعبه تعیین شده برای طی مراحل و انجام مشاوره به دادگاه مراجعه می کنند.

توجه داشته باشید که رویه دادگاه های خانواده هر شهر متفاوت است و آنچه اینجا بیان می شود مربوط به شهر تهران است. مثلا در خیلی از شهرها مدت طولانی تر است و یا اینکه طلاق یک طرفه هم به مشاوره یا شورای حل اختلاف فرستاده میشوند الآن در تهران بعضی مجتمع های قضایی خانواده به جهت کثرت پرونده دادخواست طلاق یکطرفه را هم به شورای حل اختلاف در ابتدا ارجاع میدهند. همانطور که گفته شد در بعضی مجتمع های دادگاه خانواده و نه همه.

پس از صدور رای طلاق توافقی که گواهی عدم امکان سازش نامیده می شود زوجین ۳ ماه فرصت دارند که برای ثبت طلاق به دفتر خانه مراجعه کنند. تا قبل از صدور رای دادگاه هر کدام از زوجین پشیمان گردد رای مذکور صادر نمی شود اما پس از صدور رای طلاق توافقی اگر زوج (شوهر) پشیمان گردد امکان ثبت طلاق توافقی بدون حضور او یا وکیل طلاق توافقی (وکیل برای طلاق توافقی) در دفترخانه طلاق وجود ندارد مگر این که زن وکالت در طلاق از جانب شوهر داشته باشد. اما در صورت پشیمانی زن پس از صدور حکم طلاق توافقی، ماده قانون حمایت خانواده این اجازه را به مرد و دفترخانه داده است که بدون حضور زن طلاق توافقی ثبت گردد.

وکیل طلاق توافقی تهران گروه صدای وکیل برای ما چه می کند؟

با مراجعه زن و شوهر به یکی از دفاتر وکالت ما در تهران  یا کرج و اصرار آنها بر جدایی و قطعی بودن تصمیم ایشان، طی صورتجلسه ای توافق های آنها مکتوب می شود. البته با توجه به الکترونیکی شدن اعطای وکالت به وکلای رسمی این امکان به وجود آمده است که روجین ولو اینکه در تهران باشند یا نباشند به وکیل وکالت بدهند در این راستا ثبت نام سامانه ثنا الزامی است. همانطور که می دانید توافق بر سر مهریه،نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان و نحوه ملاقات و نفقه ایشان الزامی است.

پس از آن امضاء وکالتنامه از زوجین اخذ می شود و در بازه زمانی ۱۰ الی ۲۰ روزه بدون حضور زوجین کلیه مراحل طلاق تا اخذ رای قطعی توسط وکلای دادگستری اخذ خواهد شد. اگر زوجین بخواهند از سامانه تصمیم و ثبت دادخواست طلاق توافقی اقدام کنند. مراجعه به مرکز غربالگری و مشاوره الزامی است. مگر اینکه نخواهند مشاوره بروند که در این صورت به روش دیگر به غیر از سامانه تصمیم اقدام می شود.

دکمه بازگشت به بالا