بین الملل

کاخ سفید : قتل امدادگران نباید بر مذاکرات آتش بس میان اسرائیل و حماس تاثیر بگذارد

به گزارش پرتال پارسی، کاخ سفید ادعا کرد که انتظار ندارد حمله اسرائیل که منجر به کشته شدن هفت کارمند آشپزخانه مرکزی جهانی در غزه شد، بر مذاکرات درباره آتش‌بس اسرائیل و حماس و آزادی اسیران فلسطینی و اسرائیلی تأثیر بگذارد.

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: «مذاکرات آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها ادامه دارد. در نتیجه، حمله دیروز هیچ تأثیر خاصی بر این مذاکرات نخواهد داشت.»

سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» اعلام کرد که حملات اسرائیل در روز دوشنبه برابر با اول آوریل ۲۰۲۴ در غزه باعث کشته شدن هفت امدادگر این سازمان شده است. در این حادثه راننده فلسطینی آنها نیز جان خود را از دست داده است.

این حمله ساعاتی پس از آن روی داد که اعضای این گروه غیردولتی با یک کشتی حاوی کمک‌های غذایی به نوار غزه رسیدند و به مناطق شمالی آن رفتند.

کربی روز گذشته نیز گفت: از حمله دیروز نظامی اسرائیل که منجر به کشته شدن تعدادی از کارمندان امدادی سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی شد، خشمگین شدیم.

این سخنگوی کاخ سفید با توجه به اینکه یکی از افراد کشته شده در این حمله شهروند آمریکا بوده است، ادعا کرد: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اسرائیل عمدا به امدادگران حمله کرده است.

310310

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا