بین الملل

وزیر دفاع نروژ: اروپا باید خود را برای جنگ با روسیه آماده کند

وزیر دفاع نروژ هشدار داد که کشورهای اروپایی تنها چند سال فرصت دارند تا برای جنگ با روسیه آماده شوند.

به گزارش پرتال پارسی، «اریک کریستوفرسن» وزیر دفاع نروژ گفت که کشورهای ناتو «۲ یا شاید ۳ سال» فرصت دارند تا برای حمله نیروهای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آماده شوند.

پیشتر چندین مقام اروپایی در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل بر اهمیت افزایش آمادگی کشورهای اروپایی برای جنگ تاکید کردند.

وزیر دفاع نروژ در گفت‌وگو با یک خبرگزاری محلی گفت که مسکو انبارهای تسلیحاتی خود را با سرعتی به‌مراتب بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت، تقویت کرده است.

او با بیان اینکه «روسیه تولید (تسلیحاتی) خود را به میزان چشمگیری افزایش داده»، مدعی شد: آنها همچنین با کشورهایی مانند ایران و کره شمالی همکاری کرده‌اند و این یعنی سرعت تقویت قوای دفاعی روسیه نسبت به پیش‌بینی ما در سال گذشته، بیشتر خواهد بود.

وی افزود: پس باید از زمان به خوبی استفاده کرده و قوای دفاعی خود را تقویت کنیم.

کریستوفرسن همچنین هشدار داد که بسیاری از تدارکات نظامی اروپا در حال حاضر برای حمایت از نیروهای نظامی اوکراین در مبارزه با روسیه مصرف می‌شود و روسیه نیز بخش بزرگی از توان رزمی خود را در جنگ اوکراین مصرف می‌کند.

با این وجود، او با بیان اینکه مسکو توانسته راهی برای جایگزینی سریع تسلیحات خود پیدا کند، تاکید کرد که ناتو باید به حمایت از اوکراین ادامه دهد؛ زیرا کی‌یف در حال حاضر نخستین خط دفاعی اروپاست.
انتهای پیام

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا