عمومی

ورود ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار زائر به مشهد مقدس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد عصر پنجشنبه در نشست خبری جمع بندی آمار ورود زائرین و اقدامات انجام شده در پیک اول سفرهای نوروزی اظهار کرد: ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار زائر وارد مشهد شده‌اند و بیشترین ورودی به ترتیب مربوط به وسیله نقلیه شخصی، جاده‌ای عمومی که اتوبوس‌ها، راه آهن و هوایی بوده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: از ۱۵ اسفند تا امروز ۹ فروردین مجموع ورودی مسافر به مشهد ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۶۰ نفر است که ۶۵۴ هزار و ۶۰۰ نفر با وسیله نقلیه شخصی، ۵۹۲ هزار و ۲۱۳ نفر از طریق اتوبوس، ۴۳۱ هزار و ۷۱۰ نفر از طریق ریلی و ۲۳۹ هزار و ۸۷۰ نفر از طریق هوایی به مشهد آمدند.

وی در خصوص تکمیل ظرفیت محل‌های اسکان و اقامت گفت: در شب گذشته ۵۱ درصد در مشهد و ۵۳ درصد در استان ظرفیت اقامت رسمی کامل شده بود.

گنابادی نژاد در خصوص بازرسی از اصناف گفت: ۲۶ هزار و ۲۳۰ بازرسی از اصناف شده است و ۵ هزار و ۸۶۲ پرونده به ارزش ۱۹۱ میلیارد تومان تشکیل شده است، ۸۵۶ شکایت صورت گرفته و ۶۰ واحد پلمب شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بیشترین تخلف اصناف عدم درج قیمت، گران‌فروشی و عدم صدور صورتحساب بوده است.

وی بیان کرد: بیشترین نارضایتی و تخلف از اصناف به ترتیب از صنف پوشاک، مواد خوراکی، اقامتی، حمل و نقل و رستوران‌ها بوده است.

گنابادی نژاد رزرو اقامت‌های رسمی در شب‌های قدر را تاکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد بیان کرد و اقامت‌های موقت و حسینیه‌ها تدارک دیده شده است.

دکمه بازگشت به بالا