بین الملل

واکنش دیده‌بان حقوق بشر به کشتار فلسطینیانی که منتظر دریافت کمک بودند

دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه به شهادت و مجروح شدن ده‌ها نفر در حمله اشغالگران به فلسطینیانی که برای دریافت کمک‌های بشردوستانه در جنوب شهر غزه تجمع کرده بودند، واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

به گزارش پرتال پارسی، دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در بیانیه روز پنجشنبه خود از جامعه بین‌الملل خواست به درخواست‌ها برای توقف کشتار غیرنظامیان گرسنه در غزه توجه کند.

این نهاد بین‌المللی افزود: ارتش رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن فلسطینیانی که در انتظار دریافت کمک‌های بشردوستانه بودند، دست کم ۲۰ نفر را به شهادت رسانده و ده‌ها نفر را زخمی کردند که این بیانگر اصرار این رژیم بر هدف قرار دادن غیرنظامیان گرسنه است.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه اضافه کرد غیرنظامیان در غزه به سبب بی‌توجهی جامعه بین‌الملل و نهادهای بین‌المللی به درخواست‌ها برای توقف کشتار غیرنظامیان، بهای سنگینی می‌دهند.

نهاد مذکور حادثه روز پنجشنبه در جنوب غزه را بیانگر عجز و ناتوانی جامعه جهانی و نهادهای بین‌المللی در تضمین ساز و کاری مناسب برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به دست مردم غزه دانست.

پیشتر هم دیده‌بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه هدف قرار دادن فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی حتی در صف دریافت کمک‌های بشردوستانه پرده برداشت و فاش کرده بود که ارتش رژیم اشغالگر در فصل جدیدی از نسل کشی مداوم علیه ساکنان غزه، عمدا فلسطینی‌ها را در حالی که منتظر دریافت کمک بودند در جنوب شهر غزه هدف قرار داد و باعث شهادت و زخمی شدن آنها شد.

طبق این بیانیه، تیم‌های میدانی دیده‌بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه ادامه شلیک گلوله‌ها و توپ‌های ارتش رژیم صهیونیستی و استفاده از پهپادها برای هدف قرار دادن و کشتن صدها غیرنظامی را که با وجود خطر شدید به امید دریافت سهمیه‌های محدود کمک تجمع کرده بودند، مستند کرده‌اند.

انتهای پیام

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا