اقتصادی

واقعا خارجی‌ها در خوزستان خانه می‌خرند؟

پرتال پارسی / خوزستان بله ، مسکن در اهواز و خوزستان گران است. عوامل زیادی در این افزایش هزینه ، احتمالاً صنعتی شدن و ایجاد بزرگترین صنایع کشور در و اطراف این شهر نقش دارند. به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ، خوزستان به دلیل سرمایه گذاری خارجی ، از نظر قیمت مسکن بعد از تهران دومین استان گران کشور است.

به گزارش خبرگزاری پرتال پارسی ، محمودزاده روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: متوسط ​​قیمت خرید هر متر مربع مسکن در کشور 15 میلیون و 200 هزار تومان است. در عین حال استان های تهران و خوزستان به دلیل افزایش غیر منطقی قیمت مسکن در خوزستان و سرمایه گذاری خارجی به ترتیب بیشترین قیمت را دارند.

وی با بیان اینکه بین قیمت مسکن در خوزستان و سایر استان های کشور فاصله قابل توجهی وجود دارد ، اظهار داشت: باید عواقب افزایش قیمت مسکن در خوزستان را در نظر بگیریم و اینکه در این زمینه چه سیاست ها و تحقیقاتی باید انجام شود.

این سخنان معاون وزیر واکنش های مختلف فعالان مسکن خوزستان را برانگیخت. از امتناع خارجی ها از خرید ملک گرفته تا متوسط ​​قیمت مسکن در اهواز گرفته تا حساب و کتاب.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز همچنین گفت: من به عنوان رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز این تحلیل را به هیچ وجه قبول ندارم.

کنبار علی زنگنه در گفت وگو با پرتال پارسی اظهار کرد: اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی باید همراه با اسناد باشد ؛ طبق قانون مدنی ما ، خرید و فروش ملک به خارجی ها ممنوع است و یک فرد خارجی نمی تواند بیش از 49٪ از ملک را حتی برای سرمایه گذاری سرمایه گذاری کند ، یعنی 1 + 50٪ از املاک باید متعلق به بومی باشد. دلیل آن مسائل حقوقی است.

فروش اموال به خارجی ها غیرممکن است

وی افزود: اتحادیه مشاوران املاک اهواز تاکنون هیچ نظارتی نداشته و هیچ گزارشی در این زمینه دریافت نکرده ایم. انتقال اموال در دفاتر اسناد رسمی دولت انجام می شود و برای اطلاع رسانی به آن ، لازم است ثبت نام را که بر اساس املاک و درخواست شهرداری و کد ملی و شماره شناسنامه انجام می شود ، تأیید کنید.

اهواز ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک: چگونه خارجی ها می توانند این روش را طی کنند؟ آنها نمی توانند برای اثبات اثبات خود به دفتر یک دفتر اسناد رسمی ایالتی مراجعه کنند و در نامه خود سندی بنویسند.

وی گفت: در کشور ما خرید و فروش به خارجی ها ممنوع است و اگر رهن یا اجاره وجود داشته باشد با مجوز ارگان های دولتی خواهد بود. در صورت تمایل هر فرد خارجی به سرمایه گذاری ، باید توسط وزارت امور خارجه و سازمان های مربوطه تأیید شود تا به عنوان سرمایه گذار عمل کند و در این صورت ، حداکثر 49٪ سهام ممکن است به آن شخص منتقل شود. کامل ، از جمله هر ملک.

زنگنه افزود: “اگر موردی برای فروش اموال به خارجی ها وجود دارد ، شک نکنید که این کار غیرقانونی و به روشی به نام” podpapa “انجام شده است.

عناصر فروش را به خارجی ها معرفی کنید تا بتوانیم با آنها کار کنیم

وی افزود: اگر به شبکه های خارجی نگاه کنید ، تبلیغات فروش آپارتمان در کویت و امارات و سایر کشورها در خلیج فارس و ترکیه برای زندگی در آن کشور را مشاهده خواهید کرد. اگرچه سند موجود در این معامله به این خانواده اختصاص یافته است ، آنها محل اقامت دائمی ندارند. یعنی شخصی به عنوان سرمایه گذار برای صرف پول و سرمایه گذاری ارزی در آن کشور اقامت موقت می گیرد و در عوض می تواند یک تا 10 سال در آن کشور زندگی کند اما نمی تواند در این کشور زندگی کند ، زیرا کسب اقامت شرایط خاص خود را دارد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز در مورد صحت فروش املاک به خارجی ها در استان خوزستان گفت: “ما گزارشی از اتحادیه مشاوران املاک اهواز دریافت نکرده ایم و اگر اتفاقی بیفتد ، معاون وزیر باید آن را به ما ارائه دهد.”

این تقریباً به طور متوسط ​​23 میلیون قیمت است

وی افزود: وی اهواز را از نظر قیمت مسکن گران ترین شهر ایران بعد از تهران اعلام کرد و متوسط ​​قیمت هر متر را 23 میلیون تومان عنوان کرد. وی بر چه اساسی این قیمت را اعلام کرد؟

زنگنه: “مشاغل وی باعث تورم و افزایش قیمت مسکن شده و می شود.” قیمت املاک و مستغلات در منطقه کیانپارس اهواز ، ثروتمندترین نقطه در استان خوزستان متفاوت است. یک آپارتمان گاه به گاه در کیانپار می تواند هر متر مربع 40 میلیون تومان درآمد کسب کند و در همان کیانپار هر متر مربع 15 میلیون تومان درآمد کسب کنید.

قیمت املاک در مناطق مختلف اهواز

او این است: البته بهترین مکان در کیانپارس اهواز ؛ مناطق دیگر اهواز مانند زرگان ، کوچه فرهنگی ، منبع آب ، حصیرآباد ، ملاشیه و کمپلو نیز از اهواز هستند و ارزش املاک در مناطق مختلف کمتر از 10 میلیون تومان است. در مهرشاه که پشت کیانپارس است و در حال نوسازی است ، ارتش زمینی را با قیمت متری 4 تا 5 میلیون ارائه می دهد. بر اساس این برآوردها ، آقای محمودزاده متوسط ​​قیمت 23 میلیون جلدی را بر چه اساسی منتشر کرد؟

اهواز ، رئیس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات: ثروتمندترین مکان در استان خوزستان کیانپارس گربی است. ، اما در مناطق شرقی کیانپار ، مانند خیابان های مارون و کارون ، هزینه یک متر آپارتمان از 18 تا 22 میلیون است.

وی افزود: اگر میانگین این قیمت ها را محاسبه کنید متوسط ​​قیمت کیانپارس از 26 تا 27 میلیون در هر متر خواهد بود. معاون وزیر راه و شهرسازی متوسط ​​قیمت املاک و مستغلات در اهواز را 23 میلیون تومان اعلام کرد. من به عنوان رئیس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات اهواز این تحلیل را به هیچ وجه قبول ندارم.

زنگنه گفت: “ما به عنوان مدیر این اداره قیمت متوسطی داریم و در صورت تمایل قیمت شهر را به صورت نقطه به نقطه بررسی خواهیم كرد.”

وی گفت: “بحث در مورد قیمت مسکن است.” اگر معاون وزیر بخواهد ملک تجاری را در نظر بگیرد ، از اینکه از نظر کارآفرین به آن نگاه کردم و تعیین قیمت عذرخواهی می کنم. آیا انتشار چنین قیمت هایی تورم را در بازار و قیمت مسکن حفظ نمی کند؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات اهواز گفت: “اگر آنها واقعاً می خواهند از زیر و بم خارج شوند و وارد منطقه عمل شوند ، برای مثال باید هزینه خرید فولاد را کاهش دهند.” پایه اصلی این مجموعه یا آپارتمان فولاد است که قیمت آن تا سال 1995 از 5 تا 4 تن در هر کیلوگرم متغیر بود. حالا چه اتفاقی افتاد که قیمت هر کیلوگرم به 6000 تومان رسید؟

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا