سلامت و تندرستی

هشدار جدی وبا در لرستان/رعایت نکات بهداشتی توسط زائرین حیاتی است

پرتال پارسی/لرستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: وبا یک هشدار مهم در استان است و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

مریم کوشکی: با توجه به 25 مورد مثبت وبا در استان کرمانشاه، شیوع این بیماری یک تهدید بالقوه برای لرستان است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون موارد مثبت زیادی از این بیماری در عراق و استان های همجوار این کشور هم مرز با ایران به ثبت رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به در پیش بودن راهپیمایی اربعین و حضور گسترده زائران از داخل استان، معاونت بهداشتی دانشگاه رعایت دقیق مقررات بهداشتی را توصیه کرد. مردم و زائران آمادگی لازم برای انتظار، نظارت و آموزش مردم و زائران استان.

کوشکی با اشاره به اینکه وبا همیشه تهدیدی برای جوامعی است که شرایط بهداشتی نامناسبی دارند، توجه به سلامت آب و غذا و استفاده از سرویس بهداشتی مناسب و همچنین شستن دست ها با صابون پس از مصرف را ضروری دانست. توالت هر بار..

وی بیان کرد: همچنین رعایت این نکات بهداشتی برای زائران بسیار مهم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: وبا یک بیماری عفونی است که علامت اصلی آن اسهال آبکی حاد (ناگهانی) است و فقط در انسان ایجاد بیماری می کند. یک اپیدمی بزرگ برای مردم و قدرت آن این است که به طور ناگهانی بسیاری از افراد جامعه را مبتلا کند.

کوشکی گفت: در موارد شدید و درمان نشده در عرض چند ساعت کشنده است و هر فردی که اسهال (ناگهانی) و آبکی داشته باشد باید مشکوک به ابتلا به وبا باشد و آزمایش مدفوع برای التوری وبا انجام شود. . تشخیص دقیق بیماری با انجام آزمایش مدفوع و تعیین علت بیماری در آن امکان پذیر است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا