عمومیکسب و کار ویژه

معرفی مدل های مختلف سایبان مغازه

انواع سایبان در تولیدی ایران سایبان با برترین کیفیت و مناسبترین قیمت تولید میشود. سایه بان وسیله ای بسیار کاربردی میباشد. که از آن برای محافظت از فضای منزل و مغازه در مقابل انواع شرایط جوی استفاده می شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به همت شاهد تنوع زیادی در تولید  انواع سایه بان ها هستیم.

ویژگیهای انواع سایه بان

امروزه صنعت ساختمان نیز همانند سایر صنایع دیگر در حال گسترش و به روز رسانی است. به گونه ای که در اکثر کشورهایی که در حال توسعه می باشند. ایده ها و راهکارهای زیادی جهت ایجاد رفاه و آسایش مردم همه روزه به وجود می آید. یکی از این راهکارها و ایده های موثر می باشد. که از آن می توان در انواع ساختمان هایی مانند مراکز مسکونی و تجاری و عمومی و اداری و صنعتی و خدماتی درمانی به راحتی استفاده نمود. سایه بان و چادر دارای تنوع گسترده ای می باشد. که هر کدام از آن ها به نوبه ی خود دارای مزیت های ویژه ای هستند.

Introducing different models of shop awnings

از جمله قابلیتهای انواع سایبان می توان به مواردی زیر اشاره کرد:

جلوگیری از تابش نور خورشید

سایبان این امکان را فراهم می کند. که گرمای طاقت فرسای تابستان و یا وقتی که باران شدید است. به راحتی بتوان از فضای بیرونی بهره مند شد. از دیگر مزایای انواع سایبان ها این است که موجب ایجاد یک حفاظ در مقابل نور خورشید برای اثاثیه ی منازل می شود. همین امر موجب می شود تا رنگ قالی های و لوازم خانگی شما در اثر تابش اشعه ی نور خورشید تغییر رنگ ندهد.

ایجاد فضایی برای خارج از آپارتمان

در صورتی که فضایی برای استفاده از بیرون خانه نداشته باشید. می توانید به راحتی یک کوچک برای نشستن و دورهمی های خانوادگی با انواع سایه بان ایجاد نمایید. این سایبان ها می توانند موجب راحتی فرزندان شما به هنگام بازی در فضای باز شده و موجب ایجاد سایه ی خنک و هوایی بهاری و مطبوع شوند.

روکش انواع سایبان

انتخاب کار تخصصی می باشد. برخی مواردی که باید در انتخاب روکش مناسب برای انواع چادر دقت نمایید به شرح زیر هستند:

  1. دوام آن
  2. مقاومتی که باید در برابر آب داشته باشد.
  3. محافظت در مقابل اشعه ی ماورای بنفش
  4. مقاومت و استحکام در برابر آتش
  5. دارا بودن به تراکم پارچه ی بیشتر

انواع روکش سایه بان

دارای انواع گوناگونی است. و از جنس های مختلفی استفاده می شود که به شرح زیر است:

روکش پی وی سی

یکی از متداول ترین ماده ای که در روکش انواع سایه بان استفاده می شود. پی وی سی می باشد. که از دوام بالایی نیز برخوردار است. در برابر آب نیز بسیار مقاوم می باشد.

روکش نانو

از دیگر روکش های متداولی که برای انواع سایبان ها استفاده می شود، جنس برزنتی است. این ماده ای که برای روکش سایبان ها استفاده می شود در مقابل اشعه ی ماورای بنفش بسیار مقاوم می باشد. ولی باید به این نکته دقت شود که روکش چادر نانو در برابر آب مقاوم می باشد نه این که ضد آب است. یعنی می تواند آب را برای مدت زمان خاصی در خود نگه دارد ولی خوب در نهایت امکان نفوذ آب وجود دارد.

روکش چادر اکریلیک

این پارچه های مصنوعی که دارای پوشش اکریلیک می باشد. دارای طول عمر طولانی تر و بالاتری از بوم سنتی هستند. این روکش دارای انواع متفاوتی است که با توجه به سلیقه ی خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید. این پارچه ها به صورت پارچه های 100 درصد اکریلیک و پارچه های پلی استر با مخلوط های اکریلیک و پنبه و پلی استر با پوشش اکریلیک می باشد.

ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی باشد که پلی استر به تنهایی و بدون روکش اصلا برای سایه بان ها گزینه ی مناسبی نمی باشد. چون در مقابل نور آفتاب مقاومت بالاتری ندارند. پارچه های سایبان اکریلیک از وزن بالاتری برخوردار بوده و شفافیت زیادی ندارند. ولی در منطقه هایی که رطوبت بالایی دارد به خوبی کار می کند. طول عمر بالایی نیز دارد ولی خوب کمی گران تر از سایر گزینه ها می باشد.

روکش سایبان فلزی

روکش سایبان فلزی از قدمت بالایی برخوردار است و از سالیان پیش استفاده از این روکش ها بسیار رواج داشت. این نوع روکش برای سایه بان های ثابت مناسب بوده و امکان جمع کردن آن وجود ندارد ولی در برخی از مدل های آن که دارای لولا هستند می توان ان را به سمت بالا و یا پایین جمع نمود. از مزیت های این روکش در این است که نیاز به تعمیر و حساسیت در نگهداری به آن صورت ندارند.

روکش سایبان فایبرگلاس

روکش های فایبرگلاس یکی از جایگزین های سبکی است که به جای فولاد و یا آلومینیوم می توان استفاده کرد. این سایبان ها در مواد قالب ریزی شده با رنگ های دلخواه ریخته شده و همین موضوع می شود تا گزینه های زیادی برای انتخاب شکل ظاهری آن وجود نداشته باشد. این روکش ها دارای ظاهری کدر هستند. و در برخی مواقع به صورت کمی شفاف موجود هستند که همین مدل ها امکان عبور نور کم را از حالت تاریکی مطلق کاهش می دهند. این روکش ها علی رغم مزیت های خاصی که دارند, دارای برخی ایراداتی نیز هستند به این صورت که ممکن است شکننده و با ترک خورده شوند. و از دیگر معایب آن در شکل ظاهری محدود آن است..

دسته بندی انواع سایبان

انواع سایبان ها را می توان متناسب به محیط مورد نظر انتخاب و استفاده نمود. سایبان ها را به صورت کلی به دو دسته تقسیم می نمایند که به شرح زیر است.

سایبان ثابت

همان گونه که از نام این چادر ها مشخص است بعد از اجرا و نصب آن ها دیگر امکان تغییر وضعیت آن ها وجود ندارد. به این صورت که دیگر نمی توان آن ها را باز و یا بسته نمود. این سایه بان ها شامل مدل های گوناگون و متنوعی هستند که برای روشن شدن این موضوع می توان به یکی از نمونه های بارز این چادر ها اشاره کرد. از جمله معروف ترین مدل از این سایبان های ثابت است.

سایبان متحرک

این دسته از انواع سایبان ها به صورت متحرک میباشد. یعنی بعد از نصب آن به راحتی می توان اقدام به تغییر وضعیت آن نمود.

 موارد استفاده انواع سایه بان

سایبان مغازه

اکثر مغازه ها برای ممانعت از تابش نور آفتاب و گرمای آن  از استفاده می کنند. هم اکنون به دلیل تنوع سایه بان ها و افزایش متریال های گوناگون، این چادرها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار شده اند. به این صورت که می توان در هرگونه شرایط جوی از آن ها استفاده نمود. کاربرد اصلی جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به داخل مغازه میباشد.  چادر مغازه به دو دسته ی برقی و دستی تقسیم می شود که این امکان را برای کاربران خود میسر می سازد که تنها با استفاده از یک ریموت کنترل اقدام به باز و بسته کردن سایه بان خود نمایند.

سایه بان فروشگاه

به وضوح در اکثر فروشگاه ها می توان وجود یک سایه بان را مشاهده نمود. که استفاده از این سایبان اتوماتیک می تواند علاوه بر جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی موجود در فروشگاه موجب ممانعت از ورود نور و گرمای خورشید به داخل شود. از دیگر کاربردهای در این است که دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی جهت انجام تبلیغات ندارید.

سایه بان سفارت

یکی دیگر از انواع سایبان می باشد که دارای کاربردهای زیادی است. برای پوشش آن می توان از پارچه ها و متریال های گوناگون استفاده نمود و این سایبان ها در دو صورت اتوماتیک و دستی اجرا و طراحی می شود.

چادر هایپر, چادر مغازه

چادر مغازه می تواند در مقابل بارندگی و سرما و گرما از لوازم موجود در جلوی مغازه محافظت نماید. از دیگر کاربردهای چادر مغازه در جذب مخاطب و معرفی محصولات می باشد. به دلیل این که چادر مغازه در موقع جمع شدن هیچ فضایی را اشغال نمی کند از محبوبیت ویژه ای در بین مغازه داران برخوردار است. این چادرها در شرکت تولیدی ایران سایبان هم به صورت موتوری و هم به صورت چادر مغازه ی دستی طراحی و ارائه می شود.

معرفی انواع سایه بان مغازه

سایبان مغازه دارای نمونه های بسیار متعددی می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاصی بوده و این موضوع باعث شده تا بتوان در مکان های بسیار متفاوتی از آنها استفاده کرد. از جمله اصلی ترین نمونه از سایبان هایی که می توان برای مغازه از آنها استفاده کرد، بازوئی و همچنین و می باشد. تنوع در سایبان ها باعث شده تا طبق نیاز و سلیقه افراد بتوان بهترین نمونه از سایبان ها را برای آنها انتخاب کرد.

سایه بان بازویی

چادر بازویی یک از انواع پرکاربرد سایبان مغازه میباشد. در این مطلب به معرفی این نوع سایبان تاشو میپردازیم .چادر بازویی بصورت برقی و دستی توسط ایران سایبان قابل تولید میباشد .سایبان زنجیری یکی از سایبان هایی است که به خاطر استقبال زیاد و استفاده های فراوانی که داشته، با نام های گوناگونی شناخته می شود. سایبان برقی، سایبان هوشمند و یا سایبان اتوماتیک، از جمله اسامی هستند که در بازار برای این نوع از سایه بان ها استفاده می شود.

معمولا برای فروشگاه ها، ادارات، منازل مسکونی و… می توان از سایه بان بازویی استفاده کرد. سایه بان فنری را می توان با قیمت های مختلفی در بازار تهیه کرد، زیرا تنوع زیادی در ابعاد و متریال مورد استفاده برای ساخت این نوع سایبان ها وجود دارد. . نصب سایبان کار چندان پیچیده ای نیست ولی بهتر است این کار توسط نصابان ایران سایبان صورت بگیرد.

امروزه سایبان های اتوماتیک و هوشمند توانسته اند جایگزین بسیار مناسبی برای سایه بان های معمولی باشند. بدین ترتیب افرادی که از سایبان خرچنگی استفاده می کنند، بسیار بیشتر از افرادی هستند که از سایه بان بازویی معمولی یا دستی استفاده می کنند. با توجه به کیفیت بالا و مزایای بسیار زیادی که سایبان اتوماتیک و هوشمند داشته، صرف هزینه های بیشتر از سوی مصرف کننده نیز دارای توجیه بوده و مشکل خاصی برای خرید به وجود نمی آید.

معرفی سایبان کالسکه ای 

نوع پرکاربردی از سایبان مغازه میباشد که دارای محاسن زیادی میباشد. از جمله اینکه حالت آیرودینامیکی دارد و به همین دلیل مقاومت بالاتری در مواقع باد نسبت به چادر بازویی دارد. و اینکه چادر کالسکه ای با داشتن بغل کار از کناره ها نیز مغازه را در مقابل برف و باران و آفتاب محافظت مینماید.

سایبان پوششی 

محصولی نوین از میباشد. این نوع سایبان بیشتر برای رستورانها و کافه ها کاربرد دارد. چادر پوششی ثابت میباشد و تا طول 4.5 متر و بازشوندگی یک متر بطور یک تکه قابلیت تولید دارد.برای سفارش سایبان دکوراتیو کاملا دست شما باز مباشد چرا که متخصصان ما در ایران سایبان هر طرحی که شما در ذهن داشته باشین را به راحتی و در اسرع وقت برایتان تولید خواهند نمود.

دکمه بازگشت به بالا