اقتصادی

تلاش می‌کنیم تا پایان امسال روستای بدون آب در خوزستان نداشته باشیم

پرتال پارسی/خوزستان معاون بهره برداری آب «آبفا خوزستان» از بهره برداری از طرح آبرسانی به 3 روستا و جمع آوری آب برای 38 روستای شرق شعیبیه شهرستان شوشتر خبر داد.

محسن قمشی امروز 21 تیرماه در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی 3 روستای شرق شعیبیه شوشتر با حضور سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا اظهار داشت: به برکت دولت سیزدهم آبرسانی شد. پروژه های روستاهای خوزستان آغاز شده است و با تکمیل این پروژه ها مشکل کمی و کیفی آب در روستاهای استان ایجاد نمی شود.

به گزارش پرتال پارسی، وی افزود: سه سایت آبرسانی روستایی در شهرستان شوشتر داریم که برای 71 روستا در قطعه گرگر، 33 روستا در غرب شبیه و 38 روستا در شرق پروژه آبرسانی اجرا شده است. “

معاون آبفای آبفا خوزستان: به طور کلی با اجرای طرح های آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی (علیه السلام) 142 روستای شهرستان شوشتر از نعمت آب شرب با کیفیت برخوردار می شوند. هزینه کل پروژه ها 640 میلیارد تن است.

کومشی در خصوص افتتاح خط لوله آب به 3 روستای دهستان شعیبیه تصریح کرد: امروز پروژه خط لوله آب سه روستای چمترخان، پرزینستان و شهرک مختاری با اجرای 3000 متر خط انتقال برق و یک خط انتقال برق افتتاح شد. وام. 3 میلیارد اعتبارات تخصیص یافته و لوله کشی آب در این سه روستا انجام شد.

وی با اشاره به فعالیت های آبفا در اجرای طرح های سوگواری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) گفت: سپاه حضرت ولیعصر(عج) و قرارگاه کربلا در اجرای این طرح ها همراه آبفا هستند.

معاون بهره برداری و توسعه آبفای خوزستان خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم با شعار محرومیت زدایی روی کار آمد و تا به امروز در حوزه محرومیت زدایی پروژه های آبرسانی روستاهای کرخه، شادگان، آبادان و اندیکا، غیزانی، شوشتر، دهدز، شعیبیه. ، حمیدیه، هفتکل و دشت آزادگان به طور جدی مشغول هستند و تلاش ما این است که تا پایان سال 1401 روستایی در خوزستان بی آب نمانیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا