اقتصادی

بخشی از پروژه چهارخطه اهواز- مسجدسلیمان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

پرتال پارسی/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: بخشی از پروژه چهارخطه محور اهواز- ملاثانی- مسجدسلیمان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

مسعود بیات‌منش در گفت و گو با پرتال پارسی اظهار کرد: بخشی از پروژه چهارخطه مسیر اهواز – ملاثانی – مسجدسلیمان به طول ۴ کیلومتر در حد فاصل سه‌راهی گاوسوار تا روستای آبگاه با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان اجرا شده و آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: این پروژه از محل اعتبارات ملی اجرایی شده و قرار است در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

بیات‌منش ادامه داد: این پروژه کاهش سوانح جاده‌ای، کاهش میزان مصرف سوخت و همچنین کاهش مدت زمان سفر را به دنبال دارد. با بهره‌برداری از این پروژه رفت و آمد و تردد در مسیر اهواز – مسجدسلیمان تسهیل می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در این محدوده و منطقه زمین‌های کشاورزی مرغوبی وجود دارد با افتتتاح این پروژه محصولات مرغوب کشاورزی در زمان کمتری به بازار مصرف عرضه می‌شوند.

بیات‌منش در خصوص جزییات پروژه چهارخطه اهواز – مسجدسلیمان عنوان کرد: طول کل این پروژه ۱۲۰ کیلومتر و در این مسیر چندین پروژه راهسازی فعال است. از ملاثانی تا مسجدسلیمان که حدود ۹۰ کیلومتر است اداره کل راه و شهرسازی در قالب ۶ قطعه به طول حدود ۵۰ کیلومتر در حال اجرای پروژه توسط پیمانکار است و اعتبارات این طرح نیز از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

وی ادامه داد: ۳ قطعه ۱۰ کیلومتری در این محور از مسیر پلیس راه ملاثانی تا سه راهی گاوسوار، یک قطعه ۲ کیلومتری از دو راهی لالی تا مسجدسلیمان و همچنین کمربندی مسجدسلیمان به طول ۱۳ کیلومتر دارای پیمانکار برای اجرای طرح است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا