اقتصادی

آخرین وضعیت قطعی برق در مناطق سردسیر کهگیلویه و بویراحمد در پی بارش برف

پرتال پارسی/ کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح قطعی های اخیر برق در مناطق سردسیر این استان به دلیل بارش برف پرداخت.

جمال معتمدی زاده در گفت وگو با پرتال پارسی، از آخرین اقدامات برای برق رسانی به شهرهای سردسیری بویراحمد، دانا و مارگون پس از بارش شدید برف از بامداد سه شنبه 29 دی ماه 1401 خبر داد. ، استان مرکزی خاموش شد، اما با تلاش یک گروه عملیاتی کامل، برق دوباره برقرار شد.

وی افزود: پنج تیم برای برق رسانی به روستای تنگ سرخ ولسوالی بویار احمد تلاش می کنند.

مدیر عامل شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ظهر چهارشنبه 30 دی ماه شهرک مارگون و شهرک لوداب به طور کامل خاموش و برق رسانی شد. روستای «حیدرآباد» از توابع شهرستان مارگون هنوز برق وصل نشده است، این روستا تا بعدازظهر فردا روشن می شود.

معتمدی زاده تصریح کرد: در روستای سادات محمودی چند روزی است که برق منازل به دلیل ریزش هشت تیر برق قطع شده است که تا فردا وصل می شود.

وی ادامه داد: روستاهای این استان مانند «جلاله»، «چاهان» و «پل» از استان چهارمحال و بختیاری برق می گیرند که باید از این استان وصل شود.

مدیرکل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهر یاسوج و روستاهای اطراف با بیش از 100 هزار مشترک به طور کامل تعطیل شد که از این تعداد 10 هزار نفر قطعی دائمی شدند.

معتمدی خاطرنشان کرد: 50 نیروی ضربت شرکت برق استان و شهرستان قبل از برق رسانی به شهر یاسوج و روستاهای اطراف در ساعت 17 روز چهارشنبه برای برق رسانی به مناطق سردسیر استان اقدام کردند.

وی گفت: 8 تیم اورژانس از شهرستان های کهگیلویه و گچساران و همچنین 8 عامل از استان فارس برای تسریع در برق رسانی به مناطق سردسیر منطقه کهگیلویه و بویراحمد که به دلیل قطعی شدید برق خاموش هستند، به ما کمک کردند. برف خواهد داشت

مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد از مجروح شدن یکی از کارکنان این شرکت در حین تلاش برای برق رسانی به شبکه به دلیل قطعی برق خبر داد و گفت: این کار نیز کار یکی از مهندسین بخش بهره برداری بوده است. احساس مسئولیت کردند و برای کمک به تیم های اورژانس تلاش کردند تا شبکه را برقی کنند به دلیل قابلیت هضم زیاد مشکل و بحران، دچار قطعی برق شدند.

معتمدی زاده افزود: این همراه هم اکنون در بخش سوختگی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به سر می برد و با درخواست خانواده روز پنجشنبه به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان منتقل می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استان های دیگر سابقه بارش برف سنگین و قطعی برق را داشته اند، گفت: بله، برخی از استان های کشور سابقه بارش های یک یا دو روزه و گاهی بیشتر را داشته اند. آنها با قطعی یک هفته ای برق مواجه شدند.

مدیرعامل شرکت برق استان کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که آیا قطعی برق در مناطق سردسیر استان از جمله بویراحمد، دانا و مارگون به ویژه یاسوج به دلیل بارش برف بوده است؟ درختان شکسته و درختانی که روی سیم های برق افتاده اند، گفت: بله، چون علت اصلی قطعی برق شکستگی درختان بود، معمولا هر سال درختان را می بریم، شهرداری اجازه قطع نمی دهد، می گویند انجام می دهیم. خودمان اما هر کاری می کنند درست انجام نمی دهند، امسال می خواستم شاخه های درختانی که به شبکه برق آسیب می زد را قطع کنم اما به دلیل مشکلات پیش آمده. اجازه همکاری با شهرداری یاسوج را نداشتیم.

معتمدی زاده بیان کرد: با توجه به اینکه خطوط برق معمولاً بین درختان سوزنی سوز راه می افتند، در هنگام برف شدید سقوط کرده و دچار شکستگی شده و به خط آسیب رسانده و باعث قطعی برق می شود. همچنین بر اثر بارش شدید برف گاهی ضخامت برف قطر سیم شبکه را می گرفت و نیروگاه ها واژگون می شدند و به تجهیزات و کابل های ضعیف و متوسط ​​شبکه آسیب می دیدند.

وی گفت: بر اثر بارش برف دو ترانس آتش گرفت و حدود 50 تیر برق در مناطق سردسیر استان سقوط کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا