سلامت و تندرستیکسب و کار ویژه

چرا رژ لب روی لب میماسه؟

۷ اشتباه که در هنگام زدن رژ لب مرتکب می شوید

رژ لب یکی از بخش های اصلی در هر ظاهر پیراسته است و مانند خرید شامپو بدون سولفات کلینیک کیندی؛ خرید یک رژ لب باکیفیت بسیار مهم است.. رژ لب تمام ظاهر شما را نظم می بخشد و باعث می شود همه فکر کنند شما برای ساختن ظاهر خود تلاشتان را کرده اید، در حالی که در حقیقت هیچ کار دشواری انجام نداده اید و فقط با عجله از رختخواب بیرون پریده اید و شلوار جینتان را پوشیده اید.

کاربرد رژلب آسان به نظر می رسد: آن را روی لب می کشید و می روید… متاسفانه، همه ما دیده ایم که قضیه کمی پیچیده تر از این است. رژ لبی که در اولین قرار با همسرتان روی دندانتان مالیده شده بود، این تجربه بد را داشته اید؟ مطلب را در ادامه بخوانید تا با اشتباهاتی که روزانه در هنگام رژ لب مالیدن انجام می دهید آشنا شوید و از آنها اجتناب کنید.

ترفند با رژ لب تمام شده |چگونه رژ لب مایع خشک شده را درست کنیم

مقاله پیشنهادی: راهنمای خرید شامپو ترزمه قرمز اصل و ماسک مو کراتین بدون سولفات

1.      رژ لب را روی لب های خشکیده استفاده می کنید

هیچ چیز مثل یک رژ لب خشک آرایش عالی و درخشان را خراب نمی کند. اولین کاری که برای جلوگیری از خشک شدن لب ها باید انجام دهید نوشیدن آب کافی است (محققان معتقدند باید بین چهار تا شش لیوان در روز باشد). اگر آب رسانی مشکل خشکی لب ها را حل نکرد، می توانید از وازلین (که مورد علاقه من است) یا از بالم لب استفاده کنید تا قبل از زدن رژ، لب ها را نرم کرده باشید.

2.      لایه برداری نمی کنید

افزون بر آب رسانی به لب ها، لایه برداری پیش از رژ لب زدن ضروری است. متخصصان می گوید: “برای از بین بردن سلول های مرده پوست از یک اسکراب نرم مرطوب کننده استفاده کنید.” لایه برداری پوست مرده را برمی دارد و یک سطح نرم و مرطوب برای رنگ لب های شما باقی می گذارد. اگر نمی توانید اسکراب تهیه کنید یک تکه نوار چسب کوچک و بالم لب کافی است تا با آن ها کار اسکراب را انجام دهید. فقط نوار چسب را دور انگشتتان بپیچید و به لبتان بمالید (مثل زمانی که می خواهید پرزها را از لباستان بگیرید)، و بعد از آن بالم بزنید. حالا پوسته ها از بین رفته اند و آماده اید رژ لب بزنید.

3.      زیاد خط لب می کشید

می دانم خودمان به شما گفته ایم که خط لب بهترین دوستتان است، اما قبل از اینکه کل دور دهاتنان را نقاشی بکشید کمی فکر کنید! علی رغم آن چه از سوی آرایشگر های حرفه ای ، شنیده اید زیاد خط لب کشیدن کار خیلی درستی نیست. “شما می خواهید لب هایتان را بهتر کنید، نه اینکه لب های جدید بسازید. برای طبیعی جلوه کردن، خط لب را باید فقط در وسط لبتان استفاده کنید.

4.      خط لبتان خیلی تیره است

این نوع خط لب مدلی است که در دهه 90 مد بود و خیلی خیلی هم بد بود. خط لب شما باید همیشه مکمل رژ لبتان باشد نه اینکه از آن پررنگ تر باشد. مدیر بخش هنرمیکاپ در مصاحبه ای که با مجله اینترنتی میکاپ داشت بر این عقیده بود که وقتی از خط لب پررنگ استفاده می کنید “تمام لب را رنگ کنید، بالا و پایین. بعد رژ لب را تا لبه های خط لب و روی آن بکشید و با آن ترکیب کنید.” برای به دست آوردن بهترین ظاهر، همیشه به دنبال خط لبی باشید که تا جایی که ممکن است با رنگ رژ لبتان ست باشد.

5.      رنگ رژ لبتان به رنگ پوستتان نمی خورد

همانگونه که کرم پودر رنگ های مختلف دارد، رژ لب هم در رنگ های مختلف وجود دارد. پیدا کردن رنگ مناسب رژ لب برای نظم بخشیدن به ظاهرشما امری ضروری است. همانگونه که میکاپ آرتیست ها می گویند “برای پوست های زرد، دنبال رنگ های گرم تر و برای پوست های صورتی، به دنبال رژهای با ته رنگ آبی و بنفش باشید.” آن هایی که پوست گندمی دارند می توانند هر رنگ رژی بزنند، در حالی که پوست های روشن باید “از هر رنگ خیلی روشن یا با ته رنگ زیادی زرد پرهیز کنند.” در مورد پوست های تیره تر “از هر رنگ خیلی روشن یا بی حال روی لب ها خودداری کنید. رنگ های پررنگ تر طبیعی تر و جذاب تر به نظر می رسند.”

6.      رنگ رژ لبتان برای اندازه لب شما مناسب نیست

بله این مورد هم اهمیت دارد! رژ لب می تواند لب های شما را کوچک تر یا بزرگ تر کند. و این بستگی به رنگی دارد که استفاده می کنید. رنگ های تیره و مات لب ها را نازک تر نشان می دهند درحالی که رنگ های روشن و براق و اکلیلی لب ها را پر تر جلوه می دهند. بنابراین، بسته به نوع ظاهری که به دنبال آن هستید، می توانید از رژلبتان به نفع خود بهره گیرید و لب هایتان را حجیم تر یا تازک تر کنید.

7.      رژ لب را چندین بار روی هم می زنید

همان طور که ممکن است در استفاده از خط لب زیاده روی کنید، ممکن است از رژ لب هم زیادی استفاده کنید. که این کار منجر به نتایج خجالت آوری مثل ماندن رژلب روی دندان ها یا لیوان نوشیدنی می شود. یک راه حل خوب برای جلوگیری از به جا ماندن رژ لب روی دندان ها این است که بعد از زدن رژ، انگشت خود را در دهان بگذارید، لب هایتان را ببندید و انگشتتان را به سمت بیرون بکشید. این کار رژ لب روی قسمت داخلی لب های شما را که با دندانتان تماس دارد پاک می کند. در مورد مشکل باقی ماندن رژ بر روی لیوان، رنگ های مات و رژ لب های مایع از این اتفاق پیشگیری می کنند. اما اگر تصمیم گرفته اید ظاهری براق و فریبا داشته باشید، برگ برنده تان استفاده از نی است.

تعداد رنگهای رژ لب برای ست کردن بی شمارند

خواه به رژ لب های رنگ روشن یا رنگ بدن علاقه داشته باشید، یا به رژ های مات یا براق، مایع یا معمولی، رسیدن به یک ظاهر بی عیب به کمک این راهکارها آسان است. کیف لوازم آرایش خود را با رنگ رژ لب مورد علاقه تان (و البته خط لب هم رنگش) پر کنید، لب های خود را مرطوب نگه دارید و این گونه یک ظاهر شیک برای شما تضمین شده است.

راه های جلوگیری از ماسیدن رژ لب

ماسیدن رژ لب دلایل متعددی می تواند داشته باشد، یکی از دلایل مهمی که منجر به این مشکل خواهد شد جنس رژلب انتخابی شما خواهد بود. این مشکل بیشتر در استفاده از رژلب مات پدیدار خواهد شد؛ که برای از بین بردن این مشکل در مواقعی که قصد استفاده از رژ لب مات را دارید راه هایی پیش روی شما خواهد بود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

  • عموما ترک خوردن رژلب و ماسیدن آن به جنس لب های شما نیز وابستگی شدیدی دارد. شاید برای شما باور کردنی نباشد اما لب ها نیز به صورت دوره ای نیاز به اسکراب شدن دارند و لازم است تا آنها را لایه برداری کنید. این لایه برداری از لب ها علاوه بر آنکه کمک می کند تا رنگ لب های شما زیباتر باشد، به جهت جلوگیری از ماسیدن رژ لب نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود. پس از لایه برداری لب ها لازم است تا با استفاده از یک روغن مغذی همچون نارگیل، زیتون، بادام شیرین و … لب ها را چرب کنید تا خشک نشوند.
  • همیشه پس از آنکه رژ لب را بر روی لب های خود زدید توسط یک دستمال کاغذی به آرامی اضافات رژ لب را بگیرید. اینکار کمک می کند تا در نهایت رژ لب بر روی لب ها حالت ماسیدگی نداشته باشد.
  • می توانید برای جلوگیری از ترک خوردن رژلب ها در انتها بر روی آنها کمی برق لب استفاده کنید. این ماده کمک می کند تا رطوبت ایجاد شده مانع از ترک خوردن لب های شما شود.
  • همواره قبل از استفاده رژ لب از بالم های لب استفاده کنید. این کار باعث می شود تا لب های شما رطوبت لازم را بدست آورده و دیگر رژ لب بر روی لب ها دچار ترک خوردگی نشود.
دکمه بازگشت به بالا