قوی ترین داروی ترک خود ارضایی پسران چیست؟

چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد؟

به نقل از سایت ترک سریع؛ اعتیاد به خودارضایی در دختران عوارض نامطلوبی را به دنبال خواهد داشت. به گونه ای که اگر این عارضه به صورت رفتار روزانه ی فرد درآید می تواند مشکلات روحی_روانی و حتی جسمی برای فرد ایجاد نماید. دلیل این امر؛ ایجاد سریع فاز هیجان جنسی در خود ارضایی می باشد. در این حالت فرد جنبه های مهم و عاطفی رابطه ی جنسی صحیح را دریافت نمی کند. بنابراین فرد مبتلا به افسردگی و خلاء عاطفی یا حتی اضطراب و کاهش اعتماد به نفس می شود. علاوه بر موارد مذکور دخترانی که خود ارضایی می کنند؛ بعد از ازدواج و برقراری نزدیکی با شریک احساسی خود، به راحتی تحریک نمی شوند و مشکلات زیادی در به ارگاسم رسیدن پیدا می کنند.

 • در صورت اعتیاد شدید دختران به خود ارضایی؛ فرد گمان می کند تنها با خودارضایی می تواند به ارگاسم برسد و میل جنسی خود را پاسخ بگوید!!!

بی میلی جنسی از جمله عوارض مطرح و نامطلوب ناشی از خودارضایی در زنان می باشد. این افراد رفته رفته تمایلی به برقراری رابطه ی جنسی ندارند و نمی توانند تجربه ی خوشایندی از به ارگاسم رسیدن توسط همسر خود داشته باشند!!!

ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود |چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد

عوارض روحی روانی خود ارضایی

این عوارض می توانند هر دو گروه مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهند. در بررسی این مقوله به اختلالات روحی فرد بعد از ازدواج باید پرداخت. فرض کنید فردی به خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده است. این فرد با تجسم فرد جذابی در ذهن خود رابطه ی جنسی را به صورت مجازی تصویر سازی می کند. در این حالت مغز فرد به اندام ها پیام های مجازی ارسال می کند که به دنبال این پیغام ها جریان خون به سمت ارگان های قابل تحریک بیشتر می شود. در انتها با ارضا شدن فرد؛ انرژی زیادی به واسطه ی این چرخه ی مجازی به هدر خواهد رفت. بنابراین مغز فرد به این روند عادت پیدا می کند و دیگر درک درستی از برقراری رابطه ی جنسی با شریک حقیقی احساسی خود نخواهد داشت. این افراد معمولا بعد از ازدواج نیز تمایل دارند تا به خودارضایی خود ادامه دهند و به همین دلیل از شریک احساسی خود دور می شوند و تمایلی به برقراری نزدیکی با او ندارند!!!

راه های موثری برای ترک خودارضایی وجود دارد. به این نکته توجه کنید؛ هیچ گاه فردی که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده است نمی توانند به یکباره آن را ترک کند!!! برای یافتن راهکارهای موثر و کاربردی می توانید با متخصص زنان و زایمان و یا روانشناس مشورت نمایید. زیرا خودارضایی ناشی از قوی ترین غریزه ی انسان یعنی بعد جنسی می باشد و ترک آن فرصت نیاز دارد. اگر شما در زمره ی افراد معتاد به خودارضایی هستید می توانید از روش های زیر برای ترک این عارضه استفاده نمایید:

 1. سعی کنید از تنها بودن دوری کنید.
 2. اگر نگاه کردن اندام جنس مخالفتان باعث تحریک شما می شود؛ بلافاصله روی خود را برگردانید.
 3. از تماشای فیلم ها و تصاویر محرک اجتناب کنید.
 4. فعالیت های ورزشی انجام دهید.
 5. یک کلاس تفریحی و یا آموزشی ثبت نام کنید.
 6. خود را قبل از خوابیدن کاملا خسته کنید.
 7. وقت زیادی را برای استحمام خود اختصاص ندهید!
 8. پرخوری نکنید.
 9. سعی کنید از تکنیک های موثر برای کنترل افکار خود استفاده کنید.

راه های مذکور نمی توانند شما را به یکباره از خودارضایی دور کند. در روند درمان ابتدا تعداد خودارضایی در طول روز کاهش یافته و سپس تعداد روزهای خودارضایی به مرور و رفته رفته کمتر خواهند شد.

به خاطر داشته باشید برای ترک کامل خودارضایی لازم است، موارد یاد شده را تکرار کنید و تا درمان کامل این عارضه در انجام آن ها کوتاهی نکنید. گاه به قدری سخت می باشد (مخصوصا وقتی که برای مدت زمان زیاد چند ساله ای درگیر این موضوع باشید) که افراد به درمان دارویی آن روی می آورند. به انواع داروهای گیاهی یا شیمیایی که می توانند در درمان خود ارضایی کمک کننده باشند. در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی 29 داروی گیاهی ترک خودارضایی و قرص های درمان خود ارضایی، به راه های عملی ترک خودارضایی نیز بپردازیم.

خودارضایی چیست؟

خودارضایی (استمناء) در واقع تحریک دستگاه تناسلی برای رسیدن به برانگیختگی و لذت جنسی است که توسط خود شخص انجام می شود. یکی از نگرانی های جوامع بشری تحقیقات نشان می دهند که حدود 95 درصد از مردان و 85 درصد زنان خود ارضایی می کنند. این آمار باعث نگرانی بسیاری از جوامع بین المللی شده است. چراکه بسیار زیاد و شدید اند. خود ارضایی در ابتدا ممکن است از روی حس کنجکاوی و کاوش بدن انجام بگیرد اما رفته رفته به یک عمل همیشگی تبدیل شود و فرد به انجام آن اعتیاد پیدا کند.

بهترین قرص برای درمان خودارضایی

بهترین قرص برای ترک خود ارضایی چیست؟ این پرسشی است که بسیار مطرح می شود. در زمینه دارو درمانی برای ترک خودارضایی باید گفت که، داروهای کاهنده شهوت سهم به سزایی در ترک کامل خودارضایی دارند. نباید از این راهکار در موارد اضطراری و آسیب زا غفلت کرد. باید بدانید که نباید در مصرف داروهای شیمیایی زیاده روی کرد. چرا؟ چون هر داروی شیمیایی، دارای عوارضی است و حتی برخی داروها اثر اعتیادآور دارند. بنابراین در مصرف اونها دقت کافی رو داشته باشید و با پزشک کلیه و مجاری ادرار خودتون هم مشورت کنید. از مصرف دارو بدون تجویز پزشک متخصص به شدت پرهیز کنید و سعی کنید از مواد طبیعی برای کنترل میل جنسی خودتون استفاده کنید.

داروی ترک خودارضایی: کاهنده های نیروی جنسی کدامند؟

استفاده از خوراکی ها و دم کرده هایی که شهوت زا نبوده و در عوض به نوعی آرام کننده و تسکین دهنده غریزه جنسی اند برای درمان خودارضایی و مقابله با ان مفید است .

 • کم خوردن یکی از بهترین راه های مهار این بیماری یعنی استمناء است که موجب کاهش و کنترل شهوت خواهد شد .
 • مصرف لیمو اعم از شیرین و ترش، رام کننده شهوت است و برای درمان خودارضایی مفید است؛ سعی کنید از لیمو عمانی در غذاها و دم نوش هاتون بیشتر استفاده کنید.
 • شیر خشک از کاهش دهنده های نیرو جنسی است؛ آن را با یک لیوان آب جوش دم کرده، پس از صاف کردن بنوشید و این درمان را تا بهبودی تکرار کنید.
 • مصرف گوشت های سرد مثل گوشت گاو، بز، گوسفند ماده و مرغ را در اولویت غذایی خود قرار بدید؛ زیرا اینها در مهار نیروی جنسی موثرند.
 • میوه های ترش مثل آلبالو، زرشک، تمشک و تمبر هندی نیز از کاهش دهندگان شهوت اند.
 • عدسی در ضمن خون ساز بودن ، غریزه جنسی را کنترل می کند. برای رهایی از استمناء به استفاده از عدسی روی آورید.
 • سنجد در کم کردن نیروی شهوت بسیار موثر است. به جای تنقلات مضر از این نعمت خدادادی بهره ببرید.

ترک خود ارضایی با دارو گیاهی

برای درمان خودارضایی تخم خرفه، تخم خیار، تخم کدو و تخم خردل را تهیه کنید (از هر کدوم 100 گرم). بعد از تمیز نمودن، اونها رو کوبیده و مخلوط نمایید و روزی یک قاشق چایخوری در یک استکان آبجوش دم کرده، صبح و شب (هربار یک استکان) میل نمایید. شما میتونید تا زمان بهبودی این درمان رو ادامه بدید و نگران نباشید که این دم نوش ها موجب ناتوانی جنسی شما نخواهند شد.

عناب، پنج انگشت و ریواس از کاهنده های قند خون و در نتیجه از کاهش دهنده های شهوت به شمار می آیند؛ موجب تقویت معده و روده ها شما نیز می شود.

بعضی از عرفا در تسکین شهوت ارائه راه حل کرده اند. مثلا حاج اقا فخر تهرانی، از عرفای اسلام، فرموده است: کسانی که زن ندارند و شهوت بر آنها غلبه می کند، باید هر روز مقداری سرکه بخورند تا قوای شهوانی اونها کم شود؛ و از آنجایی که ایشون تا آخر عمرشان مجرد بودند، همواره بر خوردن سرکه ممارست داشتند.

 • کاهو و سرکه انگور مصرف شود

درجیره غذایی خود، به همراه نهار و شام، چندبرگ کاهو به همراه مقداری سرکه انگور مصرف کنید.

یک روز درمیان دستگاه تناسلی خود رو آغشته به سرکه طبیعی انگور نمایید و بعد از20 دقیقه با آب بشویید.

 • منع مصرف سرخ کردنی ها و فست فودها
 • روزه و کم خوردن
 • پرهیز از خوراک های روحی مضر
  خوراک های روحی مضر که باعث خودارضایی می شوند رو ترک کنید. این خوراکی ها چی هستن؟ تنهایی یکی از اونهاست؛ فیلم ها و صحنه های تحریک آمیز یکی از بدترین و مضرترین اونهاست. همچنین بیکاری؛ باید برنامه ریزی دقیقی برای تمام ساعات روز و شبتون داشته باشید.

نسخه درمانی خودارضایی

دم کرده شماره 1: مرزنجوش، سنبل الطیب، گل گاوزبان و بادرنجبویه به نسبت مساوی در قوری ریخته و آب جوش روی اون بریزید و بذارید تا کامل دم بکشد.

دم کرده شماره 2: افتیمون را در قوری ریخته و آب جوش روی اون بریزید و بذارید تا به آرامی و خیلی آهسته به طور کامل دم بکشد.

دم کرده شماره 3: استخدوس را در قوری ریخته و آب جوش روی اون بریزید و بذارید تا به طور کامل دم بکشد.

طریقه مصرف:

الف) سه هفته اول

 • صبح و عصر یک استکان (دم کرده شماره 1)

ب) هفته چهارم و پنجم

 • صبح و عصر یک استکان، دم کرده شماره (1)
 • روزی یک فنجان نیز دم کرده شماره (2)

ج) هفته ششم به بعد

 • صبح و عصر یک استکان، دم کرده شماره (1)
 • روزی یک فنجان دم کرده شماره (2)
 • روزی یک فنجان نیز دم کرده شماره (3)

نکته: با انجام دستور بند (ج) و مصرف سه دم کرده ای که گفتیم، بعد از این که علائم بیماری کمتر شد، میتونید مصرف دم کرده ها رو کمتر نمایید، ولی حداقل برای سه ماه این نسخه را انجام بدید.

راه های ترک هوس و تنظیم میل جنسی

یکی از مسائلی که خیلی از افراد گرم مزاج به خصوص جوانان، با توجه به گرمای بلوغی که دارند، با اون روبرو هستند، بیش فعالی جنسی یا میل جنسی زیاد هست. برای رفع این حالت باید از گرما مزاجی کم کرد. بهترین راه کم کردن گرمای مزاج، خارج کردن صفرای اضافی خون (ایجاد تعادل مزاجی در بدن) هست.

گاهی برخی از اطبا پیشنهاد می کنند که به پرهیز از مواد غذایی با طبع گرم  و خوردن غذاهای طبع سرد بپردازین. اما این روش چون به مرور باعث افزایش سردی مزاجی میشود، ما به کسی توصیه نمیکنیم؛ خصوصا افرادی که به انجام زیاد خودارضایی معتاد شدند. (چراکه سرد مزاجی میتونه باعث بیماری های زیادی بشه. برای اموزش نحوه کلیک کنید).

اما راهکار خارج کردن صفرای اضافی خون چی هست؟

1حجامت کردن: بهترین راه و روش تعدیل مزاج در طب سنتی، حجامت هست. این عمل باعث خارج شدن صفرا و سودای اضافه بدن میشود. به دنبال خارج شدن صفرا و کاهش گرمای مزاجی کاهش بیش فعالی جنسی رو به همراه دارد. این روش بیشتر برای جنس مرد توصیه میشود.

2خوردن شربت سرکنگبین اگر به هر دلیلی نمیتونید حجامت انجام کنید، پیشنهاد میکنیم بهترین شربتی تعدیل مزاج یعنی شربت سرکنگبین مصرف کنید. مصرف این شربت به مردان و زنان توصیه میشود.

دکمه بازگشت به بالا