بهترین شرکت زیر سازی جاده و آسفالت کاری

از عوامل مهمی که در توسعه اقتصادی و زیربنایی کشور می توان به آن اشاره داشت، جاده ها و راه های مسافرتی درون شهری و برون شهری میباشد. ازطرفی جاده ها برای ایجاد ارتباطات و انجام مبادلات بازرگانی بسیار مهم می باشند. از آن جهت باید به مواردی که در جهت بهبود شرایط جاده ها منجر می شوند توجه ویژه کرد و جاده سازی یکی از آنهاست.

زیرسازی جاده یکی از مهمترین مراحل جاده سازی میباشد که برای انجام اینکار به بهترین شکل، باید به بهترین شرکت زیرسازی جاده مراجعه کنید. برای حفظ بهبود وضعیت جاده و ایمنی ترافیکی مجموعه از فعالیت ها تحت عنوان زیرسازی جاده انجام می شود. این فعالیت ها شامل پوشش دادن جاده با آسفالت، تعمیر و نگهداری سیستم های زیرسازی نظیر دال ها، پلها، تونل ها، سیستم های زهکشی و … می شود.

آسفالت کاری مکانیزه |اجرای آسفالت در تهران

اجرای زیرسازی جاده

یکی از امور حفظ امنیت جاده ها زیرسازی آنها می باشد و به دلیل حساسیت این امر باید بهترین شرکت زیر سازی جاده را یافت. پس از بررسی سوابق و در نظر گرفتن عوامل مهمی که در انتخاب این شرکت موثر است می توانید به بهترین شرکت زیرسازی جاده دست یابید.

چرا زیرسازی جاده باید انجام شود؟

هدف از زیرسازی جاده، افزایش عمر مفید جاده، ایجاد راندمان بیشتر در تردد و کاهش هزینه های نگهداری و بهبود کیفیت سفر است. در واقع زیرسازی جاده از عوامل اصلی توسعه صنعت حمل و نقل و افزایش رفاه و ایمنی جامعه می باشد. بنابراین یافتن بهترین شرکت زیرسازی جاده امری مهم می باشد. شرکتی نظیر اهورا آسفالت به عنوان یکی از بهترین شرکت های زیرسازی جاده، آسفالت کاری و … می تواند شما را از انجام بهتر و عالی پروژه مطمئن سازد.

انجام زیرسازی جاده به عنوان مرحله ای از آسفالت کاری

مرحله زیرسازی جاده چیست ؟

یکی از مهمترین مراحل جهت ایجاد یک بستر مناسب برای آسفالت کاری، مرحله زیرسازی جاده است. برای اجرای عملیات آسفالت کاری، سطوح جاده باید با انجام مواردی مانند شیب سازی، جدولبندی، پل گذاری و … آماده سازی شوند. برای انجام اینکار باید از بهترین مصالح استفاده کرد. بطور حتم بهترین شرکت زیرسازی جاده از بهترین مصالح نیز استفاده میکند.

بهترین مصالح برای زیر سازی جاده کدامند؟

مصالحی مانند سنگ ریزه و شن مخصوص برای زیر سازی جاده استفاده می شوند. این شن و سنگریزه های مخصوص سطح جاده را می پوشانند سپس باید صاف شوند. وسیله ای که این سطح جاده را با این مصالح صاف می کند، گریدر نام دارد. پس از پوشاندن سطح جاده از سنگ و شن ریزه ها، عملیات آب پاشی انجام می شود. غلتک نیز از روی آن عبور میکند تا سطح جاده صاف شده و برای انجام عملیات بعدی آماده شود.

در عملیاتی مانند آسفالت کاری مراحل بعد از زیرسازی جاده شامل قیر پاشی، آسفالت کاری ( اجرای آسفالت گرم) میباشد، که هر کدام زیر مجموعه های مخصوص به خود را دارند.  به دلیل استفاده از بهترین مصالح برای زیرسازی جاده، شرکت اهورا آسفالت را به عنوان بهترین شرکت زیرسازی جاده می شناسید.

آسفالت کاری مکانیزه |اجرای آسفالت در تهران

افزایش بهبود کیفیت سفر از طریق زیرسازی جاده

کیفیت سفر از طریق زیرسازی جاده افزایش پیدا می کند که به چندین شکل انجام می شود:

بهبود کیفیت سطح جاده: این علیات شامل رفع نواقص سطح جاده، پوشش دادن جاده با آسفالت، تعمیر و نگهداری سیستم های زیرساختی نظیر دال ها، پل ها، تونل ها و سیستم های زهکشی است.

  1. بهبود تردد: این شامل ایجاد راه های عبور و مسیرهای جایگزین، تجهیز جاده با نشانه های راهنمایی و رانندگی و … می شود.
  2. افزایش ایمنی : با درست کردن چاله ها و شکاف های ایجاد شده ایمنی جاده ها نیز افزایش می یابند.

با توجه به اینکه هر جاده و شرایط آن ممکن است متفاوت باشند، برای افزایش کیفیت سفر از طریق زیرسازی جاده، نیاز است که ابتدا ارزیابی شرایط جاده و نیازهای مرتبط با آن صورت گیرد و سپس با توجه به این ارزیابی، فعالیت های مناسب برای بهبود کیفیت جاده ها انجام شود.

چه روش هایی برای ارزیابی شرایط جاده وجود دارد؟

برای ارزیابی شرایط جاده و تعیین نیازهای زیرساختی آن، می توان از روش های مختلفی استفاده کرد :

بررسی تاریخچه نگهداری جاده و ثبت نواقص و مشکلات گذشته می تواند به عنوان روشی برای تشخیص نیازهای زیرساختی جاده مورد استفاده قرار بگیرد.

بررسی های فنی مانند تست های غیر مخرب برای بررسی عیوب و نقص های پنهان در جاده و سیستم های زیرساختی آن می تواند به عنوان روشی برای تشخیص نیازهای زیرساختی جاده مورد استفاده قرار بگیرد. در کل برای ارزیابی شرایط جاده و تعیین نیازهای زیرساختی آن، لازم است که از ترکیبی از روش های مختلف استفاده شود تا تصویری جامع از وضعیت جاده به دست آید.

آسفالت کاری مکانیزه |اجرای آسفالت در تهران

راه سازی و جاده سازی

یکی از موارد تخصصی و مهم که توسط شرکت پیمانکاری انجام می شود، زیرسازی و روسازی جاده ها می باشد. برای اینکار شرکت پیمانکاری می بایست در حوزه محاسبات عملیات و شناخت زیرسازی متخصص باشد و اطلاعات خاص و دقیقی داشته باشد. بخشی ویژه در راه سازی و جاده سازی، زیرسازی محسوب می شود که مجموعه زیرسازی و روسازی را در بر دارند.

نکاتی که در زیرسازی باید به آنها توجه داشت عبارتند از :

مقدار رطوبت

مصالح خرده سنگی که در راه سازی استفاده می شوند باید میزان جذب رطوبت و آب به اندازه ای داشته باشند چرا که هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، امکان متلاشی شدن راه یا جاده بیشتر می شود.

مقدار ترکیب با قیر و محکم شدن آن

در پیوند قیر با مصالح زیرسازی باید استحکام و قدرت پیوند در نظر گرفته شود و به راحتی از قیر جدا نشوند.

استحکام در برابر ضربه

مصالح مورد استفاده زیرسازی باید آزمایش شوند و به اندازه کافی مقاوم باشند تا امکان آسیب دیدن از ضربه ها کاهش یابد.

استحکام در برابر لیز و صیقلی شدن

مصالح باید در برابر صیقلی شدن مقاومت زیادی داشته باشند. صیقلی شدن سطح جاده به خصوص در زمان باد و باران و برف بسیار خطرناک است و منجر به لیز خوردن وسایط نقلیه می شود.

جلوگیری از سایش

در زیرسازی سطح جاده باید از سنگ هایی استفاده کرد که راحت و سریع ساییده نشوند. یعنی در حین رفت و آمد خودروها عمر جاده کوتاه تر نشود . با توجه به موارد گفته شده باید بهترین شرکت زیرسازی جاده را بیابید تا بهترین عملیات را در این مورد به انجام برسانند، از میان این شرکت ها می توان به اهورا آسفالت اشاره کرد که در تمامی موارد مشاوره ای عالی را پیش از انجام عملیات در اختیار شما قرار خواهند داد.

دکمه بازگشت به بالا