اقتصادیکسب و کار ویژه

نحوه سود دهی استخر استخراج بیت کوین

در حال حاضر، بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی هستند تا از طریق استخراج بیت کوین به سود برسند، اما برای شرکت در بازار رمزارزها نیاز به دانش و تجربه کافی وجود دارد. برای درک بهتر از نحوه کارکرد استخراج بیت کوین، ابتدا باید ساختار شبکه بیت کوین را درک کنیم. بلاکچین بیت کوین از تعدادی بلوک تشکیل شده است که به صورت زنجیره‌ای به یکدیگر وصل شده‌اند و دارای دو داده اصلی هستند:

استخراج بیت کوین با برق خانگی |استخراج بیت کوین رایگان

اطلاعات و داده‌های تشکیل‌دهنده بلوک

کد ویژه، هش نام دارد که توسط یک تابع خاص تولید می‌شود

هنگامی که یک تراکنش به شبکه بیت‌کوین ارسال می‌شود، مراحل زیر رخ می‌دهند:

یک نود تصمیم می‌گیرد تراکنش جدید انجام دهد (بلوک جدید ایجاد کند).

اطلاعات تراکنش به همراه هش بلوک قبلی به سایر نودها ارسال می‌شود.

نودهای دیگر معادلات ریاضی خاصی را حل کرده و تراکنش را تأیید می‌کنند.

نودهای موفق پاداش می‌گیرند و تراکنش نهایی تأیید و ثبت می‌شود.

در الگوریتم Proof of Work، نودها برای اتمام این فرایند، باید یک معادله ریاضی خاص (تولید یک هش با خصوصیت‌های خاص) را حل کنند. این معادله با استفاده از تابع هش SHA256 انجام می‌شود. برندگان که به‌سرعت معادله را حل کنند، پاداش دریافت می‌کنند. این الگوریتم از Proof of Work برای تضمین امنیت و اعتبار شبکه بیت‌کوین استفاده می‌کند.

مهم‌ترین نکته در مورد استخراج بیت‌کوین این است که پیداکردن عدد نانس و حل معادله نیاز به توان محاسباتی بالایی دارد. دستگاه‌های بزرگ موجود در مزارع بیت‌کوین از این توان پردازشی برخوردارند و مصرف انرژی زیادی دارند.

مراحل استخراج بیت‌کوین به این شکل است:

تراکنش جدید:

یک نود تصمیم می‌گیرد تراکنشی را انجام دهد و اطلاعات تراکنش به همراه هش بلوک قبلی به سایر نودها ارسال می‌شود.

استخراج بیت کوین با برق خانگی |استخراج بیت کوین رایگان

حل معادله Proof of Work:

نودهای دیگر معادله ریاضی خاصی را با توان محاسباتی بالا حل کرده و به پیداکردن عدد نانس می‌پردازند.

تأیید تراکنش:

نودهای موفق پاداش دریافت می‌کنند و تراکنش تأیید و در محل موقتی به نام “ممپول” قرار می‌گیرد.

تغییر بلوک:

در این مرحله، تغییر بلوک موردنظر با مصرف توان محاسباتی بالا انجام می‌شود. هرچقدر تعداد بلوک‌های بعدی زیاد باشد، تغییر بلوک نیاز به توان محاسباتی بیشتری خواهد داشت.

پاداش:

ماینرها برای انجام این فرایند از استخر استخراج بیت‌کوین پاداش دریافت می‌کنند، و این پاداش از طریق کارمزد برای تأیید تراکنش‌ها و پاداش دریافتی از شبکه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

در نهایت، توانایی ماینرها در حل معادلات ریاضی و تغییر بلوک باعث تأیید تراکنش‌ها و تأمین امنیت شبکه بیت‌کوین می‌شود.

پاداش استخراج بیت‌کوین:

پاداش استخراج بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی شبکه در سال 2008 با 50 بیت کوین برای هر بلوک جدید آغاز شد. این پاداش به تدریج با گذر زمان کاهش یافته و در حال حاضر (پس از سه هاوینگ) برابر با 6.25 بیت کوین برای هر بلوک است. این مقدار تا ماه آوریل 2024 به 3.125 بیت کوین کاهش خواهد یافت. آخرین هاوینگ در سال 2140 خواهد بود، زمانی که آخرین بیت کوین استخراج می‌شود و دیگر ماینری برای فعالیت در استخر استخراج بیت کوین باقی نخواهد ماند.

استفاده از استخر استخراج بیت‌کوین:

استخر استخراج بیت‌کوین یک پلتفرم است که به شما و سایر ماینرها این امکان را می‌دهد تا توان پردازشی خود را تجمیع کرده و به‌صورت گروهی بلوک‌ها را استخراج کنید. این استخرها به توزیع پاداش استخراج بیت‌کوین بین ماینرها بر اساس توان پردازشی کمک می‌کنند. همچنین، استخر استخراج پارسه با توانمندی متخصصین داخلی در حال فعالیت است و بستری امن و پرسود را برای ماینرهای ایرانی فراهم کرده است.

استخراج بیت کوین با برق خانگی |استخراج بیت کوین رایگان

استخراج ابری (Cloud Mining):

استخراج ابری یا کلود ماینینگ به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به تجهیزات ماینینگ، با پرداخت مقداری پول به شرکت‌های استخراج بیت‌کوین، به استخراج بیت‌کوین بپردازید. اما باید توجه داشت که بسیاری از این شرکت‌ها فرایند شفافی در استخراج بیت‌کوین ارائه نمی‌دهند و باید بااحتیاط اقدام کنید.

قبل از هر اقدامی، به‌دقت شرایط و قوانین هر سرویس را بررسی کرده و از اعتبار و شفافیت آن اطمینان حاصل کنید.

دکمه بازگشت به بالا